Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MKV > AVCHD se zachovanim rozliseni

Saddako (39)|16.6.2010 08:55
Ahoj, jak lze udelat bez prepoctu prevod MKV do AVCHD pokud mam MKV s nestandartnim rozlisenim? Pokud udelam pomoci Tsmuxeru z filmu 1920*804 AVCHD disk, tak ten pak bezi na PS3 roztahnuty na vysku. Jde nejak vlozit informaci o spravnem pomeru stran?
SPAWN (744)|16.6.2010 09:17
Pouzij program multiAVCHD 3.0 tam lze nastavovat vse mozne podle libosti. :-)
Saddako (39)|16.6.2010 09:53
Zkousel jsem to, ale program mi nahlasil (opet) nestandartni rozliseni. Pri vytvoreni disku a pusteni na PS3 byl obraz posunut zcela nahore a titulky zcela dole. Jde ve zminovanem programu vynutit centrovani obrazu?
vivid.sk (11472)|16.6.2010 10:25
[quote=Saddako;286009]Zkousel jsem to, ale program mi nahlasil (opet) nestandartni rozliseni. Pri vytvoreni disku a pusteni na PS3 byl obraz posunut zcela nahore a titulky zcela dole. Jde ve zminovanem programu vynutit centrovani obrazu?[/quote]


ale ty mas nestandardne rozlisenie. Pre maximalnu kompatibilitu by malo byt delitelne 16timi (preto sa vysiela na satelite s 1088 riadkami).

Vacsine dekoderov staci delitelnost osmimi, v tvojom pripade ani toto neplati.
Saddako (39)|16.6.2010 11:24
Ja vim, ze mam nestandartni rozliseni a proto potrebuji SW, ktery vytvori (napr. vlozenim pruhu) rozliseni standartni. Jak jsem vsak psal, tak multiAVCHD mi vytvori filmovy pruh v horni casti a ne uprostred obrazovky. Potrebuji tedy bud poradit jak umistit pomoci multiAVCHD video do stredni casti obrazovky a nebo jak vytvorit nove video bez rekomprese se standartnim pomerem stran.
artam (1147)|16.6.2010 12:59
Saddako:
Uvedom si ale jednu vec, ze vkladanie pruhu do obrazu znamena kompletne prekodovanie (rekompresia) celeho videa.

Bez rekompresie musi vycentrovanie obrazu s nestandardnym poctom riadkov zabezpecit jedine prehravac, to nijakym "bezstratovym" zasahom do video streamu nedosiahnes, a tudiz ziadny taky SW neexistuje.
Saddako (39)|17.6.2010 14:29
OK. To jsem potreboval vedet. Zadny program, ktery by dokazal vlozit do .m2ts, .ts pripadne do BluRay ci AVCHD informaci "zachovej pomer stran" (resp. pri prehravani dopln cerne okraje tak aby byl zachovan pomer stran) tak jako to delaji SW prehravace proste neexistuje.

Diky
artam (1147)|18.6.2010 00:09
Saddako:
Len pre upresnenie: ono sa do streamu neuklada informacia "zachovaj pomer stran" ale na vypocet vysledneho pomeru stran je tam parameter PAR (pixel aspect ratio), ktory hovori o tom, v akom pomere stran ma byt kazdy obrazovy pixel zobrazovany - hodnota ina ako 1 znamena, ze je to obdlznik, nie stvorec. Tuto hodnotu ide zmenit bezstratovo. Ale to je tak asi vsetko. PAR spolu s poctom pixelov v ose X a Y na snimok su potom jedinymi informaciami, s ktorymi si musi prehravac vystacit pri zobrazeni.

Potom je tu ta podmienka delitelnosti rozmeru 16 alebo 8 - to uz suvisi s implementaciou samotneho dekoderu h.264 a sposobu vykonavania matematickych vypoctov nad obrazovou maticou. To byva u hardveru dost striktne - predsa je to len "nadratovane" v chipe, ktory ma svoje obmedzenia na pamat a vypocty. U softverovych prehravacov je to ine, tam sa vsetko da vyriesit programovo a je jedno, ci ten program v pamati zaberie 10 alebo 100MB a pri TB diskoch netreba prilis strazit jeho velkost.
ai (2993)|18.6.2010 02:54
Dalsi body dolu pro slavnou , propracovanou Blu-Ray normu a jeji specs,tedy jeji novou odnoz AVCHD ...,neni mozno korektne prehravat ctvercovy pixel, nebo neco jineho krome 16:9 ,nebo co mi tu unika ?
Saddako (39)|18.6.2010 09:18
Tak to je dost hloupy omezeni :( Doufal jsem, ze to pujde pomoci SW nejak ocurat aby slo udelat AVCHD placku bez rekomprese. Jak tedy funguje ten multiAVCHD? Ten to prepocitava?
Neslo by bez rekomprese spojit jeden snimek v plnem HD (1920*1080) s oriznutym filmem (napr. 1920*804) a tim vnutit informaci o rozliseni dle prvniho snimku? Neco podobneho u mpeg2 snad fungovalo i bez rekomprese (pri spojovani 16:9 a 4:3 byli automaticky doplneny okraje) a nechce se mi verit, ze by MKV byl soubor, ktery jiz nejde nejak upravit.
vivid.sk (11472)|18.6.2010 09:43
Saddako> treba to povedat otvorene. Amater, ktory robil ten rip asi nebol prilis technicky zdatny jedinec a spravil exaktny crop (co je v tomto pripade ZLE).
Keby si mal vysledne rozlisenie o 4px mensie, tak tieto problemy nemas. Takto ti nezostava nic ine len "zohnat" iny zdroj toho filmu, alebo spravit recompress.

Mam pocit, ze instrukcie H264 dovoluju elegantne cropnut blok o velkosti 8px. (vie to napriklad CoreAVC pri prehravani 1088 streamov zo satelitu - aby sa nerobil downscaling). Aj keby si vsak nejako nasiel sposob ako to ulozit, tak cropnut 8px ti nepomoze. Ty potrebujes 4px.
Saddako (39)|18.6.2010 10:11
Njn. Nezbyva asi nez cekat zda tvurce tsMuxeRu nejak nerozpohybuje volbu "Restore cropped video to full size". Jak jsem tak hledal tak lidi co na to cekaji je hodne.

Diky vsem za info.