Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Totálny koniec EMU DIGI TV

Jozef035 (646)|7.8.2010 14:00
[quote=Pitomec;291907]Proboha kluku, ty seš úplně mimo - není žádná česká karta a slovenská karta. Je jenom jedna karta a tu zaregistruju s tím, že uvedu, ve kterém státě (ČR nebo SK) ji budu používat. A co na té kartě jede nebo nejede, to není můj problém a ani to neřeším, protože toto žádné Všeobecné podmínky ke službě (což je jediná věc, která je pro mě - jakožto zákazníka - závazná) nestanovují. Když tam pojde HBO zadarmo, tak tam prostě pojede, stejně tak když tam budou SK programy, tak tam prostě budou a hotovo. Za programovou nabídku plně odpovídá poskytovatel služby a nikoliv zákazník. Tak už se vzpamatuj.[/quote]

OK, hrajme sa na slovíčka. Univerzálna karta zaregistrovaná pre región Česko sa smie používať iba na území Českej republiky. Slovenské programy označené dvoma hviezdičkami sa môžu sledovať iba na území Slovenskej republiky. Čomu z toho nerozumieš. Píše to tvoj operátor. Že sa tváriš že nevieš čítať? To nikoho nezaujíma. Že presviedčaš sám seba že konáš legálne? To je tvoj problém. Ja som iba upozornil aký je zákon a že každý kto vie čítať, si to prečíta na stránke Skylink. To nie je môj výmysel.
Pitomec (10211)|7.8.2010 14:05
[quote=Jozef035;291910]OK, hrajme sa na slovíčka. Univerzálna karta zaregistrovaná pre región Česko sa smie používať iba na území Českej republiky. Slovenské programy označené dvoma hviezdičkami sa môžu sledovať iba na území Slovenskej republiky. Čomu z toho nerozumieš. Píše to tvoj operátor. Že sa tváriš že nevieš čítať? To nikoho nezaujíma. Že presviedčaš sám seba že konáš legálne? To je tvoj problém. Ja som iba upozornil aký je zákon a že každý kto vie čítať, si to prečíta na stránke Skylink. To nie je môj výmysel.[/quote]Operátor ve Všeobecných podmínkách ani v registračním formuláři nic o programech nepíše a už vůbec ne v tom smyslu, že bych cosi nemohl sledovat, když to sama karta umožňuje. A nějaký web je mně úplně u zadnice, protože to není žádný právní dokument ani součást Všeobecných podmínek nebo registračního formuláře - dokonce ani nevím, jestli je ten web www.skylink.cz/www.skylink.sk skutečně poskytovatele a nejedná se třeba o nějakého podvodníka, který tam záměrně mystifikuje návštěvníky :-)-
jarino1978 (8045)|7.8.2010 14:15
všeobecno-zmluvné podmienky Skylink :
vivid.sk (11472)|7.8.2010 16:20
[quote=jarino1978;291908]A aj preto bolo možné počas LOH/ZOH legálne sledovať CT2/CT HD...
- a práve preto Skylink upozorňuje oficiálne, že umožňuje príjem s určitými obmedzeniami.
[/quote]

Inak suhlasim, ale v tomto pripade to chce upresnit, aby sme sme tu netvrdili hluposti ...:

ZOH boli blokovane pre slovenskych abonentov (a program CT HD nefungoval na SK kartach), no boli vysielane cez STV3 HD - ktore bolo vtedy docasne zaradene do ponuky Skylinku.

Po ukonceni ZOH CT HD bolo mozne nadalej sledovat CT HD bez ohladu na reg. uzemie a STV3 HD vysielanie ukoncilo.

A co sa tyka nedavnych majstrovstiev sveta vo futbale, ano, bolo ich mozne sledovat v HD kvalite na CT HD tak v cechach, ako aj na slovensku.
Jozef035 (646)|7.8.2010 17:03
Mudrlanti, veď mi konečne vysvetlite teda, čo znamená táto veta:

** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

To aj mongol musí pochopiť, že keď sú určené VÝHRADNE pre územie ČR, tak sú určené výhradne pre územie ČR a nie pre Slovensko.

Dôvod prečo je to tak, som vysvetlil a nie je problém si to nájsť na internete. Jediný kto tomu rozumie je Pitomec, len neviem prečo sa teraz tvári ako pitomec.
A priemerne vzdelaný človek pozná aspoň zbežne zákony. Hľadáte všelijaké infantolné výhovorky a želania, že Skylink má niečo ošetrené. Keby mal, tak sám neupozorňuje na to, že nemá. Nájdite mi jedno jediné vyjadrenie, že Nova alebo Prima dovolila šíriť ich signál Skylinku, na území Slovenska. NENÁJDETE! Ja vám nájdem X vyjadrení, že nemôžu to dovoliť, lebo im v tom bránia autorské práva.
Nemienim sa tu už s vami naťahovať. Počkajme si ako Skylink po niekoľkých rokoch zlegálni svoje pirátske vysielanie a ako sa k tomu postaví potom RTV, keď už naň bude mať konečne dosah.
Jozef035 (646)|7.8.2010 17:15
Jarino:
1. Čítať asi nevieš a stále si mi neodpovedal, čo znamená to slovo výhradne.
2. Ukáž mi jedno jediné vyjadrenie Novy, Primy, Markízy alebo JOJ, že Skylink môže šíriť ich signál cezhranične. Tvrdíš že je toho plný internet, tak daj aspoň jeden odkaz.
3 Z čoho vychádzaš, že UPC umožňuje príjem všetkých českých staníc slovenskému zákazníkovi? Oficiálne ani náhodou. Neoficiálne? Neviem, je to možné. Robí to tak viacero operátorov. Ale nelegálne.

http://www.upc.sk/televizia/digitalna-televizia/zoznam-programov/

4. Prečo do toho stále miešaš verejnoprávnu ČT?? X krát som napísal, že verejnoprávnej televízie sa to netýka, lebo zo zákona majú osobitné postavenie. A pri ČT4 má Skylink **.
Pytkin (7947)|7.8.2010 17:26
jozef : to citas z tych VOB ? lebo co je napisane na WEBe , je irelevantne ..
Jozef035 (646)|7.8.2010 17:42
[quote=Pytkin;291927]jozef : to citas z tych VOB ? lebo co je napisane na WEBe , je irelevantne ..[/quote]

To patrí k všeobecnému prehľadu, ktorý ma každý, kto skončil ZŠ neskôr akov 5 triede. Nad VOP je zákon :-D Ale je to aj v tých VOP. Hneď prvý odstavec :-):

Distribútor je povinný rešpektovať požiadavky dodávateľov služby na území obmedzenia jej distribúcie. Preto
distribútor upozorňuje užívateľa, že niektoré televízne programy môžu byť dostupné výhradne pre používanie karty
v konkrétnom štáte (Českej republike alebo Slovenskej republike) a iné dostupné na území oboch štátov.
Informácie o územnom obmedzení distribúcie jednotlivých programov sú k dispozícii na http://www.skylink.cz a
http://www.skylink.sk alebo v propagačných materiáloch distribútora.

Aj môj pes pochopí, že informácia o územnom obmedzení, na ktorú sa odvolávajú VOP je práve veta:

** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

A kto to stále nechápe: Komu není zhůry dáno,v apatyce nekoupí...
vivid.sk (11472)|7.8.2010 18:05
[quote=Jozef035;291928]
** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).
[/quote]

Skylink balancuje na hrane a kedze zakon hovori o niecom takom, ze pokial je vysielanie v testovacom rezime, je mozne ho takto vysielat.

Vsimnite si, ze p. Glisnik nikdy v diskusiach neodpoveda exaktne na tieto otazky dokedy bude toto takto sirene. Myslim, ze je to dobre, ze do toho nikto nevrta, pretoze to vyhovuje vsetkym.

Ono je to ale v principe jedno, pretoze keby to takto sirene nebolo, tak ozelies poplatok za dalsiu kartu a das si ju zaregistrovat na uzemie CR (a takto sa to defacto robilo do 2008/10) a robilo by sa to tak aj nadalej, keby nepustil skylink komplet ponuku vsade.

BTW, mam taky pocit, ze toto iste zacalo robit aj UPC.


[quote=Jozef035;291826]....Ale prešli k Skylinku, lebo im ponúkal doživotne zadarmo všetky české a slovenské stanice..... [/quote]

Skylink nikde netvrdi, ze ti ponuka dozivotne ceske stanice, moze to hocikedy zo dna na den odpojit, kedze ide o "testovaciu prevadzku". To, ze tato politika sa mu oplatila, je zrejme - staci si pozriet narast zakaznikov, ktori su radi, ze mozu sledovat vsetko (a nielen jednostranne, myslim, ze vela cechov si rado pozrie slovenske kanaly --- snad :D).

Ako som uz pisal, tento stav tu nieje odpociatku, do 2008/10 to naozaj fungovalo tak, ako vidno na ich stranke a bolo treba kupit a registrovat krizovo 2 karty pre kompletnu ponuku.
Pitomec (10211)|7.8.2010 18:46
[quote=Jozef035;291923][COLOR=red]Mudrlanti, veď mi konečne vysvetlite teda, čo znamená táto veta:[/COLOR]

** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

To aj mongol musí pochopiť, že keď sú určené VÝHRADNE pre územie ČR, tak sú určené výhradne pre územie ČR a nie pre Slovensko.

Dôvod prečo je to tak, som vysvetlil a nie je problém si to nájsť na internete. Jediný kto tomu rozumie je Pitomec, len neviem prečo sa teraz tvári ako pitomec.
A priemerne vzdelaný človek pozná aspoň zbežne zákony. Hľadáte všelijaké infantolné výhovorky a želania, že Skylink má niečo ošetrené. Keby mal, tak sám neupozorňuje na to, že nemá. Nájdite mi jedno jediné vyjadrenie, že Nova alebo Prima dovolila šíriť ich signál Skylinku, na území Slovenska. NENÁJDETE! Ja vám nájdem X vyjadrení, že nemôžu to dovoliť, lebo im v tom bránia autorské práva.
Nemienim sa tu už s vami naťahovať. Počkajme si ako Skylink po niekoľkých rokoch zlegálni svoje pirátske vysielanie a ako sa k tomu postaví potom RTV, keď už naň bude mať konečne dosah.[/quote]Pochop už konečně, že nějaká věta kdesi na webu není pro nikoho závazná, protože web (nebo sdělení na něm) není součástí žádného právního dokumentu, kterým se smluvní strany, tj. Skylink na straně jedné a zákazník na straně druhé, musí řídit. Prostě ať si na webu napíše kdokoliv cokoliv, tak to nemá žádnou váhu a je tudíž zcela zbytečné tady pořád dokola cosi rozpitvávat. Tečka.
jarino1978 (8045)|7.8.2010 22:24
[quote=Jozef035;291923]Mudrlanti, veď mi konečne vysvetlite teda, čo znamená táto veta:

** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

To aj mongol musí pochopiť, že keď sú určené VÝHRADNE pre územie ČR, tak sú určené výhradne pre územie ČR a nie pre Slovensko.

Dôvod prečo je to tak, som vysvetlil a nie je problém si to nájsť na internete. Jediný kto tomu rozumie je Pitomec, len neviem prečo sa teraz tvári ako pitomec.
A priemerne vzdelaný človek pozná aspoň zbežne zákony. Hľadáte všelijaké infantolné výhovorky a želania, že Skylink má niečo ošetrené. Keby mal, tak sám neupozorňuje na to, že nemá. Nájdite mi jedno jediné vyjadrenie, že Nova alebo Prima dovolila šíriť ich signál Skylinku, na území Slovenska. NENÁJDETE! Ja vám nájdem X vyjadrení, že nemôžu to dovoliť, lebo im v tom bránia autorské práva.
Nemienim sa tu už s vami naťahovať. Počkajme si ako Skylink po niekoľkých rokoch zlegálni svoje pirátske vysielanie a ako sa k tomu postaví potom RTV, keď už naň bude mať konečne dosah.[/quote]
- aj ten mongol pochopil už to, že existuje RK, teda okrem teba. Skylink to píše preto, lebo ty osobne nemáš možnosť sledovať všetko, čo daná stanica ponúka, ale len to, čo ti umožní v rámci RK. Už to konečne pochop !!!
- druhá vec je tá, že Skylink má OK práve GRATIS ponuku a nemá OK PAY ponuku. To ti akosi ušlo, teda ako vždy...
Jozef035 (646)|8.8.2010 12:50
Jarino: Na niečo som sa pýtal. Prečo neodpovedáš a stále píšeš od veci a nezmysly???
Jarino, Pitomec: Čítať evidentne neviete. Skopíroval som vám sem citát zo zmluvných podmienok. Dajte si to prečítať žiakovi druhej triedy ZŠ:

1: CITÁT VOP: !!!!! Preto distribútor upozorňuje užívateľa, že niektoré televízne programy môžu byť dostupné výhradne pre používanie karty v konkrétnom štáte ......Informácie o územnom obmedzení distribúcie jednotlivých programov sú k dispozícii na http://www.skylink.cz a
http://www.skylink.sk

2: CITÁT WEB SKYLINK: !!!! ** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

S týmto neurobia nič ani desiati Glisíkovia. Niektorí to nechápu a niektorí to nechcú pochopiť. Tak ako Digipiráti. Nič nečítali takže nič neporušili. Úžasná logika.
Pitomec (10211)|8.8.2010 13:06
[quote=Jozef035;291995]Jarino: Na niečo som sa pýtal. Prečo neodpovedáš a stále píšeš od veci a nezmysly???
Jarino, Pitomec: Čítať evidentne neviete. Skopíroval som vám sem citát zo zmluvných podmienok. Dajte si to prečítať žiakovi druhej triedy ZŠ:

[COLOR=red]1: CITÁT VOP: !!!!! Preto distribútor upozorňuje užívateľa, že niektoré televízne programy môžu byť dostupné výhradne pre používanie karty v konkrétnom štáte ......Informácie o územnom obmedzení distribúcie jednotlivých programov sú k dispozícii na [/COLOR][COLOR=red]www.skylink.cz[/COLOR][COLOR=red] a[/COLOR]
[COLOR=red]www.skylink.sk[/COLOR]

2: CITÁT WEB SKYLINK: !!!! ** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

S týmto neurobia nič ani desiati Glisíkovia. Niektorí to nechápu a niektorí to nechcú pochopiť. Tak ako Digipiráti. Nič nečítali takže nič neporušili. Úžasná logika.[/quote]Já v těch Všeobecných podmínkách nic takovýho nevidím, ale každopádně dostupnost programů zajišťuje sám Skylink, tak pokud by mně příjem nějakých programů omezil, tak OK, je to jeho právo, ale nikoliv tak, že bych si jako uživatel musel hlídat, co smím nebo nesmím sledovat - takže už prosímtě přestaň blábolit takový kraviny, protože je ti snad i samotnýmu jasný, že to co tady tvrdíš je totální nesmysl 9-)
Jozef035 (646)|8.8.2010 13:19
[quote=vivid.sk;291931]Skylink balancuje na hrane a kedze zakon hovori o niecom takom, ze pokial je vysielanie v testovacom rezime, je mozne ho takto vysielat.


Ono je to ale v principe jedno, pretoze keby to takto sirene nebolo, tak ozelies poplatok za dalsiu kartu a das si ju zaregistrovat na uzemie CR (a takto sa to defacto robilo do 2008/10) a robilo by sa to tak aj nadalej, keby nepustil skylink komplet ponuku vsade.



Skylink nikde netvrdi, ze ti ponuka dozivotne ceske stanice, moze to hocikedy zo dna na den odpojit, kedze ide o "testovaciu prevadzku". To, ze tato politika sa mu oplatila, je zrejme - staci si pozriet narast zakaznikov, ktori su radi, ze mozu sledovat vsetko [/quote]

1. To už neplatí. RTV po voľbách zistila, že Skylink vysiela načierno bez licencie. Ná území Slovenska môže šíriť iba slovenské stanice. České a platenú ponuku šíri bez potrebnej licencie. Preto už NEVYSIELA v testovacom režime. Teraz zákazníka v zmluve upozorňuje, že tie stanice sú určené VÝHRADNE pre územie ČR. Dtto ale naopak v ČR.

2. Áno, je a bude to riešiteľné zaregistrovaním druhej karty. Ale táto debata vznikla preto, že je to podobne nelegálne, ako príjem Digi načierno. Nie je to debata o tom, ako sa dostať k CZ/SK programom v zahraničí.

3. Jasne že Skylink to netvrdí. Ani Digi to netvrdila. Tvrdia to predajcovia satelitov. To viem z vlastnej skúsenosti. Keď u nás zmizli z kábloviek Nova a Prima, predajcovia na okolí mali žatvu. Za 200 Eur investíciu predávali "doživotne" všetky CZ/SK programy bez poplatkov.
Dtto sa deje teraz po zakódovaní Digi TV. Nie je nič jednoduchšie, ako si kúpiť Skylink kartu a pozerať TV ďalej. To sa teraz masovo aj deje. Viď diskusie na tému Digi TV. Preto Skylink naťahuje čas.
RTV vedela min. od Februára, že Skylink podniká načierno a v rozpore so zákonom šíri Novu a Primu na Slovensku. Až 7.7.2010 ho vyzvala, aby požiadal o licenciu. Kým ju nemá, tak ho nemôžu asi ani kontrolovať. Skylink 14.7.2010 oznámil na svojom webe svojim zákazníkom, že sa k danej veci vyjadrí keď dostane písomné rozhodnutie. Do dnešného dňa ho asi nedostal :-D
Logicky. Teraz po odpojení Digi TV má žatvu, takže každý deň navyše, keď môže lákať zákazníkov na bezplatnú CZ/SK ponuku sa mu hodí.
jarino1978 (8045)|8.8.2010 13:28
[quote=Jozef035;291995]
1: CITÁT VOP: !!!!! Preto distribútor upozorňuje užívateľa, že niektoré televízne programy môžu byť dostupné výhradne pre používanie karty v konkrétnom štáte ......Informácie o územnom obmedzení distribúcie jednotlivých programov sú k dispozícii na http://www.skylink.cz a
http://www.skylink.sk

2: CITÁT WEB SKYLINK: !!!! ** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

S týmto neurobia nič ani desiati Glisíkovia. Niektorí to nechápu a niektorí to nechcú pochopiť. Tak ako Digipiráti. Nič nečítali takže nič neporušili. Úžasná logika.[/quote]

- aj ten najväčší dement už dávno prišiel na to, že :
1. Skylink upozorňuje abonenta, že existuje dohoda vysielateľ vs. Skylink o regionálnom kódovaní, čo pre neandrtálcov znamená to, že po registrácií karty na SK územie ti pôjde napr. program CT4, ktorý je označený na webe ** s určitými obmedzeniami. To znamená, že ak CT dá príkaz na program od 19.30 do 21.00 hod s RK, tak si SK abonent môže trhnúť nohou. A to sú tie ** pri programe CT4. Obdobne to platí presne tak na na STV3 pre CZ abonenta.
2. To už som odpovedal v prvom bode. Napr. pri programoch NOVA, PRIMA je to len na dohode Skylink vs. vysielateľ, to znamená pre Sk abonenta to, že pokiaľ mu tieto programy idú po zaregistrovaní na SK región, tak mu idú legálne. Odkaz na webe neznamená to, že sa tým stal z abonenta pirát, pretože tú kartu si registroval na správne územie. Ak napr. NOVA zavelí, že tento program pôjde s RK ( čo je napr. pri F1 ), opäť Sk abonent si môže trhnúť nohou a všetky práva sú ošetrené. Sk abonentovi nebolo umožnené sledovať program, ktorý bol určený čo sa týka práv len pre CZ územie a to je to, na čo ťa Skylink upozorňuje.
3. Nerob hanbu dubnickému regiónu.
jarino1978 (8045)|8.8.2010 13:36
[quote=Jozef035;291999]1. To už neplatí. RTV po voľbách zistila, že Skylink vysiela načierno bez licencie. Ná území Slovenska môže šíriť iba slovenské stanice. České a platenú ponuku šíri bez potrebnej licencie. Preto už NEVYSIELA v testovacom režime. Teraz zákazníka v zmluve upozorňuje, že tie stanice sú určené VÝHRADNE pre územie ČR. Dtto ale naopak v ČR.
[/quote]

tvoje znalosti majú jednu veľkú dieru za druhou a mňa už nebaví vôbec debata s človekom, ktorý je buď lenivý, alebo totálne nechápavý.
Máš to totálne v hlave pomätené , pretože rozhodnutie RTV sa netýka ponuky GRATIS, ale ponuky MULTI a tie tvoje blbosti ohľadom testovacieho vysielania to už nemá cenu ani komentovať.
Ak by si to mal v tej gebuli v poriadku, tak :
- rozhodnutie neprikazuje Skylinku šíriť len SK programy a nezakazuje mu šíriť CZ programy a to ani programy typu PRIMA, CT, NOVA, BARRANDOV a pod.
- zrušenie testu nemá nič spoločné s RTV, pretože to už je tak 1/2 roka a je to výsledok dohody PRIMA vs. Skylink.
jarino1978 (8045)|8.8.2010 13:37
[quote=Jozef035;291999]
RTV vedela min. od Februára, že Skylink podniká načierno a v rozpore so zákonom šíri Novu a Primu na Slovensku. [/quote]

teba by mala daná spoločnosť normálne zažalovať za tie tvoje bludy, čo píšeš.
Jozef035 (646)|8.8.2010 13:41
[quote=Pitomec;291998]Já v těch Všeobecných podmínkách nic takovýho nevidím, ale každopádně dostupnost programů zajišťuje sám Skylink, tak pokud by mně příjem nějakých programů omezil, tak OK, je to jeho právo, ale nikoliv tak, že bych si jako uživatel musel hlídat, co smím nebo nesmím sledovat - takže už prosímtě přestaň blábolit takový kraviny, protože je ti snad i samotnýmu jasný, že to co tady tvrdíš je totální nesmysl 9-)[/quote]

Tak takáto diskusia je naozaj ťažká.
Jarino sem dal VOP, ja som z nich citoval. Požiadaj niekoho vo svojom okolí, nech ti to PDF otvorí a prečíta ti prvý odstavec. Potom nech ti otvorí web Sylink a nájde ti tam presne tú informáciu, na ktorú sa Skylink vo VOP odvoláva. To sú tie ** (slovom - dve hviezdičky). Ja som to urobil za vás a skopíroval to sem. Dokonca som nahradil ** príslušnými stanicami. Ale ako vidím nepomohlo.
Už to naozaj nemienim riešiť, keď nedokážete čítať ani vlastné VOP. Ešte včera si pritom tvrdil, že v VOP nič také nie je :-D :-D :-D
A či si povinný niečo čítať alebo nie? Ak máš vychodenú ZŠ, tak vieš, že neznalosť zákona neospravedlňuje. Keď som robil šoferák, tak sa nemuselo cez deň svietiť, v meste používať pásy a mohlo sa jazdiť 60 kou, po 23:00 90 kou. Myslíš že policajt to dnes pochopí, že ja nečítam nové vyhlášky?

Táto diskusia je krásna ukážka toho, ako Skylink podniká. On je možno čistý, zákazníka upozornil, čo môže sledovať a čo nie. Zákazníka, či už "momentálne zaostalého" ale vedome využívajúceho nelegálnu ponuku Skylinku nikto kontrolovať nebude.
Takže ak si niekto nedokáže ani prečítať zmluvu, nemá právo nič vyčítať Digi pirátovi, ktorý si nedokáže prečítať zákony, aby vedel, že príjmal Digi TV nelegálne.
Ak si niekto dokáže prečítať tú zmluvu a napriek tomu tie programy sleduje, tak nemá právo nič vyčítať Digipirátovi, ktorý rovnako vedome sťahoval kódy z internetu.

Digi pirát = Skylink pirát. Osobne mi ani jeden nevadí. Vadia mi pokrytci čo kritizujú iných za to, čo sami robia.
Pitomec (10211)|8.8.2010 13:49
[quote=Jozef035;291999]1. To už neplatí. RTV po voľbách zistila, že Skylink vysiela načierno bez licencie. Ná území Slovenska môže šíriť iba slovenské stanice. České a platenú ponuku šíri bez potrebnej licencie. Preto už NEVYSIELA v testovacom režime. Teraz zákazníka v zmluve upozorňuje, že tie stanice sú určené VÝHRADNE pre územie ČR. [COLOR=red]Dtto ale naopak v ČR[/COLOR].

2. Áno, je a bude to riešiteľné zaregistrovaním druhej karty. Ale táto debata vznikla preto, že je to podobne nelegálne, ako príjem Digi načierno. Nie je to debata o tom, ako sa dostať k CZ/SK programom v zahraničí.

3. Jasne že Skylink to netvrdí. Ani Digi to netvrdila. Tvrdia to predajcovia satelitov. To viem z vlastnej skúsenosti. Keď u nás zmizli z kábloviek Nova a Prima, predajcovia na okolí mali žatvu. Za 200 Eur investíciu predávali "doživotne" všetky CZ/SK programy bez poplatkov.
Dtto sa deje teraz po zakódovaní Digi TV. Nie je nič jednoduchšie, ako si kúpiť Skylink kartu a pozerať TV ďalej. To sa teraz masovo aj deje. Viď diskusie na tému Digi TV. Preto Skylink naťahuje čas.
RTV vedela min. od Februára, že Skylink podniká načierno a v rozpore so zákonom šíri Novu a Primu na Slovensku. Až 7.7.2010 ho vyzvala, aby požiadal o licenciu. Kým ju nemá, tak ho nemôžu asi ani kontrolovať. Skylink 14.7.2010 oznámil na svojom webe svojim zákazníkom, že sa k danej veci vyjadrí keď dostane písomné rozhodnutie. Do dnešného dňa ho asi nedostal :-D
Logicky. Teraz po odpojení Digi TV má žatvu, takže každý deň navyše, keď môže lákať zákazníkov na bezplatnú CZ/SK ponuku sa mu hodí.[/quote]To těžko, protože v ČR nikdo po volbách (ani před nimi) nic takovýho nezjistil a Skylink tady šíří programy zcela legálně. Co za další blábol máš do placu? 9-)
Pitomec (10211)|8.8.2010 13:54
[quote=Jozef035;292003]Tak takáto diskusia je naozaj ťažká.
Jarino sem dal VOP, ja som z nich citoval. Požiadaj niekoho vo svojom okolí, nech ti to PDF otvorí a prečíta ti prvý odstavec. Potom nech ti otvorí web Sylink a nájde ti tam presne tú informáciu, na ktorú sa Skylink vo VOP odvoláva. To sú tie ** (slovom - dve hviezdičky). Ja som to urobil za vás a skopíroval to sem. Dokonca som nahradil ** príslušnými stanicami. Ale ako vidím nepomohlo.
Už to naozaj nemienim riešiť, keď nedokážete čítať ani vlastné VOP. Ešte včera si pritom tvrdil, že v VOP nič také nie je :-D :-D :-D
A či si povinný niečo čítať alebo nie? Ak máš vychodenú ZŠ, tak vieš, že neznalosť zákona neospravedlňuje. Keď som robil šoferák, tak sa nemuselo cez deň svietiť, v meste používať pásy a mohlo sa jazdiť 60 kou, po 23:00 90 kou. Myslíš že policajt to dnes pochopí, že ja nečítam nové vyhlášky?

Táto diskusia je krásna ukážka toho, ako Skylink podniká. On je možno čistý, zákazníka upozornil, čo môže sledovať a čo nie. Zákazníka, či už "momentálne zaostalého" ale vedome využívajúceho nelegálnu ponuku Skylinku nikto kontrolovať nebude.
Takže ak si niekto nedokáže ani prečítať zmluvu, nemá právo nič vyčítať Digi pirátovi, ktorý si nedokáže prečítať zákony, aby vedel, že príjmal Digi TV nelegálne.
Ak si niekto dokáže prečítať tú zmluvu a napriek tomu tie programy sleduje, tak nemá právo nič vyčítať Digipirátovi, ktorý rovnako vedome sťahoval kódy z internetu.

Digi pirát = Skylink pirát. Osobne mi ani jeden nevadí. Vadia mi pokrytci čo kritizujú iných za to, čo sami robia.[/quote]Sorry, ale ty seš normální mentos, protože nikde na světě neexistuje, že program který mně rozkóduje karta (u které jsem nedělal žádný neoprávněný zásah) bych nemohl sledovat a sám bych si musel hlídat, jestli tu nebo onu TV stanici můžu nebo nemůžu sledovat. Taková neuvěřitelná hňupovina se mohla urodit jenom v tvé hlavě, zjevně když ti asi pan doktor zapomněl předepsat léčivo - na to už se fakt nedá nic jinýho napsat :-)-
Jozef035 (646)|8.8.2010 14:02
[quote=jarino1978;292000]- aj ten najväčší dement už dávno prišiel na to, že :
1. Skylink upozorňuje abonenta, že existuje dohoda vysielateľ vs. Skylink o regionálnom kódovaní, čo pre neandrtálcov znamená to, že po registrácií karty na SK územie ti pôjde napr. program CT4, ktorý je označený na webe ** s určitými obmedzeniami. To znamená, že ak CT dá príkaz na program od 19.30 do 21.00 hod s RK, tak si SK abonent môže trhnúť nohou. A to sú tie ** pri programe CT4. Obdobne to platí presne tak na na STV3 pre CZ abonenta.
2. To už som odpovedal v prvom bode. Napr. pri programoch NOVA, PRIMA je to len na dohode Skylink vs. vysielateľ, to znamená pre Sk abonenta to, že pokiaľ mu tieto programy idú po zaregistrovaní na SK región, tak mu idú legálne. Odkaz na webe neznamená to, že sa tým stal z abonenta pirát, pretože tú kartu si registroval na správne územie. Ak napr. NOVA zavelí, že tento program pôjde s RK ( čo je napr. pri F1 ), opäť Sk abonent si môže trhnúť nohou a všetky práva sú ošetrené. Sk abonentovi nebolo umožnené sledovať program, ktorý bol určený čo sa týka práv len pre CZ územie a to je to, na čo ťa Skylink upozorňuje.
3. Nerob hanbu dubnickému regiónu.[/quote]

No ty pekne táraš.
1. To regionálne vysielanie sa vzťahuje na CELÚ programovú ponuku Skylinku, nie iba označené **.

2. Stanice ** sú určené VÝHRADNE pre územie ČR. Vieš čo znamená výhradne a ČR ????
Vo VOP SÚHLASÍŠ, že stanice, ktoré Skylink označí na WEBE alebo v propagačných materiáloch, sú dostupné VÝHRADNE, VÝHRADNE, VÝHRADNE pre POUŽÍVANIE KARTY na území KONKRÉTNEHO štátu (CZ/SK) A na WEBE (na ktorý sa VOP odvolávajú) sa píše, že tie stanice sú: ** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR
Tak ako ich môže zákazník legálne sledovať na Slovensku, keď súhlasil s VOP, že ich môže sledovať iba na území ČR???? ˇvo do toho zmátaš regionálne vysielanie ako správy a pod?


Načo si sem dal tie VOP keď nedokážeš z nich prečítať ani len prvý odstavec???? Ty si ich sem dal. Si naozaj taký obmedzený alebo to len hráš??? Ja citujem doslova tvoje zdroje. To už nie su moje domnienky.
Včera som sa pýtal, aby si mi vysvetlil niektoré veci. Stále si neodpovedal. Presne na tie zmátaniny, ako spomínaš aj teraz. Kde sa Skylink s Primou dohodol??? Veď daj konečne jeden relevantný odkaz. Nedáš lebo neexistuje. Preto má Skylink Primu označenú **.
jarino1978 (8045)|8.8.2010 14:09
človek , ktorý nedokáže rozlišovať pojmy regionálne kódovanie a regionálne vysielanie nemá zmysel sa ani baviť. Robíš totálnu hanbu dubnickému regiónu...
Jozef035 (646)|8.8.2010 14:10
[quote=Pitomec;292005]Sorry, ale ty seš normální mentos, protože nikde na světě neexistuje, že program který mně rozkóduje karta (u které jsem nedělal žádný neoprávněný zásah) bych nemohl sledovat a sám bych si musel hlídat, jestli tu nebo onu TV stanici můžu nebo nemůžu sledovat. Taková neuvěřitelná hňupovina se mohla urodit jenom v tvé hlavě, zjevně když ti asi pan doktor zapomněl předepsat léčivo - na to už se fakt nedá nic jinýho napsat :-)-[/quote]

Prečítaj si VOP a odpovedz, ako si vysvetľuješ ten prvý odstavec, že PRIMU, NOVU, ČT 4 a pod. ktoré sú na karte, môžeš používať výhradne iba na území Českej republiky?????
Alebo podobne českú kartu na území SR? Vieš čítať? Tak si to prečítaj a napíš ako si to vysvetluješ. Je to tam napísané jedno jednoznačne. Ty tu zmátaš somariny, že nič čítať nemusíš a Jarino tu trepe o regionálnom vysielaní. Ale zákazník Skylinku "podpisuje" vedome a bez nátlaku súhlas, že tie stanice bude sledovať iba na území daného štátu. Možno je tam aj klauzula, že textu porozumel. Takej primitívne jednoduchej formulkácii ako je v prvom bode VOP musí rozumieť každý, kto vie čítať.
Pitomec (10211)|8.8.2010 14:13
[FONT=Arial]Distributor je povinen respektovat požadavek dodavatelů služby na územní omezení její distribuce. Proto distributor upozorňuje uživatele, že některé televizní programy mohou být dostupné pouze pro používání karty v konkrétním státě (České republice nebo Slovenské republice) a jiné dostupné na území obou států.[/FONT]
jarino1978 (8045)|8.8.2010 14:13
Naposledy :

Úvodné ustanovenia
1. Towercom, a.s. je distribútorom dekódovacích kariet pre príjem televíznych programov (ďalej len „distribútor“) a
správcom údajov užívateľskej databázy. Prostredníctvom distribútora je umožnený príjem televíznych programov zo
satelitu na základe zmlúv s jednotlivými dodávateľmi tejto služby (ďalej len „služby“). Distribútor pre svoje
podnikanie používa ochrannú značku Skylink.
[size=+2]Distribútor je povinný rešpektovať požiadavky dodávateľov služby na území obmedzenia jej distribúcie. Preto
distribútor upozorňuje užívateľa, že niektoré televízne programy [color=blue] môžu byť [/color]dostupné výhradne pre používanie karty
v konkrétnom štáte (Českej republike alebo Slovenskej republike) a iné dostupné na území oboch štátov.[/size]
Informácie o územnom obmedzení distribúcie jednotlivých programov sú k dispozícii na http://www.skylink.cz a
http://www.skylink.sk alebo v propagačných materiáloch distribútora.
Pitomec (10211)|8.8.2010 14:14
Tak to se povedlo :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
jarino1978 (8045)|8.8.2010 14:15
sme na rovnakej vlnovej dĺžke...
jarino1978 (8045)|8.8.2010 14:19
Jozef, ako som už písal, robíš totálnu hanbu dubnickému regiónu. Aj ten neandrtálec vie, že Skylink musí zabezpečiť RK v zmysle zmluvy Skylink vs. vysielateľ. A to je to, čo ti tu píšem už [size=+2]100x[/size]

Ale ty nikdy nedokážeš pochopiť, že Skylink má zmluvy s danými vysielateľmi, čo znamená, že tieto programy [size=+2]môže[/size] šíriť legálne aj na Slovensku, lebo vie na rozdiel od garážnických kábloviek zabezpečiť RK, čo je nutná podmienka k ich šíreniu. V praxi to znamená to, čo som ti už napísal, napr. F1 na NOVA HD. Jednoducho to v zmysle licencie vypnú pre Sk abonenta a preto je to právne v poriadku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


A naposledy
1. : [size=+2]OBMEDZENIE[/size] = regionálne kódovanie = Sk abonent si práve trhá nohou = **
2. : [size=+2]MOŽU BYŤ[/size] právne neznamená NESMÚ, JE ZAKÁZANÉ.... Aj priemerne inteligentný človek tomu rozumie tak, že nie vysielatelia, t.j. NOVA TV, PRIMA TV, ale napr. Ordinace v ružové zahradě, VIP správy, TVN a pod. Čiže jednotlivé programy, na ktoré NEMÁ vysielateľ vysielacie práva na šírenie mimo daného štátu...
Jozef035 (646)|8.8.2010 14:26
[quote=jarino1978;292016]sme na rovnakej vlnovej dĺžke...[/quote]

Presne tak. Ste rovnako obmedzení. "Zabudli" ste skopírovať aj nasledujúcu vetu:

Informácie o územnom obmedzení distribúcie jednotlivých programov sú k dispozícii na http://www.skylink.cz a
http://www.skylink.sk alebo v propagačných materiáloch distribútora.

a následne informáciu z toho webu:

** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

Čítať reba CELÝ odstavec a CELÉ VOP. Ale vám robí problém prečítať súvisle viac viet za sebou? No neviem, neviem. Ak vám to doktor stanoví ako oficiálnu diagnózu, tak máte pravdu. Nie ste zdravotne spôsobilí prečítať si zmluvu a preto nie ste trestnoprávne zodpovední. :-D :-D :-D
Pitomec (10211)|8.8.2010 14:26
Pepík 035 by asi zavíral do basy i za to, když Skylinku z technických důvodů vypadne kódování třeba u HBO a někdo si dovolí tento program sledovat bez zaplacení :D
Jozef035 (646)|8.8.2010 14:38
[quote=jarino1978;292017]Jozef, ako som už písal, robíš totálnu hanbu dubnickému regiónu. Aj ten neandrtálec vie, že Skylink musí zabezpečiť RK v zmysle zmluvy Skylink vs. vysielateľ. A to je to, čo ti tu píšem už [size=+2]100x[/size]

Ale ty nikdy nedokážeš pochopiť, že Skylink má zmluvy s danými vysielateľmi, čo znamená, že tieto programy [size=+2]môže[/size] šíriť legálne aj na Slovensku, lebo vie na rozdiel od garážnických kábloviek zabezpečiť RK, čo je nutná podmienka k ich šíreniu. V praxi to znamená to, čo som ti už napísal, napr. F1 na NOVA HD. Jednoducho to v zmysle licencie vypnú pre Sk abonenta a preto je to právne v poriadku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


A naposledy
1. : [size=+2]OBMEDZENIE[/size] = regionálne kódovanie = Sk abonent si práve trhá nohou = **
2. : [size=+2]MOŽU BYŤ[/size] právne neznamená NESMÚ, JE ZAKÁZANÉ.... Aj priemerne inteligentný človek tomu rozumie tak, že nie vysielatelia, t.j. NOVA TV, PRIMA TV, ale napr. Ordinace v ružové zahradě, VIP správy, TVN a pod. Čiže jednotlivé programy, na ktoré NEMÁ vysielateľ vysielacie práva na šírenie mimo daného štátu...[/quote]

Človeče čo stále zmátaš s tým regionálnym kódovaním.

1. Daj jeden jediný odkaz, kde Prima alebo Nova súhlasí so šírením v Skylink na území Slovenska.

2. Ja som tu citoval naopak tvoje zdroje, kde sám Skylink píše, že Novu, Primu, ČT4 a pod. je možné sledovať s kartou zaregistrovanou na územie Slovenska, iba na území Českej republiky. Čomu z bodu 1 v VOP nerozumieš???? Kde sa tam spomína regionálne kódovanie? Kde sa spomína RK v súvislosti s Novou, Primou a ČT4. Odkiaľ čerpáš informácie? Od nejakého Glisíka? Možno to je boh, ale nad ním je zákon. A ten sa snaží Skylink proforma rešpektovať. Preto má vo VOP bod jedna a preto má na webe programy označené **. Keď sa s nejakou televíziou dohodne, tak ** pri jej názve zmiznú. Keď sa nedohodne s nejakou, tak ** pri jej názve pribudnú. VOP platia stále a aby sa nemuseli meniť, tak sa odvolávajú na web. Čomu nerozumieš?
Jozef035 (646)|8.8.2010 14:49
STD: Túto noc nezaspím, zobral si mi bodík :-(
Neviem prečo by som mal žalovať Skylink? Táto debata bola o tom, že zákazník Skylinku porušuje zákon. A nemám prečo nikoho žalovať. Keď vieš písať, tak vieš aj čítať. Tak mi vysvetli ty ten bod 1 VOP firmy Towercom? Pitomec a Jarino sa už vyjadrili, ako to čítajú.

1. Pitomec nič nečíta a čítať nebude lebo nemusí.
2. Jarino si slovné spojenie "určené výhradne pre územie ČR" vysvetľuje že to je nejaké reginálne kódovanie.
3. Teším sa na nejakú perlu ešte od teba.
Jozef035 (646)|8.8.2010 14:59
Ukončím túto márnu debatu CITÁCIOU informácií pre zákazníka a VOP firmy Towercom, ktoré sú voľne dostupné pre každého na internete. Kto chce, nech si to nájde na http://www.skylink.sk / cz. Kto má problém si prečítať toľko viet naraz a doplniť si hviezdičky slovami, tak to urobím za neho:

Distribútor je povinný rešpektovať požiadavky dodávateľov služby na území obmedzenia jej distribúcie. Preto distribútor upozorňuje užívateľa, že niektoré televízne programy môžu byť dostupné výhradne pre používanie karty v konkrétnom štáte (Českej republike alebo Slovenskej republike) a iné dostupné na území oboch štátov.
Informácie o územnom obmedzení distribúcie jednotlivých programov sú k dispozícii na http://www.skylink.cz a http://www.skylink.sk alebo v propagačných materiáloch distribútora.

ČT4 Sport, Nova, Nova Cinema, Nova HD Prima TV, Prima COOL, TV Barrandov sú určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).
StD (8612)|8.8.2010 16:24
[quote=Jozef035;292024]STD: Túto noc nezaspím, zobral si mi bodík :-(
Neviem prečo by som mal žalovať Skylink? Táto debata bola o tom, že zákazník Skylinku porušuje zákon. A nemám prečo nikoho žalovať. Keď vieš písať, tak vieš aj čítať. Tak mi vysvetli ty ten bod 1 VOP firmy Towercom? Pitomec a Jarino sa už vyjadrili, ako to čítajú.

1. Pitomec nič nečíta a čítať nebude lebo nemusí.
2. Jarino si slovné spojenie "určené výhradne pre územie ČR" vysvetľuje že to je nejaké reginálne kódovanie.
3. Teším sa na nejakú perlu ešte od teba.[/quote]

Já už jsem ti své napsal, navíc mě ARD nebo Al Jazeeru nikdo nekoduje. A už jdi s celou touhle bouřkou ve sklenici vody skutečně do p****e. :((
jarino1978 (8045)|9.8.2010 14:15
Prolamování kódu může být trestný čin
Digi TV byla do minulého týdne nejméně chráněnou satelitní službou u nás. Vedle tří set tisíc legálních a tedy platících zákazníků ji sledovaly tisíce lidí nelegálně. Stačilo, aby použili satelitní přijímač s emulátorem a sledovali vybrané internetové stránky, na kterých piráti pokaždé, když Digi TV změnila přístupové klíče pro svůj kódovací systém Nagravision 2, zveřejnili aktualizované klíče. Ty pak stačilo manuálně zadat do přijímače a nelegální sledování jinak placené služby mohlo pokračovat. Podle JANA VOTOČKY, tiskového mluvčího Sdružení na obranu spotřebitelů, se ale takové chování dá považovat trestný čin. Viníkem by přitom nemusel být pouze prodejce satelitní techniky, ale i samotný divák.

viac.... :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]