Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Umístění projektoru

Neregistrovaný (0)|19.8.2010 09:25
Potřeboval bych poradil s umístěním projektoru.
Mám projektor Sharp PG-D3750W a potřeboval bych ho umísti nejlépe ve stropním režimu. Sedačku mám totiž hned u zdi a projektor bych tedy měl vedle hlavy. Nemám však žádný stropní držák.
Byl by problém při položení projektoru na polici vzhůru nohama? Že bych jej v rozích podepřel nějakými nižšími podstavci, aby neležel přímo na horní straně a tlačítkách.
Michalda28 (43)|24.8.2010 10:08
No, není to asi nejlepší řešení, ale pokud opravdu nechceš konzolu, tak vyzkoušej ty podložky, třeba jsem viděl „systém krabice" - projektor ležel na dřevěné krabici z Ikey, čudlama dolů „dovnitř". Osobně bych přece jen zvážil tu montáž :)
artam (1147)|24.8.2010 11:37
[quote=Neregistrovaný;293278]Potřeboval bych poradil s umístěním projektoru.
Mám projektor Sharp PG-D3750W a potřeboval bych ho umísti nejlépe ve stropním režimu. Sedačku mám totiž hned u zdi a projektor bych tedy měl vedle hlavy. Nemám však žádný stropní držák.
Byl by problém při položení projektoru na polici vzhůru nohama? Že bych jej v rozích podepřel nějakými nižšími podstavci, aby neležel přímo na horní straně a tlačítkách.[/quote]

Zasadna otazka je: preco to davat hore nohami, ked to bude na polici? Hadam logicky by bolo polozit to na policu normalne, dolu nohami. :)
Neregistrovaný (0)|24.8.2010 14:06
[quote=artam;293900]Zasadna otazka je: preco to davat hore nohami, ked to bude na polici? Hadam logicky by bolo polozit to na policu normalne, dolu nohami. :)[/quote]

Police je 50 cm od stropu, takže abych měl obraz vertikálně uprostřed místnosti, musí být vzhůru nahama a nastavený na stropní režim. Mám jej nainstalovaný od soboty a naprosto parádní umístění - nulové keystone korekce, nulový zoom. Obraz úplně přesně - taky odměřit a připevnit zabralo skoro celý den. K tomu kabely vedené pěkně pod kobercem a po zdech v kabelových lištách.
artam (1147)|25.8.2010 00:03
Zrovna som si nasiel od toho sharpa datasheet - no jo, lacna optika, nema lens shift, tak potom uz rozumiem tej "zvratenej" polohe... :)
Michalda28 (43)|26.8.2010 11:44
Jasně, nemá lens shift. Ten najdeš většinou u projektorů nad 50 tis., což zase není úplně doména běžných uživatelů. :D
Neregistrovaný (0)|27.8.2010 11:28
Za běžného uživatele se moc považovat nedám. Zrovna tento týden byl u mě na návštěve kamarád a valil oči s otevřenou pusou, že za stejné peníze, co stálo původně moje domácí kino, si před rokem koupil byt :D
Zrovna tady ten Sharp žádný levný domácí projektor není a přes 50t je celkem slušně. Zaváděcí cena před rokem v Německu byla 2200 Euro. U nás jsem ho v ceníku nikde nenašel. Těch Sharpů u nás obecně moc není.
Lens shift nemá řada i drahých projektorů a i když je to dobrá a užitečná funkce, tak se bez ní člověk může velice slušně obejít instalací na vhodné místo.
Celkově jsem ale z toho Sharpa opravdu nadšený - poměrně tichý, vynikající barvy, jas i pro denní promítání a ohromně podrobné možnosti nastavení obrazu. I duhový efekt je na tom velice slušně. Musím se celkem dost snažit, abych ho jasněji viděl.
Michalda28 (43)|31.8.2010 11:53
Tak to ti budu držet palce, jsem někde viděl, že DE vidí asi 5% lidí, buď rád, že v tomhle směru nejsi exot. Osobně to nevidim a nesnažím se, ještě bych z toho pak blbnul a schválně se ho snažil zahlédnout :D
Neregistrovaný (0)|31.8.2010 14:19
Duhový efekt se dá vidět celkem dobře v určitých případech. Některé scény s rychlým pohybem jasnějšího objektu než pozadí k tomu bývají nachylnější. Nejlépe je viditelný při rychlém pohybu očí, když rychle přeletíš pohledem plátno. I tak ho vidím vždy jen v poměrně malém úseku a ne vždy. Při soustavném sledování projekce vidět není. Co můžu porovnat projektor, kterou mají v jednom baru kousek od našeho domu, při otočení hlavy je vidět skoro polovina obrazu ve třech samostatných barvách. Tyto starší levné DLP mě taky dost odrazovaly od této technologie, že jsem plánoval LCD, ale jsem rád, že ten Sharp je na tom tak dobře.
Viděl jsem teď moc pěkný úkaz na ventilátorech. Mám doma dva 92mm počítačové ventilátory kousíček vedle sebe zapojené na jedno napájení. Při úplné tmě v místnosti a projekci se jevily, jako když by každý měl 3 x víc lopatek každou jiné barvy a pohybovaly se opravdu pomalu vzájemně protichůdným směrem. Když jsem jej mírně zvýšil nebo ubral napájení, efekt se vytratil a bylo vidět běžné otáčení lopatek. Prostě se točily v určitém koeficientu a úhlu vzhledem k otáčení barevného kolečka, ale vážně pěkný úkaz.
Jurek204 (4)|10.11.2010 13:13
[quote=Michalda28;294152]Jasně, nemá lens shift. Ten najdeš většinou u projektorů nad 50 tis., což zase není úplně doména běžných uživatelů. :D[/quote]

Pochopitelne blabol lens shift lze najit i u levnejsich projektoru - Epson EH TW3200, EH TW3600, EH TW3500 a predpokladam i mnohe dalsi nejen od Epsonu, jejichz cena se pohybuje kolem 30000 nabizeji opticky zoom i lensshift. Vyhodou toho je, ze si postavim projektor na stul a behem 30 vterin mam krasny obraz tam kde ho chci mit. Mam Epson EH TW3500 neresim zadne problemy s umistenim. Fakto to stoji za to.
Jurek204 (4)|10.11.2010 13:22
[quote=Neregistrovaný;293918]Police je 50 cm od stropu, takže abych měl obraz vertikálně uprostřed místnosti, musí být vzhůru nahama a nastavený na stropní režim. Mám jej nainstalovaný od soboty a naprosto parádní umístění - nulové keystone korekce, nulový zoom. Obraz úplně přesně - taky odměřit a připevnit zabralo skoro celý den. K tomu kabely vedené pěkně pod kobercem a po zdech v kabelových lištách.[/quote]

Doporucuji priplatit za lens shift. Podle mne je to funkce k nezaplaceni. Namontoval jsem policku (4 diry hmozdinky) namontoval jsem kazetu platna ke stropu. Stacilo mi montaz udelat +-, protoze projektor dokaze na vysku posunout obraz o celou vysku projekci plochy nahoru i dolu, do boku zvladne polovinu projekcni plochy. Nevim kolik dir bych musel navrtat kdybych nemel lens shift. Kazdopadne kdyz sundam projektor z police, mohu ho postavit treba na stole (prezoomuji preshiftuji) a mam obraz stejne jako z policky - zazraaaak
ezechiel1917 (498)|12.11.2010 01:47
jj lens shift je pecka. potvrzuju ze epson ho ma velmi slusny.
theo2 (119)|14.11.2010 17:40
[quote=Jurek204;306396]Pochopitelne blabol lens shift lze najit i u levnejsich projektoru - Epson EH TW3200, EH TW3600, EH TW3500 a predpokladam i mnohe dalsi nejen od Epsonu, jejichz cena se pohybuje kolem 30000 nabizeji opticky zoom i lensshift. Vyhodou toho je, ze si postavim projektor na stul a behem 30 vterin mam krasny obraz tam kde ho chci mit. Mam Epson EH TW3500 neresim zadne problemy s umistenim. Fakto to stoji za to.[/quote]
U Epsonu má lens shift ještě nižší řada, než výše uvedený modely, jejich cena se pohybuje už kolem 15.000 Kč. Je tu superdůležitá fíčůra, hlavně při pevným umístěním projektoru a častým střídání formátů.
F_r_o_s_t (5)|3.2.2014 12:53
Můžu se zeptat, zda tu někdo neřešil umístění projektoru epson (konkrétně EH-TW3200) na stěnu a neměl by tip na ne úplně drahý řešení?
Netuším, zda by např. tento držák k danému projektoru pasoval http://drzaky-projektory.heureka.cz/sho-1092-vysuvny-drzak-projektoru-na-zed/ ?
A případně zda takový držák není horší variantou než umístění na polici?
Popř. zda by nebyl tip na takovou polici, aby měla náležitou nosnost a šířku (hloubku)? :)
Díky za reakce!
Sybik (86)|5.2.2014 22:42
Zdravím, TW3200, jsem měl umístěn na "modifikované" Ikea polici a šlo to. Tento držák je ale fajn řešení. Je dostatečně robusní. Jediné co je potřeba, je ho zafixovat "aby neujížděl". Je to pak složitější/delší ladění, ale pak je to v pohodě...