Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Capture miniDV to PC-zajímavost nebo logika??

Badis (226)|9.2.2005 18:24
Zdrávím všechny, zvlášť Pitomce (snad zareaguje)! Vlastním kartu jeho zamilované značky(bez urážky) Canopus ADVC 1394. Většinou nahrávám z TV nebo VHS, nějaké ty rarity a tak. Když nelze sehnat kvalitní digi zdroj. Kvalita videa v pořádku. Snad jen ti dropped frames 10 za hodinu :-(( . Včera jsem měl možnost poprvé nahrávat z digi zdroje. Kamera Sony bla bla bla...Propojení in-out DV. A světe div se, po dropped frames ani památka B-) Nahrával jsem hodinu a pět minut. Je v tom logika? Analog-fuj, digi-super? To by na to snad nemělo mít vliv? :OO Z VHSky táhnu 10 metrů kabelu. Z kamery 1 metr. Díky za názor.
Badis (226)|9.2.2005 18:26
Ještě jsem zapoměl.Láduju to do Vegasu 5.0. procesor P4,systém XPčka.
Pitomec (10211)|9.2.2005 20:47
Pokud grabuješ analog, tak nejlíp na vyzkoušení je použít třeba signál ze satelitního receiveru. Při nějaké VHSce, navíc připojené prádelní šňůrou a tutově přehrávané na videorekordéru podivných parametrů :-E , to asi nebude ono. Mimochodem - na grabování existuje softík WinDV (http://windv.mourek.cz) :-)
pee.tr (1208)|10.2.2005 13:51
Z VHS ti vypadavaji snímky díky bordelu na kazetě nebo nekvalitě nahrávky - vyzkoušeno.
Když jsem měl jednou VHS v děsnej kvalitě a ještě nějak divně namotanou, padalo to uplně neskutečně (500 snímků za 15 minut). Až když jsem jí přetáčením prohnal tam a zpátky, tak se to jakž takž uklidnilo.
Holt TVkarta nemá ráda chyby v obraze. :BB:
petrib (14)|20.2.2005 10:42
"Z VHSky táhnu 10 metrů kabelu."

to se skoro divim ze ti tam neco dotece !? u analogu platilo : kratky kabel S-video, rozhodne ne compzit (!) , kvalitni konektory, nekrizit s napajecimi kabely, etc alchymie s cimkoliv co by mohlo ovlivnit kvalitu prenosu signalu, prehravani pasky, ....
Pitomec (10211)|20.2.2005 11:27
[quote=petrib]"Z VHSky táhnu 10 metrů kabelu."

to se skoro divim ze ti tam neco dotece !? u analogu platilo : kratky kabel S-video, rozhodne ne compzit (!) , kvalitni konektory, nekrizit s napajecimi kabely, etc alchymie s cimkoliv co by mohlo ovlivnit kvalitu prenosu signalu, prehravani pasky, ....[/quote]
Kabel 15m kompozit žádný problém (pokud to je tedy skutečně stíněný kabel a ne nějaká haluz od Ťamanů za dvacet kaček).
Badis (226)|20.2.2005 12:30
Stíněnej je, ale ale Pitomec to odhadl přesně-prádelní šňůra. 9-) Petrib- signál dojde vždycky a včas :-D
TomasV (4)|25.3.2005 11:54
No nikde sem to tady nezahlid, a myslim, ze to asi je vsem znamo, ale na vypadavani snimku ma taky hodne vliv jestli na disku, kam zachytavas mas nejaky dalsi veci nebo ne. Jednou sem nahraval z analogu a taky mi padaly jeden droped frame za druhym. Nekde sem se docetl toto a tu cast disku na kterou sem zachytaval sem uplne vymazal a naformatoval. Potom sem nahraval to same a droped frame nebyly zadny.
Alf (888)|25.3.2005 19:01
[quote=TomasV]No nikde sem to tady nezahlid, a myslim, ze to asi je vsem znamo, ale na vypadavani snimku ma taky hodne vliv jestli na disku, kam zachytavas mas nejaky dalsi veci nebo ne.....[/quote] To není tak docela pravda. Disk může být třeba skoro plný. Je ale několik základních pravidel, která je u disku pro ukládání záznamu potřeba dodržet (předpokládám samozřejmě dostatečnou rychlost a velikost disku):
1. Nesmí na něm být OS
2. Nesmí na něm být stránkovací soubor Windows
3. Je vhodné často provádět defragmentaci

Ještě doplňuji: Samozřejmě je myšlen disk fyzický, nikoliv logický.
Pitomec (10211)|26.3.2005 11:02
1. OS na něm být může a nemusí to vadit (samozřejmě je lepší, když tam není).

3. Defragmentace je u disků 5400rpm, 7200rpm (a vyšší) naprosto zbytečná - osobně jsem ji nikdy nedělal (ani v dávných dobách) a žádné snímky mně nevypadávaly ani nevypadávají.
Alf (888)|5.4.2005 21:03
[quote=Pitomec]1. OS na něm být může a nemusí to vadit (samozřejmě je lepší, když tam není).

3. Defragmentace je u disků 5400rpm, 7200rpm (a vyšší) naprosto zbytečná - osobně jsem ji nikdy nedělal (ani v dávných dobách) a žádné snímky mně nevypadávaly ani nevypadávají.[/quote]
Ad 1) Ať je po tvém. Opravuji - neměl by tam být OS.
Ad 3) To je diskutabilní. Fragmentace nemusí vadit, pokud se disk používá jen (nebo převážně) pro práci s videem, poř. jinými velkými soubory. Jestliže se ale používá pro ukládání "všeho", mohlo by to způsobovat problémy.
ODSakEda (2278)|6.4.2005 00:27
Kabel Composit 50m? No problém! Propojuji tak občas zábavu v restauracích s více oddělenými místnostmi! Kamera chodí po place a Compositem se to láduje do projektorů a jednoho VHS recorderu co to jeho interním modulátorem láduje do anténního rozvodu a spousty televizí v mnoha dalších místnostech:-) Zábava se tak opravdu psichologicky propojí! Dokonce si posílaj lidi pozdravy a úšklebky z místnosti do místnosti i se zvukem! Např. živá kapela v jedné větší místnosti je vidět i slyšet všade :-D

Přiznávám dobrovolně , že jde ale o profi stíněný kabel Zeck mono Instrumental ! 9-)