Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kde koupit kvalitní VHS přehrávač?

Ivo Mašek (10205)|10.12.2011 20:29
Blaunpunkt před globalizací = perfektní značka. (rozhodně bych se toho nebál)
Zajímavost: Za první republiky se Blaunpunkt vyráběl i u nás a to pod označením Modrý bod. Nejdříve Beneš a pak komunisti všechno toto poslali do háje ...........
geronimoh (2327)|10.12.2011 20:42
Když se na ten Blaupunkt RTV926 dívám, tak vzhledově je hodně podobný na Panasonic a dálkový ovladač to je úplný Panasonic. Ono je to i kus od kusu, co má který za sebou, jsou to jeté kousky. Lepší je koupit co nejmladší a nejzachovalejší výrobek. Neuspěchat to.
golfLC (1941)|10.12.2011 21:01
Od Blaupunkt firmy som si ešte v NSR kúpil kameru video8, ked som ju o niekoľko rokov videl u nás na pulte v elektre v Priore, mala nápis SONY. Teraz už len otázka, čo bolo skôr, vajce alebo sliepka? Kamera Blaupunkt alebo kamera Sony? :-)
Ivo Mašek (10205)|10.12.2011 22:09
No asi SONY. Ale firma Blaunpunkt (u nás Modrý bod) byla na světě dříve. A kvalitou na obdobné úrovni, jako Philips, Grundig, apod. V té, ještě předglobalistické době. (dneska se v tom prase vyznej)
bastlir (3245)|10.12.2011 23:05
[quote=geronimoh;298402]To je HighEndová mašinka. To ti přeju. Můžu se zeptat na cenu? Doufám že se pak podělíš o zkušenosti s takovým přístrojem. :BB:[/quote]

Pro info.
StD (8612)|10.12.2011 23:42
@Lukke - máš SZ - jako dlouhodobě nezaměstnaný ti rád toho mýho profi Grundiga S-VHS VCR levně přenechám, případně bych ti to i za nějaký obulus na něm zdigitalizoval - nemám čím zaplatit činži za prosinec...
____
Abys toho, Stando, jednou nelitoval ...........
hkstaripraha (20)|11.12.2011 00:35
Přidávám svoje praktické zkušenosti s převodem VHS do PC. Na přelomu století jsem používal kvalitní 6hlavový videopřehrávač Panasonic NV-HD660, kameru D8 SONY DCR-TRV740E(tenkrát nejvybavenější model) a natočil množství svých VHS kazet. Vše rychle zestárlo, ale na digitalizaci VHS kazet slouží Sony kamera spolehlivě díky vestavěnému dekodéru analog-digitál a výstupu i.Link(IE1394, Fire Wire). Propojím videorekordér(VHS) s kamerou(D8) a PC a pomocí softwaru Pinnacle Studio 9Plus(2005) vše stáhnu, upravím a vyexportuji např. na DVD, kazetu D8, do AVI... Je to časově náročné, ale takhle jsem už převedl desítky VHS-kazet a tak zachránil(digitalizoval) své záznamy.
KamilZ (10277)|11.12.2011 07:47
[quote=bastlir;383645]Já jsem na Aukru koupil levně úplně nové věci, což jsem nechápal. Když jsem to dostal PPLkou, tak nabídka tam ale visela pořád. Pak jsem si uvědomil, že to je vlastně ideální anonymní internetový obchod, a tedy bez účetnictví, daní apod. :-)[/quote]
To je omyl, začíná se po tom (naštěstí) docela jít:
http://www.dsl.cz/clanek/1647-uzivatele-aukra-pod-drobnohledem-ber-aku
http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=3921
Lukke (87)|11.12.2011 11:34
jinak snad nebude slabým článkem moje moje TV karta GIGABYTE E8000 (GT-E8000), je to digitál, ale má analogový S-video vstup... Btw. v jakém software a do jakého formátu to grabujete?
geronimoh (2327)|11.12.2011 11:43
[quote=StD;383741]@Lukke - máš SZ - jako dlouhodobě nezaměstnaný ti rád toho mýho profi Grundiga S-VHS VCR levně přenechám...[/quote]

Tak to jsem si spletl, ty máš Grundig a ne Blaupunkt :)
StD (8612)|11.12.2011 12:02
[quote=geronimoh;383810]Tak to jsem si spletl, ty máš Grundig a ne Blaupunkt :)[/quote]

Jistě, ale dotaz zněl na "kvalitní" VCR...
bastlir (3245)|11.12.2011 18:52
[quote=KamilZ;383766]To je omyl, začíná se po tom (naštěstí) docela jít:
http://www.dsl.cz/clanek/1647-uzivatele-aukra-pod-drobnohledem-ber-aku
http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=3921[/quote]

No popisoval jsem svoji loňskou zkušenost. Ale pokud inzerent není úplně blbej, tak ho nikdo nedožene.
bastlir (3245)|11.12.2011 18:56
[quote=hkstaripraha;383755]Přidávám svoje praktické zkušenosti s převodem VHS do PC. Na přelomu století jsem používal kvalitní 6hlavový videopřehrávač Panasonic NV-HD660, kameru D8 SONY DCR-TRV740E(tenkrát nejvybavenější model) a natočil množství svých VHS kazet. Vše rychle zestárlo, ale na digitalizaci VHS kazet slouží Sony kamera spolehlivě díky vestavěnému dekodéru analog-digitál a výstupu i.Link(IE1394, Fire Wire). Propojím videorekordér(VHS) s kamerou(D8) a PC a pomocí softwaru Pinnacle Studio 9Plus(2005) vše stáhnu, upravím a vyexportuji např. na DVD, kazetu D8, do AVI... Je to časově náročné, ale takhle jsem už převedl desítky VHS-kazet a tak zachránil(digitalizoval) své záznamy.[/quote]

Já považuji tyto Soňáky výbavou doposud za asi nepřekonané. Chtěl jsem si koupit novou HD, ale žádná nemá tolik potřebných funkcí, co ta stará. Neboli tehdejší jedna kamera obsahovala funkce celé dnešní typové řady.
píďa_m (716)|11.12.2011 23:16
na prodej je tu:
Panasonic AG-6800 - profi studiový VCR ...
a
SONY SLV-715 HQ ... včetně FB, střih na pásku atd...

cena: jeden každý z nich za čokoládu "Studentská pečeť"

..najděte si je na netu, nemám čas je fotit..

Nebalím, neposílám, nemám čas..
geronimoh (2327)|12.12.2011 18:39
[quote=píďa_m;383993]na prodej je tu:
Panasonic AG-6800 - profi studiový VCR ...
a
SONY SLV-715 HQ ... včetně FB, střih na pásku atd...

cena: jeden každý z nich za čokoládu "Studentská pečeť"

..najděte si je na netu, nemám čas je fotit..

Nebalím, neposílám, nemám čas..[/quote]

Kurňa neštvi mě. Mám to přes celou republiku, jinak už bych zapřahal koně a kupoval čokolády :-E:-E:-E
HWTest (371)|8.4.2012 15:36
[QUOTE=píďa_m;383993]na prodej je tu:
Panasonic AG-6800 - profi studiový VCR ...
a
SONY SLV-715 HQ ... včetně FB, střih na pásku atd...

cena: jeden každý z nich za čokoládu "Studentská pečeť"

..najděte si je na netu, nemám čas je fotit..

Nebalím, neposílám, nemám čas..[/QUOTE]

Je to ještě aktuální?
maxmad (74)|22.4.2012 23:41
Chtěl bych se tu zeptat při diskuzi.Převádím VHSky už celkem dlouho používám SVHS Panasonic NV HS 850 plus Canopus ADVC 300 výsledky mám celkem slušné ale několikrát se mi stalo že některé VHSky po spuštění přehrávání mají jen utlumený jednokanálový zvuk.Musím to pak hodit do nějakého običejného VHS přehrávače a udělat to v nějakém običejném přehrávači kde to hraje normálně ze dvou kanálů.Poradí mi někdo čím to je? Předpokládám že je to nějakou rozdílnou zvukovou normou.
StD (8612)|23.4.2012 00:07
[QUOTE=maxmad;407132]Chtěl bych se tu zeptat při diskuzi.Převádím VHSky už celkem dlouho používám SVHS Panasonic NV HS 850 plus Canopus ADVC 300 výsledky mám celkem slušné ale několikrát se mi stalo že některé VHSky po spuštění přehrávání mají jen utlumený jednokanálový zvuk.Musím to pak hodit do nějakého običejného VHS přehrávače a udělat to v nějakém ob[COLOR=#ff0000]i[/COLOR]čejném přehrávači kde to hraje normálně ze dvou kanálů.Poradí mi někdo čím to je? Předpokládám že je to nějakou rozdílnou zvukovou normou.[/QUOTE]

Copak ten Panasonic nemá přepínání audio-stop? Když jsem ještě měl S-VHS VCR (Grundig), tak ten na to měl extra-tlačítko na bedně i na dálkovým - u S-VHS kazet byly audiostopy tři: HiFi Stereo, Mono1 a Mono2. Přijde na to, do které z těch stop to máš na kazetě nahrané. Podle toho přehrávání na obyč. soudím, že to máš na monostopě 2x.
maxmad (74)|23.4.2012 09:15
Díky za info tak to jsem netušil že tam existuje tato funkce, musím to někde nastudovat nemám k tomu ani návod koupil jsem to z druhé ruky a ta chyba se projeví vždycky jednou za čas.
StD (8612)|23.4.2012 09:43
Manuál vygooglíš na webu - začni třeba tady
http://www.user-service-manuals.com/Panasonic2/NV-HS.shtml
Jinak tenhle typ tady určitě některý z kolegů ještě má - založ si na něj extra-thread a určitě se ti některý z nich ozve.
hkstaripraha (20)|24.4.2012 19:04
[QUOTE=StD;407133]Copak ten Panasonic nemá přepínání audio-stop? Když jsem ještě měl S-VHS VCR (Grundig), tak ten na to měl extra-tlačítko na bedně i na dálkovým - u S-VHS kazet byly audiostopy tři: HiFi Stereo, Mono1 a Mono2. Přijde na to, do které z těch stop to máš na kazetě nahrané. Podle toho přehrávání na obyč. soudím, že to máš na monostopě 2x.[/QUOTE]
Moje připomínka k tématu, používám podobný S-VHS Panasonic NV-HD 660 a nahrávaný stereofonní televizní signál(moc ho tenkrát nebylo) to přijímalo automaticky v kvalitě HIFI stereo do šikmých stop. Při reprodukci je možnost volit 4režimy Audio OUT(stereo, pravý, levý a normální audio stopa), dále byla možnost vytvořit i zvukový dabing třemi způsoby. Dnes složité, úsměvné, ale v té době to byl technický pokrok.
[QUOTE=maxmad;407132]Chtěl bych se tu zeptat při diskuzi.Převádím VHSky už celkem dlouho používám SVHS Panasonic NV HS 850 plus Canopus ADVC 300 výsledky mám celkem slušné ale několikrát se mi stalo že některé VHSky po spuštění přehrávání mají jen utlumený jednokanálový zvuk.Musím to pak hodit do nějakého običejného VHS přehrávače a udělat to v nějakém običejném přehrávači kde to hraje normálně ze dvou kanálů.Poradí mi někdo čím to je? Předpokládám že je to nějakou rozdílnou zvukovou normou.[/QUOTE]
Podle mne není tvůj problém ve zvukové normě, ale buď v nastavení režimu audio výstupu, nebo ta nahrávka je jen monofonní a nekvalitní. Já, v té minulé analogové době před 20ti lety, používal jen "kvalitní VHS kazety BASF240", ale u některých nahrávek už ten zvuk(i obraz) časem značně utrpěl na kvalitě a nedá se prakticky použít.
geronimoh (2327)|24.4.2012 19:39
Zmíněné videokazety BASF EQ-240, EQ-180, později EMTEC EQ-240 jsem kupoval také, protože byly cenově zajímavé (69 Kč), bohužel postupem času mi doma vyšly jako největší šmějd. O třídu lépe u mne dopadly videokazety MAXELL, TDK a SONY . Právě s těmi videokazetami BASF a EMTEC mívám problém, že některý videorekordér zvuk z HI-FI stop nepřehraje a přepne se automaticky na monofonní stopu (případně vypadává v určitých úsecích). Ovšem mám doma jeden starší videorekordér Panasonic a ten dokáže přehrát i takové videokazety, ale není S-VHS. Jiné řešení neznám. Proč se to děje mohu jen tipovat - vytahaný pásek, zvlněný okraj pásky apod...
StD (8612)|24.4.2012 20:46
Kdo sháníte kvalitní S-VHS kazety - koukněte SEM, pár Panasoniců tam v inzerátu nabízím...
maxmad (74)|24.4.2012 22:13
Dotaz na hkstaripraha -
Prosímtě kde přepínáš ten zvuk na tom videu je to na ovladači tlačítko AUDIO OUT? Já když to zmáčknu, tak se vždycky v levém horním rohu oběví černé políčko a v něm dvě čárky jínak nic.Bohužel momentálně nemám žádnou kazetu s popsaným problémem u sebe.
hkstaripraha (20)|25.4.2012 16:32
[QUOTE=maxmad;407414]Dotaz na hkstaripraha -
Prosímtě kde přepínáš ten zvuk na tom videu je to na ovladači tlačítko AUDIO OUT? Já když to zmáčknu, tak se vždycky v levém horním rohu oběví černé políčko a v něm dvě čárky jínak nic.Bohužel momentálně nemám žádnou kazetu s popsaným problémem u sebe.[/QUOTE]
Přepínání zvuku mám také na dálkovém ovládání na tlačítku AUDIO OUT a má režimy - LR stereofonní, P pravý kanál, L levý kanál, _ _ monofonní přehrávání a volí se postupným stiskem. Zřejmě přehráváš pouze monofonní nahrávku a proto ta horší kvalita. I přední display na videopřehrávači ukazuje nastavený režim výstupu a velikost signálu pomocí indikátoru úrovně zvuku
maxmad (74)|25.4.2012 18:35
[QUOTE=hkstaripraha;407507]Přepínání zvuku mám také na dálkovém ovládání na tlačítku AUDIO OUT a má režimy - LR stereofonní, P pravý kanál, L levý kanál, _ _ monofonní přehrávání a volí se postupným stiskem. Zřejmě přehráváš pouze monofonní nahrávku a proto ta horší kvalita. I přední display na videopřehrávači ukazuje nastavený režim výstupu a velikost signálu pomocí indikátoru úrovně zvuku[/QUOTE]

Díky za info teď mám v ruce velmi kvalitní nahrávku od profíka a při přepínání funguje vše jak popisuješ.Někdy právě něktré nahrávky zvuku na VHS jsou doslova katastrofou to pak zkoumám jestli je vše v pořádku protože je to neskutečná monomizérije ze které jsem zděšený. Překopávám VHSky pro známé a prostě někdo to má hodně špatné. Myslíš že zvukovou stopu může ovlivnit i stáří pásky?
hkstaripraha (20)|26.4.2012 20:50
Moje zkušenost je, že stáří kazet kvalitě rozhodně nepřidá, ale je zde více škodlivých vlivů - uskladnění v extrémních podmínkách(přímé slunce, prach, vlhkost..), časté přetáčení a přehrávání delších pásků(240min) bude vytahávat pásku, horší kvalita originálních nahrávek,... a proto se vyplatí převádět opravdu jen obsahově hodnotné nahrávky. Já osobně na své TV vidím rozdíl v kvalitě přehrávaných starých videokazet oproti zdigitalizovaným kazetám na DVD nosič, ale současná HD kvalita je opravdu někde jinde.