Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

převod MS/VFW/FOURCC to MPEG4/ISO/AVC

machaleko (3)|23.8.2010 18:49
pro někoho asi primitivní. mám MKV a moje TV přehraje MKV s Videocodekem MPEG4/ISO/AVC.
Mám MKV s MS/VFW/FOURCC a nelze přehrát na TV, proto to chci při zachování stejny kvality změnit ? Nevim si rady :-(
vivid.sk (11472)|23.8.2010 20:26
MS/VFW/FOURCC

toto asi nieje to, co si chcel poslat.
posli normalny vypis z mediainfo, nech sme z toho mudrejsi,
machaleko (3)|24.8.2010 12:28
Hlavní
Celý název a cesta : D:\FILMY\Kabát\KABAT.mkv
Formát : Matroska
Velikost souboru : 21,1 GiB
Duration/String : 2h 3mn
Celkový BitRate : 24,5 Mbps
Encoded date : UTC 2010-01-15 09:18:26
Použitý software : mkvmerge v2.4.0 ('Fumbling Towards Ecstasy') built on Oct 11 2008 20:13:15
Enkódoval : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
ID : 1
Formát : VC-1
Format_Profile : AP@L3
CodecID : WVC1
/ : Microsoft
Duration/String : 2h 3mn
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 25,000 fps
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Interlaced
ScanOrder/String : Top Field First

Audio #1
ID : 2
Formát : DTS
Formát/ : Digital Theater Systems
Format_Profile : MA
CodecID : A_DTS
Duration/String : 2h 3mn
Kanál(y) : 6 kanály
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bits

Audio #2
ID : 3
Formát : PCM
CodecID : A_PCM/INT/LIT
Duration/String : 2h 3mn
Kanál(y) : 2 kanály
Sampling rate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bits
artam (1147)|24.8.2010 12:50
[quote=machaleko;293852]...proto to chci při zachování stejny kvality změnit...[/quote]
Kedze potrebujes prekodovat VC1 do h.264 (ale mozes aj do MPEG-2... :D), tak so zachovanim rovnakej kvality to jednoducho nejde, to odporuje fyzikalnym zakonom. Prekodovanie kodekom so "stratovou" kompresiou je vzdy "stratove". :)

Ale pokial by si to chcel so zachovanim "pokial mozno co najvyssej kvality priblizujucej sa originalu", tak mrkni sem, je tam nastrojov plna prdel: http://www.videohelp.com/tools

Napriklad mne osobne najlepsie vyhovuje nastroj megui.
Pavel07 (70)|24.8.2010 13:06
[quote=machaleko;293852]pro někoho asi primitivní. mám MKV a moje TV přehraje MKV s Videocodekem MPEG4/ISO/AVC.
Mám MKV s MS/VFW/FOURCC a nelze přehrát na TV, proto to chci při zachování stejny kvality změnit ? Nevim si rady :-([/quote]
VC1 do H.264 dostaneš jedině rekompresí, snad jen kdyby si měl televizi vyšší řady od LG a Phillips, ty umějí VC1 kodek přehrát, ale mám dojem, že VC1 stream musí být v asf kontejneru.
machaleko (3)|24.8.2010 15:31
mam nainstalovany MEGUI, muzu poprosit jednoduchou instruktaz jak to nastavit ?
Posledni vetou jsi me nasadil jineho brouka do hlavy mam LGpk750 , musim zjistit jestli opravdu umí VC1 !
artam (1147)|24.8.2010 23:52
Jednoducha instruktaz neexistuje, prvotnym zakladom je to, ze rozumies tomu, co robis. A ked tomu rozumies, tak vlastne nepotrebujes instruktaz. :D Ale zas ked tomu nerozumies, tak akakolvek instruktaz je zbytocna....... :D :D :D

Tak v skratke.
Okrem samotneho MeGUI potrebujes este AviSynth (co je v podstate povinna vybava pre kazdeho na tomto fore ;)) plus nejaky dekoder VC1 - napriklad ffdshow (treba v nom zapnut dekodovanie VC1 a nastavit cez libavcodec), ale hadam moze byt aj mikrosofti.

Potom vytvoris skript na otvorenie filmu - v MeGUI stlac Ctrl+R (alebo v menu Tools vyber AVS Script Creator), kde potom nacitas video a nastavis vsetko potrebne (teda ponechas vsetko tak, ako je u zdrojoveho videa). Pre vystup si zvol x264: AVCHD, co je akoze pre ten tvoj TV, ale napriklad ja doporucujem x264: DXVA High-Def. (pre kompatibilitu s akceleraciou aj na grafikach na PC).

Alebo ten skript vyrobis jednoducho v notepade ako textak s priponou avs, kde napises DirectShowSource("X:\zdroj_mkv\film.mkv",Audio=false,Fps=25.000) a nacitas to ako AviSynth Script.

Vyrenderujes nove video (podla vykonu PC ti to bude trvat od niekolko hodin do niekolko dni :D), potom v mkvmerge nim nahradis to povodne video a remuxnes von novy mkv.

Este poznamka - zvuk mas v DTS, co tvoj TV so 100% urcitostou nevie a kedze je prvy v poradi, budes mat ticho. Preto si v mkvmerge prehod poradie zvukov a daj ten PCM ako prvy. Pripadne si ten DTS prekoduj na AC3.

Na podrobnejsi postup bohuzial nemam cas, potrebujem este jedno nocne pivo a okrem toho, je tu pre teba strejda google, tak citaj a uc sa. :)

Ozaj, stoji to za to martyrium? Ved si to na tom TV jednoducho pust z PC!
vivid.sk (11472)|25.8.2010 09:55
Este poznamka - zvuk mas v DTS, co tvoj TV so 100% urcitostou nevie.
pozor! nove (aktualne) rady samsungov (a zrejme aj LG) uz vedia korektne dekodovat DTS.

machaleko> Ak hladas jednoduchy nastroj na transcode, skus Handbrake, je to pre chromakov :), no pri konverzii do H264 su tam aj detailne nastavenia. V opacnom pripade sa daju pouzit predvolene presety.
artam (1147)|25.8.2010 16:00
[quote=vivid.sk;294018]pozor! nove (aktualne) rady samsungov (a zrejme aj LG) uz vedia korektne dekodovat DTS.[/quote]

Akurat ze nevies, co za TV ma machaleko :)