Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Kterou byste vybrali?

Hlasujících
11. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • MSI FX5700LE

0 0%
  • ASUS FX5700GE

3 27.27%
  • ATI Sapphire Radeon 9600PRO

8 72.73%
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: Jakou grafiku?

Je tu pořád Avatar uživatele exTNT
    Registrace
    Sep 2004

Hoj, mám poslední dobou nějaké prakticky neidentifikovatelné problémy s PC (padá to), už jsem to několikrát kompletně přeinstaloval a pořád to zlobí stejně, BCC je pokaždý trochu jiná sada parametrů, ale VŽDYCKY to končí Product: 256_1. Po delším pátrání, se zdá, že to bude problém grafárny (MSI nVidia MX4000-T128, stařenka, ale moc toho nenapařím, takže vcelku stačila), resp. asi nějaký její problém s DirectX 9.0c (podporuje DX 8.1).
    Tak jsem si řekl, že v rámci rozumných mezí upgraduju a přemýšlím o dvou téměř identických kartách na bázi nVidia FX5700LE - buď ASUS a nebo zase MSI (mobo mám od MSI...).
    Protože asi jediný podstatný rozdíl mezi nimi bude v chlazení, rád bych se zeptal, jestli s tím někdo máte zkušenost - která z nich je tišší a která líp chladí? Případně pokud vás napadá ještě nějaký jiný rozdíl... (barva se mi líbí víc od ASUSu... )
    ASUS - http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?CD=EC154
    MSI - http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=45957

Ještě mám "černýho koně" od Sapphire... http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=48362 , počítám, že ten asi vyhraje, co?

Díky za případné tipy!
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Když bys občas zavítal na můj web, tak by sis přečetl vše o všech grafických kartách s čipem nVidia. Do FX bych nešel. Buď šetkovou řadu a nebo starýho dobrýho Titana 4600, která převálcuje FX.

Registrace
    Sep 2004

No vidíš Ivo, a kdyby Ty sis zase přečetl, na co se ptám a proč, pak bys buď neodpověděl a nebo odpověděl k věci.
    Takže v kostce - chci kartu, která umí DirectX 9.0, chci jí v rozumný cenový relaci, protože nejsem žádnej extrémní pařan, a z těch dvou nVidií mě zajímá, jestli některá líp chladí a míň hlučí.
    A pro jistotu jsem se podíval a na Tvých stránkách jsem odpovědi na tyhle otázky nenašel.
    Ale i tak Ti děkuju.

Alf Alf je offline
    Je tu pravidelně Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Sep 2004

Sázím na černého koně, ale uvažoval bych spíš o tomto: http://www.czechcomputer.cz/product_...500762019.html

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

no ty levny sapphire nevim, co tak procitam oc forum tak sou s tim obcas problemy se stabilitou, ale zase se celkem dobre taktujou, jinak s fxem ani problemy nejsou ale 6600-6800 je ideal, hlavne plna podpora dx9 s pixelshaderama, pro 3d vykon asi to nejlepsi, co se tyce 2d je si tam muzes lupnout prakticky co chces, pokud se teda nepachtis s tv kartou (myslim ze ne), kde se obcas ozve naka lama ze mu to nefunguje (nebo funguje blbe) s atinou, ale s poradnejma ovladacema to slape

tak msi mam ja (ti4200) je uplne v poho az na chlazeni, ty chladice mi prijdou odflakly, asusy sou na tom daleko lip, zajimavy chlazeni maj karty gainward, ale stejne vetsina zbehlejch uzivatelu dojde k tomu ze provede cooling mod, takze bud pasiv=heatpipe+heatsinky nebo specialni aktivni chladice, hlavne teda zalman a thermaltake, jinak asus je na tom z tyhle stranky lip.

Registrace
    Mar 2004

jo ten alfuv radeon je v klidu, akorat ja momentalne prestupuju na intel takze uz jen pci-e a rozhoduju se mezi x700 a timhle milackem http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29516 ale mozna zkusim vsadit na radeon

Je tu pořád Avatar uživatele Doom
    Registrace
    Mar 2004

offtopic: ty "LE" karty jsou odlehčené s uzamčenými pipelines a četl jsem, že některé modely se prý dají odemknout přes RivaTuner.

já osobně bych šel asi do MSI (k Asusu nějak nemám důvěru, stavím na iracionálním základě - v práci máme pár ASUS komponent a stojí za houby ), pokud máš MFB od MSI, tak bude stejně lepší "ctít značku"

na druhé straně, ten ASUS má OpenGL 1.5 a 128bit paměti, zatímco MSi má jenom 64 bit paměti a OGL 1.4. já bych asi mrkl po MSI, která umí 128bit paměti... tak nevim nevim...

Registrace
    Mar 2004

no a hlavne ta nvidia co sem linkoval ma pixelshadery 3.0

Registrace
    Sep 2004

jj, to jo, ale taky je to PCIe (nemám a desku zatím měnit nechci) a stojí kapku víc, než se mi teď chce utrácet, fakt mi spíš jde o to, že ten problém, co jsem o něm před časem psal (občasné restarty) je nakonec zřejmě způsobenej grafickou kartou a velmi pravděpodobně tím, že neumí DX 9.0... Takže mi jde spíš o kartu, která umí DX 9.0, a která nebude nějak zbytečně drahá, protože v gamesách jsem ustrnul na RTCW a NFS Porsche Unleashed...

Mimochodem - proč je tenhle příspěvek přesunutej do Garáže, když začal v Problémech s PC a je o problémech s PC??? Kdo se to tady na mně zase ukájí? Ať to byl kdokoli, mohl aspoň napsat proč tak učinil, a protože to nenapsal, může jít klidně do prdele!

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Mam Saphire Radeon 9500 Pro. Mam ju dva roky a zatial spokojnost.

Registrace
    Mar 2004

jestli ti jde jen o to aby umela dx9, tak nekterou z nejlevnejsich 6600 idealne nebo radeona 9600, ty sou taky celkem dobry a taky o dost levnejsi nez geforcove

Nováček Avatar uživatele imported_petr
    Registrace
    Feb 2007

Tak mám MSI GT6600 a stojí okolo 5000-, má VIVO, výstup HDTV neboli YUV a 15 CD.

Nováček Avatar uživatele imported_petr
    Registrace
    Feb 2007

Sorry je to MSI NX 6600 - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30609 je dost tichá můžu doporučit.

Nováček Avatar uživatele imported_Rimmer
    Registrace
    Feb 2007

Mam AMD 2400, 512SD RAM, FX-5700 od asusu a Doom 3 na hight detail 600x800, 2Xantialias, se všema efektama bez sekání

Banned
    Registrace
    Feb 2007

To mne na starej 4200 ide aj 1024x768, alebo aj 1280x1024 s "polovicnymi" detailami..

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. jakou grafiku do PC
    Od tjurny v sekci Bastlení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 16-07-2012, 19:12
  2. karta Matrox RT.X2. jakou k ní GRAFIKU?
    Od Johny Akbuk v sekci Střižny s HW akcelerací
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 13-01-2010, 14:51
  3. Jakou grafiku?
    Od nunyk v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 07-02-2007, 20:38
  4. jakou grafiku?
    Od stanix v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 31-08-2006, 06:50
  5. Jakou grafiku na LCD?