Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s výběrem satelitního kompletu

samsanek (5)|17.7.2010 13:34
Zdravím všechny zkušené,
dovolte mi, abych vás požádal o pomoc při výběru satelitního kompletu do rekonstruovaného domu. V současné době máme prozatím starší model CRT televize Mascom, který samozřejmě nepodporuje HD. Koupě nového televizoru není na pořadu dne dejme tomu v období 1 roku i více. Při návštěvě obchodu mi byl doporučen přístroj Optibox CX-PVR Ready, který nepodporuje HD vysílání, ale prý plně dostačuje současné situaci mého TV vybavení. Říkám si, zda ale nezaplatit raději o tisícovku více za model Opticum HD X-402p, který je již HD satelitním přijímačem. Nemáte prosím náhodou s těmito modely nějaké zkušenosti?
Kamarád mě tlačí do Topfield SBP-2010, ale to je již o další tři tisíce více.

Otázky zní:
1. raději HD satelitní přijímač již teď (i když ho možná 2 roky nevyužiju) nebo plně dostačí verze bez HD podpory
2. Je také velký rozdíl v tom, že ten Optibox má UHF modulátor a Opticum ne?

Moc vám děkuju za jakoukoliv radu a pomoc.
vivid.sk (11472)|17.7.2010 13:44
1) nekupuj nic, co nepotrebujes. HD boxy budu o 2 roky opat podstatne lacnejsie (staci si pozriet vyvoj cien za posledne 2 roky)
2) Nevidim dovod TV sledovat cez modulator. Na kvalitny prijem pouzi aspon RGB cez scart.

Vsetko vsak zavisi od pristupu k vymene tvojej TV.
samsanek (5)|17.7.2010 14:02
TV v současné době opravdu měnit nebudu, neboť prozatím slouží. Říkám si jen, že ten Optibox (komplet) je za 5000 a ten Opticum HD (komplet) za 6000Kč. Může se stát, že TV zdechne za 3 týdny a pak budu mít komplet bez HD podpory. Budoucí TV si budu určitě kupovat Full HD. Děkuju Ti za postřehy.
rudlus (539)|17.7.2010 14:35
[quote=samsanek;289497]TV v současné době opravdu měnit nebudu, neboť prozatím slouží. Říkám si jen, že ten Optibox (komplet) je za 5000 a ten Opticum HD (komplet) za 6000Kč. Může se stát, že TV zdechne za 3 týdny a pak budu mít komplet bez HD podpory. Budoucí TV si budu určitě kupovat Full HD. Děkuju Ti za postřehy.[/quote]

ak nemas fakt aspon plazmicku tak sa ti do nejakych sat. prijimacov fakt neoplati ist...
hd nevyuzijes a sd ak kupis a telka ti zdechne za tyzden ti zase bude nanic...
na tvojom mieste by som naozaj asi zacal kupou tv...ajja som mal 100hz crt jeden s tych naj a mal asi 2 roky..ale proste nove technologie su nove technologie samy o sebe ich nevyuzijes...a dat za optikum cca.260e...a...ani za podobne...co zacinaju na opt...xixixixi
ale to je len moj nazor
tanier +konvertor kupis do 80-90e uz tie z kvalitnych..co vychadza ze za opt...by si dal ten zvysok a to ani omylom
najskor sa rozhodni aku spolocnost a ci chces byt viazany alebo nie...lebo ak bude pri tebe vybranom op.ponuka viazanosti...bolo by dobre ju vyuzit...
je to len na tebe
samsanek (5)|17.7.2010 15:19
Jde o to, že na novou TV v současné době opravdu nemám, tak bych se rád vešel do těch dejme tomu 6500 Kč za komplet. To opticum hd x-402p, skylink, se mi jeví jako přijatelné a případně připravené na novou telku, kdyby ta stávající nevydržela. Až budu mít zase více peněz, tak bych si tento přijímač dal k jiné televizi a k nové bych si již pořídil HD satelitní přijímač s HDD.
vivid.sk (11472)|17.7.2010 16:03
Je nezmysel kupovat nieco "do buducnosti", co momentalne nevyuzijes. Su to vyhodene peniaze, uz len koli tomu ze vyvoj ide tak neskutocne rychlo dopredu, ze v buducnosti to moze stat "5 korun".

Co ti mozem poradit -- kup si kvalitne zelezo od STB dalej (kabel, parabolu, LNB). Tieto veci vydrzia. Ak ta kedykolvek napadne vymenit STB, kupis vytiahnes povodnu krabicku, zapojis novu a budes mat vystarane.

P.S pokial existujuca telka vydrzala do teraz, netreba si namyslat, ze odide do troch tyzdnov po kupe SD STB (aj ked nahoda je svina).

Ale pokial je v nakupnej cene rozdiel len 1000CZK, tak cer to ber, zober HD, no pokial by si mal platit dvojnasobok ceny SD STB, tak sa na to vykasli.
losos (2977)|17.7.2010 17:35
Na rozdíl od ostatních ti já doporučuji koupit sat. příjímač JEDINĚ HD !
Proč ? Nu, využiješ jej i u starého televizoru, můžeš na něm sledovat i HD programy - pochopitelně jen v SD kvalitě.
Ale nejen HD programy, ale i takové, které se vysílají v DVB-S2 atd.
Který ? Mně se osvědčil v poslední době poměrně levný Ariva 200 HD, běžná cena asi 2600-3000 Kč, prý se dá koupit i levněji, nevím...
Dá se koupit i komplet Ariva 200 HD s parabolou i kartou Skylink, Google ti to vyhledá, nebo použij "Zboží.cz", tam najdeš rychle nejnižší cenu...
samsanek (5)|17.7.2010 18:12
Moc díky za postřehy, vypadá to, že asi půjdu do Opticum HD X-402p. Cena 6000 za komplet. Myslíte, že je to rozumná volba? Děkuju
rudlus (539)|17.7.2010 18:13
[quote=samsanek;289518]Moc díky za postřehy, vypadá to, že asi půjdu do Opticum HD X-402p. Cena 6000 za komplet. Myslíte, že je to rozumná volba? Děkuju[/quote]

skus najnakup alebo nejnakup--a najdi nejlacinejsi a nejblizsi
vivid.sk (11472)|17.7.2010 20:18
[quote=samsanek;289518]Moc díky za postřehy, vypadá to, že asi půjdu do Opticum HD X-402p. Cena 6000 za komplet. Myslíte, že je to rozumná volba? Děkuju[/quote]

Ja by som komplet nekupoval z dovodu, ze parabolu, ktoru k nemu dodavaju su casto najlacnejsie plechove, takisto LNB casto s vysokym sumovym cislom, kabel roznych kvalit ....

Prave preto by som si kupil vsetko solo (i ked za to zaplatis o nieco viac, ale vies, co si vyberas. Takisto HDMI kabel ktory je dodavany v sete s tymto STB ti bude zatial nanic).
rudlus (539)|17.7.2010 20:57
[quote=vivid.sk;289527]Ja by som komplet nekupoval z dovodu, ze parabolu, ktoru k nemu dodavaju su casto najlacnejsie plechove, takisto LNB casto s vysokym sumovym cislom, kabel roznych kvalit ....

Prave preto by som si kupil vsetko solo (i ked za to zaplatis o nieco viac, ale vies, co si vyberas. Takisto HDMI kabel ktory je dodavany v sete s tymto STB ti bude zatial nanic).[/quote]

taktiet by som volil cestu skladacky...kupis presne to co v danej chvili potrebujes...a vzdy to bude v lepsej kvalite...
losos (2977)|18.7.2010 05:55
Hned jak jsi se poprvé zmínil o Opticumu, tak jsem věděl, že si stejně nedáš poradit... :D
No, mně to nevadí, ale brzy to bude vadit tobě...ještě si vzpomeneš... :D
samsanek (5)|18.7.2010 11:07
Nene, kluci, rád si nechám poradit, protože se v této oblasti neorientuju. Nejsem zaměřen jen na Opticum, jen mi připadlo že zas tak špatně nedopadnul na parabole.cz. Nebo si myslíte, že Ariva 200HD je na tom o dosti lépe? Díky.