Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

paleni oci

kus (56)|9.9.2010 20:36
mel jsem drive PANASONIC TH-42PX80E a po dvou letech spokojenosti jsem prestoupil na Panasonic TX-50V20e. 42 mi uz prisla hrozne mala.

Problem je ale, ze mne ted z te 50ky pali dost oci, mam ji asi tyden, myslim ze velikosti to nebude, zkousel jsem "zakryt" cast televize a je to stejne, spis mi prijde ze mi vadi ten full HD obraz nebo co, je to proste jine nez nizsi rozliseni nez to stare 1320x1080.

Stahnul jsem barvy na 23, kontrast na 3, ostrost na 25, jas +1, zive barvy vyp, cinema vyp, normalni barva, redukce sumu stredni, eco rezim...coz je tedy o neco lepsi nez koukat na tovarni nastaveni rezimu kino, ale porad to neni ono

nemate nekdo typ cim to je, nastaveni? vada TV? nebo jestli je to zvykem a casem si to sedne?
nemuze to byt u G rady lepsi? je to jiny typ panelu take
SPAWN (744)|9.9.2010 21:20
Paleni oci tz. pocit ''suche oko'' nebo ''zarudle oko'' bylo definovano u monitoru CRT potazmo u mne u LCD technologie. Tim padem jsem musel LCD nejen s timto probleme opustit a presel na PDP ktera mi tento problem vyresila. Jak pres den tak v noci nedela problem ale je to taky dane tim jakou dobu travite u daneho zaobrazovadla. :-(
jarino1978 (8045)|9.9.2010 21:26
vnímaš resp. nemáš pocit , akoby ten obraz blikal ?
wssk (23)|9.9.2010 23:02
- kdysi, kdyz byly monitory CRT tak doba 386/486, me palily oci, musel jsem mit pred nim filtr :)
- prace ve skole byla pro me utrpeni vesmes 60Hz - cerveny oci hned
- hodne lidi si stezovalo na LCD a podle nejakyho doktora, jsou vesmes pricinou skryte ocni vady, ktere si projevuji prave cucenim na LCD (ale to byly pocatky LCD jako takovych)
kus (56)|9.9.2010 23:42
pocit blikani obrazu nepozoruju, cili opravdu nevim, nemuze to byt take ze V serie ma uplne jiny panel nez ty ostatni ? jako Gecka atd...
jarino1978 (8045)|10.9.2010 07:48
niektorí ľudia majú problém so sledovaním plackami, kde funguje prepočet. asi by som to nazval očná vada. Proste kombinácia oči + mozog vykazuje malú odchýlku a nevedia si ideálne poskladať mozaiku. Nie som lekár, ale možno by som to prirovnal k strobo efektu, ako keby sa nevedelo oko zosynchronizovať s freq. obrazu. Keďže novšie placky majú prepočet na 100/200/400/600 Hz, môžeš tento problém vnímať. Vyskúšaj ešte vypnúť IFC, či to pomohne...