Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dve root menu

MartasKP (710)|5.9.2010 11:12
[quote=StD;295404]ale garantuju ti, když si vymyslíš nějakou speciální ptákovinku, [/quote]

To by byla pekna bible :),ale bitrate DVD si budu uz pamatovat pane uciteli :)
StD (8612)|5.9.2010 11:15
[quote=MartasKP;295408]To by byla pekna bible :),ale bitrate DVD si budu uz pamatovat pane uciteli :)[/quote]

To si zrovna vůbec pamatovat nemusím - to mám přednastavený profil v enkoderu a není co řešit.
MartasKP (710)|5.9.2010 11:23
[quote=StD;295409]To si zrovna vůbec pamatovat nemusím - to mám přednastavený profil v enkoderu a není co řešit.[/quote]

LAB to myslim neumi a proto to hlidam v EDIUSu pred renderingem,nicmene ne vzdycky variabl a tak si to cas od casu musim nastavit.kazdopadne to co umim mi zatim pro to moje bastleni staci,pokud bych se tim mel zivit a ne ze by me to nebavil,tak bych asi potreboval do toho pronikat vice a to se obavam,jestli by mi ta moje jedna hlava stacila.

BTW akademicka otazka k prispevku pro star007 ... psal jsem tam,ze po stisknuti STOP se automaticky do MENU nevratis,nejsem si jist jestli mam pravdu,tak me plz oprav ... abych si doplnil vedomosti :)
StD (8612)|5.9.2010 11:31
Já si streamy už sestřihaného připravuju v Procoderu, takže střižny a rendering mě nezajímá, o to je to jednodušší.
A co se tamtoho týče - jak jsem uvedl Lab neznám, ale jestli mám návrat do menu jako Last Command (poslední), tak se logicky musí provést při jakémkoli Stop.
MartasKP (710)|5.9.2010 11:38
[quote=StD;295412]Já si streamy už sestřihaného připravuju v Procoderu, takže střižny a rendering mě nezajímá, o to je to jednodušší.
A co se tamtoho týče - jak jsem uvedl Lab neznám, ale jestli mám návrat do menu jako Last Command (poslední), tak se logicky musí provést při jakémkoli Stop.[/quote]

Sppis me to zajimalo akademicky,jestli ty dalkovy ovladace toto umoznuji ... samozrejme je pak veci autoringovyho SW jestli toto umi naprogramovat
StD (8612)|5.9.2010 11:41
Jo tak na to se zeptej 666dia, ten dělá věci, které testuje na funkčnost na playerech. Já si to své bastlím jen pro PC, byť jsem s tím neměl problemy ani na playerech v rodinném okolí.
MartasKP (710)|5.9.2010 11:56
[quote=StD;295415]Jo tak na to se zeptej 666dia, ten dělá věci, které testuje na funkčnost na playerech. Já si to své bastlím jen pro PC, byť jsem s tím neměl problemy ani na playerech v rodinném okolí.[/quote]

Ja se nechci hadat,ale ted jsem vyzkousel kupovane DVD a tlacitko STOP /ctverecek/ se zastavi prehravani a pri stisknuti PLAY prehravani pokracujev miste ukonceni.Do MENU se dostanu pouze jak jsem psal pres tlacitka MENU ... tak snad se 666dia objevi

Ja s tim taky nemam problem na prehravaci,to posledni DVD beha tak jak ma a presne tak jako kopovany,sice bych tam jeste par veci doladil,ale to jsou spise kosmeticke mouchy a ty budu nachazet porad :)
star007 (15)|5.9.2010 12:44
Ještě jednou díky za vstřícný a trpělivý přístup, ale kruciš, fakt nejde napsat krok za krokem (jako pro úplně blblé - tedy např. zmáčkni toto napiš sem ono atp) jak nastavit, aby se po zmáčknutí stop vrtátilo DVD do menu? Fakt to v DVD labu nejde? Už jsem z toho magor. Tak ještě jednou prosím, pokuste se o to někdo.
P.S. Nebo osobní ukázka, nechám se klidně mlátit pravítkem přes prsty.
MartasKP (710)|5.9.2010 15:06
Nevim,jestli je to mozny,ale zkus jestli to trba umi tvuj DVD prehravac.JJa to zkousel na mojem ne sice nejnovejsim prehravaci,ale DVD kupovany a tedy profi delany se slozitou strukturou po zmacknuti STOP se jen zastavilo do rezimu RESUME STOP a po zmacknuti PLAY pokracovalo dal.Mozna se pletu,ale nekdy v minulosti kdyz synator stridal DVD jan na bezicim pase sem mel pocit ze si ten prehravac pamatoval kde v tom DVD skoncil i presto ze mezi tim tam bylo jine.To me ted tak napadlo,takze neoverene.Z cehoz jsem odvodil,ze STOP by mohla byt funkce s pameti konkretniho IFO souboru.Ale asi bude lepsi,kdyz se zeptas 666dia.posli mu SZ,asi to bude lepsi.Pak ji prepisli me,tak by me to zajimalo.
Nicmene si porad mysli,ze do menu se vraci manualne tlacitky MENU a automaticky po prehrani MOVIE.
Ale jak jsem psal,zkus poslat SZ 666dia.
ai (2993)|5.9.2010 16:08
stop na dalkovem ovladaci je stop, to by byl anarchismus , aby nekdo naprogramoval stlacenim stop treba nejakou akci, stop je stop, podle me to ani nejde, player jde do stop modu, akce se da naprogramovat jakakoliv stlacenim menu na dalkovem ovladaci, kde to root menu muze byt dummy PGC a v PRE commands muze byt script, rada skoku atd.
ovsem zase stlacenim menu na ovladaci uzivatel ceka skok do menu a ne nejakou nekalou cinnost ..
666dia (476)|5.9.2010 19:04
ai
souhlas...na stop nejde nic naprogramovat....
MartasKP (710)|5.9.2010 20:50
Jeste jedna akademicka otazka .... prime volby v prehravaci typu chapters ci titulku je treba specialne jeste programovat nebo si je prehravac bere primo z menu? ... jestli pokud vytvorim menu si si ty tlacitka jsou do toho menu schopny primo sahnout nebo musim udelat jeste neco navic.
666dia (476)|5.9.2010 21:39
[quote=MartasKP;295502]Jeste jedna akademicka otazka .... prime volby v prehravaci typu chapters ci titulku je treba specialne jeste programovat nebo si je prehravac bere primo z menu? ... jestli pokud vytvorim menu si si ty tlacitka jsou do toho menu schopny primo sahnout nebo musim udelat jeste neco navic.[/quote]
MartasKP
"jestli pokud vytvorim menu si si ty tlacitka jsou do toho menu schopny primo sahnout nebo musim udelat jeste neco navic" - zkus definovat přesněji, vůbec nechápu, co tím myslíš....

jinak naprogramovat musíš téměř vše....ale neboj, není to složitý....
ai (2993)|5.9.2010 21:51
[quote=MartasKP;295502]Jeste jedna akademicka otazka .... prime volby v prehravaci typu chapters ci titulku je treba specialne jeste programovat nebo si je prehravac bere primo z menu? ... jestli pokud vytvorim menu si si ty tlacitka jsou do toho menu schopny primo sahnout nebo musim udelat jeste neco navic.[/quote]
subtitle menu nemusis mit vubec, prehravac pouze pri prehravani filmu a stlaceni subtitles na dalkovem ovladaci pouze skontroluje stream (ten zmixovany VOB, ktery prave hraje) a nabizi prepnuti do titulku jestli tam jsou, NEMUSIS mit na DVD ani subtitles menu, to s tim vubec nesouvisi, titulkove menu (jako audio menu) jsou v DVD strukture jen jako komfort a prehledna informace co tam na tom DVD a v tech streamech (filmech) vlastne je, a popripade je muzes hned zvolit v tech menu, ovsem ty menu tam nemusi byt vubec a na dalkovem ovladaci je muzes menit pomoci subtitles nebo audio tlacitky ...
MartasKP (710)|6.9.2010 10:44
[quote=ai;295510]subtitle menu nemusis mit vubec, prehravac pouze pri prehravani filmu a stlaceni subtitles na dalkovem ovladaci pouze skontroluje stream (ten zmixovany VOB, ktery prave hraje) a nabizi prepnuti do titulku jestli tam jsou, NEMUSIS mit na DVD ani subtitles menu, to s tim vubec nesouvisi, titulkove menu (jako audio menu) jsou v DVD strukture jen jako komfort a prehledna informace co tam na tom DVD a v tech streamech (filmech) vlastne je, a popripade je muzes hned zvolit v tech menu, ovsem ty menu tam nemusi byt vubec a na dalkovem ovladaci je muzes menit pomoci subtitles nebo audio tlacitky ...[/quote]

To mi prave nebylo vubec jasny,jak to funguje,ne ze by mi to ted bylo vsechno uplne jasny.Kazdopadne nehodlam v nejblizsi do be delat titulky,ale ty kapitoly me vcelku /zatim akademicky zajimaly/ ... jestli jsem to pochopil spravne.tak staci jen oznacit kapitoly v tom streamu a aniz bych je musel vytvorit menu s linkem na tyto kapitoly me ta "prima volba" /tlacitko na ovladaci/ nabidne prehrani techto oznacenych kapitol ? .... MENU je vlastne takova prehledna pomucka pro snadnejsi orientaci ve strukture,ale jinak nektere funkce jsou schopny fungovat i bez nej?
Pytkin (7947)|6.9.2010 14:31
kapitoly (chapters) funguju automaticky .. len ked chces na ne skakat potrebujes spravit na to menu .. dvd disk samozrejme menu nemusi obsahovat ..
ai (2993)|6.9.2010 14:37
funguje pouze to next tlacitko na ovladaci >>I kde muzes poskakovat po kapitolach pri prehravani na dalsi kapitoly, ale kdyz menu nemas, samozrejme zadne menu se neobjevi,
ono se nemusi vzdy objevit chapter menu i kdyz jej mas, musi byt proste udelano DVD tak, aby naskocilo ,oznaceno jako root, nebo naprogramovano tak
MartasKP (710)|6.9.2010 15:37
Tak diky chalpci,o5 jsem proniknul hloubeji pro me do teto doby zeme neprobadane a tajemne :) ... myslel jsem si,ze tyto veci jsou pouze pro profi studia a ne pro takoveto diletanty jako ja :)