Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat DigiCorder HD S2X PLUS a nove Skylink karty

Pitomec (10211)|17.8.2011 11:16
Mascom podporuje jenom CW a Irdeto, AlphaCrypt navíc ještě Conax, Nagru a Betacrypt. Pokud tyto systémy nepotřebuješ, tak bys akorát zbytečně platil.

CS Link ICE karty nepoužívá, nové karty jsou jenom Irdeto.
Dagy2 (3153)|17.8.2011 14:44
mivi, to je rozdiel medzi toľko kritizovaným Sky a CS.
U CS je koniec s CRW prístrojmi blízko. nové karty sú len Irdeto, takže tie ti nemôžu ísť v CI-module CRW, to je jasné.
U Sky bežia CRW čítačky na ICE ďalej, rovnako všetky CRW CI-moduly. Je to tu písané už snáď 100-krát, by som sa len opakoval.
mivi2266 (42)|22.8.2011 21:28
Kombinace CSLINK Irdeto s modulem Cryptoworks/ Irdeto (Mascom) s naplni 1.23 i modulem Alphacrypt (Mascom) s naplni 3.23 chodi bez problemu. Skylink IRDETO jsem nemel moznost zatim vyzkouset.
Dagy2 (3153)|25.8.2011 22:21
Máš CRW/IRD combinovaný modul Mascom. Preto ti to ide. S čistým CRW modulom (napr. TechniSat) ti CSlink karta nebude chodiť a budeš musieť modul vymeniť.
Dagy2 (3153)|2.9.2011 12:00
Taký zaujímavý stav nastal včera - po troch rokoch bezproblémového používania včera "havarovala" karta v prijímači, t.j. "hluchá a slepá", keď som ju chcel načítať cez menu tak nič a ani reset CI-modulov nepomohol. Čuduj sa svete, bola to CRW biela SkyLink karta, nie ICE ktoré beží ako divé.
Urobil som refresh na webe, trvalo to od odkliknutia "Reset CW karty" tak možno 5 sekund aby ožila.
:)
h73 (1)|22.9.2011 22:15
Momentálně používám CI modul SMIT secure plus s kartou Skylink IRDETO HD vše funguje ok. Chtěl bych dokoupit druhou kartu CSlink IRDETO ale nevím jaký modul? Jestli znovu Smit, nebo raději něco jiného aby se to nějak "nehádalo". Je tady někdo, kdo používá v DigiCorderu HD S2X PLUS souběžně dvě IRDETO karty aby mohl souběžně nahrávat a sledovat jiné programy?
Dagy2 (3153)|25.9.2011 11:03
h73 - všeobecne každý doporučí určite dva identické moduly. Ale skutočne identické, nie Smit ABC a Smit XYZ.
Používam ICE a CRW. Čo je dobré na CS-linku (tiež som o ňom niekedy uvažoval) ? Pri nahrávaní budeš musieť trochu uvažovať ako čo zvoliť aby si nahral to čo potrebuješ. Vid vlákno o ISIO - princíp funkcie nahrávania a ovládania modulov a kariet je identický.
zmrd05 (61)|8.4.2012 22:51
Monopolni Skylink/CSlink avizuje, že bude tlačit na majitele CRW karet CSlink k přechodu na Irdeto. (Už nyní prý nový druhý HD kanál ČT od 1.5.2012 nebude na CRW přidán)
Plán ještě nzveřejnili, ale skoro se zdá, ža by mohli chtít skončit zároveň s podporou výrobce CRW a to letos na silvestra - dřív snad CS link sliboval, že pojedou i po tomto datu..
- V nových přijímačích "Skylink ready" je dost velký problém s přenosem nahraných pořadů na PC
- už nyní mi po věčném měnění parametrů sat kanálů CS linku přibývají chybové hlášky mého CRW modulu(modrý design), které je nutno odklikávat
Hledám tedy optimální cestu jak sledovat všechny naše FREE české a slovenské programy bez zbytečných problémů.
Zvažuji zda nevyužít jejich nabídku na přechod na kartu ICE za 600,-, ale nějak mám dojem, že se tu řešily problémy ICE karet
a CS link se pak loni ještě v době jako samostatná a svéprávná firma na základě problémů ICE, rozhodl nabízet hned plné Irdeto.

Dotaz:
a) Chodí vám Skylink ICE v TechniSat DigiCorder HD S2 bez problémů ?
b) Pokud ano, pak v jakém CRW(resp. Irdeto) modulu ?
c) Pokud výše uvedené ICE vám nyní chodí, myslíte, že mohou nastat další problémy až skončí kodovani CRW ?
d) Nebo byste spíše doporučovali přechod na plnohodnotné irdeto (Irdeto Skylink Standart HD) + jaký IRD modul ? (myslím, že pozitivní ohlasy má SMIT)
e) Pokud máte TechniSat DigiCorder HD S2X a Irdeto Skylink Standart HD, funguje vám nahrávání a přesun nahrávek do PC (Mediaportem po Ethernetu) bez problémů ?

Možná toto nyní bude muset řešit i více uživatelů.
Děkuji moc za případné názory.
KamilZ (10277)|9.4.2012 07:41
Sorry, ale nedá mi to:
- Skylink/CSlink není monopol, je tu freeSat, DigiTV
- Skylink nikdy nesliboval, že karty CW poběží neomezeně, pouze říkal, že pojedou přístroje s CW díky ICE kartám, což stále platí i po 31.12.2012 (až na výjimky, některé staré, neudržované vykopávky mají s ICE problémy)
- kdyby Skylink neměl ICE a šel rovnou na PI-sys, tak by to bylo pro nás podstatně horší, přestože by si tím sám ušetřil spoustu problémů, vláčení v médiích a obviňování z neschopnosti (prostě odnesl to, že prošlapal cestu)
- nepřidání nové ČT HD na CW není zatím jisté, i když by to bylo pochopitelné, nemá smysl udržovat platformu, kterou sám výrobce (Irdeto) hodil přes palubu

Ale abych přispěl: šel bych do ICE, dokud ještě jsou! Pokud Ti nepojede s Tvým CW modulem, tak teprve řešit nový CI modul (ideálně ne CI+): http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/cam-cryptoworks-irdeto-mascom-verze-1-21b
rado.h (52)|9.4.2012 08:19
Ja mám tento prijímač a vlani som prešiel na na ICE (výmena) + karta NEXT (ICE) a fungujem úplne bez problémov. Moduly Smit CW. http://shop.atoselektro.cz/karta-skylink-ice-hd-cam-dekoder-cw-smit_d5744.html
Momentálne asi najlepšia voľba do budúcnosti.
Dagy2 (3153)|9.4.2012 12:03
Monopolni Skylink/CSlink = nezmysel = UPC freesat, DigiTV, IPTV, DVB-T, knížky.

Dotaz:
a) Chodí vám Skylink ICE v TechniSat DigiCorder HD S2 bez problémů ?
samozrejme, už rok, 2xICE

b) Pokud ano, pak v jakém CRW(resp. Irdeto) modulu ?
TechniSat Multicrypt CRW/CX

c) Pokud výše uvedené ICE vám nyní chodí, myslíte, že mohou nastat další problémy až skončí kodovani CRW ?
nikdy nehovor nikdy.

d) Nebo byste spíše doporučovali přechod na plnohodnotné irdeto (Irdeto Skylink Standart HD) + jaký IRD modul ? (myslím, že pozitivní ohlasy má SMIT)
ne

e) Pokud máte TechniSat DigiCorder HD S2X a Irdeto Skylink Standart HD, funguje vám nahrávání a přesun nahrávek do PC (Mediaportem po Ethernetu) bez problémů ?
ano, samozrejme, pretože to je CI modul.
zmrd05 (61)|9.4.2012 21:53
Děkuji moc za rychlou reakci.. asi se tedy odvážím vyrazit cestou jak radi KamilZ.
+ jeste pardon za offtopic, ale neda mi to, kdyz jste se 2 ozvali proti monopolu.. Mně to naopak připadá už trochu bez výběru, pokud chci bez platby paušálů maximálně kvalitní satelitní příjem.
(Ale fakt je, že tuto zimu už tomu u mne také začali konkurovat alespoň ty knížky... ale ne že bych chtěl.. prostě na tu bednu se občas už dívat nedá.. asi krize.)

+ ještě mě napadá: jede vám pak pod Skylinkem také Markíza, JOJky, DOMA. U obou (CS+SKy)link se pise, ze to je omezeno, resp, jen pro SR, ale me to zatim pod CS linkem chodi a tedy na Adélu+Sajfu občas kouknu.
Dagy2 (3153)|9.4.2012 23:07
[QUOTE=zmrd05;405384]Děkuji moc za rychlou reakci.. asi se tedy odvážím vyrazit cestou jak radi KamilZ.
+ jeste pardon za offtopic, ale neda mi to, kdyz jste se 2 ozvali proti monopolu.. Mně to naopak připadá už trochu bez výběru, pokud chci bez platby paušálů maximálně kvalitní satelitní příjem.
(Ale fakt je, že tuto zimu už tomu u mne také začali konkurovat alespoň ty knížky... ale ne že bych chtěl.. prostě na tu bednu se občas už dívat nedá.. asi krize.)

No vidíš - práve že tu žiaden monopol už nie je a môžeš si vybrať:
- DigiTv so zmluvou, kde cáluješ každý mesiac
- UPC, kde si môžeš bez zmluvy kúpiť polročnú alebo ročnú kartu, alebo platiť pekne mesačne
- SkyLink, kde si kúpiš kartu a už platiť nemusíš (zatiaľ) alebo si platíš balíky podľa nálady
- Magio - kde platíš jak mourovatý
- a ešte predsa máte T-Mobile TV, tam neviem aké sú sadzby
- alebo O2 IPTV

Dle libosti...


+ ještě mě napadá: jede vám pak pod Skylinkem také Markíza, JOJky, DOMA. U obou (CS+SKy)link se pise, ze to je omezeno, resp, jen pro SR, ale me to zatim pod CS linkem chodi a tedy na Adélu+Sajfu občas kouknu.[/QUOTE]

ano na českej aj slovenskej karte ide samozrejme plná ponuka všetkého.