Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Windows 7 - prehravanie mkv pod novym kontom

fox (222)|22.11.2010 21:52
Zdravim!
Instaloval som na novy notebook s 64b W7 kodeky - K-Lite Codec Pack (32b aj 64b) pod 1 kontom. Vsetko slape, dokonca plynulo prehra aj zname Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv. Dalej som vytvoril nove konto (tiez administratorske), ale tam mi uz toto video prehrava trhane (presnejsie: video ide relativne plynule, ale zvuk vzdy na rovnakych miestach asi tak na sekundu vypadne a nasledne znova ide - tie miesta nie su vzdalene o neaky pravidelny usek). Je pritom uplne jedno, aky prehravac pouzijem (skusil som MPC-HC aj WMP, 32 aj 64 b kodek, skusil som zmenit splitter, ale nic nepomohlo). Vyskusal som vytvorit este jedno konto, ale vysledok bol rovnaky. Mate neaky napad, kde by mohol byt este problem?
vivid.sk (11472)|22.11.2010 22:12
Odinstalovat VSETKY kodeky.
Nainstalovat JEDEN s ktorym budes dekodovat H264 video (a uz vobec nemiesat 32b a 64b verzie kodekov dokopy).

ak mas v notebooku graficku kartu ATI/Nvidia (pripadne Intel 4500(M)HD, alebo internu HD kartu v CPU), tak skus MPC-HC a jeho HW akceleraciu. Toto by malo ist bez toho, aby si mal v systeme akykolvek dekoder.

A okrem ineho, na dekodovanie ti staci jediny filter - ffdshow.
fox (222)|22.11.2010 22:37
[quote=vivid.sk;309065]Odinstalovat VSETKY kodeky.
Nainstalovat JEDEN s ktorym budes dekodovat H264 video (a uz vobec nemiesat 32b a 64b verzie kodekov dokopy).

ak mas v notebooku graficku kartu ATI/Nvidia (pripadne Intel 4500(M)HD, alebo internu HD kartu v CPU), tak skus MPC-HC a jeho HW akceleraciu. Toto by malo ist bez toho, aby si mal v systeme akykolvek dekoder.

A okrem ineho, na dekodovanie ti staci jediny filter - ffdshow.[/quote]

Toto absolutne nic neriesi. Mna zaujima, preco to pod jednym kontom prehrava plynule a pod druhym nie.
vivid.sk (11472)|22.11.2010 22:45
Tak potom skusaj, ak to nic neriesi.
panasonic650 (1124)|24.11.2010 17:35
Daj vediet ked zistis...
fox (222)|24.11.2010 22:47
Uz nezistim. NB som robil pre znameho a ten dost na to ponahlal. Skoncilo to tak, ze som Haali splitter zmenil na Gabest, cim sa to zlepsilo. Na tom NB bolo uz cosi na prehravanie videi predinstalovane od vyrobcu a aj ked som to odinstaloval, asi nieco zostalo v registroch (K-Lite sice pri instalacii nasiel poskodene odkazy na kodeky (asi z toho SW), ale asi to neupratal uplne). Napada ma, ze som to mohol skusit odinstalovat/preinstalovat aj pod tym 2. kontom, ale fakt uz nebol cas. Vykonovo na tom bol NB velmi slusne (i7, 6GB RAM, ATi 5850, 750 GB HDD), takze sa pri prehravani celkom flakal. S K-Liteom mam uz roky dobre skusenosti (aj v kombinacii 32b+64b kodekov), ale za podmienky, ze tam vyrobca nepcha kdeaky bordel. Mimochodom, od zaciatku to za splitterom slo cez ffdshow ;).