Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Editacia MPEG-2 422P@HL vo Vegase

Pytkin (7947)|17.9.2010 17:36
emate niekto skusenosti s editovanim MPEG-2 422P@HL Iframe only vo vegase ?

virtualDub to bez problemov otvotri .. VLC to bez problemov otvori .. Vegas to nechce pobrat .. Neni na to daky update ? Daky kodek alebo daco ? mam k tomu aj quicktime proxy fajl .. na macku to v pohode otvorim .. aj vo FinalCute .. na PC to ide otvorit ale nevidim obraz .. potrebujem kodek ... Do Quicktime existuje MPEG2 codec component .. ale neviem ci zvlada 422P@HL Iframe only .. nikde to nepisu ..

nema s tym niekto skusenosti ?
Pave1 (4279)|17.9.2010 21:46
Nějak přesně nerozumím té specifikaci, myslíš SD rozlišení mpeg50 (i frame only) nebo HD rozlišení kodek XDCAM HD422 (mpeg2 s long GOP) alias Canon XF(300) kodek?

Ten druhý Vegas 10 podporuje, ten první nevím.
Pytkin (7947)|18.9.2010 01:19
nie .. myslim HD rozlisenie MPEG2 422P@HL Iframe only (50-100mbps) .. neni to ani XDCAM HD422 ani Canon XF codec ..
Pave1 (4279)|18.9.2010 19:39
Tak tenhle kodek já v praxi nepotkávám. Pokud máme HD v I-frame only 422, pak je to jedině HDCAM SR s min. 440Mbps (obyč. HDCAM je 311).
Pytkin (7947)|18.9.2010 23:24
Pave1 (4279)|19.9.2010 01:45
Omneon je u nás pouze na odbavovacím pracovišti (do něj si obsluha natahuje materiál ze standardních formátů).

Zpátky od nich se k nám na střižny naštěstí už nic nevrací (... a např. přenosák točí podle potřeby přímo do avid kodeku DNxHD). Tak hodně štěstí v oživování toho souboru ve Vegasu, technologie se občas prostě nepotkají.
Pytkin (7947)|19.9.2010 10:52
Pavel : v studiu mame omneon na zaznam kamier .. http://www.media-planet.sk/tech_studio.php

v najhorsom pripade ,ked nepojde natiahnute ten Iframe only , skusim long GOP .. to by vegas mal pobrat .. alebo sa strihaci budu musiet naucit Premieru .. Ale bojuju proti nej :) Tvrdia, ze ked otvoris projekt s tymito MPEGmi , tak ho premiera 20 minut otvara .. a to tak , ze cely pocitac je uplne zmrznuty vobec sa nic neda rovit .. je to dost otravne .. ja som v piatok skusal spravit projekt s jednym fajlom (1.6G ~ 4-5minut) .. savol som projekt .. otvoril .. a 20 sekund komp uplne stuhnuty a potom sa to otvorilo .. takze verim ze vacsom projekte to dlho trva a je to otravne ..
Pave1 (4279)|19.9.2010 13:56
Adobe Premiere bych se (já osobně) vyhnul obloukem, znám pár lidí, kterým padla (CS4) tak, že nebyli schopní se dostat zpět k datům. Nevím, jak zálohovali, ale není to jeden případ. Na záznamovém serveru je třeba zvolit takovou kompresi, aby ji střihová technologie podporovala (což se většinou řeší při nákupu a zaváděcím provozu).
Ale třeba tu premču nakonec vezmeš na milost (každopádně slušný server plánovaný jako zdroj pro další postprodukci podporuje záznam přímo do běžných kodeků softů používaných v broadcastu).

Tak to vyřeš nějak systémově, "lepeniny" plodí další problémy (při olympiádě jsem kradl disky z přenosáku a hned jsme to přes noc zpracovávali pro nějaké sestřihy, představa, že by to nějak žuchlo, nefungovalo apod je naprosto kritická - ale záleží co zpracováváš...)
Pytkin (7947)|19.9.2010 16:12
pave1 : ved cele studio bolo spravene systemovym integratorom .. ten tam dal ten omneon a k nemu premiery .. no len ked potom pride strihac a on povie , ze nema rad premieru ? Co mam s nim robit ? :)

ale nic .. zajtra asi kupim ten quicktime komponent na MPEG2 a mozno to bude podporovat , tym padom to pojde aj vo vegase ..
Pave1 (4279)|19.9.2010 16:21
[quote=Pytkin;297456].. no len ked potom pride strihac a on povie , ze nema rad premieru ? Co mam s nim robit ? :)[/quote]

ani se mu moc nedivím .-) (poslední slušná pro mě byla dvojka, měl ji jeden zákazník, u kterého jsem na ní občas dělal, pak to nějak s tím nástupem HD zvojtili).