Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink a Digi TV

rudlus (539)|23.7.2010 18:12
[QUOTE=vivid.sk;290320]Umoznouje uz UPC moznost mat vlastny kvalitny STB s HDMI out ?

ale to umoznuje uz velmi davno....kto pisal ze nie???upc karty neparolavo...len prijimac s kartou..cize v prijimaci ti neslo nic ine..aj ked sa to dalo ....
rudlus (539)|23.7.2010 18:14
plne suhlasim s jarinom1978 vo vsetkom co tu pisal
ty nemas vlastny nazor???hned to vidiet na tych tvojich nazoroch...
ty tu suhlasis s kazdym a vo vsetkom..
a prvy by si tam utekal asi ty...
jarino1978 (8045)|23.7.2010 18:23
[quote=Pitomec;290347]Pokud bude mít UPC i solidní obrazovou a zvukovou kvalitu (a člověk se přenese přes to, že s nima musí handlovat o ceně jak na turecké tržnici), tak to bude lepší volba než Skylink a CS Link. Samozřejmě ne pro ty, kterým stačí neplacený základ, tam není co řešit.[/quote]

tak toto je ono. presne tak.
jarino1978 (8045)|23.7.2010 18:26
[quote=rudlus;290349]ale to umoznuje uz velmi davno....kto pisal ze nie???upc karty neparolavo...len prijimac s kartou..cize v prijimaci ti neslo nic ine..aj ked sa to dalo ....[/quote]

ponuka je časovo obmedzená, pretože podpora pre CW skončila. Čiže buď prejde ponuka ako v prípade Sky/Cslink na Irdeto, alebo táto ponuka zanikne a ostane len voľba N3/N4 + ich STB.
drto (341)|23.7.2010 19:57
[quote=rudlus;290350]plne suhlasim s jarinom1978 vo vsetkom co tu pisal
ty nemas vlastny nazor???hned to vidiet na tych tvojich nazoroch...
ty tu suhlasis s kazdym a vo vsetkom..
a prvy by si tam utekal asi ty...[/quote]

vlastny nazor mam ale naco ti tu budem pisat to iste co uz ti tu raz bolo napisane. a ano utekal by som tam a nevrav ze ty nie, to by som sa na to pozrel :) ale tebe by som aj tak asi nestacil.
crysis81 (91)|23.7.2010 20:30
[quote=jarino1978;290325]S tebou bude debata zaujímavá len vtedy, ak nebudeš klamať !

1. Skylink karta stojí 53 Euro ( u dobrého predajcu )
2. Máš slobodnú voľbu, žiadna viazanosť. Žiadne zmluvy, žiadne okrádanie, žiadne podvody .
3. Ja som sa nebavil o počte programov, tak s tým láskavo na mňa nechoď. Ty si napísal, že UPC má najlepšiu cenu, samozrejme si klamal a ja som ti to dokázal.Pretože niečo tesne nad 8 Euro je menej, ako 11/15 Euro.
4. Tá tvoja senzi ponuka v počte 74 programov... To sú ozaj zaujímavé a atraktívne programy ( samozrejme a la UPC ) : Poker Channel ( inak FTA ), 1Music channel ( FTA ), Musiq1 ( FTA ), Party TV ( FTA ), CNN ( FTA ), BBC WORLD ( FTA ), SKY NEWS ( FTA ), AL JAZEERA ( FTA ), TV5 ( FTA ), Bloomberg ( FTA ), Z1 ( FTA ) , zmes 28 rumunských, maďarských FTA programov.
5. Čiže z toho tvojho prihlúpleho zoznamu si môžeš ihneď vyškrtať 28 rumunských a maďarských voľne šíriteľných a istotne pre CZ/SK abonenta samozrejme divácky veľmi atraktívnych programov, ďalej si môžeš škrtnúť myslím 3 maďarské rádia, pretože len UPC dokáže zaradiť a mať v ponuke TV !!!! staníc rádiá a ešte to aj prezentovať !!!
:-k :-k :-k
6. Ďalej môžeš škrtať asi 10 FTA staníc ( BBC, CNN, rumusnké shitné hudobné stanice ).
7. A teraz si vyrátaj, čo teda v tom balíku Direct Medium vlastne je ! :-k
8. Ak by bol Skylink podobne mechom praštený, ako UPC, tak v ich oficiálnom cenníku nájdeš aj komplet FTA ponuku z 23,5E + 19,2E. Toto je obchodná, marketingová politika a nie štýl UPC, ktorý dá do ponuky a ešte aj platíš zo svojej peňaženky FTA, čiže voľne šíriteľné programy, ktoré chytíš bez mesačných poplatkov. Tomu sa hovorí ponuka, ktorá je najlacnejšia a najvýhodnejšia. :-k
9. Ak chceš atraktívnejšiu PAY ponuku, si nútený platiť Direct + , čo už nie je 11 Euro, ale 15 Euro mesačne ![/quote]

Jarino ty si fakt divny clovek.na piatej stranke som napisal ze ma UPC na Slovensku najlepsiu programovu ponuku a cenu,co som ti aj dokazal,no ty ked nemas uz co povedat a priznat si,ze je to pravda,tak povies ze klamem?neklames nahodou ty?
1. cenu skylink karty mam z oficialnej stranky:http://www.skylink.sk .takze oni neklamu ked maju na domovskej stranke uplne inu cenu?nie je to klamanie a zavadanie zakaznikov?
2. pocitam ze satelitnu tv si si dal preto,aby si ju pozeral,cize si das nejake tie baliky a zaviazes sa na tych 12 mesiacov.po 12 mesiacoch si to predplatis znova a znova...cize ta viazanost tam je.UPC ma neokrada,nepodvadza,neklame,neterorizuje...fakt neviem kde na to chodis.
3. ano napisal som ze UPC ma na SK najlepsiu ponuku a ty si mi nic nevyvratil,alebo mi chces stale tvrdit ze 47 programov u SKYLINK-8€ je viac,ako 74 u UPC-11€?tie 3€ rozdiel bude mozno aj vacsim poctom programov,co je si myslim uplne normalne.aj pri 100 minutovom pausali platis automaticky viac ako pri 50 minutovom.
4. na predoslej stranke si napisal:"niekoho zaujíma to, niekoho ono".v programovej ponuke skylinku ma zaujalo"az"5 programov.za to mam platit 8€?(skylink ma na stranke cenu 9€)
5. cize s tvojho prihlupleho zoznamu som si vyskrtal 42 programov.
6. 15 hudobnych stanic,v podstate kazda zamerana na iny hudobny styl,cize si vyberie naozaj kazdy.SKYLINK ma MTV a retro music a vyberie si tak velke prd.
7. ratal som a za tu cenu som spokojny.lepsie ako platit 8€ za 5(pre mna)pozeratelnych programov
8. ???
9. ked nechces balik plus,nikdo ta nenuti si ho davat.ak chces u SKYLINK atraktivnejsiu ponuku,tiez musis platit.
no znova mi napis ze klamem,lebo neznesies iny nazor ako ten svoj.
ako som uz pisal,UPC som si dal hlavne koli:
Spektrum,Discovery,National Geo.,Animal Planet,Viasat explorer,Viasat history,Zone reality,AXN,AXN scifi,crimi,MTV dance,hits,VH1,VH1 classic
keby to vsetko ma SKYLINK,tak si dam ten,no polovicu s toho nema a za to co ma,by som platil cez 20€.
jarino1978 (8045)|23.7.2010 22:25
[quote=crysis81;290371]Jarino ty si fakt divny clovek.na piatej stranke som napisal ze ma UPC na Slovensku najlepsiu programovu ponuku a cenu,co som ti aj dokazal,no ty ked nemas uz co povedat a priznat si,ze je to pravda,tak povies ze klamem?neklames nahodou ty?
1. cenu skylink karty mam z oficialnej stranky:http://www.skylink.sk .takze oni neklamu ked maju na domovskej stranke uplne inu cenu?nie je to klamanie a zavadanie zakaznikov?
2. pocitam ze satelitnu tv si si dal preto,aby si ju pozeral,cize si das nejake tie baliky a zaviazes sa na tych 12 mesiacov.po 12 mesiacoch si to predplatis znova a znova...cize ta viazanost tam je.UPC ma neokrada,nepodvadza,neklame,neterorizuje...fakt neviem kde na to chodis.
3. ano napisal som ze UPC ma na SK najlepsiu ponuku a ty si mi nic nevyvratil,alebo mi chces stale tvrdit ze 47 programov u SKYLINK-8€ je viac,ako 74 u UPC-11€?tie 3€ rozdiel bude mozno aj vacsim poctom programov,co je si myslim uplne normalne.aj pri 100 minutovom pausali platis automaticky viac ako pri 50 minutovom.
4. na predoslej stranke si napisal:"niekoho zaujíma to, niekoho ono".v programovej ponuke skylinku ma zaujalo"az"5 programov.za to mam platit 8€?(skylink ma na stranke cenu 9€)
5. cize s tvojho prihlupleho zoznamu som si vyskrtal 42 programov.
6. 15 hudobnych stanic,v podstate kazda zamerana na iny hudobny styl,cize si vyberie naozaj kazdy.SKYLINK ma MTV a retro music a vyberie si tak velke prd.
7. ratal som a za tu cenu som spokojny.lepsie ako platit 8€ za 5(pre mna)pozeratelnych programov
8. ???
9. ked nechces balik plus,nikdo ta nenuti si ho davat.ak chces u SKYLINK atraktivnejsiu ponuku,tiez musis platit.
no znova mi napis ze klamem,lebo neznesies iny nazor ako ten svoj.
ako som uz pisal,UPC som si dal hlavne koli:
Spektrum,Discovery,National Geo.,Animal Planet,Viasat explorer,Viasat history,Zone reality,AXN,AXN scifi,crimi,MTV dance,hits,VH1,VH1 classic
keby to vsetko ma SKYLINK,tak si dam ten,no polovicu s toho nema a za to co ma,by som platil cez 20€.[/quote]

0. na 5. stránke si napísal, že UPC má najlepšiu cenu, avšak, klamal si. 8 aj nejaké drobné vs. 15 Euro , no neviem, ja počítať ešte viem.
1. je tam jasne uvedené, že je to odporúčaná cena... aké klamanie ? máš to pomýlené... 9-)
2. áno, aby som pozeral. a nie prerábal. ja fakt neviem. ty aj vieš po mne čítať ? ja sa neviažem. platím len vtedy, ak mám záujem. narozdiel od teba... načo by som platil ESP HD, keď tam ide 70% upscale a dokonca 4:3 a keď je nejaká akcia typu Tour de France, tak si zaplatím. ako aj v prípade ZOH, teraz napr. HD balík neplatím.. a načo ? veď ten obsah som videl 2 mesiace dozadu... chápeš ? život nie je len o tebe... 99 % ľudí tie tvoje argumenty vôbec nezaujímajú. Na HDTV grc obraz nie som zvedavý. A o mazaniciach SD ani radšej nepíšem.
3. ja som neni ochotný platiť aj cent navyše za humusný obraz v podaní UPC, nie som ochotný platiť za FTA programy, ktoré ponúka v balíku UPC, nie som ochotný platiť za rumunské a maďarské shitné programy, to si môže dovoliť len UPC a nie ja. Mňa dané programy z rumunska a maďarska nezaujímajú. \\/ Ja nechápem, prečo mám platiť za programy, ktoré sú nekódované a teda defacto neplatené a dajú sa prijímať bez poplatkov a nejakej UPC shit karty. Pre mňa za mňa nech UPC vyblakuje, že má milión programov v ponuke, pokiaľ to budú FTA a shitné maďarsko-rumunské programy, mne to žily trhať nebude. Takže tvoj argument je akýsi blbý.
4. mňa v ponuke UPC zaujali tie programy, ktoré mám u Skylinku, akurát o 7 Euro lacnejšie, ako u UPC :D
5. to si dobre spravil
6. celý balík MTV Networks mi môže byť na háku, pretože za nič nestojí. Obraz plný kompresných artefaktov naozaj nemusím, lepší obraz má aj Youtube a môžem pozerať, čo si zmyslím. :D
7. ak si spokojný, tak to je dobre. ja nemám odvahu to spochybňovať.
8. ide o to, že ja neplatím za programy, ktoré sú voľne ( zadarmo šíriteľné ), na rozdiel od teba.
9. pravda je tá, že u Skylinku mám v ponuke to, čo si musím u UPC ešte doplatiť a tým pádom šetrím svoje financie.
Stále neviem, kde si zasa zobral nejakým tvojich 20 Euro u Skylinku. Žeby zasa tvoj sen ?
10.- Platím si občas HBO HD u Skylinku. Prečo občas ? Pretože to stačí objednať 1x za 2 mesiace, lebo tam bežia dokola reprízy.
SKYLINK : kedy chcem, vtedy platím a to presne 10,90 Euro / mesiac
UPC : musím každý mesiac počas 12 mesiacov a to takto : 6 mesiacov 9,92 Euro / mesiac + 6 mesiacov 17,56 Euro / mesiac + by som musel platiť Direct Medium , čo vôbec nechcem . Ako by to teda vyzeralo počas 12 mesiacov ?
SKYLINK : 119,90 Euro
UPC : 59,92+105,36+132 = 297,28 Euro
Čiže čo je výhodnejšie ?

A naposledy : ja si platím radšej kvalitnejší obraz a zvuk, ako SD mazanice a plechový zvuk v podaní UPC DIRECT !
jarino1978 (8045)|23.7.2010 22:39
Upc : 11 727 v :
onlinechart.cgi (4).png
jarino1978 (8045)|23.7.2010 22:41
Upc : 11 766 v :
onlinechart.cgi (5).png
jarino1978 (8045)|23.7.2010 22:43
UPC : "HD " : 11 843 V :

1440x1080i :
onlinechart.cgi (6).png
jarino1978 (8045)|23.7.2010 22:44
Upc : 12 265 v :
onlinechart.cgi (7).png
jarino1978 (8045)|23.7.2010 22:48
Digi tv : 12 531 v + 12 643 V :


Veď aj to DIGI TV má väčší dátový tok, ako UPC !!!!!!!!
onlinechart.cgi (9).png onlinechart.cgi (10).png
rudlus (539)|24.7.2010 02:06
[quote=jarino1978;290396]Digi tv : 12 531 v + 12 643 V :


Veď aj to DIGI TV má väčší dátový tok, ako UPC !!!!!!!![/quote]

tak ak toto tvrdis tak to si si fakt uz nadobro pokazil meno...a s tymi grafmi si mozes vies co....presne to...
to snad ani nie je mozne...
jarino1978 (8045)|24.7.2010 08:53
TV JOJ :
UPC - 2,2 Mbit/s
DIGI TV - 2,35 Mbit/s
SKYLINK - 4,8 Mbit/s

Tie grafy neklamú....

PS : To snáď nie je možné, čo predvádza UPC !!!
crysis81 (91)|24.7.2010 16:56
[quote=jarino1978;290387]0. na 5. stránke si napísal, že UPC má najlepšiu cenu, avšak, klamal si. 8 aj nejaké drobné vs. 15 Euro , no neviem, ja počítať ešte viem.
1. je tam jasne uvedené, že je to odporúčaná cena... aké klamanie ? máš to pomýlené... 9-)
2. áno, aby som pozeral. a nie prerábal. ja fakt neviem. ty aj vieš po mne čítať ? ja sa neviažem. platím len vtedy, ak mám záujem. narozdiel od teba... načo by som platil ESP HD, keď tam ide 70% upscale a dokonca 4:3 a keď je nejaká akcia typu Tour de France, tak si zaplatím. ako aj v prípade ZOH, teraz napr. HD balík neplatím.. a načo ? veď ten obsah som videl 2 mesiace dozadu... chápeš ? život nie je len o tebe... 99 % ľudí tie tvoje argumenty vôbec nezaujímajú. Na HDTV grc obraz nie som zvedavý. A o mazaniciach SD ani radšej nepíšem.
3. ja som neni ochotný platiť aj cent navyše za humusný obraz v podaní UPC, nie som ochotný platiť za FTA programy, ktoré ponúka v balíku UPC, nie som ochotný platiť za rumunské a maďarské shitné programy, to si môže dovoliť len UPC a nie ja. Mňa dané programy z rumunska a maďarska nezaujímajú. \\/ Ja nechápem, prečo mám platiť za programy, ktoré sú nekódované a teda defacto neplatené a dajú sa prijímať bez poplatkov a nejakej UPC shit karty. Pre mňa za mňa nech UPC vyblakuje, že má milión programov v ponuke, pokiaľ to budú FTA a shitné maďarsko-rumunské programy, mne to žily trhať nebude. Takže tvoj argument je akýsi blbý.
4. mňa v ponuke UPC zaujali tie programy, ktoré mám u Skylinku, akurát o 7 Euro lacnejšie, ako u UPC :D
5. to si dobre spravil
6. celý balík MTV Networks mi môže byť na háku, pretože za nič nestojí. Obraz plný kompresných artefaktov naozaj nemusím, lepší obraz má aj Youtube a môžem pozerať, čo si zmyslím. :D
7. ak si spokojný, tak to je dobre. ja nemám odvahu to spochybňovať.
8. ide o to, že ja neplatím za programy, ktoré sú voľne ( zadarmo šíriteľné ), na rozdiel od teba.
9. pravda je tá, že u Skylinku mám v ponuke to, čo si musím u UPC ešte doplatiť a tým pádom šetrím svoje financie.
Stále neviem, kde si zasa zobral nejakým tvojich 20 Euro u Skylinku. Žeby zasa tvoj sen ?
10.- Platím si občas HBO HD u Skylinku. Prečo občas ? Pretože to stačí objednať 1x za 2 mesiace, lebo tam bežia dokola reprízy.
SKYLINK : kedy chcem, vtedy platím a to presne 10,90 Euro / mesiac
UPC : musím každý mesiac počas 12 mesiacov a to takto : 6 mesiacov 9,92 Euro / mesiac + 6 mesiacov 17,56 Euro / mesiac + by som musel platiť Direct Medium , čo vôbec nechcem . Ako by to teda vyzeralo počas 12 mesiacov ?
SKYLINK : 119,90 Euro
UPC : 59,92+105,36+132 = 297,28 Euro
Čiže čo je výhodnejšie ?

A naposledy : ja si platím radšej kvalitnejší obraz a zvuk, ako SD mazanice a plechový zvuk v podaní UPC DIRECT ![/quote]

0. na piatej stranke som pisal ze ma najlepsiu programovu ponuku a cenu(precitaj si to este raz,asi zle vidis).preco tam pocitas balik plus?bavili sme sa o zakladnych balikoch UPC medium 11€(74 prog.),Skylink-9€(cena na oficialnek stranke Skylink)47prog.
1. kde tam vidis ze"odporucana cena"?v cenniku je napisane:"predplatne na 1 mesiac/predplatne na 12 mesiacov".
2. no neviem,s citanim mas skor ty problemy.ja som si dal tv,aby ked chcem pozerat,tak zapnem pozeram.kedykolvek.a nie aby som si pred nejakym programom nieco zbytocne aktivovaval a platil,to fakt nechapem co je za logiku.
tak toto bohuzial presne sedi na teba,len s tym rozdielom,ze 100% LUDI NEZAUJIMA TVOJ SEBECKY NAZOR,TO SI SI UZ MOHOL VSIMNUT VO VIACERYCH TEMACH,AKO TY A TVOJE NAZORY LEZU LUDOM NA NERVY.aha,pardon ty to nevidis,ty vidis len seba.
3. blby je akurat pre teba.vlastne kazdy iny nazor okrem tvojho je pre teba blby.
kazdy nema take kristalove oci ze vidia kazdu nedokonalost.si uvedom ze kazdy obraz pokial neni HD nie je dokonaly.kamarat ma SKYLINK na LCD Sony a ten obraz ma nijako nenadchol,tak sa tu nerozplyvaj aky je uzasny.
4. kazdeho zaujima nieco ine
5. ja viem,dakujem
6. zrejme pocuvas moravanku a tak,takze to beriem ze ta to nebavi.
no ak niekdo povie ze youtube ma krajsi obraz,tak klobuk dole.chcel som ta poslat ocnemu,ale tebe pomozu uz len popolniky na oci.
7. spokojnost nadovsetko
8. ale platis,kupil si si kartu
9. keby si dam skylink,tak si musim dat este dalsie dva baliky,aby som mal to,co je v zakladnom UPC.cize multi balik a hd balik.tak si spocitaj o kolko by som tych 11€ preplatil.cize tiez setrim svoje financie.
10.HBO ma pravdupovediac nezaujima.radsej si pozriem nejaky dokument ako film.

tym tvojim divnym poctom nerozumiem,tak to necham tak.kazdy hadam vie co si dava a kolko to stoji.

Ako sa hovori,mudrejsi ustupi,takze tymto je debatu s tebou oficialne koncim.je vidiet ze mas nejaky osobny problem/alebo odpor k UPC a debata o nom s tebou nema vyznam,lebo treba vidiet obidve strany mince a ty vidis stale len tu jednu.ja proti skylinku nic nemam,lebo aj medzi nim som sa rozhodoval,ale nedokazal mi ponuknut tie programy,ktore som chcel,cize som automaticky volil dalsiu moznost-UPC.hadam som to napisal dost zrozumitelne.
rudlus (539)|24.7.2010 17:19
to crisis
a co si myslis ze je tu jediny???pravdu ti nepovie nikto...preco su proti...ci su neplatici alebo co ja viem co...taky sa tu budu ohanat nejakymi kolacmi...ktorym ani sam nerozumie...poznam kopu takychto ludi co doteraz chodia po sudoch...a aj ja kvoli nim..a taky ma absolutne nezaujimaju...
a vidime to aj tu ako sa tu ludia boja napisat len preto lebo by ich tu par ludi sprdlo len za to ze si si vybral podla seba...banda --------,ktorym ide ani nevedia preco o to aby niekomu vyvratili vlastny nazor na vec...
deje sa to na kazdom fore a tu bol celkom klud...
a teraz sa tu najde par blbcom ktory sa tvaria ako keby im patril patent na rozum...a vtlkaju tu kazdemu tie svoje kraviny...
ja tu nikoho neobhajujem..ale mne to vyhovuje tak ako to je...a nehladam na vsetkom ten kusok zkla ako niekto...od somarin akoze som delaer upc cez predajcu a ja neviem co vsetko som si uz vypocul od zakomplexovanych ludi...
som sklamany aj tymto forom..ale ved co som cakal...priznam sa cakal som viacej....nie od fora ale od ludi tu...
zatial je to len kopa urazok a prazdnych reci..
krizo (6)|24.7.2010 18:10
Podľa môjho názoru je ťažko zrovnávať ponuku Skylink a UPC. Možnosť príjmať bezplatnú ponuku Skylink máme preto, lebo si prenos platia samotné televízie a aj tie dátové toky zodpovedajú skôr distribučným, než bežným komerčným kanálom. Skylink má v tomto prípade príjem z predaja kariet a príjma aj platby od televízii. Balík multi už nie je bohviečo, no poteší že sa človek nemusí viazať a tam sú už dátové toky podstatne nižšie. UPC má komplexnú a širokú ponuku vo veľmi rozumnej cene / 11 € / a aj keď sú tie dátové toky sú nízke, je obraz a zvuk príjemný a kvalitný. Ponuka je najpestrejšia na našom trhu. Takže záverom, komu stačí základná ponuka je optimálny Skylink. Obraz je kvalitný a je to bez mesačných poplatkov / otázka dokedy /. Ak požadujete širokú ponuku programov, určite UPC, ktorý má navrch aj oproti Skylinku, DIGI TV a T-comu.
jarino1978 (8045)|24.7.2010 20:09
[quote=crysis81;290482]0. na piatej stranke som pisal ze ma najlepsiu programovu ponuku a cenu(precitaj si to este raz,asi zle vidis).preco tam pocitas balik plus?bavili sme sa o zakladnych balikoch UPC medium 11€(74 prog.),Skylink-9€(cena na oficialnek stranke Skylink)47prog.
1. kde tam vidis ze"odporucana cena"?v cenniku je napisane:"predplatne na 1 mesiac/predplatne na 12 mesiacov".
2. no neviem,s citanim mas skor ty problemy.ja som si dal tv,aby ked chcem pozerat,tak zapnem pozeram.kedykolvek.a nie aby som si pred nejakym programom nieco zbytocne aktivovaval a platil,to fakt nechapem co je za logiku.
tak toto bohuzial presne sedi na teba,len s tym rozdielom,ze 100% LUDI NEZAUJIMA TVOJ SEBECKY NAZOR,TO SI SI UZ MOHOL VSIMNUT VO VIACERYCH TEMACH,AKO TY A TVOJE NAZORY LEZU LUDOM NA NERVY.aha,pardon ty to nevidis,ty vidis len seba.
3. blby je akurat pre teba.vlastne kazdy iny nazor okrem tvojho je pre teba blby.
kazdy nema take kristalove oci ze vidia kazdu nedokonalost.si uvedom ze kazdy obraz pokial neni HD nie je dokonaly.kamarat ma SKYLINK na LCD Sony a ten obraz ma nijako nenadchol,tak sa tu nerozplyvaj aky je uzasny.
4. kazdeho zaujima nieco ine
5. ja viem,dakujem
6. zrejme pocuvas moravanku a tak,takze to beriem ze ta to nebavi.
no ak niekdo povie ze youtube ma krajsi obraz,tak klobuk dole.chcel som ta poslat ocnemu,ale tebe pomozu uz len popolniky na oci.
7. spokojnost nadovsetko
8. ale platis,kupil si si kartu
9. keby si dam skylink,tak si musim dat este dalsie dva baliky,aby som mal to,co je v zakladnom UPC.cize multi balik a hd balik.tak si spocitaj o kolko by som tych 11€ preplatil.cize tiez setrim svoje financie.
10.HBO ma pravdupovediac nezaujima.radsej si pozriem nejaky dokument ako film.

tym tvojim divnym poctom nerozumiem,tak to necham tak.kazdy hadam vie co si dava a kolko to stoji.

Ako sa hovori,mudrejsi ustupi,takze tymto je debatu s tebou oficialne koncim.je vidiet ze mas nejaky osobny problem/alebo odpor k UPC a debata o nom s tebou nema vyznam,lebo treba vidiet obidve strany mince a ty vidis stale len tu jednu.ja proti skylinku nic nemam,lebo aj medzi nim som sa rozhodoval,ale nedokazal mi ponuknut tie programy,ktore som chcel,cize som automaticky volil dalsiu moznost-UPC.hadam som to napisal dost zrozumitelne.[/quote]
0. pretože Viasaty nie sú v medium, ale musíš cvakať + . ale ty to nikdy nepochopíš, pretože platíš za FTA programy a to ešte maďarské a rumunské 9-). Ale ak by si aj chcel, tak 8,35 vs. 11 Euro, tak Skylink je lacnejší :eek:
1. chlape, ešte raz si prečítaj, o čom si blabotal. pýtal si sa na cenu Skylink karty http://www.skylink.sk/web/structure/9.html
A tá cena je na webe uvedená ako odporúčaná !
2. ja pochybujem, že máš aj nejaký platený balík, pretože napr. programy typu National Geografic, History, Discovery, HBO a pod. programy neustále rotujú, opakujú. Takže ty platíš a pozeráš 2-3 mesiace len reprízy, ja platím, kedy chcem. Napr. HBO stačí pozerať 1 mesiac a ten nasledujúci už nemusíš, pretože to všetko už bolo v tom predcházajúcom mesiaci. O Filmboxoch ani nepíšem, pretože tam stačí pozrieť 1 mesiac a 1/2 roka už nemusíš :D
Ale opäť to nepochopíš !
A nepochopíš ani druhú vec... Aktivácia akéhokoľvek balíka u skylinku prebehne do 5-10s od platby, čiže ja platím kartou online, čo je otázka 10s, ale to ty opäť ani nemôžeš pochopiť :D ja nemusím nikde chodiť, ja nemusím cenu zjednávať. A môžeš si zaplatiť ročne, mesačne, polročne, štvrťročne, proste ako chcem, narozdiel od teba :D
3. trepeš len somariny. akýkoľvek kvalitný SD obraz je na míle kvalitnejší, ako HD mazanica \\/
6. moravanku nepočúvam, ale za tým, čo som napísal si stojím. No veď sa pochváľ, aký dátový tok majú tie tvoje programy MTV na UPC , aké obrazové rozlíšenie používajú a aký dátový tok má audio stopa. Z toho pochopí aj malé decko, že je lepšie a hlavne zadarmo, si dané klipy stiahnuť z youtube a pozerám, čo chcem a nepozerám trápne reklamy a klipy, čo ponúka MTV Networks. A aby si nepovedal, existuje asi 50 FTA programov s rôznym zameraním, ktoré sú obrazovo a zvukovo ďaleko lepšie, ako ten tvoj slávny balík MTV.
Ale to opäť asi nepochopíš !
8. chlape, prosím ťa rozmýšlaj. ja neplatím v ponuke FTA programy mesačne ako ty. To, že som platil kartu Skylink, to do toho nemiešaj. Ja keď točím motorom od 76E do 42W, tak tých FTA programov mám plné zuby.
9. chlape, opäť rozmýšlaj. Napr. Hd balík nie je v základnej ponuke UPC, musíš si ho doplatiť :((
Takže opäť : NEKLAM !
Keby si vedel čítať a hlavne rozmýšlať, tak :
*** balík MULTI HD, čiže GRATIS + SD PAY + HD PAY stojí 187 Euro ročne = 15,58 Euro mesačne
*** balík medium + hd stojí 16 Euro mesačne
Čiže je opäť Skylink lacnejší :((
Naviac ja mám v skylinku v danej ponuke aj všetky 3 programy Viasat + XXX Extreme a ty si ich musíš ešte doplatiť. Nech som neni sviňa, tak vyhodím z toho radšej XXX a dám tam len Viasaty :
*** takže v prípade UPC by som mesačne platil asi koľko ? 21 Euro :-E
*** a ak by som do toho treskol ešte aj XXX, tak koľko by som platil ? Skoro 30 Euro mesačne... :-E

Tak tomu sa hovorí matematika...
alebo už v Ladcoch nevedia ľudia počítať ???? :-E

PS : Odpor mám ku každému, kto vedome a hlavne verejne KLAME !
jarino1978 (8045)|24.7.2010 20:20
[quote=rudlus;290485]a teraz sa tu najde par blbcom ktory sa tvaria ako keby im patril patent na rozum...a vtlkaju tu kazdemu tie svoje kraviny...[/quote]

- počuj, fórum je na to, aby diskutujúci písali slobodne a to, čo si myslia. to neznamená avšak to, že ak má niekto iný názor, tak ho nazývam idiotom. zvlášť, ak niekto podkladá fakty a nie prázdne reči.
- tým grafom rozumiem, naviac mám player, ktorý merá dátové toky, takže presne viem, aké majú dátové toky jednotlivé programy. A môžem ti dať ruku do ohňa, že tie grafy sedia ako riť na šerbeľ.
- ty si predajca sat. techniky, konkrétne predávaš UPC kartičky. Ja nie som predajca, takže moje názory sú čisto praktické a nie obchodné.
- už ťa na toto niekoľkokrát upozornili diskutujúci na http://www.satcentrum.sk, samozrejme aj admin fóra nebol výnimka.
Nemusíš hneď každému tlačiť do hlavy to, čo momentálne predávaš. A to je moja rada v dobrom pre teba. Čiže ber to bez urážky, ber to ako moju osobnú radu. :)

Ja tiež nenazývam idiotom tvoje príspevky na http://www.satcentrum.sk, pričom každý druhý je v štýle, upc je best, dajte si upc. A to bez žiadnych argumentov.
Takže pokoj...
rudlus (539)|24.7.2010 20:48
-------------
jaydoo (542)|24.7.2010 22:21
jarino1978 ?
Prosim ta, mohol by si mi Ty poradit a zaroven zodpovedat na moju otazku, ktorou sa zacala tato diskusia?
jarino1978 (8045)|24.7.2010 22:40
[quote=jaydoo;288989]Chcem sa spytat. Mam Digi tv oficialne a chcel by som k tomu pripojit aj Skylink, aby som mohol pozerat na jednej TV. Co vsetko by som k tomu potreboval ??
Kedze je karta sparovana s STB od Digi, tak asi dalsi DVB-S tuner, druhou parabolu, druhej kabel ??
Mam dve paraboly, takze to by mozna nebyl problem, prez zed jenom jednu diru s kabelem, to treba navrtat druhou asi.
Nebo ?
Dik za odpovede.[/quote]

- ak nemáš problém s Digi TV a si spokojný, iný provider je zbytočný. Máš bohatú ponuku za výhodnú cenu, neviem, čo naviac získaš napr. so Skylinkom.

- no ak predsa by si chcel ešte Skylink a budeš to pozerať na 1TV spolu s Digi TV, tak využí druhú parabolu ( ak nemáš estetický alebo problém s umiestnením ), dokúp si pár metrov kabeláže, 2x F konektor, 1x LNB, STB a kartu Skylink. Takto pozeráš nezávisle, stačí prepínať len vstupy na TV.
- možností je viacero, neviem veľkosť paraboly, môže byť aj Diseq motor, podľa veľkosti paraboly aj multifeed. Cesta multifeedu ( 23,5+1W ) by bola asi najlacnejšia a najvýhodnejšia, pokiaľ nemáš problém so signálom z 1W, samozrejme k tomu kúpa 2x LNB a máš opäť nezávislí príjem.
Pytkin (7947)|25.7.2010 16:50
[quote=crysis81;290271]no tak ked nemas cas na sledovanie tv,si zbytocne vyhodil peniaze za satelit a kartu.uplne by ti stacilo terestrialne vysielanie.
nezastavam si UPC,no pokial ide o programovu ponuku a cenu,tak su na SK najlepsi.bavit sa o sluzbach nema vyznam,lebo odr.avaju nas firmy,telekomunikacie,banky,stat...takze cakat od inych ludske jednanie by bolo dost naivne.[/quote]

terestrialne vysielanie je podla mna nepozeratelne .. je to strasne rozmazane .. teda hovorim samozrejme o DVB-T .. DVB-S je optimalne v pomere cena/vykon .. zaplatis 2 litre a pozeras do bezvedomia ..

moj nazor na UPC som napisal .. jednak neponukaju ziaden free balik .. kvalita je zla .. a su to kokoti .. nemam ich rad .. a nechcem od nich nic .. jedine zadarmo .. ako sa hovori , darovanemu konovi ....
vivid.sk (11472)|27.7.2010 18:53
terestrialne vysielanie je podla mna nepozeratelne

A to by si clovek myslel, ze 4 kanaly v jednom DVB-T muxe budu vyzera prinajmensom rovnako, ako tie iste programy na Astre.
StD (8612)|27.7.2010 19:01
[quote=vivid.sk;290807]terestrialne vysielanie je podla mna nepozeratelne

A to by si clovek myslel, ze 4 kanaly v jednom DVB-T muxe budu vyzera prinajmensom rovnako, ako tie iste programy na Astre.[/quote]

Ty "Astro" - předevčírem jsem si dělal premieru dokumentu "Eichmans Ende" z ARD a datový tok tam je 6600+- Average... cheche plus AC3 a dvě další audia. Nekecám. Jděte se s těma vašima Pay-TV vycpat. :BB::D:-E
jarino1978 (8045)|27.7.2010 20:10
môžem len potvrdiť. Napr. aj PRO7, SAT1, RTL v SD verzií vyzerajú tak, že na HD je aj zbytočné myslieť, popritom to ženú v slabšom dátovom toku.
jaydoo (542)|28.7.2010 12:37
[quote=jarino1978;290815]môžem len potvrdiť. Napr. aj PRO7, SAT1, RTL v SD verzií vyzerajú tak, že na HD je aj zbytočné myslieť, popritom to ženú v slabšom dátovom toku.[/quote]

Teraz som stratil nit. KDe idu tak dobre ?
StD (8612)|28.7.2010 13:06
[quote=jaydoo;290871]Teraz som stratil nit. KDe idu tak dobre ?[/quote]

Na FTA NE-české a slovenské stanice, ale normální veřejnoprávní i soukromé.
jaydoo (542)|29.7.2010 10:53
[quote=Dagy2;289030]jaydoo: ak chceš TV s DVB-S tak sa ti možno vyplatí počkať až sa zase rozbehne predaj UPC Direct predplatených ročných kariet. Potom môžeš použiť tú istú parabolu ako píše rudlus len zapojíš kabel do DVB-S na novom TV a môžeš pozerať UPC - určite v lepšej kvalite než DIGI.[/quote]

A ako je to s tymi predplatenymi kartami ?
rudlus (539)|31.7.2010 07:57
[quote=jarino1978;290428]TV JOJ :
UPC - 2,2 Mbit/s
DIGI TV - 2,35 Mbit/s
SKYLINK - 4,8 Mbit/s

Tie grafy neklamú....

PS : To snáď nie je možné, čo predvádza UPC !!![/quote]

skoda ze tu nedas kolacik Skylinku napr.Astra 3B (23.5E) - 11875.00 H kde je 39,3 mb a 16 programov-to by bolo zaujimave..ako vravis ze na jeden program, je skoro 5mb--ahaa..asi preto lebo tam ten kolacik nie je vsak,???....xixixixi.
ak budu rozsirovat tak pochybujem ze budu mat nove tp...ja len tak na okraj ...
alebo Astra 3B (23.5E) - 11992.00 H a 14 programov...
jarino1978 (8045)|31.7.2010 09:38
škoda, že nevieš rozlíšiť Cslink a Skylink.
rudlus (539)|31.7.2010 09:52
[quote=jarino1978;291161]škoda, že nevieš rozlíšiť Cslink a Skylink.[/quote]

skoda ze nevies citat...ze prakticky skoro 70 percent pouzivaju tie iste stanice obaja...
jarino1978 (8045)|31.7.2010 12:29
[quote=rudlus;291162]skoda ze nevies citat...ze prakticky skoro 70 percent pouzivaju tie iste stanice obaja...[/quote]

ja čítať viem, na rozdiel od teba viem aj rozmýšľať :

11 875 H : Celkovo : 14 programov

počet programov v ponuke SKYLINK : 4 programy

11 992 H : Celkovo : 13 programov

počet programov v ponuke SKYLINK : 10 programov

[quote=rudlus;291158]skoda ze tu nedas kolacik Skylinku napr.Astra 3B (23.5E) - 11875.00 H kde je 39,3 mb a 16 programov-to by bolo zaujimave..ako vravis ze na jeden program, je skoro 5mb--ahaa..asi preto lebo tam ten kolacik nie je vsak,???....xixixixi.
ak budu rozsirovat tak pochybujem ze budu mat nove tp...ja len tak na okraj ...
alebo Astra 3B (23.5E) - 11992.00 H a 14 programov...[/quote]
02.png
rudlus (539)|31.7.2010 13:13
pozeram akurat Simpsonovcov na ct 2..v hnusnom datovom toku "1,8-2 mb"
ha
ha
ha
ha
a nezabudni napisat ze ta moja ariva ale uplne totalne zle meria dat.tok...
100_2610.jpg
jarino1978 (8045)|31.7.2010 17:03
nahraj 1 min. stream a upni ho na net.
Pytkin (7947)|31.7.2010 19:58
rudlus : sak ti tam pise 429 KB/s, to je 3.5mbps
jarino1978 (8045)|31.7.2010 21:20
[quote=Pytkin;291189]rudlus : sak ti tam pise 429 KB/s, to je 3.5mbps[/quote]

pytkin : lenže človek sa nikdy nedozvie, či to bol min., average alebo maximálny bitrate. preto nech dá 1 min. stream a uvidíme, čo tam je...
jarino1978 (8045)|31.7.2010 21:27
@Rudlus : asi takto si to predstavujem.....
1. Tie grafy znázorňujú average, čiže priemerný dátový tok. Pretože vreco je len jedno, tak každý program má nejaký average bitrate ( to je ten, čo je v grafoch o pár príspevkov dozadu ), pretože celkový dátový tok všetkých programov v TP = jeho maximálna kapacita. Takže tie grafy sedia ako riť na šerbeľ...
2. Daj 1 min. stream z UPC z 1W ( CT2/JOJ/CT4 ) , alebo trebárs National Geografic, Discovery, Nova Sport a pod. Ja tu zasa dám dáta z Digi TV, Skylink a Cslink.
3. To tvoje meranie za pomoci čínskeho gumáku stojí za prd : meria to debilne, musíš mať kalkulačku na prevod z KB/s na Mbit/s a hlavne, ani boh nevie, čo sú to za dáta ( min, stred, max ). Pomôže len ten stream a analýza, ktorá vyzerá nasledovne :
tv joj-skylink.png tv joj-digi tv.png ct4-skylink.png ct4-digi tv.png ct2-skylink.png ct2-digi tv.png
Pytkin (7947)|31.7.2010 23:33
jarino : pekne data .. sak to digi ide polovicu zo skylinku ..
jarino1978 (8045)|1.8.2010 13:35
veď to je aj vidno na obraze....
podobne kockato je na tom aj UPC Direct.
rudlus (539)|1.8.2010 19:59
[quote=jarino1978;291259]veď to je aj vidno na obraze....
podobne kockato je na tom aj UPC Direct.[/quote]

az bude ponuka programov co sa tyka poctu taku aku maju digi a upc....potom sa budeme bavit...potom to bude zaujimave...ak to niekedy nastane..
jarino1978 (8045)|1.8.2010 20:59
mne momentálna ponuka plne postačuje, aj tak nemám čas to pozerať všetko. Inak Skylink rozširuje ponuku 2x ročne, na jeseň príde sľúbené rozšírenie ponuky. Skylink bude meniť parametre TP, kde zdvihne kapacitu na 60 Mbit/s, takže tam vleze ešte jeden HD program, osobne tipujem National Geografic Wild HD.

PS : Radšej som za to, aby bolo menej programov, ale v ako tak obstojnej kvalite. To sa žiaľ o ponuke Digi TV a UPC nedá povedať. Ja nepotrebujem platiť za kopec maďarských a rumunských FTA programov, ktoré si každý ulapí bez prístupovej karty a má to ZADARMO !!!!
Pytkin (7947)|2.8.2010 02:24
Suhlasim s jarinom .. zbytocne je mi 100 programov , ktore aj tak nepozeram .. momentalne mam bez platby vyse 20 slovensko-ceskych kanalov .. vobec nemam cas to pozerat ..
Pitomec (10211)|2.8.2010 08:28
[quote=Pytkin;291318]Suhlasim s jarinom .. [COLOR=red]zbytocne je mi 100 programov , ktore aj tak nepozeram[/COLOR] .. momentalne mam bez platby vyse 20 slovensko-ceskych kanalov .. vobec nemam cas to pozerat ..[/quote]To je pravda jenom zčásti, protože líp si vybereš ze 100 programů než z 20 8-)
Pytkin (7947)|2.8.2010 09:00
pitomec ; ale ja uz teraz tych 20 ani neprestukam :) viac ako k 10temu ani nestukam .. vzdy skorej zaspim :)
peco (772)|2.8.2010 11:11
Mam full ponuku od SkyLink a nieco aj od cslink a UPC. Okrem toho nejake programy v emu (digi a pod.). TV mam HD Ready Panasonic plasmu 42". Pozeram len zo SkyLink-u CT-cka, STV-cka a obcas nejaky sport. Manzelka okrem toho serialy na JOJ. Kvalita SD programov na SkyLink ma povacsine neuchvacuje. Najlepsie su na tom filmy, serialy a dokumenty, kde maju original v HD a sucasne ich vysielaju aj na CT HD. Stanice, kde pchaju reklamu pocas filmu, ci serialu sa snazim nezapinat, vydrzim pri tom len po prvu reklamu a prepnem :)

Digi TV a UPC ponuku vyuzivam len na CRT televizore 29", kde sa to pozerat da. Otec a brat si pochvaluju :)

Osobne som nic nemeral. Subjektivne podla pozorovania na 42" HD ready plasme som prisiel k tymto zaverom:

SkyLink/CSlink
CT --najlepsia kvalita
STV,Markiza --prijatelna kvalita
JOJ, JOJ Plus --obcas prijatelna kvalita
TA3 -- neprijatelna kvalita

HBO, HBO2 --obcas prijatelna kvalita
filmbox, CSFilm, KinoCS, Spektrum, MGM a pod -- neprijatelna kvalita
Minimax, Disney Channel, JimJam, CS mini -- neprijatelna kvalita (detom to ale nevadi)

Digi TV/ UPC
ani jeden SD kanal nema prijatelnu kvalitu

Pri pouziti CRT TV 29" su takmer vsetky stanice zo SkyLink, Digi a UPC v prijatelnej kvalite.
Pitomec (10211)|3.8.2010 10:19
[quote=Pytkin;291327]pitomec ; ale ja uz teraz tych 20 ani neprestukam :) viac ako k 10temu ani nestukam .. vzdy skorej zaspim :)[/quote]Já taky radši sedím na žejdlíku Plzně, než u TV :BB:
jarino1978 (8045)|3.8.2010 14:25
no ešte že pivo nepijem :-k
ja len vínečko... B-)
peco (772)|4.8.2010 08:00
Vinko je super :)
Dobre pivko rovnako.
jarino1978 (8045)|4.8.2010 16:15
Počet predplatiteľov satelitných platforiem na Slovensku
v zátvorke dátum, ku ktorému je údaj aktuálny

Skylink 285 000 (začiatkom apríla)
Digi TV 280 000 (súčasný údaj)
CS Link 50 000 (ku koncu roka 2009)
UPC Direct 31 200 (30. jún)
Magio Sat 15 000 (koniec apríla)

http://medialne.etrend.sk/televizia-spravy/satelitna-digi-tv-zverejnila-pocet-predplatitelov-ma-menej-ako-skylink.html