Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

multimedialne zar.ktoreho disk vie pracovat ako NAS

palimt (42)|9.11.2010 10:20
dobry den,viete mi poradit ktore multimedialne zariadenie sa da takto pouzit?velmi ma oslovil xtreamer pro a precital som o nom toho vela no nakoniec som zistil,ze ked pouziva vlastny disk on,tak nepracuje ako NAS a ak ho chcem pouzivat takto musim ho rebootnut.to je dost neprakticke.chcem to pouzivat tak,ze si budem cez satelit nahravat na disk multimedialneho zariadenia.dakujem
anwar (20)|9.11.2010 10:55
[quote=palimt;306144]dobry den,viete mi poradit ktore multimedialne zariadenie sa da takto pouzit?velmi ma oslovil xtreamer pro a precital som o nom toho vela no nakoniec som zistil,ze ked pouziva vlastny disk on,tak nepracuje ako NAS a ak ho chcem pouzivat takto musim ho rebootnut.to je dost neprakticke.chcem to pouzivat tak,ze si budem cez satelit nahravat na disk multimedialneho zariadenia.dakujem[/quote]

To co požaduješ zvládá v pohodě kombinace Dreambox - PopcornHour. Ale považuji to taktéž za nepraktické. Aby Dream nahrával na Popcorn tak se v Dreamu na to musí provés ruční konfigurace. A navíc přes síť to nahrávání není tak spolehlivé, hlavně u HD. Lepší je mít Dreama přímo s HDD, který pak při povolení Samby, Popcorn už sám najde.
palimt (42)|9.11.2010 11:32
[quote=anwar;306149]To co požaduješ zvládá v pohodě kombinace Dreambox - PopcornHour. Ale považuji to taktéž za nepraktické. Aby Dream nahrával na Popcorn tak se v Dreamu na to musí provés ruční konfigurace. A navíc přes síť to nahrávání není tak spolehlivé, hlavně u HD. Lepší je mít Dreama přímo s HDD, který pak při povolení Samby, Popcorn už sám najde.[/quote]

no v tom je problem,ze ja mam ipbox bez disku.chcel som moutnut bud sietovy disk,alebo disk nejakeho multi zariadenia a nahravat tak.ale ako vidim je s tym stale problem.takze asi to budem musiet predsa len riestit tak,ze kupim novy sat s diskom a satelitne programy budem, nahravat tam a odtial aj spustat a na divix+mkv+mp3+flac kupim multi.zariadenie a spustat to tam.aby sa to proste nekombinovalo.
dodomt (276)|9.11.2010 12:19
Neviem co si predstavujte pod tym NAShom u XTR ze nefunguje. Ja sa na XTR pripojim z pc pomocou IP a nahravam koporujem nan do ziadneho Nash modu sa nemusim prepinat...

dpdo
matusco (376)|9.11.2010 12:22
[quote=palimt;306144]dobry den,viete mi poradit ktore multimedialne zariadenie sa da takto pouzit?velmi ma oslovil xtreamer pro a precital som o nom toho vela no nakoniec som zistil,ze ked pouziva vlastny disk on,tak nepracuje ako NAS a ak ho chcem pouzivat takto musim ho rebootnut.to je dost neprakticke.chcem to pouzivat tak,ze si budem cez satelit nahravat na disk multimedialneho zariadenia.dakujem[/quote]

Ja si praveze myslim, ze Xtreamer PRO sa na to hodi. Neviem sice, ako spolahlive bude nahravanie na sietovy disk (v tomto suhlasim s anwar-om), ale v principe Xtreamer PRO mozes pre svoje ucely pouzit.

Kopia z mojho starsieho prispevku:
Primarnou f-ciou Xtreamer-a PRO je PLAYER. Pocas prehravania mozes pristupovat k nemu ako k NAS-u, ale jeho cinnost nie je na tuto funkciu optimalizovana. Preto mas moznost namiesto vypnutia uviest Xtreamer do specialneho modu NAS, avsak pocas neho nebudes mat moznost pouzivat ho ako player. A zase opacne: ak ho ponechas v mode "PLAYER" (jednoducho ho nedas do modu NAS, nevypnes ho, nechas ho ist) tak ti bude fungovat ako NAS (FTP, web server, share folders,...) ale nie vsetky systemove prostriedky budu k dispozicii pre tento mode - praca zo sietovymi diskami bude pomalsia.

Cely prispevok:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=294047#post294047
palimt (42)|9.11.2010 14:21
no ja som prave necital manual,ale pozeral som recenziu na zive.tam bolo povedane,ze xtreamer nedokaze pracovat ako Nas aj ako prehravac sucasne.medzi tymito dvoma režimami sa prepina rebootnutim.takze preto ma to pomylilo.nechystam sa to pouzivat tak,ze budem nahravat zo satelitu a sucastne pozerat MKV.to urcite nie,skor bud budem nieco nahravat to asi ak nebudem doma.potom ak si to pustim,tak mozno cez satelit z disku XTR.
matusco (376)|9.11.2010 15:09
[quote=palimt;306181]no ja som prave necital manual,ale pozeral som recenziu na zive.tam bolo povedane,ze xtreamer nedokaze pracovat ako Nas aj ako prehravac sucasne.medzi tymito dvoma režimami sa prepina rebootnutim.takze preto ma to pomylilo.nechystam sa to pouzivat tak,ze budem nahravat zo satelitu a sucastne pozerat MKV.to urcite nie,skor bud budem nieco nahravat to asi ak nebudem doma.potom ak si to pustim,tak mozno cez satelit z disku XTR.[/quote]

Ruku do ohna za to nedam, ale myslim, ze reboot v sucasnom FW 2.4.2 nie je potrebny. Skusim, dam vediet.
dodomt (276)|9.11.2010 15:52
[quote=palimt;306181]no ja som prave necital manual,ale pozeral som recenziu na zive.tam bolo povedane,ze xtreamer nedokaze pracovat ako Nas aj ako prehravac sucasne.medzi tymito dvoma režimami sa prepina rebootnutim.takze preto ma to pomylilo.nechystam sa to pouzivat tak,ze budem nahravat zo satelitu a sucastne pozerat MKV.to urcite nie,skor bud budem nieco nahravat to asi ak nebudem doma.potom ak si to pustim,tak mozno cez satelit z disku XTR.[/quote]


Na 100% funguje XTR PRO ako NASh. Mam namapovany disk prehravam video (BR Transformers) a normalne zapisujem subory do XTR po sieti.

Takze XTR Pro mozes pouzit ako sietove ulozisko.

dodo
matusco (376)|9.11.2010 20:43
[quote=matusco;306192]Ruku do ohna za to nedam, ale myslim, ze reboot v sucasnom FW 2.4.2 nie je potrebny. Skusim, dam vediet.[/quote]

Testol som to, Xtreamer Mk1 FW 2.4.2 (ten isty FW co Xtreamer PRO).

V nastaveniach su 3 moznosti, co Xtreamer vykona po stlaceni POWER tlacidla:
- vypnut
- NAS mode
- opytat sa (Vypnut alebo NAS mode)

Nie je teda problem si vybrat, v akom stave sa ma nachadzat Xtreamer v case, ked prave nechcem nic pozerat: bud bude uplne vypnuty, alebo pripraveny poskytovat sluzby ako NAS.

V NAS mode xtreamer vysiela na obrazovku iba info o tom, ze je v NAS mode a zopar systemovych informacii. Pokial v tomto okamihu stlacim tlacidlo POWER - Xtreamer sa opyta co chcem urobit - ci ho chcem uplne vypnut, alebo REBOOT (v tom pripade nabehne do rezimu player-a) alebo CANCEL - ponechat ho v NAS rezime.
palimt (42)|9.11.2010 21:27
[quote=matusco;306265]Testol som to, Xtreamer Mk1 FW 2.4.2 (ten isty FW co Xtreamer PRO).

V nastaveniach su 3 moznosti, co Xtreamer vykona po stlaceni POWER tlacidla:
- vypnut
- NAS mode
- opytat sa (Vypnut alebo NAS mode)

Nie je teda problem si vybrat, v akom stave sa ma nachadzat Xtreamer v case, ked prave nechcem nic pozerat: bud bude uplne vypnuty, alebo pripraveny poskytovat sluzby ako NAS.

V NAS mode xtreamer vysiela na obrazovku iba info o tom, ze je v NAS mode a zopar systemovych informacii. Pokial v tomto okamihu stlacim tlacidlo POWER - Xtreamer sa opyta co chcem urobit - ci ho chcem uplne vypnut, alebo REBOOT (v tom pripade nabehne do rezimu player-a) alebo CANCEL - ponechat ho v NAS rezime.[/quote]

super,dakujem za test.to by sa dalo.urobim to tak,ze objednam Xtreamer pro bez disku,mam kamosa s predajnou PC,tak si poziciam disk a vyskusam to ako to bude slapat.ak nie,tak budem musiet zainvestovat do NAS.inak si spokojny s xtr?nemenil by si za nieco ine?
matusco (376)|10.11.2010 08:32
[quote=palimt;306284]inak si spokojny s xtr?nemenil by si za nieco ine?[/quote]

ja spokojny som.

Ked sa pozries tuto na forum, tak lahko zistis, ze Xtreamer tu ma najvacsiu podporu u uzivatelov. V pripade problemov tu nie je problem rychlo zistit odpoved.

Takze kludne kup a otestuj si ho.

EDIT:
Mimo mojho odporucania davam napr. dalsie, na uplne inom vlakne:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=306238&postcount=20
palimt (42)|10.11.2010 09:23
presvedčil si ma.uz dlho o nom citam a bol som pren na 90% rozhodnuty.este jedna vec prosim ta.je lepsie kupit xtr priamo s diskom,alebo disk don dokupit?urcite by mi postacoval 1TB.len aby som neurobil chybu a nekupil nejaky pomaly alebo nieco take.do toho sa vobec nevyznam.dakujem
matusco (376)|10.11.2010 09:51
[quote=palimt;306350]presvedčil si ma.uz dlho o nom citam a bol som pren na 90% rozhodnuty.este jedna vec prosim ta.je lepsie kupit xtr priamo s diskom,alebo disk don dokupit?urcite by mi postacoval 1TB.len aby som neurobil chybu a nekupil nejaky pomaly alebo nieco take.do toho sa vobec nevyznam.dakujem[/quote]

Precitaj si tuto debatu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=296614#post296614

Cize vyhnut sa 4-platnovym WD a zvytocnostou su 7200 otackove.

Ja planujem nakup Samsung SpinPoint F3. Pozri si ceny, uvidis, ze rozdiel medzi 1TB a 1,5TB nie je velky (vacsi rozdiel je v porovnani s 2TB)
dodomt (276)|10.11.2010 10:24
[quote=matusco;306356]Precitaj si tuto debatu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=296614#post296614

Cize vyhnut sa 4-platnovym WD a zvytocnostou su 7200 otackove.

Ja planujem nakup Samsung SpinPoint F3. Pozri si ceny, uvidis, ze rozdiel medzi 1TB a 1,5TB nie je velky (vacsi rozdiel je v porovnani s 2TB)[/quote]

Musim sa WDcka zastat mam doma 4 EARSy (3x 1T 1x 2T) a su babsolutne tiche co sa vsak neda povedat o vetraciku na XTR... Tak isto podla referencii z for by som do samsungu nesiel. Posla toho co citam su dost poruchove to iste mi potvrdil predajca v kamennom obchode.

V XTR mam len terac a pocut ho len pri rozbehu a potom len s prilozenym uchom na XTR. A ani stale parkovanie hlaviciek nie je badatelne. Disky pouzivam v spojeni s ubuntu 10.10.

dodo
matusco (376)|10.11.2010 10:42
[quote=dodomt;306363]Musim sa WDcka zastat mam doma 4 EARSy (3x 1T 1x 2T) a su babsolutne tiche co sa vsak neda povedat o vetraciku na XTR... Tak isto podla referencii z for by som do samsungu nesiel. Posla toho co citam su dost poruchove to iste mi potvrdil predajca v kamennom obchode.

V XTR mam len terac a pocut ho len pri rozbehu a potom len s prilozenym uchom na XTR. A ani stale parkovanie hlaviciek nie je badatelne. Disky pouzivam v spojeni s ubuntu 10.10.

dodo[/quote]

OK, dobre info o EARS, pre toho kto chce kupovat hdd do Xtreamer-a a nielen don. Ja mam BEVT a viem, ze to nie je dobra volba - vid link vyssie.

Osobne nepreferujem ziadnu znacku, je na kazdom, kto si co kupi.
dodomt (276)|10.11.2010 10:57
BEVT nie je moc idealny do XTR.

Taktiez nikomu nenutim konkretnu znacku :-) pisem len skusenost s WD EARS v XTR.

dodo
palimt (42)|10.11.2010 11:01
tak som to rovno objednal.
XtreamerPRO - bez HDD
a
SAMSUNG SpinPoint EcoGreen F3 1000GB, SATA II NCQ, 32MB cache, 5400ot., 8.9ms, HD105SI
rozmyslal som aj nad 1,5TB,ale ten nemali skladom,takze tato volba.