Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak dostat z DVD pár minut v malých VOBech ?

juppiter (73)|3.11.2010 12:00
Potřeboval bych ripnout z filmu (DVD) jen první 3 minuty, a to v několika (ca 10-30MBových) VOBech. Zvládne to nějaký soft ... ?

děkuji moc
..........
EDIT ::
:::::::::
tak už jsem to jakousi 'belzebubášskou' technikou splácal. Mám 3 VOBy (ca po 35MB), které obsahují 3x po ca prvních 60sec filmu (MediaiNfo ukazuje tytéž hodnoty, jako u ripnutého originálu) - pro můj 'výzkum' bohatě dostačující.

Jediné co mi ještě (ke zvolání ''In nomine Satanas Luciferi excelsi!'' :-) ) chybí, je spřažení-navázání těchto 3 VOBů v jeden celek - aby kupř.DVDshrink to načetl jako celé 3min.
Dá se toho, takhle dodatečně nějak dosáhnout ?

děkuji
StD (8612)|3.11.2010 12:57
VOBEdit nebo IFOEdit -> Create IFO, ne? Jsem teď v práci a tady ho nemám, ale myslím, že dříve jsem to s ním takhle dělal, když se spojovaly Cells z VobToolu...
juppiter (73)|3.11.2010 18:40
Tak ve 'VOBeditu' jsem nenašel nic.

Tři souborky VOB, ke kterým chci dovytvořit IFO soubor, jsem si podle pořadí děje v nich (v každém je jedna z prvních tří minut filmu) pojmenoval Vts_01_1.vob, Vts_01_2.vob a Vts_01_3.vob
V 'IFOeditu' .... [CREATE IFOs]((v nastavení jsem nic NEMĚNIL)-'Vts_01_1.vob'-''program načetl postupně všechny tři VOBY''-''v adresáři přibyli soubory'' Vts_ts.bup, Vts_ts.ifo, Vts_01_0.bup a Vts_01_0.ifo

DVDshrink ale při pokusu o načtení hlásí ''Invalid data in file Vts_01_1.vob''
StD (8612)|3.11.2010 21:46
Hele, já už se s tímhle nehrabal více jak rok (naposledy jsem měl rozebranou do mrtě (= Cells) Tajemnou záři nad Pacifikem a kdy ta vyšla? Už si to nepamatuji. Pískni přes SZ userovi 666dia, ten je v tom denně. Já už jdu chrnět... ;)
arkij (540)|3.11.2010 23:00
Nešlo by to spojit Womble Wizardem?
StD (8612)|4.11.2010 07:21
...podle toho jakou verzi MVW má, jestli mu VOBy bere, tak jo. Ale já bych si spíš nejdříve zkontroloval, PROČ mu to ten první nebere a PROČ do Shrinku?. Stejně nějak nechápu, jak to může mít rozsekaný po minutách.

Edito pro tazatele: Tady jsem našel v jednom starším návodu (odjinud) jak se to spojuje ve VobEditu:

[quote]...Oba voby treba spojiť, možme priamo vo Vobedite (vlavo hore - Edit -> Join cells vob edit)...[/quote]
juppiter (73)|4.11.2010 08:40
já jenom upřesním, jestli jsem to nějak dokotrmolil .....
mám 3 VOBy, k tomu už nic, žádné další soubory (IFO, BUP, či co by se tak ještě slušelo ...)
mým cílem není mít z těch třech VOBů jeden velký, ale vlastnit i nadále tři malé VOBíky, které ale budou nějakým softem (DVDShrink, kupříkladu) načítány jako celek (tj.celé 3minuty filmu). Zatím sice existují, hrají (MPClassic), ale nijak spolu oficiálně nesouvisí (až na to, že jsou vybrabčeny z jednoho filmu).

díky, i za další ......
StD (8612)|4.11.2010 09:52
[quote=juppiter;304985]já jenom upřesním, jestli jsem to nějak dokotrmolil .....
mám 3 VOBy, k tomu už nic, žádné další soubory (IFO, BUP, či co by se tak ještě slušelo ...)
mým cílem není mít z těch třech VOBů jeden velký, ale vlastnit i nadále tři malé VOBíky, které ale budou nějakým softem (DVDShrink, kupříkladu) načítány jako celek (tj.celé 3minuty filmu). Zatím sice existují, hrají (MPClassic), ale nijak spolu oficiálně nesouvisí (až na to, že jsou vybrabčeny z jednoho filmu).

díky, i za další ......[/quote]

VOB je jenom kontejner, uvnitř jsou mpeg2 program-streamy. Není důvod mít tři kusy, když ty tři tracky můžeš mít klidně v jednom jako samostatné PGC nebo VTS.
DVDShrink není nástroj k autorizaci DVD, jen k "re-autorizaci", tudíž si v něm bez souboru Video_TS.IFO neškrtneš...
juppiter (73)|4.11.2010 10:22
Ty tři VOBy chci mít pro jakýsi můj para-pseudo-test možností konverze do MP4 (pro mobil). A protože jeden z programů (které byh případně chtěl použít) zpracuje pouze VOBy jednotlivé, i když je výsledek pak spojitý, a jiný soft.zase dokáže načíst i kompl.DVD-strukturu, a pr.mám pomalejší počítač a nechci čekat na jeden vzorek hodiny, proto bych chtěl mít ty 'mini' DVD data, a chci je mít z konkrétního filmu, poněvadž jsou tam jak rychlé tak i pomalé švenky kamery.
Takže není-li možné to, na co jsem se ptal na začátku, pak mám smůlu, a jestli to nějak jde - HURÁ, a prosím o pomoc jak na to ....
StD (8612)|4.11.2010 11:05
Máš to v SZ.
juppiter (73)|4.11.2010 16:20
díky moc za rady ('StD' za návod ke třem 1-no minutovým videím v rámci jednoho DVD-disku), pro případ, že by byl ještě někdo ochoten se tímhle zabývat, si dovolím zrekapitulovat a doplnit ŽE:
cílem je se dopracovat k takové struktuře DVD, kterou načte SHRINK (nebo jakýkoliv jiný soft, já pořád o tom Shrinku, protože jsem ho alespoň zčásti už pochopil) jako 3-minutové video, a to sice přes 1-ní, 2-hý a 3-tí VOB, a NE z jednoho VOBu většího (3násobného).

KRLEŠ