Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panas.TX-P42X20 - proč s hlasitostí reproduktorů nejde hlasitost sluchátek?

lkfreak (46)|11.11.2010 10:51
Ahoj,
koupil jsem novou telku a jsem trochu rozčarovaný, ta moje stará televize, když jsem do sluchátkového výstupu zastrčil jack, tak reproduktory ztichly, a regulace hlasitosti regulovala sluchátkový výstup - jednoduché a funkční!

Ne tak nová! Někdo moc přemýšlel a vymyslel něco úžasného - když zastrčím sluchátkový jack, tak reproduktory hrají dál! A navíc hlasitost sluchátkového výstupu nejde spolu s hlasitostí reproduktorů, ale hlasitost sluchátek jde regulovat samostatně po vyštrachání někde hlouběji v menu!
Skvěle vymyšlené!

Jak jste se s touhle vymyšleností popásovali vy?

Prostě doteď jsem měl externí bedýnky zapojené do sluchátkového výstupu a jejich hlasitost reguloval dálkovým televize, a na nové telce to takhle nejde - k vzteku!
SlavoF (834)|11.11.2010 15:45
[quote=lkfreak;306608]... Jak jste se s touhle vymyšleností popásovali vy?...[/quote]
nijak, lebo to čo chceš dosiahnuť je neštandardná vec, štandardne sa to robí inak - nie samotné bedne priamo do TV.
Keď už, tak cez optiku alebo Audio L+R alebo scart do zosíku a na TV Volume=0.
trebor (40)|11.11.2010 18:43
Aj mne to hrozne vadi . Neide mi o napojenie reproduktorov ale samotnych sluchadiel. Neviem ako je to standardne ale v starej telke som proste vypol zvuk a volume mi hned nastavovalo sluchadkovy vystup co pri novych telkach panasonic neide. Ak by sa aspon dalo nastavit defaulne rozne hlasitosti pri reproduktoroch televizora a sluchadiel ale ani to neide. Toto je pre mna velke minus pre panaka.
lkfreak (46)|12.11.2010 11:33
[quote=SlavoF;306651]nijak, lebo to čo chceš dosiahnuť je neštandardná vec, štandardne sa to robí inak - nie samotné bedne priamo do TV.
Keď už, tak cez optiku alebo Audio L+R alebo scart do zosíku a na TV Volume=0.[/quote]

Ta "nestandardní věc" byla donedávna standardem na všech normálních televizorech CRT, proč je to najednou nestandardní?

A když už vymysleli něco "nového úžasného dokonalého praktického", proč nelze v menu někde navolit chování "dříve standardní", určitě by to bylo pár řádek firmware ?

On i ten ovladač, to je spíš pro vysokoškoláka, proč k tomu nedávají taky nějaký jednoduchý za stovku s jenom "hlasitost a kanály" pro babičku?

Holt doba se komplikuje, kam to asi dospěje...