Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Začátečník s projektory

swamp.land (0)|22.11.2010 20:21
Nazdar lidi, prosím vás, poslední dobou mi začala být 120cm úhlopříčka malá a začal jsem uvažovat o projektoru, ale nejsem moc kovaný v oboru. Vlastně jsem ještě žádný film ve full hd na plátně neviděl, je obraz také tak ostrý jako na tv, či aspoň podobně? A co full hd projektory do 25000,- jsou použitelné nebo nemá smysl nakupovat v této levnější kategoirii. Dále nerozumím, co znamená, když projektor s nativním rozlišením např.1200x1024 (tedy skutečný počet pixelů, pokud správně chápu) má uvedené max. rozlišení 1920x1080? Jedná se o nějaké softwarové dopočítávání pixelů, dá se to použít ke sledování full hd filmů. Má smysl kupovat takový projektor za např. 10 - 15000? Existují nějaké rady či zásady při nákupu projektoru, funkce, které by projektor neměl postrádat? Mně jde čistě o sledování full hd videa, občas hra. Předem děkuji. Už jen za to, že to někdo přečetl do konce.
Pytkin (7947)|22.11.2010 23:06
Taky projektor je hlupost .. Urcite kup full hd ..
Jurek204 (4)|23.11.2010 13:38
[quote=swamp.land;309038]Nazdar lidi, prosím vás, poslední dobou mi začala být 120cm úhlopříčka malá a začal jsem uvažovat o projektoru, ale nejsem moc kovaný v oboru. Vlastně jsem ještě žádný film ve full hd na plátně neviděl, je obraz také tak ostrý jako na tv, či aspoň podobně? A co full hd projektory do 25000,- jsou použitelné nebo nemá smysl nakupovat v této levnější kategoirii. Dále nerozumím, co znamená, když projektor s nativním rozlišením např.1200x1024 (tedy skutečný počet pixelů, pokud správně chápu) má uvedené max. rozlišení 1920x1080? Jedná se o nějaké softwarové dopočítávání pixelů, dá se to použít ke sledování full hd filmů. Má smysl kupovat takový projektor za např. 10 - 15000? Existují nějaké rady či zásady při nákupu projektoru, funkce, které by projektor neměl postrádat? Mně jde čistě o sledování full hd videa, občas hra. Předem děkuji. Už jen za to, že to někdo přečetl do konce.[/quote]
Nativni rozliseni, je proste pocet pixelu, ktere projektor umi zobrazit. Nic vic neprida, ani nedopocita. Spise naopak umi signal 1920x1080 snizit do nativniho rozliseni projektoru. Rozhodne doporucuji plne nativni HD rozliseni - zaden kompromis. Ten rozdil neni nikde jinde patrnejsi nez prave u projektoru. Jinak urcite nezapomen na funkce "Lens shift" a "Zoom (opticky)", na zaklade zkusenosti je povazuji za nepostradatelne.
Neregistrovaný (0)|23.11.2010 18:05
[quote=Jurek204;309188]Nativni rozliseni, je proste pocet pixelu, ktere projektor umi zobrazit. Nic vic neprida, ani nedopocita. Spise naopak umi signal 1920x1080 snizit do nativniho rozliseni projektoru. Rozhodne doporucuji plne nativni HD rozliseni - zaden kompromis. Ten rozdil neni nikde jinde patrnejsi nez prave u projektoru. Jinak urcite nezapomen na funkce "Lens shift" a "Zoom (opticky)", na zaklade zkusenosti je povazuji za nepostradatelne.[/quote]
Díky za radu. Konečně to chápu. Mohl by jsi či kdokoliv jiný navrhnout nějaký tip? Já jsem si zatím oblíbil Epson EH-TW3200, teď ale nevím, zda má Lens shift ( na který upozorňuje opravdu mnoho uživatelů). Zkusím Google
Neregistrovaný (0)|23.11.2010 20:08
Takže jak jsem vyčetl ten EH-TW3200 by Lens shift měl mít. Ale zarazila mě jiná věc. Při sledování .mkv ripů z pc na tv pozoruju při vyšší obnovovací frekvenci (50 či 60 Hz) drobné, ale nepříjemné cukání obrazu, proto v ovládacích panelech nastavuji při filmu 24 HZ. Ve specifikácích EH-TW3200 jsem ale objevil refresh rate 50 nebo 60 Hz, podle připojeného zařízení. Znamená to tedy, že nižší frekvence nepodporuje? Nebo refresh rate funguje jinak než na tv a frekvenci nebude třeba upravovat? Sledování filmů v .mkv na projektoru je moje hlavní motivace ke koupi projektoru, nerad bych se tedy potýkal s tak zásadním nedostatkem obrazu.
ezechiel1917 (498)|24.11.2010 00:16
24 hz zvlada bravurne. Lepe nez jakekoliv lcd ci plasma a bez dopoctu snimku.
wju (5)|24.11.2010 10:03
Ahoj,

pokud uvažuješ o koupi projektoru, právě jsem umístil do místního bazaru nabídku na BENQ W6000
Ivo Mašek (10205)|24.11.2010 13:55