Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

format dat v CT

LOPOLO_2 (488)|8.7.2010 22:55
Zprava pro vsechny uzivatele Vegasu s ohledem na tenhle topik zni, kdyz pouzijete volbu “Adjust source media to better match project or render settings”, vegas posune zdroj o jeden radek stejne jako nejvyspelejsi systemy a vysledek bude kvalitativne bez ztraty kyticky.
MIHI (940)|9.7.2010 00:07
Takže už OK?:) Jestli to chceš zkontrolovat, tak pošli.
Pave1 (4279)|9.7.2010 06:24
MIHI - jsem Lopolovi poslal soubory z MC.

Lopolo - takže žádný "blend půlsnímků" se nekoná :-) ?

Tak to jsem za všechny Vegasisty rád (protože by to jinak nedávalo žádný smysl).
LOPOLO_2 (488)|9.7.2010 10:04
[quote=MIHI;288609]Takže už OK?:) Jestli to chceš zkontrolovat, tak pošli.[/quote]

odpoledne zase kousicek poslu, diky :-)
LOPOLO_2 (488)|9.7.2010 10:06
[quote=Pave1;288612]
Lopolo - takže žádný "blend půlsnímků" se nekoná :-) ?
Tak to jsem za všechny Vegasisty rád (protože by to jinak nedávalo žádný smysl).[/quote]

mas k dispozici obe volby .. dneska mrknu ta ten tvuj vystup
Pave1 (4279)|9.7.2010 10:47
Obě volby jsou Lopolo k dispozici pro DEINTERLACI - ne pro export prokládaného materiálu, kde musí potichu spinkat.

Zkus to promyslet, k čemu to menu "deinterlace method" slouží :-) .
LOPOLO_2 (488)|9.7.2010 13:56
[quote=Pave1;288633]Obě volby jsou Lopolo k dispozici pro DEINTERLACI - ne pro export prokládaného materiálu, kde musí potichu spinkat.

Zkus to promyslet, k čemu to menu "deinterlace method" slouží :-) .[/quote]

V reakci, zadny blend se nekona konstatuju, ze i ten se muze konat, zalezi na uzivateli, pac jsou k dispozici oba zpusoby. Vegas opet prekvapil. Bud vygenerovani novejch fieldu nebo muzes zdroj posunou o radek. Zkus to promyslet :-)
Pave1 (4279)|9.7.2010 14:35
Žádný blend půlsnímků se u prokládaného exportu NEKONÁ, zkus to už pochopit :-) .

(ano, u specifických efektů, např. zpomalení, může u většiny sw dojít na interpolaci, blend či dokonce morph, to samé platí pro některé specifické efekty s vyhlazením, které většina sw dovolí nastavit individuálně, třeba MC zná 8 způsobů zpomalení z hlediska práce s půlsnímky nebo 6 různých filtrů vyhlazení pro panorámu fotografií či 3 způsoby práce s půlsnímky u mrtvolek, atd - to se ale nastavuje individuálně pro konkrétní efekt, podle obsahu záběrů, byť existuje možnost některá nastavení "předurčit pro celý projekt", vždy je lze i přebít nastavením v efektu). Kromě těchto specifických RENDERů (přepočtů) některých efektů ale na žádný blend/interpolaci půlsnímků při záverečném přepočtu do určité komprese (aneb exportu) při prokládaném nastavení nedochází.

Ale já už jsem zvyklý, že si dotyčný vede svou, dokud se sám nedosvítí poznání, takže další příspěvky k tomuto pokládám za zcela zbytečné :D .

(Vegas je navíc "patlal", který míchá menu exportu pro deinterlaci se základním nastavením renderů efektů v projektu, předpokládám ale, že jako každý slušný sw dokáže primární setting projektu přebít individiulními nastaveními v těch speciálních efektech, kterých se nastavení týká).

Pro deinterlaci při exportu do neprokládané komprese (tedy nejen speciálních efektů ale všeho materiálu) by bylo logické použít nastavení v export okně (a ne nastavení renderů některých efektů projektu), ale to už je pod jejich rozlišovací schopnost .-) .
LOPOLO_2 (488)|9.7.2010 19:42
Ty ses uplne mimo a je videt, ze Vegas vubec neznas a nepracujes s nim. :-)