Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe encore

Pytkin (7947)|22.7.2010 00:30
no ale STD ma pravdu .. authoringovy software by mal na to priamo upozornit , ze stream je na hovno , ze neni kompatibilny s DVD standardom ..
MartasKP (710)|22.7.2010 07:52
[quote=StD;290081]Tyhle Basic údaje má vždy a všude po ruce, včetně tety Wiky a spol. To tvoje vyjádření mi připomíná situaci, kdy se u zkoušky v autoškole žáka ani nezeptají, jak se auto startuje, co se lije do nádrže a jak se hustí pneumatiky...
[/quote]

1. navody jsou pro lidi bez fantazie,pokud bych mel do podrobna studovat vsechno,mam hlavu jako patraci balon a tohle jsou dost podrobny veci,ktery mozna budu studovat az budu "profik" jako ty.Nebo snad radeji ne.
Mozna by bylo dobry rict,ze toto forum je pro profiky a ne pro LAMY,pak bych se tady neptal a nebo bych cekal odpovedi plny cinickych poznamek a povysenosti.
2.kdyz uz jsme u toho auta,na kolik hustis PNEU,co pouzivas za olej,a kde tankujes?

priste muzeme pokracovat v dalsich tematech,treba sport,proc letadlo leta a podobne.

Uz jsem jednou napsl NO BODY IS PERFECT a prave proto jsou tyto seriozni fora,kde se predpoklada,ze zkuseni poradi tem mene zkusenym nebo zacinajicim.V tvem pripade mi prijde,ze te to obtezuje.Pak je otazkou proc na tyhle prispevky reagujes.
Paradoxne si tu rekl,ze jsou tady vetsi profici jako napr. "AI" nebo "PYTKIN" a ti jsou schopni trpelive poradit a pak ty,kterej se od nich "porad ucis" /to jsou tvoje slova/ pak jen nadrazene napises ironickou poznamku.Nastesti narozdil od artam si mi alespon poradil za coz ti samozrejme moc dekuji.Artam neporadil a jen se chova jako ten PAN NEOMYLNY.
MartasKP (710)|22.7.2010 08:06
[quote=ai;290078]Chlopi, preci nebude studovat DVD specifikace, protoze chce vypalit DVD, obratil se na forum, my jsme tim prosli, jemu nevadi si poklabosit o tom, co nas zajima(lo).
Nedavej pro video vice jak 8000kb/s a zvuk 192, nebo 224 pro AC3 nebo mpeg1layerII, nevim co tam mas. Ten soucet by nemel prejit pres 8500kb/s. Specifikace hovori 9800Kb/s, ale ja bych se k tomu nepriblizoval.
Enkodery totiz mohou v mistech pridat 500kb/s , i kdyz stanovis limit, mohou jej dat stejne vyssi.[/quote]

priznam se,ze me tech 12Mb prislo dost hodne,ale s ohledem na to,ze to pujde do autoringu,tak jsem to neresil.To jsem jeste netusil,co vlastne autoring je :) ... zatim jsem menu tvoril jen v defaltnich encoderech v jednotlivych striznach a myslim,ze zrovna EDIUS pri exportu prerenderuje vsechno i s nastavenim toku.

Diky za podporu.Vzhledem k tomu,ze jsem byl v casovem presu a i s oledem na to,ze nema rad manualy jsem nic nestudoval.nebyl cas.Spolehal jsem na fora a rady odborniku.

Nicmene me jeste napadla jedna kacirska vec.Existuje tady nejaka prirucka pro LAMY.Vcelku peknou vec udelal Pave1 o videu.je to pekna vecicka pro zacinajici i pokrocilejsi od zacatku pohyblivych obrazku,pres digi video,zpusob toceni az po trih.Je fakt,ze takova diplomka zabere spostu casu a nikdo vam to chlapi nezaplati,ale ostatnim by to mozna i pomohlo.ja osobne bych si rad nejakou takovouhle vecicku o authoringu precetl.
StD (8612)|22.7.2010 08:23
[quote=MartasKP;290104]1. navody jsou pro lidi bez fantazie,pokud bych mel do podrobna studovat vsechno,mam hlavu jako patraci balon a tohle jsou dost podrobny veci,ktery mozna budu studovat az budu "profik" jako ty.Nebo snad radeji ne.
Mozna by bylo dobry rict,ze toto forum je pro profiky a ne pro LAMY,pak bych se tady neptal a nebo bych cekal odpovedi plny cinickych poznamek a povysenosti.
2.kdyz uz jsme u toho auta,na kolik hustis PNEU,co pouzivas za olej,a kde tankujes?

priste muzeme pokracovat v dalsich tematech,treba sport,proc letadlo leta a podobne.

Uz jsem jednou napsl NO BODY IS PERFECT a prave proto jsou tyto seriozni fora,kde se predpoklada,ze zkuseni poradi tem mene zkusenym nebo zacinajicim.V tvem pripade mi prijde,ze te to obtezuje.Pak je otazkou proc na tyhle prispevky reagujes.
Paradoxne si tu rekl,ze jsou tady vetsi profici jako napr. "AI" nebo "PYTKIN" a ti jsou schopni trpelive poradit a pak ty,kterej se od nich "porad ucis" /to jsou tvoje slova/ pak jen nadrazene napises ironickou poznamku.Nastesti narozdil od artam si mi alespon poradil za coz ti samozrejme moc dekuji.Artam neporadil a jen se chova jako ten PAN NEOMYLNY.[/quote]

Kdyby jsi neztrácel čas psaním této zbytečné sofistiky, tak by jsi si za tu dobu stačil přečíst těch pár řádek a parametrických údajů, které potřebuješ vědět a objem hlavy by ti to rozhodně nezměnilo (ani se je nemusíš učit, stačí si je někam uložit nebo opsat). Na co je takové odborné forum je na diskusi jinde. Já se tě mými možná pro tebe nepříjemnými poznámkami snažím jen dostat tam, kde tě chci mít a už jsem ti to i jednou napsal - naštudovat si základy a pak neuděláš botu ani v tom Encore.
Netahej sem "profíky/neprofíky", já jsem amatér stejně jako ty, všechno co umím jsem se naučil sám nebo tady, ale neživí mě to.
A co se toho soukromého dotazu týče: hustím na 1,9, olej polosyntetický 10W 40 BP a tankuju u ONO.
Takže se vraťme k tématu a prozraď v čem připravuješ ten tvůj "nestandardní" materiál.
StD (8612)|22.7.2010 08:29
[quote=MartasKP;290106]...ja osobne bych si rad nejakou takovouhle vecicku o authoringu precetl.[/quote]
Tak na manuály čas nemáš a tohle by jsi si rád přečetl? Upozorňuji tě, že takovéto "základní ilustrované návody pro přežití" pro některé authoringové programy (v AJ) mají minimálně 200 stránek. A na DVDLab existuje také, link bych musel pohledat v práci.
MartasKP (710)|22.7.2010 09:56
[quote=StD;290108]Tak na manuály čas nemáš a tohle by jsi si rád přečetl? Upozorňuji tě, že takovéto "základní ilustrované návody pro přežití" pro některé authoringové programy (v AJ) mají minimálně 200 stránek. A na DVDLab existuje také, link bych musel pohledat v práci.[/quote]

Ja nemysle opsat manualy,to si pocte kazdy,ale spis.takovy rady co je to mastering a jak se ma delat atd.Proste rady,zkusenosti,prehled SW /prednosti a nedostatky/ apod.

Ten material je asi 20 minutova slide show fotek vytvorena v EDIUSu,INTRO v AE a mastering v LABu.To menu je moje prvni slozitejsi menu ktery ma jinou strukturu nez vsechny co jsem doposud delal /tedy jedno menu/ tady je na uvod intro,pak hlavni menu,submenu.z hlavniho se prehravaji 3 kapitoly,z toho na jednu navazuje dalsi,navrat po skonceni je do submenu a automaticky se z hlavniho menu prehrava ta kapitola co na ni navazuje zvolna dalsi.V submenu se samozrejme prehravaji vsechny kapitoly jednotlive s tim,ze je to i ROOT menu.Jedinej problem mam s prechodem mezi intro a hlavni menu.
Kiadne bych to zvladl udelat i v EDIUSU,ale asi bez intra a nejsem si jist,jestli edius podporuje i submenu.

To auto mela byt jen takova ironicka poznamka,ze kazdej umime neco jineho.BTW ONO je mozna nejlevnejsi benzinka na vyhode strednich Cech a myslim i ve vychodnich Cechach,nicmene naftu bych si u nich nekoupil.Jinak tech 1.9 v pneumatikach neni zase moc,pokud teda nemas auto velikosti Felicie.
Pavel_tempx2 (829)|22.7.2010 10:22
Já teda nevím, ale myslím že 12Mbitps video nevypálí ani Adobe Encore DVD, protože je tam nastavená maximální velikost a přímo v Encore je Encoder, takže si udělá z velkého bitratu optimální, nejlepší je přímo v AP nebo jiném střihovém programu vzít defaultní nastavení pro DVD projekt v PALu
StD (8612)|22.7.2010 10:22
[quote=MartasKP;290115]Ja nemysle opsat manualy,to si pocte kazdy,ale spis.takovy rady co je to mastering a jak se ma delat atd.Proste rady,zkusenosti,prehled SW /prednosti a nedostatky/ apod.

Ten material je asi 20 minutova slide show fotek vytvorena v EDIUSu,INTRO v AE a mastering v LABu.To menu je moje prvni slozitejsi menu ktery ma jinou strukturu nez vsechny co jsem doposud delal /tedy jedno menu/ tady je na uvod intro,pak hlavni menu,submenu.z hlavniho se prehravaji 3 kapitoly,z toho na jednu navazuje dalsi,navrat po skonceni je do submenu a automaticky se z hlavniho menu prehrava ta kapitola co na ni navazuje zvolna dalsi.V submenu se samozrejme prehravaji vsechny kapitoly jednotlive s tim,ze je to i ROOT menu.Jedinej problem mam s prechodem mezi intro a hlavni menu.
Kiadne bych to zvladl udelat i v EDIUSU,ale asi bez intra a nejsem si jist,jestli edius podporuje i submenu.

To auto mela byt jen takova ironicka poznamka,ze kazdej umime neco jineho.BTW ONO je mozna nejlevnejsi benzinka na vyhode strednich Cech a myslim i ve vychodnich Cechach,nicmene naftu bych si u nich nekoupil.Jinak tech 1.9 v pneumatikach neni zase moc,pokud teda nemas auto velikosti Felicie.[/quote]

To intro je interaktivní? Pokud ne, tak si ho dej jako jednoduchou FirstPlay sekvenci (VTS) a odtud skok na menu.
P.S. Mám malýho Fiátka Punťu, dříve Fúňo.
MartasKP (710)|22.7.2010 10:38
[quote=StD;290122]To intro je interaktivní? Pokud ne, tak si ho dej jako jednoduchou FirstPlay sekvenci (VTS) a odtud skok na menu.
P.S. Mám malýho Fiátka Punťu, dříve Fúňo.[/quote]

nevim,co myslis pod pojmem interaktivni,ale je to normalni animace z AE,vyrenderovany do videoformaru/myslim MPEG,nevim,jestli by to skouslo AVI/.Je to nastaveny jako first play.jen teda na nekterym prehravaci to hraje cely od zacatku a na jinym ne.Dneska zkusim jeste ten prechod do toho menu.Az predelam ty videosekvence na novy datovy tok,tak vyzkousim ten prechod jestli bude fungovat.

Ty auta uz radeji nechame byt ne? :)
StD (8612)|22.7.2010 10:47
[quote=MartasKP;290124]nevim,co myslis pod pojmem interaktivni,ale je to normalni animace z AE,vyrenderovany do videoformaru/myslim MPEG,nevim,jestli by to skouslo AVI/.Je to nastaveny jako first play.jen teda na nekterym prehravaci to hraje cely od zacatku a na jinym ne.Dneska zkusim jeste ten prechod do toho menu.Az predelam ty videosekvence na novy datovy tok,tak vyzkousim ten prechod jestli bude fungovat.

Ty auta uz radeji nechame byt ne? :)[/quote]

No jestli to už jako FirstPlay je, tak je to OK. Tím interaktivní jsem myslel to, jestli tam nejsou nějaké podmínky pro uživatele, co má na tom dál udělat (Commands).
Jinak u tebe bych si opravdu zkontroloval vše "hratelné" předem, co tam strkáš, hlavně ty datové toky a formát. Dodržovat také jednotný AR (Aspect Ratio) celého projektu. V zásadě je to jedno jen u toho FirstPlay, tam klidně můžeš mít 4:3 a zbytek pak 16:9.
MartasKP (710)|22.7.2010 11:25
Zkontrolovany to je na finalnim/byt nekoukatelnym DVD diky tomu toku/ ... jen je mi zahadou,proc nekdy to intro hraje a jednou ne,zatim si rikam,ze to muze byt tim tokem,uvidim az to dneska snad dodelam/predelam a vypalim.

jinak teda chapu tvoje opovrhovani nad ENCORE.Nikde jsem tam nenasel moznost nastavit si nebo spis naprogramovat co se po stiknuti ktereho tlacitka ma dit.Z toho jsem opravdu nadsen u toho LABu.Az preinstaluju PC,zacnu se ponaret do hloubky.To slibuji :) :)
StD (8612)|22.7.2010 11:35
[quote=MartasKP;290132]Zkontrolovany to je na finalnim/byt nekoukatelnym DVD diky tomu toku/ ... jen je mi zahadou,proc nekdy to intro hraje a jednou ne,zatim si rikam,ze to muze byt tim tokem,uvidim az to dneska snad dodelam/predelam a vypalim.

jinak teda chapu tvoje opovrhovani nad ENCORE.Nikde jsem tam nenasel moznost nastavit si nebo spis naprogramovat co se po stiknuti ktereho tlacitka ma dit.Z toho jsem opravdu nadsen u toho LABu.Az preinstaluju PC,zacnu se ponaret do hloubky.To slibuji :) :)[/quote]

To je jednoduchý - každý player má jiný dekoder. Jeden něco spolkne, druhý ne. Proto taky nenechávám nikdy datový tok m2v na defaultních 8000 u VBR, ale nastavuji ručně Max 6500-7000, Average 6000-6500 a Minimal 1500 (vše v závislosti na délce záznamu), protože to enkodery s oblibou v některých náročnějších místech přešvihnou a pak to seká nebo to nehraje někde vůbec, což je tvůj případ.
MartasKP (710)|22.7.2010 12:49
na minulym DVD jsem po pocteni tady na foru ten tok nastavil na tech max 8Mb a mel s tim prehravac problem obzvlast u rychlych scen /byl to fotbal/ ... je pravda,ze se stim pral i pak pri tech 7 vrb.Ted jsem duveroval stroji a nechal jsem tam tech 12 a nevyplatilo se :( zase jsem se necemu priucil a priste budu otravovat s jinou zajimavosti :)
Pytkin (7947)|22.7.2010 21:19
ja davam max 8800 a pohoda .. funguje .. teda samozrejme zavisi od zvuku .. resp. vzdy dam to , co mi project planner doporucuje ..
MartasKP (710)|25.7.2010 00:17
Pratele a kamaradi,dekuji za vase rady,jsem zase o neco chytrejsi.DVD je hotovo,rano ho jdu predat /uz nikdy slideshow z fotek :) / naucil jsem se par dalsich peknych veci a po dovoleny se vrhnu na ten LAB,je tam spousta funkci,ktery jsem zatim nepochopil,ale stacil jsem mezitim i preinstalovat pocitac :)

V EDIUSu jsem to vyrenderoval na 8M a LAB mi ukazoval prumerny tok 4-5M,Jeste se mrknu,kolik mi bude ukazovat DVD prehravac.Nicmene je podivny,ze EDIUS ma defaultne nastaveno na VRB max 10M a na konstantni 12M.Asi budu muset probehnout nastaveni,jestli tam neni nekde moznost prednastavit datove toky.

Kazdopadne vsem diky za rady.

I tobe Std :)