Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Wd tv live hub

juraj08 (50)|1.10.2011 18:16
Čau, kapku ti zavidím ten Logitech, na mojom Phillips-e to nefunguje ani na žiadnom inom - odpoveď z Phillips bla,bla, tak uvidím, myslím že to prežijem...
Maj sa..
9z9 (188)|2.10.2011 10:35
Jej, tak to jsem tě špatně pochopil. Já myslel že máš MMC od Philipse a ovladač taky Logitech.
Zas na druhou stranu si říkej, že jsi dal zlomek ceny Logitechu a máme stejný výsledek :-)
Mně osobně to dost štve, protože musím WDčko vypínat originál ovladačem.
juraj08 (50)|3.10.2011 17:32
No presne, ak nechcem v noci "počuť" MMC tak beriem do ruky aj originál - t.j: druhý ovládač...
Ale, svet sa nezrúti, že?
Tak čau..
tomassedlacek75 (74)|4.10.2011 15:27
Zdar chlapy chtěl jsem se zeptat jak dostanu do přehravče takovej play list dikes za tip
9z9 (188)|20.10.2011 16:06
Tak po více než měsíci dopisování se supportem Logitechu se včera dobrá věc podařila. Kdo tedy máte Logitech Remote ovladače a chtěli byste tlačítkem "All off" zcela vypnout i tento přehrávač, kontaktujte podporu Logitechu. Snad budete mít štěstí a půjde vám to rychleji ;-)

tomassedlacek75: imho se jedná o nějaký skin, který si můžeš na netu sosnout a nahrát do přehrávače. Nevím, nemám možnost to vyzkoušet (na takové věci je nutné mi zapojený disk).
stanovybiral (68)|19.11.2011 07:25
Po posledním auto firmware se mi WD TV LIVE HUB spouští 25minut!Neporadite kde jest chyba piše stale "načítaní"(knihovny mam vyple).Dale mne blbne prohlížeč fotek na facebooku zobrazuji se pulky nebo kostky a přitom miniatury jsou komplet.Dale dochazí k restartu když chci najed na druhou ikonku youtube.Jinak přehravač bez chyby přehraje vše.
9z9 (188)|19.11.2011 14:04
Nevím v čem je problém, Facebook nepoužívám a spouštění mi neblbne. Na tvém místě bych ale zkusil udělat nový flash FW.

OT: viděli jste aktuální cenu tohoto MMC ?? Málem mě kleplo :-/

edit: vyšel nový FW
stanovybiral (68)|15.1.2012 21:22
[quote=9z9;378832]Nevím v čem je problém, Facebook nepoužívám a spouštění mi neblbne. Na tvém místě bych ale zkusil udělat nový flash FW.

OT: viděli jste aktuální cenu tohoto MMC ?? Málem mě kleplo :-/

edit: vyšel nový FW[/quote]
Problem s dlouhym startem (40minut)byl v HDD. Zkoušel jsem 3x přehrat firmware,všechna nastavení až nakonec jsem naformatoval disk a vše bylo v pořádku.
Romeo2006 (11)|18.1.2012 01:08
Nazdar,
Necital som vsetky prispevky, tak mozno to niekde uz bolo spomenute co sa budem pytat.
Mam taky problem, ze mi prehravac nechce automaticky za sebou prehravat filmy. Aj ked mam zapnutu tu funkciu. Je jedno, ci si dam opakovat ten isty film, alebo vsetky, proste ked konci film, tak dalej neprehrava.
Keby ste mi vedeli poradit bol by som vdacny.
Vopred diky.
P. S.: som lenivy vzdy chodit do deckej izby :-D
golfLC (1941)|18.1.2012 08:51
[quote=Romeo2006;391969]Nazdar,
Necital som vsetky prispevky, tak mozno to niekde uz bolo spomenute co sa budem pytat.
Mam taky problem, ze mi prehravac nechce automaticky za sebou prehravat filmy. Aj ked mam zapnutu tu funkciu. Je jedno, ci si dam opakovat ten isty film, alebo vsetky, proste ked konci film, tak dalej neprehrava.
Keby ste mi vedeli poradit bol by som vdacny.
Vopred diky.
P. S.: som lenivy vzdy chodit do deckej izby :-D[/quote]

Ak film spustíš tlačítkom OK, ide len ten, ak spustíš tlačítkom PLAY, idú v poradí, ako máš nastavené v možnostiach opakovania....
Romeo2006 (11)|18.1.2012 23:16
[quote=golfLC;391989]Ak film spustíš tlačítkom OK, ide len ten, ak spustíš tlačítkom PLAY, idú v poradí, ako máš nastavené v možnostiach opakovania....[/quote]

Ahaaaaa, tak to zajtra vyskusam
Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem
jolefoto (52)|26.8.2012 12:12
Zdravím všetkých. Tiež som kúpil zariadenie Western digital TV Live HUB 1TB. Mal by som nejaké otázočky.
1. Chcel by som k nemu pripojiť nejaký externý USB HDD. Je lepšie z vlastným napájacím zdrojom alebo stačí aj bez zdroja?
2. HDD by som kúpil asi od WD ale neviem ktoré by bolo najlepšie. Na ich stránke je doporučovaných veľa HDD ale skôr by som názor ľudí a hlavne skúseností. HDD by som chcel asi
1TB alebo radšej 2TB.
3. Nemôžem poškodiť nejak toto zariadenie keď ho vypínam takto: Najprv vypnem diaľkovým aby zhasol nápis WD. Potom nechám chvíľu zapnutý ešte vetráčik aby som ho
"schladil" lebo predsa je len trocha teplejší nie však horúci. Nakoniec po schladení vypínam cez spínaciu zásuvku aby nešiel ani ten vetráčik. Môže to takto byť? Čítal som že
niektorí maníci vymontujú vnútorný HDD aj vetráčik ale to sa mi nechce robiť hlavne kvôli záruke.
Za odpovede ďakujem.
golfLC (1941)|26.8.2012 19:22
WD TV HUB vypneš úplne aj dlhším podržaním vypínacieho tlačítka na diaľkovom, nemusíš ho tým pádom vypínať aj cez zásuvku (vypneš aj ventilátor, ale vtedy je nefunkčné zdieľanie pripojených HDD v sieti). To tvoje chladenie s vypínaním nemá význam, veď keď niečo vypneš od napájania, začne sa chladiť automaticky na izbovú teplotu....
Externé HDD zvláda oba druhy, či už s napájaním, alebo bez neho. Nepíšeš spôsob kopírovania dát na HDD, dobrá kombinácia, ktorú mám aj ja, je 2TB s napájaním pripojený odzadu, kde mám výber svojich filmov s archívom a z predu pendlujú externé 2,5ky HDD bez napájania na bežné prehrávanie. Od WD môžeš brať bez výčitiek hociktorý....
jolefoto (52)|26.8.2012 21:33
golfLC díky moc. Práve dnes som zistil že sa WD TV HUB dá úplne vypnúť dlhším podržaním tlačidla na vypnutie.Ešte nemám domácu sieť. Chcel by som do budúcna. Keď sa mi nakopí v noteboku viacej súborv tak to skopírujem na HDD cez switch zatiaľ. Toto dočasné riešenie mi poradil kamoš. Ja som v týchto veciach dosť laik. Nejak tak ak to máš ty s tým 2TB na archív by som to chcel aj ja spraviť. Ešte raz ti dík za radu.
jolefoto (52)|3.9.2012 20:00
Tak mám ďaťší problém. Jedno videjko mám s titulkami v CZ jazyku. Na VLC Player v počítači ide v pohode aj s titulkami prehrať. No ale vo WD TV HUB ani za nič. Video je vo formáte flv a titulky vo formáte srt. Všetko je to uložené v jednej zložke. Neviem či to má nejakú súvislosť ale na diaľkovom ovládači tlačidlom audio ide vyvolať maličké info v ľavom rohu obrazovky kde je napísané Titulky: vyp. Audio: 1aac. Tlačidlom Subtitle to nejde vyvolať pri tomto videu. Pri druhých videách alebo filmoch to ide obidvoma tlačidlami. Nevie niekto poradiť prečo nemôžem spustiť aj s titulkami ale ide len bez nich. Myslím že formát titulkov srt. by mal WD TV HUB prehrať v pohode. Ďakujem za príspevky.
golfLC (1941)|4.9.2012 08:27
Stiahni si konerter z flv na avi alebo mpg odtiaľto http://files.dobreprogramy.sk/MTE0NjNfMTM0Njc0XzExMTIxMjE1 je free
Aj na zahraničných fórach sa píše, že v kombinácií flv a srt to nefunguje.... zatiaľ, možno v ďalšom fw. Samozrejme po konverzií nezabudni na rovnaký názov súborov film a titulky... :-)-
Tým pádom som odpovedal aj na to, že nie je chyba ani vo flv, ani v srt, ale v kombinácií flv + srt....

[ATTACH=CONFIG]19406[/ATTACH]
pazera-free-flv-to-avi-converter.png
jolefoto (52)|4.9.2012 10:00
golfLC díky za radu. Tiež som nad tým rozmýšľal že asi flv a srt možno nejdú dohromady, ale radšej som to sem hodil. Predsa len sú tu skúsenejší. Možno to pomôže aj viacerým.
ric.hard (1)|13.9.2013 11:39
Jak je na mnoha uživateli zmiňováno, i já jsem nešťastný z pomalosti přístupu k datům v tomto zařízení (přes síť) a pomalosti startu (mnoho minut). Můj původní záměr, tedy využít jako NAS, vzal za své a nyní jsem rozhodnutý koupit dospělý dvoudiskový NAS Synology DS213j. A nyní otázka: Lze WD TV Live Hub provozovat bez interního disku? Proč se ptám: Chci ho přesunout do NASu (který umí i 2,5 disky), ve WD je kromě toho nepoužitelný - právě z důvodu rychlosti přístupu. WD bych pak používal pouze jako přehrávač obsahu z NAS.
Co vy na to, nějaká doporučení?
vivid.sk (11472)|13.9.2013 11:47
[QUOTE=golfLC;423736]Stiahni si konerter z flv na avi alebo mpg[/QUOTE]
Nie je to trosku zytocne opat stratovo konvertovat*, ked flv je v drvivej vacsine len kontajner pre H264 video? Odporucam spravit len remux do ineho kontajnera mkv alebo mp4 (ffmpeg pomoze)


*Podla daneho screenu usudzujem, ze funguje len re-enkoding. Pokial ide spravit aj "direct stream copy", tak beriem spat.
golfLC (1941)|13.9.2013 12:20
WD TV HUB je podľa mňa v prvom rade len ako úložisko filmov a ich zdieľanie v sieti, nie pendlovanie súborov z PC na vnútorný HDD a naopak. Nikdy to plnohodnotné NAS nebude. Na to používam externé HDD pripojené cez USB, prípadne WD MyBook Live 3TB LAN (sieťová karta 10/100/1000 Mb), ktoré je porovnateľne rýchlejšie ( teraz v celkom dobrej cene http://diskova-pole.heureka.cz/western-digital-my-book-live-3tb/ ). Interný HDD používam len na fixný archív filmov, ktorých sa nechcem zbaviť, na všetko ostatné externé zariadenia.
Zapínanie je pomalé len pri prvom BOOT-e, zapínanie zo standby je rýchle, do 5 sekúnd.

A k internému HDD, ano, pôjde aj bez HDD, len s hláškou pri zapnutí niečo také, že disk je odpojený. Aby som si z externých HDD spravil archív na interný HDD oveľa rýchlejšie, nie po sieti, mal som ho vybratý a vložený do externého USB3 púzdra a kopíroval som priamo na PC.

---------- Doplněno v 12:20 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:18 ----------

[QUOTE=vivid.sk;466288]Nie je to trosku zytocne opat stratovo konvertovat*, ked flv je v drvivej vacsine len kontajner pre H264 video? Odporucam spravit len remux do ineho kontajnera mkv alebo mp4 (ffmpeg pomoze)


*Podla daneho screenu usudzujem, ze funguje len re-enkoding. Pokial ide spravit aj "direct stream copy", tak beriem spat.[/QUOTE]

Vivid, nikdy som to v podstate neskúšal, len som radil spôsob ako na to, nakoľko flv so srt MMC neberie.
vivid.sk (11472)|13.9.2013 13:39
[QUOTE=golfLC;466297] len som radil spôsob ako na to[/QUOTE]
Ja som to skusal (niektore TV maju archiv v tomto hlupom kontajneri, ale najde sa toho vela aj na mnohych inych) a preto som upresnil efektivnejsi a rychlejsi sposob.
golfLC (1941)|13.9.2013 16:51
Hádam si to užívateľ prečíta, aj keď je to rok starý príspevok:BB: