Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVDShrink jako záruka korekt.strukt.DVD ?

juppiter (73)|4.11.2010 16:13
Četl jsem někde tvrzení, že DVDShrink NIKDY nenačte žádné DVD, které by nebylo absolutně 'košer' ???.
Jestliže tedy DVDShrink načte data (DVD-video disku/či tohoto na hdd ripnutého DVD) bez problémů, je to 100% záruka korektnosti logické struktury daného DVD ?
A jestli u tohoto disku háže jiný soft chybu (při načítání), je potom potřeba hledat problém v onom programu, ale určitě ne v str.DVD samotné ?

díky

P.S. Tento dotaz nemá žádnou přímou souvislost s jiným(i), tady položenými otázkami. Že Shrink nenačte samotné VOBy (bez IFO s.a zbytku toho, co k DVD-video patří), tomu rozumím.
vivid.sk (11472)|4.11.2010 16:18
je to 100% záruka korektnosti logické struktury daného DVD ?

Teoreticky ano. Ak ti prebehne korektne aj analyza (fyzicke nacitanie vsetkych dat), tak by mohlo byt vsetko v poriadku. V pripade, ze bude nejaky vob niekde vovnutri poskodeny DVDshrink moze zahlasit chybu, na ktoru pri beznom otvoreni nepride.
StD (8612)|4.11.2010 16:22
Jenže to je myšleno ve vztahu k odstranění ochrany, tam to jakous-takous záruku dává, ale ne u špatně odstraněných pokročilých ochran typu GX2. A to ještě ve spojení s Decrypterem a RipIt4Me (použití PSL, Protected Sector List).

Jestliže je DVD-Video dobře zmastrováno, ale s chybami v titulu/titulech, tak ani neštěkne a spolkne to i s navijákem = vyrobí stejný zmetek jako na vstupu.

Jinak k tomu co chceš a ptáš se na to jinde je to nástroj naprosto nevhodný.
arkij (540)|4.11.2010 16:26
Mám už letitý DVD přehrávač ale pro jeho zvukové a obrazové kvality u něj zůstanu, co mi jeho technický stav dovolí. Je však mimořádně citlivý na korektnost DVD. Pokud mi nějaké pálené (stalo se i lisované) DVD nejde přehrát, stačí když ho přeženu Shrinkem a mám zaručeno, že hrát půjde, pokud ho Shrink nenačte, ani se s tím netrápím. Tolik moje dlouhodobá zkušenost.
juppiter (73)|4.11.2010 16:32
[quote=StD;305081]Jenže to je myšleno ve vztahu k odstranění ochrany, tam to jakous-takous záruku dává, ale ne u špatně odstraněných pokročilých ochran typu GX2.

Jestliže je DVD-Video dobře zmastrováno, ale s chybami v titulu/titulech, tak ani neštěkne a spolkne to i s navijákem = vyrobí stejný zmetek jako na vstupu.

Jinak k tomu co chceš a ptáš se na to jinde je to nástroj naprosto nevhodný.[/quote]
####################################################################
Jak se PAK (po kontrole, případně nějaké úpravě/přípravě DVDShrinkem) v praxi (při přehrávání) projeví ''... špatně odstraněná pokročilá ochrana typu GX2'' příp. ''...chyby v titulu/titulech'' ??

P.S. Ptám se na situaci, kdy Shrink chybu [color=red]NEHLÁSÍ[/color] a ne naopak !!!!!!
P.P.S. Tento dotaz nemá žádnou přímou souvislost s jiným(i), tady položenými otázkami. Že Shrink načte samotné VOBy (bez IFO s.a zbytku toho, co k DVD-video patří), tomu rozumím.
StD (8612)|4.11.2010 17:01
[quote=arkij;305083]Mám už letitý DVD přehrávač ale pro jeho zvukové a obrazové kvality u něj zůstanu, co mi jeho technický stav dovolí. Je však mimořádně citlivý na korektnost DVD. Pokud mi nějaké pálené (stalo se i lisované) DVD nejde přehrát, stačí když ho přeženu Shrinkem a mám zaručeno, že hrát půjde, pokud ho Shrink nenačte, ani se s tím netrápím. Tolik moje dlouhodobá zkušenost.[/quote]

No ono se dá říci, že to jistým způsobem "normalizuje" strukturu - všimni si toho, že máš potom ty 1gigové Voby stejně velké. Když totéž uděláš autoringovým softem, tak stejné nebudou - tj. otázka sektorů LBA a navigace.

[quote=juppiter;305088]####################################################################
Jak se PAK (po kontrole, případně nějaké úpravě/přípravě DVDShrinkem) v praxi (při přehrávání) projeví ''... špatně odstraněná pokročilá ochrana typu GX2'' příp. ''...chyby v titulu/titulech'' ??

P.S. Ptám se na situaci, kdy Shrink chybu [color=red]NEHLÁSÍ[/color] a ne naopak !!!!!!
P.P.S. Tento dotaz nemá žádnou přímou souvislost s jiným(i), tady položenými otázkami. Že Shrink načte samotné VOBy (bez IFO s.a zbytku toho, co k DVD-video patří), tomu rozumím.[/quote]

Projevuje se to zaškubáváním obrazu, vypadlými snímky nebo naopak opakováním scén...

V každém případě je použití PSL, včetně odstranění Cells o nulové velikosti a podobné havěti naprostá jistota správného přenesení na HDD.
Pytkin (7947)|4.11.2010 19:44
no ja by som povedal skorej opak .. ze DVDshrink negeneruje zrovna uplne koserne DVDcka ..
StD (8612)|4.11.2010 19:53
[quote=Pytkin;305143]no ja by som povedal skorej opak .. ze DVDshrink negeneruje zrovna uplne koserne DVDcka ..[/quote]

No a co jiného jsem napsal já? Ta normalizace se někde projevit musí... On jenom udělá standardní strukturu (požadovaného objemu) sežvýkatelnou jinde, ale jak, je věc druhá, tj. včetně všech chyb... v navigaci, LBA předělá podle svého. Můj názor, ale to je na delší diskusi jinde.
Pytkin (7947)|4.11.2010 19:56
STD : .. ja som necital vsetko co si napisal :) ja som reagoval na prvy prispevok .. nebola to reakcia na tvoj post :)
StD (8612)|4.11.2010 19:59
[quote=Pytkin;305148]STD : .. ja som necital vsetko co si napisal :) ja som reagoval na prvy prispevok .. nebola to reakcia na tvoj post :)[/quote]

Já zase reagoval hlavně na Arkije... Ale nic není nikdy dokonalé... ;)
vivid.sk (11472)|4.11.2010 19:59
tj. včetně všech chyb... v navigaci

funkciou reauthor spravis "ciste" DVDcko, bez chyb (movie only). Samozrejme cela navigacia v menu pojde do kytek :)
666dia (476)|4.11.2010 22:01
arkij

můžeš napsat značku a typ přehrávače...?
StD (8612)|4.11.2010 22:03
[quote=vivid.sk;305152]tj. včetně všech chyb... v navigaci

funkciou reauthor spravis "ciste" DVDcko, bez chyb (movie only). Samozrejme cela navigacia v menu pojde do kytek :)[/quote]

Nee, "navigací" teď myslím naviID v Cells na základní úrovni multiplexu. Jako přirovnání by se nejlépe hodilo: (začátek metafory) Postav si vedle sebe dvě zrcadla, jedno obyč. a druhé Benátské. V obou bude stejný odraz, ale s různou hloubkou. (konec metafory). Vzpomeň si, jak jsme s tím před lety zápasili ve VidChangeru a VobToolu. Co se s tím tehdy dělalo?
V re-author Shrinku uděláš částečné "čisto", které lze po demuxu vyčistit dočista (srovnat buffery, jak Vanishem), ale to je tady OT.
666dia (476)|4.11.2010 22:05
StD

to nemá cenu rozebírat....dnes už to není potřeba...nedělají se chráněná DVD....
StD (8612)|4.11.2010 22:10
[quote=666dia;305187]StD

to nemá cenu rozebírat....dnes už to není potřeba...nedělají se chráněná DVD....[/quote]

Naprostá pravda, ale jak vidíš, přesvědčení, že je Shrink dokonalý, přetrvává. Přiznávám se bez mučení chlebovou polívkou, že ho používám taktéž, ale přesně jen na věci, kde vím, že nemá co zkazit.
666dia (476)|4.11.2010 22:15
StD

o víkendu jsi doma...?

jinak lze při dobré vůli Shrink použít na kontrolu vobů.....
StD (8612)|4.11.2010 22:24
[quote=666dia;305190]StD

o víkendu jsi doma...?

jinak lze při dobré vůli Shrink použít na kontrolu vobů.....[/quote]

[OT]V SO má nejstarší vnuk 18, tak mu budu slavnostně "pasovat švýcarský Victorinox na celý život" naproti přes ulici, ale jinak doma furt.[/OT] Ad Shrink: tak mu Juppiterovi prozraď jinak než já, jak udělat mermomocí ve Shrinku ty 3 VOBY do jednoho bez vlastnictví Video_TS.IFO...
arkij (540)|5.11.2010 06:31
[quote=666dia;305185]arkij

můžeš napsat značku a typ přehrávače...?[/quote]

Marantz ale modelový číslo si teď nevzpomenu, jsem v práci a mám ho doma, pokud chceš přesně, musel bych si vzpomenout a podívat se až tam budu.
Pořizoval jsem jej někdy před cca 10-ti lety a současně s ním nahrazoval CD přehrávač, takže mi dost záleželo na zvuku. Mimo rock poslouchám dost i vážnou muziku a na tu mi v kombinaci s Marantz zesilovačem a bednama REGA vyhovuje.
vivid.sk (11472)|5.11.2010 08:11
jak udělat mermomocí ve Shrinku ty 3 VOBY do jednoho bez vlastnictví Video_TS.IFO...

teraz mi napadlo jedno riesenie akoto to pojde rychlo a bez skusenosti s ifo editom...

postup

1) stiahnut a nainstalovat free DVD authoringovy soft DVD Styler.
2) naimportovat (myskou vlozit do dolneho okna) 3x vob (funguje aj bez ifo soboru)
3) nastavit v properities kazdeho z nich ("Copy stream") namiesto enkodera, takisto toto nastavit v nastaveniach. Zvolit/zmenit AR na pozadovane.

4) vytvorit finalne DVD/ISO na HDD.

vysledkom bude 1 velky vob s kompletnou strukturou DVD.
StD (8612)|5.11.2010 08:19
[quote=vivid.sk;305233]jak udělat mermomocí ve Shrinku ty 3 VOBY do jednoho bez vlastnictví Video_TS.IFO...

teraz mi napadlo jedno riesenie akoto to pojde rychlo a bez skusenosti s ifo editom...

postup

1) stiahnut a nainstalovat free DVD authoringovy soft DVD Styler.
2) naimportovat (myskou vlozit do dolneho okna) 3x vob (funguje aj bez ifo soboru)
3) nastavit v properities kazdeho z nich ("Copy stream") namiesto enkodera, takisto toto nastavit v nastaveniach. Zvolit/zmenit AR na pozadovane.

4) vytvorit finalne DVD/ISO na HDD.

vysledkom bude 1 velky vob s kompletnou strukturou DVD.[/quote]

No ale to je přesně to, co nechce. On chce 3 - Vts_01_1.vob, Vts_02_1.vob a Vts_03_1.vob... :-)-
vivid.sk (11472)|5.11.2010 08:26
tak som to zrejme asi naopak pochopil. Neviem potom o com je tu ta debata. Ved Vts_01_1.vob, Vts_02_1.vob a Vts_03_1.vob vytvori DVD Shrink o ktorom sa tu pise uz dve vlakna.

Ak chybaju ifo subory, staci postup uvedeny vyssie zopakovat 3x. Vysledokom budu 3x DVDcka, ktore pojdu otvorit v DVDshrinku a cez reauthor spojit do jedneho s vyslednou strukturou ako si napisal.
StD (8612)|5.11.2010 08:29
...a pointa je ta, že mu to Shrink odmítá načíst... :-E
juppiter (73)|5.11.2010 11:29
Tak tedy, myslím, že 'vivid.sk' dodal první (nepočítám obdrževši podporu PM), i pro mě polopatistický postup (Arizona Hip-Hip), za což i mocká děkuji (po gáblíku zkusím).
Jinak tohle dvouvlákno je o něčem jiném [quote=juppiter;305074]P.S. Tento dotaz nemá žádnou přímou souvislost s jiným(i), tady položenými otázkami. Že Shrink nenačte samotné VOBy (bez IFO s.a zbytku toho, co k DVD-video patří), tomu rozumím.[/quote], než téma kde se jasně praví [quote=juppiter;304985]...mým cílem [color=red]není mít[/color] z těch třech [color=red]VOB[/color]ů [color=red]jeden velký[/color], ale vlastnit i nadále tři malé VOBíky,............[/quote]


P.S. buď pozdraven vezdejší, kdož ruku pomocnou podá, však blahořečen bude ten, kdo chudým duchem poslouží, neboť jejich bude království nebeské .....
666dia (476)|5.11.2010 21:12
juppiter...bezpředmětné a pro mě nepochopitelné....nač chceš tři voby...?
já myslel, že chceš, aby ti DVD hrálo, ne...?

ale ty chceš, aby mělo tři malé vobíky...
666dia (476)|5.11.2010 21:27
arkij
tak to jo, už chápu...Marantz se vymyká jiným značkám.....
nedávno jsem zkoušel novej neznačkovej přehrávač.....buffer kolem 36 MB....přechod na druhou vrstvu (pro juppitera LayerBreak) není vůbec poznat protože to má tak velkou paměť...
oproti starým přehrávačům, co se na 2 vteřiny zastaví....
juppiter (73)|6.11.2010 17:12
edit:
:::::
chybička se vloudila
StD (8612)|6.11.2010 20:32
[quote=juppiter;305549]edit:
:::::
chybička se vloudila[/quote]

Jen drobná poznámka k té tvé smazané neznalosti: AR = Aspect Ratio, poměr stran; 4:3 nebo 16:9.
juppiter (73)|6.11.2010 21:45
Děkuji moc, ukládám si tuto povědomost, tentokráte do kastlíku 'Užitečné'. Co ty ostatní tázané věci, na ty by jste nemohl odpovědět ....?
děkuji

P.S. No než jsem to přešupajdil z tématu do PM-ky, kam to patřilo, mohlo uběhnout nanejvýš pár sekund ..... jsem polichocen, a těším se, až budu mít na sledování zajímavých dotazů také tolik času.
StD (8612)|6.11.2010 21:53
[quote=juppiter;305593]Děkuji moc, ukládám si tuto povědomost, tentokráte do kastlíku 'Užitečné'. Co ty ostatní tázané věci, na ty by jste nemohl odpovědět ....?

P.S. No než jsem to přešupajdil z tématu do PM-ky, kam to patřilo, mohlo uběhnout nanejvýš pár sekund ..... jsem polichocen, a těším se, až budu mít na sledování zajímavých dotazů také tolik času.[/quote]

...no jakmile to jednou odklikneš, odchází ten text okamžitě emilem každému, kdo toto téma sleduje, takže následné smazání už je passé... Nejsem jasnovidec. :BB:
juppiter (73)|6.11.2010 21:57
díky, další užitečná vlatnost mě doposud neznámá. Inu, člověk se stále má čemu učit (twice4me :-)) )
Hezký večer