Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Podsvícení Edge LED

zatty (1215)|2.8.2011 19:30
právě pansonic modely E3 jsou bez ips E30 jsou s ips a jde to docela cítit....ale obraz na E30 je hodně pěkný...už i vloni byly ty modely hodně našlapané
kofolak (294)|2.8.2011 20:21
[quote=Ryan Giggs;360083]To nie je len u Samsungu. Snaď s vynimkou Sharpu a Panasonicu je loteria u každej značky.[/quote]
U Sharpu mas clouding isty, no nie je to az tak hrozne ako tmave flaky na bledom pozadi, krasne ich vidno. Pocas MS v hokeji som si najskor myslel, ze je to spinavy lad a bolo to telkou. Myslel som si, ze som asi prilis narocny a tak som uz par krat stravil niekolko minut pozeranim sa v obchode na ine znacky a veru to mal len Sharp (LE810E/LE820E/LE814E/LE824E).:mad:
jarino1978 (8045)|2.8.2011 21:15
[quote=Jarda.Bar;358204]Normální je toto:



[/quote]

toto je normálne ? šak to je ukážkový príklad cloudingu a hnusnej kvality podsvietenia + čiernej, čo čierna nikdy nebola a nebude. fuj.
jarod72pm (841)|2.8.2011 21:19
[quote=Ryan Giggs;360083]To nie je len u Samsungu. Snaď s vynimkou Sharpu a Panasonicu je loteria u každej značky.[/quote]

Loterie to je u každé značky i u Sharpu a Panasonicu pokud se tu budem bavit o Edge LED.
Děláš si falešné naděje že je něco lepší jak ostatní.Opravdu je to loterie na jaký kus natrefíš.
Já se třeba nestačil divit když si tchán koupil v té době za 28000.- Samsung UE40C6000
tak to bylo něco po 5 cm tmavé čmouhy podél obvodu panelu.
jarod72pm (841)|2.8.2011 21:23
[quote=jarino1978;360110]toto je normálne ? šak to je ukážkový príklad cloudingu a hnusnej kvality podsvietenia + čiernej, čo čierna nikdy nebola a nebude. fuj.[/quote]

Nemusíme se bavit ani o cloudingu ale veškeré LCD(včetně ledek) konstrukčně a svou technologií jsou dělané tak že aby zobrazili barvu potřebují podsvítit krystal a tak či tak samotný panel nebude uplně tmavý nikdy jinak prd uvidíš ,
to prostě nejde a snížit podsvícení snižuješ automaticky i kvalitu obrazu to je známá věc.
Ryan Giggs (688)|2.8.2011 21:27
[quote=jarod72pm;360112]Loterie to je u každé značky i u Sharpu a Panasonicu pokud se tu budem bavit o Edge LED.
Děláš si falešné naděje že je něco lepší jak ostatní.Opravdu je to loterie na jaký kus natrefíš.
Já se třeba nestačil divit když si tchán koupil v té době za 28000.- Samsung UE40C6000
tak to bylo něco po 5 cm tmavé čmouhy podél obvodu panelu.[/quote]

[quote=kofolak;360099]U Sharpu mas clouding isty, no nie je to az tak hrozne ako tmave flaky na bledom pozadi, krasne ich vidno.[/quote]

Niekto tu evidentne nič nepochopil. Reč vôbec nebola o cloudingu ale o type panela u jednotlivych značiek.
jarino1978 (8045)|2.8.2011 21:52
[quote=jarod72pm;360114] a snížit podsvícení snižuješ automaticky i kvalitu obrazu to je známá věc.[/quote]
už som ti to pred 1/2 rokom vysvetľoval, že každý nech si nad posteľ napíše konskými písmenami : kúpim LCD, znižujem podsvietenie = dokonalý obraz.
Kukať na plné podsvietenie sa odborne nazýva MASOCHIZMUS.
jarino1978 (8045)|2.8.2011 21:54
kua, neviete, kde sú moje fotky mojej LCD v plnej tme ? do ktorého threadu som to tresol ? Možno 1/2 roka dozadu ? komu sa chce hľadať ?
EDIT :
aha, našiel som niečo...
P5108052.JPG P5098042.JPG IMG_1206.JPG IMG_1205.JPG IMG_1202.JPG IMG_1200.JPG P5168075.JPG
jarod72pm (841)|2.8.2011 22:21
[quote=jarino1978;360125]už som ti to pred 1/2 rokom vysvetľoval, že každý nech si nad posteľ napíše konskými písmenami : kúpim LCD, znižujem podsvietenie = dokonalý obraz.
Kukať na plné podsvietenie sa odborne nazýva MASOCHIZMUS.[/quote]

Jo vydržel jsem to měsíc na podsvícení 30 pak 35 pak 40 pak 45 a teď jedu 50 a konečně si užiju i detailů v tmavé místnosti ve filmu.Pokud si chceš ničit filmový zážitek tak prosím ale jsou lidé kteří mají jiný názor takže tu přestaň někomu cpát svoje moudra.
Ne každý má tmavou obrazovku že tam sotva něco vidí.

ps: ano podsvícení 75 a nahoru je už extrém pro šeroslepé.
jarod72pm (841)|2.8.2011 22:24
[quote=Ryan Giggs;360117]Niekto tu evidentne nič nepochopil. Reč vôbec nebola o cloudingu ale o type panela u jednotlivych značiek.[/quote]

ha ha panel jako panel snad si nemyslíš že jiný panel má jiné vlastnosti podsvícení? diskuze tu je o podsvícení ne?
kofolak (294)|2.8.2011 22:48
[quote=Ryan Giggs;360117]Niekto tu evidentne nič nepochopil. Reč vôbec nebola o cloudingu ale o type panela u jednotlivych značiek.[/quote]
Oukej. Sharp ma blby panel alebo Edge LED podsvietenie alebo oboje. Obraz je proste na prd. Uz to jednoduchsie neviem napisat. Howgh!
exekutor11 (19)|3.8.2011 00:20
[quote=jarino1978;360126]kua, neviete, kde sú moje fotky mojej LCD v plnej tme ? do ktorého threadu som to tresol ? Možno 1/2 roka dozadu ? komu sa chce hľadať ?
EDIT :
aha, našiel som niečo...[/quote]

Prosim ta uz si konecne prestan nahovarat aku super telku mas doma a tlacit tu ludom tieto nezmysli...ja som bol vlastnikom tejto TV vyse 1 roka (SQ01 panel) a s kvalitou dnesnych spickovych LCD sa to zrovnat neda ani nahodou . Je pravda ze na tu dobu mala ciernu najlepsiu (prvy samsung co mal ultra clear panel)ale obraz bol nevyrazny a o spracovani pohybu a ostrosti moze tato telka len snivat. V porovnani s dnesnymi TV mi to pripada ako dobry vtip.
Tomas81 (10)|3.8.2011 08:47
[quote=jarino1978;360110]toto je normálne ? šak to je ukážkový príklad cloudingu a hnusnej kvality podsvietenia + čiernej, čo čierna nikdy nebola a nebude. fuj.[/quote]


***

Myslim, že Ti co registruji clouding na svém panelu by s tebou měnila hned , ty fotky co tu vidim se nedaji srovnat s realnym problemem co tu mají ostatní. Blahopřeji , máš dobrý kus.

Je to asi opravdu o konstrukci a prostě o technologii edge LED , jen mi nejde do hlavy , že u některých panelů to je OK , další jsou "dobré" , a většina zmetky :-).
zatty (1215)|3.8.2011 12:41
záleží totož na které lince se to i montuje...jsou linky v určitých zemích i v určitých továrnách a vnich určitá modernizace....každá serie se dělá na jíné a tudíž vyspělost linky na které to bylo vyrobeno hraje pak roli na kvalitu celkové technologie montáže...
Ryan Giggs (688)|3.8.2011 14:32
[quote=jarod72pm;360137]ha ha panel jako panel snad si nemyslíš že jiný panel má jiné vlastnosti podsvícení? diskuze tu je o podsvícení ne?[/quote]
[quote=kofolak;360142]Oukej. Sharp ma blby panel alebo Edge LED podsvietenie alebo oboje. Obraz je proste na prd. Uz to jednoduchsie neviem napisat. Howgh![/quote]
Vy dvaja zas len svoje a uplne mimo realitu. Ja už fakt neviem, či neviete čitať, či si stojite na vedeni, či som niekde v ustave...
Tak naposledy. Snaď už aj vy dvaja pochopite. Vkladam do vas nadeje. Reč bola o panelovej loterii, teda, ake rôzne typy panelov vyrobcovia do TV montuju aj v ramci jedneho modelu. Napisal som, že hlavne u Panasonicu a Sharpu sa da na 90% čakať, že tam bude ich vlastny panel. S kvalitou podsvietenia či obrazu to NIJAKO, zopakujem a zdôrazňujem NIJAKO nesuviselo!!! Preto fakt nerozumiem odkiaľ ste nabrali že hovorim podsvieteni či kvalite obrazu.
kofolak (294)|3.8.2011 16:33
:-I[SIZE="1"][COLOR="White"]Ja nechapem, vsak som v teme Podsvícení Edge LED, ci nie? Alebo?[/COLOR][/SIZE]
jarino1978 (8045)|3.8.2011 19:04
[quote=exekutor11;360153]Prosim ta uz si konecne prestan nahovarat aku super telku mas doma a tlacit tu ludom tieto nezmysli...[/quote]
ja si to nenahováram, ja si za tým stojím. keby som videl niečo lepšie, mám to doma. všetko závisí od toho, čo človek dokáže z niečoho vytlačiť. :D
čo prišlo na trh od tej doby, išlo kvalitou prevedenia a obrazu dole. skús ma presvedčiť o opaku :)
Ostrosť pohybu je na úrovni vyše 800 riadkov, čo je hodnota, o ktorej snívajú dnešné LCD a PDP TV, takže kľud. Na to, že sa jedná o 50 Hz model, slušný výsledok.
A to, že za tú telku sa hanbiť nemusím, za tým si teda stojím. Ja som z nej vytiahol možno maximum, čomu ďakujem komplet servisnému prístupu a servisnému FW , profi kalibrácií.
persson (299)|3.8.2011 19:28
[quote=jarino1978;360277]ja si to nenahováram, ja si za tým stojím. keby som videl niečo lepšie, mám to doma. všetko závisí od toho, čo človek dokáže z niečoho vytlačiť. :D
čo prišlo na trh od tej doby, išlo kvalitou prevedenia a obrazu dole. skús ma presvedčiť o opaku :)
Ostrosť pohybu je na úrovni vyše 800 riadkov, čo je hodnota, o ktorej snívajú dnešné LCD a PDP TV, takže kľud. Na to, že sa jedná o 50 Hz model, slušný výsledok.
A to, že za tú telku sa hanbiť nemusím, za tým si teda stojím. Ja som z nej vytiahol možno maximum, čomu ďakujem komplet servisnému prístupu a servisnému FW , profi kalibrácií.[/quote]

Teraz trochu odbocim, od temy co mate napisane v miestnosti, ale Jarino ma vyprovokoval...:) Jarino Panasonic TX-P50VT30 je tv, ktora sa hravo vyrovna s tvojou tv, ak o konske mile nepredci tvoju...:) Skus na nu nieco napisat zle..:) Nedam na nu dopustit...:)
jarino1978 (8045)|3.8.2011 21:34
[quote=persson;360285]Panasonic TX-P50VT30 je tv, ktora sa hravo vyrovna s tvojou tv, ak o konske mile nepredci tvoju...:) Skus na nu nieco napisat zle..:) Nedam na nu dopustit...:)[/quote]

VT30 -

+ : pomer cena / výkon
: pomerne slušný zvuk na dnešné TV
: slušná hodnota čiernej, tentoraz je časovač nastavený na 2 000 h prevádzky, potom ide úroveň čiernej z hodnoty 0,02 cd/m2 k hodnote 0,04 cd/m2
: presnosť farieb až na zelenú je dobrá , zelená lieta
: slušne zvládnutý pull down

- : mizerný jas : 69,5 cd/m2
: gammu treba kalibrovať na hodnotu 2,2, od výroby 2,5
: farebný gamut : presýtená modrá farba aj po kalibrácií
: pohybové artefakty ( mravenčenie v jemných detailoch a prechodoch )
: zdroj videa 720p vykazuje značné moiré
: zdroj videa 1080i vykazuje trepotanie hrán , celkovo v režime 1080i sú potláčané jemné detaily
: najväčší mínus je skákanie gammy v prechodoch kontrastu ( tmavá scéna, svetlá scéna, tmavá scéna ... ), odporúčam sa s tým zmieriť, človek si pripadá ako po opici, ale lepšia možnosť, ako spraviť upgrade FW, ktorý tento neduh síce mierne potlačí, ale jemné detaily v tmavých scénach sa potom zlievajú do jednej čiernej machule ).
: odfláknutá kompenzácia pohybu, IFC treba off.
: bzučanie trafa ( na predajni všetky kusy do jedného )
: nekvalitné spracovanie TV ( nepriliehajúce plasty, fugy, vŕzganie )
: SD 576i DVB-T/DVB-S : výrazná pohybová neostrosť, presah farieb za obrysy, prepálená pleťovka, ostrosť, výrazný šum, mozaikovanie, trepotanie hrán
: SD 576p : netestoval som
: HD1 720p : popisoval som
: HD2 1080i : popisoval som
: 1080p : detaily, ostrosť : zdroj Blu-ray CON AIR ( referenčný filmový disk )
: jedno z druhých najväčších mínusov je šum v obraze, ktorý si s tebou podáva ruky z akéhokoľvek zdroja, najviac viditeľný z DVB-T/S v SD rozlíšení...

Medzi špičku tento model rozhodne nepatrí, ale zasa ani hanbu nespraví. Ak si odmyslím nejaké blbé 3D, zrovnateľný obraz má aj základný plazmo level S30. Osobne by som zvolil S30, človek ušetrí a má úplne rovnaký obraz, ako 3x drahší model. Na tú dnešnú nekvalitu, čo sa púšťa do éteru a na BD je to škoda peňazí.
Ak si spokojný s VT30 tak spokojný buď. Ja som zasa spokojný s mojou TV. Ja by som upgradom nedostal žiadnu pridanú hodnotu.Skôr naopak.
persson (299)|4.8.2011 06:35
[quote=jarino1978;360312]VT30 -

+ : pomer cena / výkon
: pomerne slušný zvuk na dnešné TV
: slušná hodnota čiernej, tentoraz je časovač nastavený na 2 000 h prevádzky, potom ide úroveň čiernej z hodnoty 0,02 cd/m2 k hodnote 0,04 cd/m2
: presnosť farieb až na zelenú je dobrá , zelená lieta
: slušne zvládnutý pull down

- : mizerný jas : 69,5 cd/m2
: gammu treba kalibrovať na hodnotu 2,2, od výroby 2,5
: farebný gamut : presýtená modrá farba aj po kalibrácií
: pohybové artefakty ( mravenčenie v jemných detailoch a prechodoch )
: zdroj videa 720p vykazuje značné moiré
: zdroj videa 1080i vykazuje trepotanie hrán , celkovo v režime 1080i sú potláčané jemné detaily
: najväčší mínus je skákanie gammy v prechodoch kontrastu ( tmavá scéna, svetlá scéna, tmavá scéna ... ), odporúčam sa s tým zmieriť, človek si pripadá ako po opici, ale lepšia možnosť, ako spraviť upgrade FW, ktorý tento neduh síce mierne potlačí, ale jemné detaily v tmavých scénach sa potom zlievajú do jednej čiernej machule ).
: odfláknutá kompenzácia pohybu, IFC treba off.
: bzučanie trafa ( na predajni všetky kusy do jedného )
: nekvalitné spracovanie TV ( nepriliehajúce plasty, fugy, vŕzganie )
: SD 576i DVB-T/DVB-S : výrazná pohybová neostrosť, presah farieb za obrysy, prepálená pleťovka, ostrosť, výrazný šum, mozaikovanie, trepotanie hrán
: SD 576p : netestoval som
: HD1 720p : popisoval som
: HD2 1080i : popisoval som
: 1080p : detaily, ostrosť : zdroj Blu-ray CON AIR ( referenčný filmový disk )
: jedno z druhých najväčších mínusov je šum v obraze, ktorý si s tebou podáva ruky z akéhokoľvek zdroja, najviac viditeľný z DVB-T/S v SD rozlíšení...

Medzi špičku tento model rozhodne nepatrí, ale zasa ani hanbu nespraví. Ak si odmyslím nejaké blbé 3D, zrovnateľný obraz má aj základný plazmo level S30. Osobne by som zvolil S30, človek ušetrí a má úplne rovnaký obraz, ako 3x drahší model. Na tú dnešnú nekvalitu, čo sa púšťa do éteru a na BD je to škoda peňazí.
Ak si spokojný s VT30 tak spokojný buď. Ja som zasa spokojný s mojou TV. Ja by som upgradom nedostal žiadnu pridanú hodnotu.Skôr naopak.[/quote]

Jarino to si si dovolil dost....:) vela veci co si napisal nie su spravne...:)
Karel72 (428)|4.8.2011 07:00
Persson bud v klidu,VT30 patří mezi to nejlepší co de dneska koupit,potom už jedině počkat na VT40 :-)Já si na ni ještě bohužel počkám do září kvůli nedostatku panelů ale na tv nespěchám tak si počkám nic jiného nechci :-)
gio1 (1)|4.8.2011 08:01
Nikdo tu nezmiňuje značku philips co se týče edge led. Mám doma dva loňské modely 7605 a po nějakém cloudingu ani památky,a to jsem docela velkej šťoural co se obrazu týče. Takže zájemcům o led lcd můžu jen doporučit. Asi se budou už hůř shánět ale předpokládám že letošní modely na tom nebudou hůř...
Ladys (1829)|4.8.2011 09:37
[quote=jarino1978;360125]už som ti to pred 1/2 rokom vysvetľoval, že každý nech si nad posteľ napíše konskými písmenami : kúpim LCD, znižujem podsvietenie = dokonalý obraz.
Kukať na plné podsvietenie sa odborne nazýva MASOCHIZMUS.[/quote]

Presne tak, proc asi ruzne kino formaty a certifikovany THX maji podsviceni kolem 50 ???

Uz to tady bylo opravdu napsano xkrat, ze clouding se minimalizuje snizenim podsviceni.U edge led se jiste vyskytne i pri nizsim, ale to uz je zase otazka low-end modelu.
Ryan Giggs (688)|4.8.2011 15:33
[quote=Ladys;360383]
U edge led se jiste vyskytne i pri nizsim, ale to uz je zase otazka low-end modelu.[/quote]
Nie je to otazka low end modelov. Aj u lepšich sa hojne vyskytuje.
jarino1978 (8045)|4.8.2011 17:39
[quote=persson;360357]Jarino to si si dovolil dost....:) vela veci co si napisal nie su spravne...:)[/quote]

všetky body, čo som napísal, sú správne, stojím si za nimi a môžem ti to dokázať. čo ty na to ?
Wetz (2)|10.8.2011 01:19
Fakt niesom na tieto reci o tom ktory TV ma lepsi a ktory horsi pomer cena/vykon.
Kazdy TV od dobreho vyrobcu ma tento pomer rovnaky. Nikto vam v dnesnej dobe neda nic zadarmo.

Inak zistil som, ze na SAMSUNGOCH je clouding viac viditelny z dovodu ze ma najlepsie podanie ciernej farby zo vsetkych LCD TV. Biely flak je logicky viac vidiet na ciernom ako na sivom pozadi.
Ladys (1829)|10.8.2011 07:03
[quote=Wetz;361454]Inak zistil som, ze na SAMSUNGOCH je clouding viac viditelny z dovodu ze ma najlepsie podanie ciernej farby zo vsetkych LCD TV. Biely flak je logicky viac vidiet na ciernom ako na sivom pozadi.[/quote]

Na tu nejlepsi cernou si prisel jak ?

Nebude to spis tim, ze clouding se umerne zvysuje nastavenim podsviceni na plny kotel ?
zatty (1215)|10.8.2011 11:57
to si piš že bude...jám mám 8-11z20 podle průběhu dne..
Ladys (1829)|10.8.2011 12:19
A tedka si vem, ze to podsviceni maji lidi nastaveny na plnej kotel a hrozne se divi, ze maji na obrazovce svetle fleky.
Clouding ma kazda LCD, at uz CCFL nebo LED a je jedno zda Edge nebo Direct.
zatty (1215)|10.8.2011 12:30
přesně tak to je..už sem to také někde docela vypisoval...i monitory mají clouding a je zvláštní že si na to tolik nikdo nestwzuje...ja na svojem 4roky starem samsungu mám šedo místo černo a jsem s tím smířen....jen prostě na plný kotel je totalní blbost se dívat...to bych musel mít pořad slunečnou místnost
Ladys (1829)|10.8.2011 12:35
Jenze ono je to tezke tem lidem vysvetlit, bo oni vidi podsviceni jako funkci dane TV a chteji danou funkci vyuzivat naplno, bo jinak by ji prece nepotrebovali.
Ale to ze si tim zhorsi vysledny obraz, to tolik neresi :)
zatty (1215)|10.8.2011 12:59
jejich boj...
Jarda.Bar (1238)|10.8.2011 13:52
[quote=Ladys;361499]A tedka si vem, ze to podsviceni maji lidi nastaveny na plnej kotel a hrozne se divi, ze maji na obrazovce svetle fleky.
Clouding ma kazda LCD, at uz CCFL nebo LED a je jedno zda Edge nebo Direct.[/quote]

Pokud bude obrazovka světlo i odrážet, budou i ty nejkvalitnější metody podsvícení jaksi zbytečné.
Ladys (1829)|10.8.2011 13:58
To uz je zase dalsi problem, ale taky je moznost volby, leskla nebo matna.

Ale i ta nejlesklejsi obrazovka je v pohode, kdo se tam chce videt, tak se tam vidi, kdo se toho nevsima, tak s tim problem nema.

PS:Jinak nevim jestli ta moje fotka melo byt nejake rypnuti, ale mne ta leskla obrazovka fakt nevadi, jinak bych tu TV nemel :)
Jarda.Bar (1238)|10.8.2011 14:02
Obě odrážejí, víc či míň. A jak vidíš, tak ten obraz TV se odrazem světla od panelu poškodí víc než by ho poškodila samotná nedokonalost podsvícení a nebo třeba horší podání barev.

Možná bych měl začít téma, proč někdo svůj odraz tolik nevnímá a jiný ano, ale to už bych spadnul do vlákna, které jsem radši opustil :). (to není nic proti tobě, Ladys, je to info pro jiné)
Jarda.Bar (1238)|10.8.2011 14:04
[quote=Ladys;361539]PS:Jinak nevim jestli ta moje fotka melo byt nejake rypnuti, ale mne ta leskla obrazovka fakt nevadi, jinak bych tu TV nemel :)[/quote]

Náhoda, vyskočila mi na úvodu diskuse a hodila se do tématu. Odraží oba panely, lesklé, matné ... každý jinak.
Ladys (1829)|10.8.2011 14:13
[quote=Jarda.Bar;361540]Obě odrážejí, víc či míň. A jak vidíš, tak ten obraz TV se odrazem světla od panelu poškodí víc než by ho poškodila samotná nedokonalost podsvícení a nebo třeba horší podání barev.

Možná bych měl začít téma, proč někdo svůj odraz tolik nevnímá a jiný ano, ale to už bych spadnul do vlákna, které jsem radši opustil :). (to není nic proti tobě, Ladys, je to info pro jiné)[/quote]

Fotka je nekvalitni, fotil jsem to pres mobil, nicmene i tak si myslim ze tam nic zasadniho videt neni.Sam dobre vim jak se leskne, ale neni to nic tragickeho.Odrazy svetla jsou za dne logicke,a le take nic co by znechutilo divani se na TV ve dne.
Rozhodne si nemyslim, ze by tahle vlastnost obrazovek byla horsi nez treba spatne podsviceni nebo spatne barevne podani.

To je jako kdybys tvrdil, ze se nebudes divat na TV za tmy, bo cerna uz je horsi nez ve dne ?

Proste ve dne se obrazovka vic leskne a proto se nebudu na to, co si chci vychutnat, divat za plneho svetla nebo nekde u okna a radsi si zatahnu zaluzie.
kurtd (81)|10.8.2011 16:09
To Ladys:
Jak pak jsi obrazovku zkalibroval? jakou optickou sondu a jaký software jsi k tomu použil?
Ladys (1829)|10.8.2011 16:56
Nevim, kde si vzal informaci, ze jsem neco takoveho provadel ?
kurtd (81)|10.8.2011 18:00
Jsem položil špatně otázku. Takže jste nijak nekalibroval TV že :-)
vivid.sk (11472)|10.8.2011 18:11
[quote=jarino1978;360277]
čo prišlo na trh od tej doby, išlo kvalitou prevedenia a obrazu dole.[/quote]
Vsetko nie, boli tam vyborne modely B750 a neskor C750 (pokial mali Samsung/Sharp panel).

Zial Samsung (z mne neznameho dovodu) opustil scenu spickovych CCFL modelov a robi srackove cloudingove EDGE LED s nevypinatelnym auto dimmingom.
Tento rok som dokonca nevidel v ponuke ani radu 6 ani 7 s CCFL. Od tohto casu som taktiez nevidel ziadne EDGE LED LCD s ratingom vyssim ako recommended na hdtvtest.co.uk

Skoda. Snad ine firmy budu mat viacej rozumu, ako korejski marketingovi odbornici.
eldorado09 (1441)|10.8.2011 18:33
Súhlas, väčšina modelov má už "edge led" podsvietenie. D550 má ešte CCFL, nástupca C65x sa u nás nepredáva (D630/D670). A ak správne viem, C750 už ani nemá nástupcu.

Hlavná vec že máme super tenké 3D LED TV so supernízkou spotrebou a s cloudingom :D :D.

Podobne sú na tom aj ostatní výrobcovia (Sony, Philips...).
kurtd (81)|10.8.2011 18:37
[quote=eldorado09;361575]Súhlas, väčšina modelov má už "edge led" podsvietenie. D550 má ešte CCFL, nástupca C65x sa u nás nepredáva (D630/D670). A ak správne viem, C750 už ani nemá nástupcu.

Hlavná vec že máme super tenké 3D LED TV so supernízkou spotrebou a s cloudingom :D :D.

Podobne sú na tom aj ostatní výrobcovia (Sony, Philips...).[/quote]

Sony, Philips na tom nemohou být jinak, když nakupují obrazovky od Samsungu, LG Display, Aceru( AU Optornics), Sharpu
persson (299)|10.8.2011 18:38
[quote=jarino1978;360478]všetky body, čo som napísal, sú správne, stojím si za nimi a môžem ti to dokázať. čo ty na to ?[/quote]

Odpoved som ti dal sem : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=361579#post361579
Ladys (1829)|10.8.2011 19:03
[quote=kurtd;361570]Jsem položil špatně otázku. Takže jste nijak nekalibroval TV že :-)[/quote]

Neboj, ja to pochopil a svou odpoved jsem tim padem jiz sdelil v predeslem prispevku.
zatty (1215)|10.8.2011 19:11
ano máme, jen je dobré si uvedomit že 90% spotřebitelů nepozná a nechce 40" telku za 35tis..dají maxi 15tis a to je ješte peklo na zemi...s každé stránky na Vás buší že musíte šetřit tak oni přijdou jako bohové s led podsvícením je to 40% mín než staré LCD...božíííí ale v prvních dvou letech to nejde a letos mám za 12tis. 40" telku s nizkou spotřebou a se stejnýma parametrama jako staré LCD.....ona ani tehdy za 15tis. to nebyla u trubic žadná hitparáda v 40"....kostičky v obraze,mazanicea a stálo to hodně...ted je přechod na nový systém podsvícení..před 7lety to byl přechod s vakuovky na trubici...a byly to ty samé problémy...CRT v 82cm byla o za stejné peníze o 3třídy lepší než mazanice s 12ms odezvou LCD....

je třeba si uvědomit že lidi jako my nejsme pro firmy tržba ale ukázka že to umí udělat dokonale v dané době....trh je ten zbytek co to kupuje za 15tis. nerozumí tomu a je jim to jedno..kvůli tomu se staví linky velikosti malých měst
jarino1978 (8045)|10.8.2011 20:05
[quote=vivid.sk;361572]Vsetko nie, boli tam vyborne modely B750 a neskor C750 (pokial mali Samsung/Sharp panel).[/quote]

áno, súhlasím, ešte bola modelová rada B, ktorá svojho času dokázala vyčnievať nad inými, ale už u tejto rady musel mať človek sťastnú ruku ( clouding, modrý nádych namiesto sýtej čiernej ). S tým ostatným 100% súhlas, kvalita LCD skončila pochovaním rady F a myslím B8500/B9000. Odvtedy sa produkuje pre masy, ale nie pre kvalitu.
jarino1978 (8045)|10.8.2011 21:28
[quote=persson;361580]Odpoved som ti dal sem : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=361579#post361579[/quote]

ok, odpovedal si, to si cením. nakoľko nechcem vám tam sviniť thread, ja volím odpoveď tuto :
- áno VT30 bola profi kalibrovaná
- panasonic a pioneer - marketing, len jedna odpoveď za všetko : pioneer nemal nikdy problém s klesajúcou úrovňou čiernej
- lietajúca zelená : pozri si prílohu : hore je ideál, v strede VT30 a dole VT20. Názor si sprav sám.
- top model by mal mať gammu od výroby ideálnu, čiže približne 2,2.
- presýtený modrá : pozri screen . Pozri si jemné odtiene modrej ( more, obloha, ľudské modré oko )
- skákanie gammy : pozri si film Sin City - tu si otestuješ aj greenghosting
- buzzing : možno si šťastný majiteľ
- spracovanie : pozri screen. vo vyznačených miestach dobre nelícujú hrany, sú tam fugy. pri otáčaní TV je počuť pukanie, praskanie plastov. Pri vyššej hlasitosti sú počuť rezonancie plastov. Pri dlhšej prevádzke TV ( 4-5 h ) je počuť občas pukanie plastov vplyvom výkyvov teploty. Pozor na HDMI porty. Treba voliť "odbočkové" HDMI káble, pri priamych treba nechať káblik trčať radšej od TV, pokiaľ sa nechá vyhnúť, aby bol stratený, po čase začína byť HDMI port voľný.
- šum : ten šum je natoľko výrazný, že je zreteľný z bežnej pozorovacej vzdialenosti a kazí celkový dojem z ostrosti obrazu a degeneruje hlavne jeho jemné detaily hlavne všade tam, kde sa scéna hýbe ( pohybová ostrosť )
- DVB-S tuner : jednorázová záležitosť
- nahrávanie : k ničomu, každá nahrávka je crypt len pre daný model + moja otázočka : načo niečo nahrávať, keď sa musíš na to aj dívať ( nevie nahrávať + sledovať niečo iné )
- DLNA - hovadina od výrobcov TV. Množstvo obmedzení, hlavne DRM, HDCP a iné kokpitiny.
- kontrastný pomer je chlape nativ 3473:1 . Nepleť tu do toho kokpitiny vo forme marketingových ojebávok v podobe dynamických sci-fi. Ten kontrastný pomer je síce 1x taký, ako pri VT20, ale stále je min. 1/2 nižší, ako pri low-end LCD.
- nahlbšia čierna : poznám len hodnotu 0,0 a tú VT30 nemá. Ale je to slušný priemer.
- počet HDMI portov : OK, máš štyri, čo máš v nich ?
- USB porty : vhodné maximálne na flash. Vieš si predstaviť do nich napchať HDD ?
- THX : túto marketingovú vysačku dnes dostane aj nativ čínsky LCD šmejd. Na obraz THX = žiaden vplyv. Tak či tak videofily režim THX obchádzajú, volia osobnú kalibráciu.
Otázočka : no na čo kukáš v tom THX režime ? Myslím, aký obrazový zdroj ( DVB-S/T, DVD, BD... ).
- ešte jedna otázočka : čo je podľa teba prekrásny obraz ?
- záverom : postav si vedľa seba S30 a VT30, zapni napr. HBO HD a rozdiel nespoznáš. Teda spoznáš : v peňaženke.


-
111.png 200.png 300.png
zatty (1215)|10.8.2011 22:51
tady je ukázka kam se budou ubírat led podsvícení ne opět nějaké níhražky

Jarda.Bar (1238)|11.8.2011 15:09
[quote=Ladys;361547]Fotka je nekvalitni, fotil jsem to pres mobil, nicmene i tak si myslim ze tam nic zasadniho videt neni.Sam dobre vim jak se leskne, ale neni to nic tragickeho.Odrazy svetla jsou za dne logicke,a le take nic co by znechutilo divani se na TV ve dne.
Rozhodne si nemyslim, ze by tahle vlastnost obrazovek byla horsi nez treba spatne podsviceni nebo spatne barevne podani.

To je jako kdybys tvrdil, ze se nebudes divat na TV za tmy, bo cerna uz je horsi nez ve dne ?

Proste ve dne se obrazovka vic leskne a proto se nebudu na to, co si chci vychutnat, divat za plneho svetla nebo nekde u okna a radsi si zatahnu zaluzie.[/quote]

Fotka nekvalitní, ale ty odlesky v černé obrazovou informaci ruší víc než cokoli jiného.