Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony HDR-CX550VE vs. Panasonic HDC-TM700

SpeedShot (4)|15.7.2010 14:27
Zdravím,

plánuji koupit kvalitní 3ccd kameru a nejvhodnější se mě zdají tito dva kandidáti. Můžete mi prosím říct svůj názor? Jsem amatér a neorientuji se v tom, co je u kamery dobré.

Předem děkuji
jarino1978 (8045)|15.7.2010 14:58
pohľadaj ukážky aj tuto po fóre a po nete. myslím surové ukážky , nie youtube a spol. Ten panasonic má papierovú výhodu v zázname 50p. Sony je best v low-light ( slabé osvetlenie ). Treba ísť aj do obchodu a oba modely si osobne vyskúšať.
Ale začal by som napr. surovým záznamom z Panasonicu, či vôbec si schopný doma prehrať záznam 50p. Ak nie, papierová výhoda je preč.
Inak osobne by som zobral tú Sony.
SpeedShot (4)|15.7.2010 15:03
Koukal jsem na různé články a všude kameru vždy chválí. Jsem osobně zastánce značky Panasonic, ale nebráním se koupit něco od Sony. Chtěl jsem se jen zeptat, která je podle čipů atd. lepší. :)
boldri (57)|15.7.2010 15:10
Přesně jak napsal Jarino.
U kamery jsou důležité dvě věci - video a zvuk.

Jen doplním, že 3ccd má jenom ten Paňák, Sonka používá jen jeden čip. A ještě se sluší dodat, že nezáleží jen na čipu. Osobně si myslím, že tady má lehce navrch Exmor od Sony.
Už jsem to tu někde psal, Panasonic se mi líbil do chvíle, než jsem zjistil, že má větráček. Osobní zkušenosti s rozličnými větrníky v počítačích mne odradily. Větráček může být do budoucna zdrojem problémů - zanášení prachem apod.

Něco infa o obou kamerách máš tady:
http://camcorder-test.slashcam.com/compare.html
jarino1978 (8045)|15.7.2010 16:18
[quote=SpeedShot;289246]Koukal jsem na různé články a všude kameru vždy chválí. Jsem osobně zastánce značky Panasonic, ale nebráním se koupit něco od Sony. Chtěl jsem se jen zeptat, která je podle čipů atd. lepší. :)[/quote]

- treba napísať samozrejme aj tvoje predstavy, čo, kedy, kde a ako... Obe kamery majú špičkový wide, takže sú ideálne do miestností. Obe kamery majú dobrý obraz, rozhodujúce je podľa mňa ovládanie, 50i/50p , low-light. určite si nemysli, že to za teba rozlúskneme, bez toho, aby si držal obe kamery osobne v rukách, nekupuj nič !
- ako som písal, osobne by som zobral Sony, ale neber to ako smerodajnú mincu. Ak chceš vedieť dôvod, už som kdesi písal, že rozdiel medzi 50i/50p bol len v PC , na HDTV som rozdiel nepozoroval. Ak mám byť konkrétny, boli to surové ukážky z TM700. Toť môj pocit...
SpeedShot (4)|15.7.2010 18:53
Jaký je rozdíl mezi tím i a p? Potřebuji to hlavně na venkovní prostory. Za měsíc odjíždím na delší dobu do USA a chci mít pořádnou kameru, abych to mohl zaznamenat.
SlavoF (834)|15.7.2010 20:00
tie záznamy z TM700 stiahnuté z odkazov tu, sú pre mňa obrazovo vynikajúce /záznam v p/, ale bohužial som ich skusil prehrať v eGreat aj vo Vitamine /1080p prehrávače/ a z oboch to zatrhávalo, záznamy z Pan.SD60 /záznam v i/ idú perfektne, aj obraz je pre mna velmi dobrý, takže toto je tiež podstatná vec pri mojom výbere - len reagujem na to čo už podotkol jarino
ps: zatial som ešte nevybral, ale pre mna je zatial aj s ohladom na cenu favoritom práve SD60
jarino1978 (8045)|15.7.2010 20:33
[quote=SpeedShot;289280]Jaký je rozdíl mezi tím i a p? Potřebuji to hlavně na venkovní prostory. Za měsíc odjíždím na delší dobu do USA a chci mít pořádnou kameru, abych to mohl zaznamenat.[/quote]

čo je to i/p si vygoogliš ľahko. ale pravdepodobne ťa zaujíma z pohľadu užívateľa, ktorý z nich je lepší. papierovo je lepšie 50p oproti 50i, dôvody si vygoogli. nebudem tu zbytočne rozpisovať teórie.
osobne ti ale napíšem, že pri sledovaní na HDTV nebudeš radikálny rozdiel vidieť, ak mám porovnať Sony - 50i a Panasonic - 50p.
Prehrať si 50p v spojení player + HDTV je v súčasnosti dosť problém. bez problémov pôjde však kombinácia kamera + HDTV cez HDMI.
Vbehni do predajne, zober obe kamery, nasnímaj a prehraj si v predajni záznam na nejakej veľkej HD krave a porovnaj. To je tvoj ideál, kamery si vyskúšaj, ako sa držia, ovládajú, zoomujú, vyskúšaj stabilizáciu, prechody svetlo - tieň...Je to len na tebe. Inak dobrý predajca ti obe kamery ochotne požičia na 24h domov na vyskúšanie. A doma to môžeš roztočiť.
Z tohoto miesta sa rozhodnúť nedá, zvlášť, ak máš vo výbere kvalitatívne porovnateľné kamery vyššej cenovej triedy v rámci spotrebiek.
1hroch (865)|16.7.2010 06:47
[quote=SlavoF;289290]tie záznamy z TM700 ešte nevybral, ale pre mna je zatial aj s ohladom na cenu favoritom práve SD60[/quote]
Pozor! SD60 nema zavit na objektivu na filtry a nema externi vstup na mikrofon.
boldri (57)|16.7.2010 07:22
Hmm, to by mohlo v budoucnu docela zamrzet....:(
SlavoF (834)|16.7.2010 08:44
SD60 nebol moj návrh ale iba poznámka pod čiarou
SpeedShot (4)|16.7.2010 11:05
Já v současné době zvažuji model Sony HDR-CX550VE a Panasonic HDC-SD700, jelikož koupě karty SDHC nebo SDXC je pro mě lepší než HDD v kameře.
letik (20)|16.7.2010 11:33
Já mám HDR-CX505VE což by mělo byt hodně podobné jako 550 jenom s poloviční vnitřní pamětí. Obraz ve zhoršených světelných podmínkách je fajn. Dokonce i v noci je vcelku bez šumu až jsem se tomu zprvu divil jak dobře to píše.
PeLi (289)|16.7.2010 17:17
Ja konkretne tieto modely neviem porovnať, ale mal som SONY HC7 - pásková HDV. Teraz mám Panaka 700. Čo sa týka ovládania, tak 3ročná SONY ho má lepšie a jednoduchšie. Ten Panak má take pre mňa nelogycké ovládanie na ktoré si neviem zvyknúť. Myslím že má aj nejaké muchy vo firmvery. Fotorežim je tiež nič moc - 14Mega to je klamstvo, aj fotenie s bleskom je nejaké podivné. Teraz by som sa asi rozhodol pre tu SONY 550
dalizije (641)|16.7.2010 18:39
Ber Sony :-) http://camcorder-test.slashcam.com/compare-775a04ba03e03747eee54a0a3d364a17.html Ten větrák u panáka bude časem zlobit. 550v má při špatném osvětlení bezkonkurenční obraz.