Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blu-ray Samsung BD-C8500

tabaco (80)|15.9.2010 16:50
Dobrý den,nejsem ještě vlastníkem žádného Blu-ray přehrávače,potřeboval bych poradit,jestli
někdo vlastníte BR Samsung BD-C8500:http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/blu-ray/blu-ray-player-with-hdd/BD-C8500/EDC/index.idx?pagetype=prd_detail
jaké jsou vaše zkušenosti s nahrávaním z DVB-T na HDD,jaká je čeština,přehrávaní klasických DVD-R,RW,hlavně jaký má obraz.
Mám Plazmu Panasonic TH-42PZ85E,jestli budou spolu dobře komunikovat.
Předem děkuji za vaše informace,zkušenosti.
Debil041 (130)|16.9.2010 22:30
[quote=tabaco;296938]Dobrý den,nejsem ještě vlastníkem žádného Blu-ray přehrávače,potřeboval bych poradit,jestli
někdo vlastníte BR Samsung BD-C8500:http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/blu-ray/blu-ray-player-with-hdd/BD-C8500/EDC/index.idx?pagetype=prd_detail
jaké jsou vaše zkušenosti s nahrávaním z DVB-T na HDD,jaká je čeština,přehrávaní klasických DVD-R,RW,hlavně jaký má obraz.
Mám Plazmu Panasonic TH-42PZ85E,jestli budou spolu dobře komunikovat.
Předem děkuji za vaše informace,zkušenosti.[/quote]

Prodávám, jak jsem "koupil" v jedné ze zahraničních recenzí...

Přístroj bohužel není multitasking, tzn. dělá jen jednu činnost v daný okamžik. Nelze tedy nahrávat pořad z TV a mezitím si pustit BD. Také jeho ovládání pomocí DO je mnohdy zmatečné, stejná funkce je leckdy nelogicky skryta pod různými tlačítky. Jedno se potvrzuje "INFO", jindy zase "RED".

Na jednu stranu to někomu ale nemusí vadit. Vyvážit či dokonce převážit to může brilantní kvalita obrazu jak z SD tak HD zdrojů.
tabaco (80)|18.9.2010 18:03
[quote=Debil041;297130]Prodávám, jak jsem "koupil" v jedné ze zahraničních recenzí...

Přístroj bohužel není multitasking, tzn. dělá jen jednu činnost v daný okamžik. Nelze tedy nahrávat pořad z TV a mezitím si pustit BD. Také jeho ovládání pomocí DO je mnohdy zmatečné, stejná funkce je leckdy nelogicky skryta pod různými tlačítky. Jedno se potvrzuje "INFO", jindy zase "RED".

Na jednu stranu to někomu ale nemusí vadit. Vyvážit či dokonce převážit to může brilantní kvalita obrazu jak z SD tak HD zdrojů.[/quote]

Děkuji za info,no moc mě to nepotěšilo,někde jsem četl,že to neumí ani nahrávat přímo z DVB-T,tak nevím.
Existuje ještě nějaký podobný Blu-Ray s HDD?
Tak aby měl i DVB-T a dalo se z něj nahrávat a zároveň se dívat na DVD?
Jde mi také o to aby měl obraz co nejlepší.
Děkuji.
Debil041 (130)|18.9.2010 22:19
[quote=tabaco;297343]Děkuji za info,no moc mě to nepotěšilo,někde jsem četl,že to neumí ani nahrávat přímo z DVB-T,tak nevím.
Existuje ještě nějaký podobný Blu-Ray s HDD?
Tak aby měl i DVB-T a dalo se z něj nahrávat a zároveň se dívat na DVD?
Jde mi také o to aby měl obraz co nejlepší.
Děkuji.[/quote]

O nemožnosti nahrávat z DVB-T nevím, ani jsem se to zatím nedočetl v manuálu. Mě šlo při jeho zkoumání především o to, že má jak DVB-T tak DVB-C, což se mi hodí. Blu-ray (s well-recognized brilliant picture quality), velmi kvalitními tunery DVB, možností DLNA a streamování s NASu, 500GB diskem a dalšími fíčurami k tomu, to byl pro mě celkem slušný bonus. Ale programování nahrávání s max. 8 záznamy a neexistence opakovaného nahrávání (používané pro seriály ve smyslu "nahrávej každé úterý v 18:00") je něco, co by se styděly nemít VHSky před 20-ti lety!

Podobné Blu-ray s HDD jsou, ale většinou jsou to trošku sračky, nebo předražené přístroje, které se na náš trh ani nedostanou (viz např. Panasonic).

Na druhou stranu, já sám zase nahrávání z TV tolik neholduji, je to pro mě pouze doplňková funkce. Takže nutnost "multitaskingu" není zas tak akutní. Mohu si stále pustit jiný program přímo z tuneru TV (tedy pokud anténní smyčka v přístroji nedegraduje signál na vstupu do TV na neúnosnou míru).

P.S. a neděkuj. Stačí kliknout na Reputační body pod mým nickem B-)
tabaco (80)|19.9.2010 11:17
[quote=Debil041;297390]O nemožnosti nahrávat z DVB-T nevím, ani jsem se to zatím nedočetl v manuálu. Mě šlo při jeho zkoumání především o to, že má jak DVB-T tak DVB-C, což se mi hodí. Blu-ray (s well-recognized brilliant picture quality), velmi kvalitními tunery DVB, možností DLNA a streamování s NASu, 500GB diskem a dalšími fíčurami k tomu, to byl pro mě celkem slušný bonus. Ale programování nahrávání s max. 8 záznamy a neexistence opakovaného nahrávání (používané pro seriály ve smyslu "nahrávej každé úterý v 18:00") je něco, co by se styděly nemít VHSky před 20-ti lety!

Podobné Blu-ray s HDD jsou, ale většinou jsou to trošku sračky, nebo předražené přístroje, které se na náš trh ani nedostanou (viz např. Panasonic).

Na druhou stranu, já sám zase nahrávání z TV tolik neholduji, je to pro mě pouze doplňková funkce. Takže nutnost "multitaskingu" není zas tak akutní. Mohu si stále pustit jiný program přímo z tuneru TV (tedy pokud anténní smyčka v přístroji nedegraduje signál na vstupu do TV na neúnosnou míru).

P.S. a neděkuj. Stačí kliknout na Reputační body pod mým nickem B-)[/quote]

Právě mi jde o nahrávaní z DVB-T na HDD,pro mě důležitá funkce,že bych se nemohl dívat na DVD když se zrovna nahrává film z DVB-T na HDD,tak to by mi až tak zas moc nevadilo,i když?!
Obraz dle mě musí mít excelentní.Má dost funkcí,což je výborné,funkce Screen Fit je také perfektní,kolikrát mě štve,že film je natočen 21:9 a touto funkcí se dá upravit na 16:9.
Pokud tento přístroj vlastníš,nebo někdo jiný,velice rád bych přijal veškeré poznatky a zkušenosti tohoto Blu-Ray.
Debil041 (130)|20.9.2010 10:12
Nahrávání z DVB-x na HDD by měla být primární funkce PVR. Obraz jsem viděl v showroomu jednoho obchodu. Nechal jsem si předvést jak SD tak HD příjem přes DVB-T, ale v těch podmínkách to nebylo moc vypovídající (světlo, odlesky, úhel sledování, atd.). Přesto se mi obraz líbil. Rozhodně nebyl horší než v mém TV (A956, viz profil), a to byl top modelové řady 2008. Bohužel DVB-C nebylo možno ozkoušet. Obraz z BD (byl to ten profláklý A-tar) subjektivně vynikající. Ale zase, jak píšu výše, není to moc vypovídající, protože celý řetězec byl složen z jiných komponent, než na kterých bys to Ty či já sledoval.

O nahrávání se hovoří na str. 62 české verze manuálu, ale je tam popsáno celkem prd. A o nějakých rozsáhlejších možnostech možná i méně :-(

ScreenFit bude asi vyžadovat komunikaci mezi přístrojem a TV (v režimu "Just Scan"???) přes HDMI. Já mám vše propojeno přes AV receiver jiné značky, takže to možná nebude podporováno.

Jako nejlepší řešení vidím nákup přes i-net shop s dovozem, náročné testování a pak vrácení ve 14-denní lhůtě. Nebo se domluvit s některým "kamenným" obchodem na zapůjčení proti záloze...
swommer (3)|20.9.2010 22:22
Ahoj,
chtel bych pro rodice take koupit Blueray prehravac s moznosti nahravani DVB-T na HDD. Doted maji rodice stare video, dvd prehravac a plazmu Panasonic-HD ready.

Rozhoduji se mezi Samsungem C8500a LG HR-500, ktere ma dokonce dva tunery a udajne zvlada soucasne nahravat i prehravat BD-R...

Zatim jsem nenasel moc recenzi na HR-500, tak za kazdou reakci budu rad...
tabaco (80)|28.9.2010 12:59
Napsal jsem do společnosti Samsung s pár otázkami a odpověděli toto:

Dobry den,



dekuji, ze jste se obratili na zakaznickou linku spolecnosti Samsung Electronics.

Podle nasich informaci BD-C8500 pri nahravani z DVB-T na HDD zadne problemy nema.
Pri nahravani z DVB-T na HDD je mozne sledovat DVD disk.

Co se tyce kompatibity s Panasonic FullHD, tak bohuzel nemae moznost 100% kompatibilitu odzkouset, ale z principu by nemely byt zadne velke problemy, pokud oba produkty propjite skrz HDMI kabel.

Co se tyce uchvatneho obrazu - Jakou kvalitu bude mit sledovany snimek, takovou kvalitu bude mit i vystup na TV (pri HDMI pripojeni).

BD-C8500 by mel pri urcitych nastavenich nahravat z TV uz bez reklam. Pokud je ale na HDD titul nahrany i s reklamami, nelze uz timto zpusobem reklamy vystrihnout.


Mate–li jakykoliv dalsi dotaz, kontaktujte nas na bezplatne zakaznické lince 800 726 786.


S pozdravem,



Martin Vanek.


Zakaznicka infolinka Samsung Electronics.

Co by mi ale vadilo je,že to nemá vystříhávaní reklam z filmů,píšou,že po různým nastavení jsou reklamy vymazány ale tomu nevěřím,např:když si nahraji film z Novy,která má asi tak pět i více reklam během filmů,tak nevěřím,že budou vymazané.
Co je dobré,že se dá dívat na DVD během TV záznamu na HDD.
V popisu není,že to podporuje DVD+R DL,což je také zle alespoň pro mě,mám několik nahraných filmů na těchto nosičích.
Debil041 (130)|28.9.2010 17:27
[quote=tabaco;298419]Napsal jsem do společnosti Samsung s pár otázkami a odpověděli toto:

Dobry den,



dekuji, ze jste se obratili na zakaznickou linku spolecnosti Samsung Electronics.

Podle nasich informaci BD-C8500 pri nahravani z DVB-T na HDD zadne problemy nema.
Pri nahravani z DVB-T na HDD je mozne sledovat DVD disk.

Co se tyce kompatibity s Panasonic FullHD, tak bohuzel nemae moznost 100% kompatibilitu odzkouset, ale z principu by nemely byt zadne velke problemy, pokud oba produkty propjite skrz HDMI kabel.

Co se tyce uchvatneho obrazu - Jakou kvalitu bude mit sledovany snimek, takovou kvalitu bude mit i vystup na TV (pri HDMI pripojeni).

BD-C8500 by mel pri urcitych nastavenich nahravat z TV uz bez reklam. Pokud je ale na HDD titul nahrany i s reklamami, nelze uz timto zpusobem reklamy vystrihnout.


Mate–li jakykoliv dalsi dotaz, kontaktujte nas na bezplatne zakaznické lince 800 726 786.


S pozdravem,



Martin Vanek.


Zakaznicka infolinka Samsung Electronics.

Co by mi ale vadilo je,že to nemá vystříhávaní reklam z filmů,píšou,že po různým nastavení jsou reklamy vymazány ale tomu nevěřím,např:když si nahraji film z Novy,která má asi tak pět i více reklam během filmů,tak nevěřím,že budou vymazané.
Co je dobré,že se dá dívat na DVD během TV záznamu na HDD.
V popisu není,že to podporuje DVD+R DL,což je také zle alespoň pro mě,mám několik nahraných filmů na těchto nosičích.[/quote]
tabaco:

Díky za iniciativu. Bohužel neznám text otázky, kterou jsi jim poslal, takže budu trochu neobjektivní :-(( Nicméně se mi jejich odpověď "moc nelíbí". A hned řeknu proč...

[LIST=1]
  • "podle našich informací" už mi přijde skoro zbytečné - buď to funguje nebo ne.
  • "Při nahrávání z DVB-T na HDD je možné sledovat DVD disk." - fajn, a co při nahrávání z DVB-C? A co místo DVD sledovat Bluray? Stačí na to jejich hardware a firmware? Přijde mi to jako neúplná odpověď.
  • "BD-C8500 by mel pri urcitych nastavenich nahravat z TV uz bez reklam." - zase ten jejich podmiňovací způsob. Kde najdu "určitá nastavení"? V manuálu zcela jistě nejsou. Musím se nabourat do setupu zařízení?

  • Prostě klasická odpověď ve stylu "aby se vlk nažral a zákazník nenasral"... Omlouvám se, že jsem trošku negativní, ale není to nijak mířeno na tebe. Snad to dělá to póčo :p
    tabaco (80)|29.9.2010 10:30
    Chtěl jsem vědět,zda-li tento Blu-Ray umí nahrávat z DVB-T na HDD a jestli během nahrávaní na HDD přehraje zároveň i disk DVD,no vidíš,to mě hned nenapadlo se zeptat na Blu-Ray Film.
    Jde mi také o to aby se daly vymazat reklamy z filmů,odpověď jsi četl ale budeš mít pravdu,je to zajíc v pytli,takže zatím od něj ustupuji.
    Na DVB-C jsem se neptal,jelikož to nepoužívám.Neumí to přehrát ani DVD+R-DL a tuto funkci potřebuji,jelikož jak jsem psal,mám několik filmů na těchto nosičích.
    Shrnuto,zatím zůstanu u klasického DVD Panasonic DMR-EX87.
    Debil041 (130)|13.10.2010 16:11
    tabaco:
    Zůstal jsi tedy u klasického DVD Panasonic DMR-EX87? Nebo jsi hledal nějaké zařízení podobné tomu, kterému je toto vlákno věnováno? Já jsem zatím nic dalšího nehledal, možná se někde něco urodilo...:rolleyes:
    Calfa99 (6)|26.10.2010 10:52
    [quote=tabaco;298419]Napsal jsem do společnosti Samsung s pár otázkami a odpověděli toto:

    Dobry den,



    dekuji, ze jste se obratili na zakaznickou linku spolecnosti Samsung Electronics.

    Podle nasich informaci BD-C8500 pri nahravani z DVB-T na HDD zadne problemy nema.
    Pri nahravani z DVB-T na HDD je mozne sledovat DVD disk.

    Co se tyce kompatibity s Panasonic FullHD, tak bohuzel nemae moznost 100% kompatibilitu odzkouset, ale z principu by nemely byt zadne velke problemy, pokud oba produkty propjite skrz HDMI kabel.

    Co se tyce uchvatneho obrazu - Jakou kvalitu bude mit sledovany snimek, takovou kvalitu bude mit i vystup na TV (pri HDMI pripojeni).

    BD-C8500 by mel pri urcitych nastavenich nahravat z TV uz bez reklam. Pokud je ale na HDD titul nahrany i s reklamami, nelze uz timto zpusobem reklamy vystrihnout.


    Mate–li jakykoliv dalsi dotaz, kontaktujte nas na bezplatne zakaznické lince 800 726 786.


    S pozdravem,



    Martin Vanek.


    Zakaznicka infolinka Samsung Electronics.

    Co by mi ale vadilo je,že to nemá vystříhávaní reklam z filmů,píšou,že po různým nastavení jsou reklamy vymazány ale tomu nevěřím,např:když si nahraji film z Novy,která má asi tak pět i více reklam během filmů,tak nevěřím,že budou vymazané.
    Co je dobré,že se dá dívat na DVD během TV záznamu na HDD.
    V popisu není,že to podporuje DVD+R DL,což je také zle alespoň pro mě,mám několik nahraných filmů na těchto nosičích.[/quote]

    No jsem čerstvým vlastníkem tohoto přístroje a mám vyzkoušeno, že lze bez problémů vystřihávat části filmů nahraných na HDD.
    Nezkoušel jsem zatím současně nahrávání a přehrávání. To ještě vyzkouším.
    tabaco (80)|3.11.2010 14:19
    [quote=Debil041;301261]tabaco:
    Zůstal jsi tedy u klasického DVD Panasonic DMR-EX87? Nebo jsi hledal nějaké zařízení podobné tomu, kterému je toto vlákno věnováno? Já jsem zatím nic dalšího nehledal, možná se někde něco urodilo...:rolleyes:[/quote]

    Zatím jsem zůstal u Panasonicu.Objevil se nový Blu-ray Samsung BD-C8900,tak budu sledovat jeho recenze,pokud nějaké najdu a uvidím.
    Neodepisoval jsem dlouho,jelikož jsem byl na léčení.
    -=Ice=- (414)|4.11.2010 19:33
    je jen C8900 nebo je už někde k mání i C8900S ten bych moc rád ale zatím marně ho sháním.
    drdar (44)|16.12.2010 13:35
    Můžete mi někdo napsat jak je Samsung BD-C8900 hlučný?? mám bd od samsungu (mám vše od samsungu) ale děla kravál že se to večer nedá ani sledovat (mám rád velmi tiché přístroje)
    -=Ice=- (414)|17.12.2010 10:03
    Konečně mám Blu-Ray Samsung BD-C8900 a max spokojenost, tichý, rychlý spolehlivý. zatím si nemůžu stěžovat.
    tabaco (80)|17.12.2010 10:25
    [quote=-=Ice=-;315636]Konečně mám Blu-Ray Samsung BD-C8900 a max spokojenost, tichý, rychlý spolehlivý. zatím si nemůžu stěžovat.[/quote]

    Mohl bys prosím Tě napsat bližší informace?
    1:Jaký je obraz z DVB-T
    2:Jak funguje nahrávaní z DVB-T na HDD,dá se nahrávat z EPG?
    3:Co vše přehrává,jde mi i o DVD+-R DL,RW
    4:Čeština+nakolik dní je EPG
    5:Lan,komunikace s PC
    6:Jaké jsou možnosti přes internet např:YouTube
    Předem děkuji.
    Debil041 (130)|19.12.2010 20:45
    [quote=tabaco;315641]Mohl bys prosím Tě napsat bližší informace?
    1:Jaký je obraz z DVB-T
    2:Jak funguje nahrávaní z DVB-T na HDD,dá se nahrávat z EPG?
    3:Co vše přehrává,jde mi i o DVD+-R DL,RW
    4:Čeština+nakolik dní je EPG
    5:Lan,komunikace s PC
    6:Jaké jsou možnosti přes internet např:YouTube
    Předem děkuji.[/quote]

    Dovolím se přidat k prosbě tady soudruha tabáčka... :BB:
    -=Ice=- (414)|24.12.2010 17:40
    Zdravím,
    nejsem moc doma a u PC a hraček. a tak nemám tolik možnost testovat. EPG není uplně ok ale možná to vyřeší nový SW, zatím se mi ho nepodařilo přes USB aktualizovat jen přes net ale tam se nestahl uplně poslední na netu jsem našel novější. EPG je na 7 dní dopředu. Obraz z DVB-T je ok ale na BR či DVD to nemá či na obraz ze satelitu. Nahrávat DVB-T na HDD není problém. Zatím jsem neměl ani čas přečíst manuál a připojit HDD k netu tak abych na něho mohl nakopírovat nahrávky mkv, divx, dvd. Zatím jen z externího HDD jsem zkoušel přehrávat a z USB flešky. S dvd takto nakopírovanýma to má trochu problém při přechodu na další soubor vob zapomene jak bylo nastavené audio a titulky a musím to přepnout znovu. když je to přímo DVD tak je to ok. Pak jsem ještě nepřišel jak uložit pozici přehrávaného DVD či souboru abych po opětovném puštění mohl zase pokračovat tam kde jsem přestal. Přehrávat jsem zatím zkoušel jen CD, DVD+R-R, DL+R,-R a RW a vše ok. Net mám šileně pomalý a tak jsem zatím youtube a podobně nezkoušel. Jak bude čas budu dál laborovat

    z epg z dv-t nahrávat jde i nastavit časovač.
    tabaco (80)|27.12.2010 10:09
    [quote=-=Ice=-;317251]Zdravím,
    nejsem moc doma a u PC a hraček. a tak nemám tolik možnost testovat. EPG není uplně ok ale možná to vyřeší nový SW, zatím se mi ho nepodařilo přes USB aktualizovat jen přes net ale tam se nestahl uplně poslední na netu jsem našel novější. EPG je na 7 dní dopředu. Obraz z DVB-T je ok ale na BR či DVD to nemá či na obraz ze satelitu. Nahrávat DVB-T na HDD není problém. Zatím jsem neměl ani čas přečíst manuál a připojit HDD k netu tak abych na něho mohl nakopírovat nahrávky mkv, divx, dvd. Zatím jen z externího HDD jsem zkoušel přehrávat a z USB flešky. S dvd takto nakopírovanýma to má trochu problém při přechodu na další soubor vob zapomene jak bylo nastavené audio a titulky a musím to přepnout znovu. když je to přímo DVD tak je to ok. Pak jsem ještě nepřišel jak uložit pozici přehrávaného DVD či souboru abych po opětovném puštění mohl zase pokračovat tam kde jsem přestal. Přehrávat jsem zatím zkoušel jen CD, DVD+R-R, DL+R,-R a RW a vše ok. Net mám šileně pomalý a tak jsem zatím youtube a podobně nezkoušel. Jak bude čas budu dál laborovat

    z epg z dv-t nahrávat jde i nastavit časovač.[/quote]

    Děkuji za informace,kdybys měl ještě nějaké nové poznatky,prosím napiš.
    -=Ice=- (414)|27.12.2010 23:58
    vůbec na to není čas. zatím sem nepřišel na to jak se připojit k HDD přes net a nakopírovat na něj potřebné videa pro otestování. z Extreního HDD v NTFS zase nejdou zkopírovat data na interní HDD.
    Debil041 (130)|31.1.2011 13:20
    [quote=-=Ice=-;318062]vůbec na to není čas. zatím sem nepřišel na to jak se připojit k HDD přes net a nakopírovat na něj potřebné videa pro otestování. z Extreního HDD v NTFS zase nejdou zkopírovat data na interní HDD.[/quote]

    Ahoj -=Ice=-, uplynul měsíc a možná se ti podařilo něco nového zjistit a otestovat. Pokud máš nové poznatky, poděl se prosím.

    V mezidobí jsem zprovoznil NAS a hodlám tam uložit veškerý svůj multimediální obsah. Než se pustím do nějakých nepředložených akci a konverzí, rád bych měl nějaké poznatky o fungování BD-C8xxx coby multimediálního centra.

    Jsem jedno velké ucho!

    Díky...
    bomik (2)|11.2.2011 20:52
    cau ludia, prave som dostal Samsung BD-C8500, chcel by som sa naucit s nim pracovat a zistit co vsetko dokaze, chcel by som vas poprosit o rady, lepsie povedane, keby ste chceli vy nieco vediet, napiste, ja to vyskusam a dam vediet, tak budete vy poznat odpoved a ja sa mozno nieco naucim.
    PS: pisem preto, lebo nie som v tomto smere v mojej krvnej skupine, dostal som sa k tomu nahodou
    dakujem za pomoc
    Debil041 (130)|14.2.2011 10:25
    [quote=bomik;329808]cau ludia, prave som dostal Samsung BD-C8500, chcel by som sa naucit s nim pracovat a zistit co vsetko dokaze, chcel by som vas poprosit o rady, lepsie povedane, keby ste chceli vy nieco vediet, napiste, ja to vyskusam a dam vediet, tak budete vy poznat odpoved a ja sa mozno nieco naucim.
    PS: pisem preto, lebo nie som v tomto smere v mojej krvnej skupine, dostal som sa k tomu nahodou
    dakujem za pomoc[/quote]
    Bomiku, díky, že ses iniciativně ozval ;)

    Rád bych znal odpověď, zda přístroj:
    1. zvládá jenom UPnP/DLNA či nějaký jiný protokol (NFS?)
    2. disponuje alespoň částečně použitelným wifi (Draft N?)
    3. poskytuje bezproblémové Internet@TV, či zda je potřeba povolit zvláštní porty na firewallu
    4. disponuje posledním originálním firmware (1007.3)
    5. nezvládá některý z deklarovaných video/audio formátů

    Zatím děkuji mnohokráte za odpovědi a slibuji, že vznesu další :BB:
    bomik (2)|14.2.2011 19:26
    caute vsetci, takze par mojim postrehov,
    prehravac je tichy, nehreje, start je dost rychly, ako DVD, CD tak aj HDD,nahravat sa da z TV na HDD, tak isto aj z DVD, CD, Blu-ray nemam este vyskusane, pripojenie na net sa mi podarilo, rozchodil som Google mapy, youtube, picasso, nepodarilo sa mi pripojit len na facebook, teraz konkretne pre Debil041, poprosil by som jeho aj vsetkych ostatnych, som naozaj laik a nazvy ako UPnP/DLNA,Draft N mi nic nevravia, zistil som ale toto, video zvlada mkv, xvid, avi, vob, broblem nastane az pri mts,avchd je problem, zatial som ziadny subor nerozchodil, audio ide len mp3 a wma, skusal som aj
    aac,mmf,ogg,m4r,au,ra,wave, firmware 1010/09/08-001006,chcelo to po mne aj aktualizaciu, ale ponevac som nasiel ze je to v anglictine, bojim sa ze to nebude mat potom cestinu,tot zatial vsetko, poprosim na buduce popisat ako uplnemu d......., dakujem za porozumenie
    ritchi (225)|8.3.2011 07:31
    Ma niekto skusenosti s nahravanim z DVB-C na HDD v tomto BD?Do CI slotu v BD ide samotna karta,alebo karta s CA modulom napr. od UPC?Alebo mam rovno zabudnut na nahravanie z DVB-C?Dik.
    Debil041 (130)|7.4.2011 11:11
    [quote=ritchi;334177]Ma niekto skusenosti s nahravanim z DVB-C na HDD v tomto BD?Do CI slotu v BD ide samotna karta,alebo karta s CA modulom napr. od UPC?Alebo mam rovno zabudnut na nahravanie z DVB-C?Dik.[/quote]

    Čéče, tak nějak nevím co přesně odpovědět. Záleží, jakého máš kabelového providera a jaké má technické podmínky příjmu signálu. UPC dodává své set-top boxy DVB-C včetně CI karty. Tuto kartu bys měl vložit do CI slotu Samsungu a doufat, že to bude fungovat. Pokud jsem to dobře vyčetl (nemám UPC, ani můj kabelový provider nepoužívá CI kartu na volně šířené programy), tak karta je se set-top boxem spárována. To by mohlo způsobit nefunkčnost příjmu DVB-C na Samsungu. Pokud jsem se nepřesně či neúplně vyjádřil, nechť mne kdokoliv opraví.

    Pokud máš příjem DVB-C, tak nahrávání už by mělo být hračkou. Prostě zvolíš stanici (předvolbu) k nahrávání a je fu(c)k, jestli je to T nebo C.
    Ivo Mašek (10205)|7.4.2011 11:20
    [quote]
    Do CI slotu v BD ide samotna karta,alebo karta s CA modulom napr. od UPC?
    [/quote]
    To se musíš domluvit s UPC, zda tento přístroj podporují (obávám se, že nikoli, ....ale třeba je to jinak). Pak si musíš u firmy LICA zakoupit dekodovací kartu (CA modul: http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-moduly.htm ), ovšem nejdříve si právě u UPC zjisti, jak to s tvým přístrojem je.
    Já tedy osobně, ani z doslechu neznám případ, že by UPC takto podporovala přehrávače. Ale jak říkám - třeba to půjde.
    rizzo77 (13)|30.8.2011 19:22
    Zdravím,
    oživil bych zpět toto téma, protože mám také tento přístroj a mám pár poznatků. Můžu zodpovědět otázku zda funguje Camodul + karta od Licy, ano funguje naprosto korektně a mám obecně pozitivní zkušenost se samsungy a Camoduly od Licy. Osobně se potýkám s jiným problémem a to konkrétně při kopírování souborů z PC do samsungu BD-C8500 přes Wi-Fi, do 2Gb je kopírování ok ale soubory nad 2Gb se v určité části kopírování zhroutí což je pro mne nepřijatelné a to z důvodu že když jakýkoliv videosoubor nakopíruji na interní disk Samsungu, mohu využívat veškeré funkce a to i přetáčení vzad/vpřed. Prosil bych o vaše zkušenosti či nápady jak to vyřešit. Velmi bych ocenil radu jak se u tohoto přístroje dostat do servisního menu.
    Díky
    Georgez (22)|9.9.2011 15:21
    Vlastnim tento pristroj asi mesic. Pouzivam hlavne DVB-C - objednal jsem si od Licy CA modul s kartou. Od te doby spokojene nahravam v HD kvalite s 5.1 zvukem napr. HBO HD. Jednoduchost nahravani (vejdu do programove nabidky, ctu si co budou hrat a jen zmacknu Rec u prislusne polozky) je primo skvela. Taky Time shift uzivam casto, staci stisknout pauzu a muzes odejit/vyridit co potrebujes co potrebujes, pak se vratis ke sledovani. U Time shiftu mi ale chybi jedna vec, kdyz koncim rezim time shiftu mohli dat zpravu jestli chci docasne ulozeny obsah ulozit trvale. Obcas totiz po shlednuti zajimaveho materialu (s time shiftem) si reknu to bych si docela rad ulozil a bohuzel... uz to pristroj neumozni.
    Dalsi vec kterou jsem zatim nevyresil je pristup k NAS. Mam Xtreamer PRO osazeny 4 TB filmu a zkousel jsem jen ze zvedavosti pripojit se k nemu ze Samsungu. Vysledek byl takovy ze jsem sice oba HDD v NASu videl, prochazel jsem bez problemu slozky a videl jejich obsah, avsak nic se mi nepodarilo spustit, ani fotka, hudba ani zadny film. Vzdy vyskocila hlaska neco jako nepodporovany format, nebo neco podobneho. Pokud jsem tytez soubory zkopiroval na USB flash a pripojil primo k Samsungu pres USB vstup tak tytez soubory bez problemu fungovaly. Pokud nekdo mate nejaky napad co by mohlo byt pricinou, budu vdecny za osviceni.
    Jo jeste jeden postreh ohledne nahravani z UPC kanalu pres DVB-C. Vsiml jsem si ze pokud nahravam ze zakodovaneho programu jako HBO apod. tak v dobe nahravani nemam pristup k ostatnim zakodovanym programum, pouze k bezne dostupnym jako Nova,CT atd. Ale kuprikladu Discovery uz si nepustim (napise hlasku zakodovany signal a cerna obrazovka) - po skonceni nahravani opet vse pristupne. Mam pocit ze to dela CA modul, ze dava pristup soucasne jen jednomu uzivateli, kterym je v tu danou chvili rekorder.
    ress (5)|11.9.2011 16:36
    Dovolím se podělit s vlastní krátkou zkušeností se Samsung BD-D8500 (tedy novější verzi). Chtěl jsem nahradit své HTPC na bázi Windows Media Center, který sice na papíře umí vše, ale realita je někdy těžká. Bohužel i Samsung putoval po dvou dnech zpět do obchodu - nebylo to však tak katastrofální, viz níže. Zde byly mé požadavky:

    Jedno zařízení pro vše
    ==============
    Chtěl jsem jednu krabici pro přehrávání DVD/BR, nahrávání z DVB-T a podporu DLNA. Na papíře se Samsung jevil jako ideální zařízení.

    Přehrávání DVD/BR
    ============
    Bezproblémové. Vizuální kvalitu si netroufám hodnonit, ale subjektivně mi přišla lepší (a plynulejší) než u mého HTPC.

    Přehrávání z DLNA
    ============
    Opět bez problémů (používám Synology DS211j), dokonce přehrál i MKV, které sousedův LG nepřehrál (ale to může být i naopak).

    DVB-T a HDD
    =========
    Přichází kámen úrazu a důvod vrácení.

    1) Nahrávaný pořad nelze zároveň přehrávat, musíte počkat až se dokončí nahrávání. Tohle je regulérní návrat k nekomfortu VHS. Nechápu. "Stoleté" DVD rekordéry umožňují současné nahrávání a přehrávání stejného pořadu.

    2) Pokud se díváte na film (je jedno z jakého zdroje) a blíží se nastavené nahrávání, přístroj vás upozorní poprvé cca 5 min před začátkem. Podruhé při začátku nahrávání. Pokud zprávu nepotvrdíte, nahrávání nezačne. Pokud ji potvrdíte, přehrávaný film se přeruší a začne nahrávání. Následně se musíte vrátit do menu a film si znovu pustit. Poměrně otravné.

    3) Když přístroj začne nahrávat z DVB-T, je přístupné přehrávání pouze z DVD/BR a TV pořady z HDD. Zapomeňte na DLNA a internet. Přístroj je v tomto směru single-task.

    Pro nás to bohužel představovalo nepřekonatelný problém, protože znám požadavky naší rodiny. Něco takového je pro nás nepoužitelné. Takže Samsung šel z domu a vrátil jsem se k HTPC.
    smokeflypaper (7)|31.10.2011 13:14
    [quote=ress;365955]......
    Přichází kámen úrazu a důvod vrácení.

    1) Nahrávaný pořad nelze zároveň přehrávat, musíte počkat až se dokončí nahrávání. Tohle je regulérní návrat k nekomfortu VHS. Nechápu. "Stoleté" DVD rekordéry umožňují současné nahrávání a přehrávání stejného pořadu.

    2) Pokud se díváte na film (je jedno z jakého zdroje) a blíží se nastavené nahrávání, přístroj vás upozorní poprvé cca 5 min před začátkem. Podruhé při začátku nahrávání. Pokud zprávu nepotvrdíte, nahrávání nezačne. Pokud ji potvrdíte, přehrávaný film se přeruší a začne nahrávání. Následně se musíte vrátit do menu a film si znovu pustit. Poměrně otravné.

    3) Když přístroj začne nahrávat z DVB-T, je přístupné přehrávání pouze z DVD/BR a TV pořady z HDD. Zapomeňte na DLNA a internet. Přístroj je v tomto směru single-task.

    Pro nás to bohužel představovalo nepřekonatelný problém, protože znám požadavky naší rodiny. Něco takového je pro nás nepoužitelné. Takže Samsung šel z domu a vrátil jsem se k HTPC.[/quote]

    Ahoj chtěl bych se také vyjádřit.
    Mám totožný model BD D8500 a myslím, že by to tu mělo zaznít.
    Možná byl mezitím vydán nový FW já jsem BD kupoval před 10ti dny a ihned jej aktualizoval, nejsem nyní doma, tak nemohu napsat verzi FW, později večer dodám..
    UPDATE: verzi FW mám 1007

    ad 1)
    u mě to funguje bez problému. Dokonce se v rámci "nahrávaného" pořadu mohu posouvat po časové ose.

    ad 2)
    máš pravdu, oznámení o začátku nahrávání může být otravné, nicméně v tom nevidím problém. Pokud nejsem doma a na TV nekoukám, tak se plánované nahrávání spustí korektně. Pokud koukám na TV tak potvrdím nahrávání a nikam mne to nepřepne. Pokud koukám na BD/DVD/HDD/DLNA tak se musím jen rozhodnout v čem pokračovat. (zde vidím nevýhodu single tasku ale pro mně je to akceptovatelné minus)

    ad 3) viz bod 2.

    Celkově jsem s tímto přehrávačem spokojen, mám LCD Samsung, komunikace funguje výtečně, obraz je lepší než cokoliv předtím. Vyzkoušel jsem i EMTEC Movie Cube D850H ale po vyzkoušení jsem se rozhodl pro SAMSUNG. Vedlo mne k tomu hlavně ovládací menu Emtecu a hluk který toto jinak dobré zařízení sráží.
    U SAMSUNGU je to také pohodlnost ovládání, pohyb v menu, kvalitní EPG a nahrávání z něj...
    spacir26 (1)|14.1.2012 17:15
    Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s propojením BD D8500 a O2TV příjmače a následne nahrávání pořadů z něj?
    DJLonely (1)|20.2.2012 19:06
    Dobrý den,

    mám v plánu koupit Samsung BD-D8500 a rád bych se zeptal lidí, kteří ho už mají a chodí na toto fórum zda:

    - lze sestříhat již nahrané video na HDD (vystříhání reklam)
    - dokáže vypálit nahrané video na DVD-R (potažmo BD-R)
    - dokáže zkopírovat nahrané video na flashku (a v jakém formátu)
    - má cinch vstup (např. pro nahrání starých záznamů z videa, které bych přes cinch připojil) a kde jsou umístěné

    Předem děkuji za odpovědi zkušenějších, jelikož tyto informace jsem na netu prostě nenašel.
    smokeflypaper (7)|9.3.2012 15:05
    [QUOTE=DJLonely;398692]Dobrý den,

    mám v plánu koupit Samsung BD-D8500 a rád bych se zeptal lidí, kteří ho už mají a chodí na toto fórum zda:

    - lze sestříhat již nahrané video na HDD (vystříhání reklam) (Lze ale pouze ručně - ovládání stříhání není úplně šťastně volené)
    - dokáže vypálit nahrané video na DVD-R (potažmo BD-R) (Nemá vypalovačku)
    - dokáže zkopírovat nahrané video na flashku (a v jakém formátu) (ano dokáže ale medium si zformátuje tak aby nešlo pouštět jinde.. .je jen jako externí úložiště pro ukládání z tuneru)
    - má cinch vstup (např. pro nahrání starých záznamů z videa, které bych přes cinch připojil) a kde jsou umístěné (nemá vstup)

    Předem děkuji za odpovědi zkušenějších, jelikož tyto informace jsem na netu prostě nenašel.[/QUOTE]

    Obecně spíš zápasím s tím, že se v ČR nedodržuje programový harmonogram a pořady jsou někdy nahrané bez konce. Existuje tedy možnost si ručně konec nahrávaného pořadu posunout, ale pak zase není k nahrávaném programu EPG - není vidět co se nahrává podle názvu..)
    Pokud by někdo měl tip na to jak to vyřešit budu za něj rád..