Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mascom MC5301CR - zkušenosti, rady, problémy

jarino1978 (8045)|14.6.2010 20:19
1,5 TB HDD bude problém. doporučujem max. 500 GB.
Dagy2 (3153)|14.6.2010 21:15
Viem že je to vlákno o Mascome, ale keďže porovnávate s Vantage 8000 rád by som sa opýtal k Vantage 8000:
1/ zdieľa interne kartu aj s originálnym FW od výrobcu s ktorým ho kúpim?
2/ je interný HDD a chladenie originálne od výrobcu alebo musím nájsť bastliaceho predajcu?
3/ EPG je nahrané a uložené na disku a je tak k dispozícii po zapnutí STB okamžite po zapnutí pre všetky programy - tzn, že zapnem STB a napr. pri počúvaní správ z TA3 na pozadí môžem programovať všetky časovače pre ostatné programy a "študovať" čo ktorý kanál večer vysiela aj s popisom filmov?
4/ predĺženie úseku nahrávania (zapnutie skôr a vypnutie neskôr) pri programovaní z EPG musím zadávať u každého časovača alebo sa dá prednastaviť v menu tak aby bol záznam automaticky predĺžený vždy pri volbe cez EPG napr o 20minút?
5/ prenos nahrávok cez WiFi LAN do PC ?
6/ nastavenie časovačov cez internet napr. nestíham futbal pretože som sa zdržal v práci tak si nastavím z práce časovač a po príchode domov pozerám cez time shift?
7/ koľko strán má pamäť teletextu, resp. či teletext "prepúšťa" do TV
8/ má JOG funckiu pre posun záznamu?
9/ koľko je záruka na prístroj?

Díky za odpovede
jarino1978 (8045)|14.6.2010 21:26
1. nie
2. nie, chladenie ani netreba, doporučujem externý HDD
3. EPG sa neukladá na HDD, je dostupné do 5s od nabootovania STB. Programovať sa takto dá... Pri nahrávkach máš možnosť si zvoliť aj uloženie komplet EPG informácií o nahrávanom programe
4. zadávaš ručne
5. myslím že nie
6. nie a ani o takom STB neviem
7. neobmedzene s poslednými FW
8. nerozumiem.
9. 2 roky
geronimoh (2327)|14.6.2010 21:34
To Dagy2 :
1. Koupil jsem STB s neoficiálním firmwarem, který sdílení karty umožňuje (s oficiální firmwarem by vestavěné čtečky nepodporovaly Cryptoworks, pokud budeme mluvit o Skylink kartě)
2. Koupil jsem ho s vestavěným HDD 1TB a aktivním chlazením
3. Po zapnutí STB nemám EPG pro všechny programy ihned k dispozici, takže asi ne. EPG si přijímač pamatuje minimálně do vypnutí.
4. V menu je položka pro automatické prodloužení záznamu časovače o zadaný čas, ještě jsem to nezkoušel
5. Nepoužívám, mám STB propojený s PC USB kabelem
6. O takové možnosti nevím
7. Propouštět teletext do TV bude asi jen přes SCART, přes HDMI asi ne
8. Upřesni dotaz
9. Klasika 2 roky
Dagy2 (3153)|14.6.2010 21:42
[quote=jarino1978;285823]1. nie
2. nie, chladenie ani netreba, doporučujem externý HDD
3. EPG sa neukladá na HDD, je dostupné do 5s od nabootovania STB. Programovať sa takto dá... Pri nahrávkach máš možnosť si zvoliť aj uloženie komplet EPG informácií o nahrávanom programe
4. zadávaš ručne
5. myslím že nie
6. nie a ani o takom STB neviem
7. neobmedzene s poslednými FW
8. nerozumiem.
9. 2 roky[/quote]
Hm...
Mám Digicorder HDS2 a uvažujem o ďalšom stroji tak porovnávam, pretože 8000 bol moja druhá voľba ale v čase mojej kúpy ešte nevedel strihať záznamy. Len čiastočné zdieľanie karty obmedzené na rovnaký transpondér u Digicordéru som riešil dvomi kartami, ale v súčasnosti používam v dvoch CI slotoch SkyLink + UPC takže musím vyberať z ktorej karty nastaviť nahrávanie aby sa programy neprekryli z rovnakej karty a to dosť otravuje.
Odpovede 1/ nie a 2/ nie ma teda sklamali
3/ znamená, že hneď po nabootovaní sú EPG informácie zo všetkých naladených staníc k dispozícii bez toho že by som ich musel všetky precvakať? Ako to Vantage dokáže keď po nabootavaní pozerám napr. uvedenú TA3 ale chcem v EPG vidieť čo dáva dnes HBO a Filmbox?
4/ pri každom programovaní z EPG vždy musím zadať predĺženie? Hm, to je dosť otravné?
5/ a 6/ toto TechniSat vie, preto sa na to pýtam u Vantage
7/ super (môj TV má len 4 stránky. TechniSat ich má asi 800)
8/ okrem pretáčania vpred-vzad 4-mi rýchlosťami je u TechniSat "JOG", t.j. posun dopredu-dozadu po jednom obrázku alebo počas držania šípky. To je dosť dobrá funkcia pri strihaní nahrávok
9/ Nám dali Nemeckí súdruhovia 3
jarino1978 (8045)|14.6.2010 21:59
1+2 - oficiálny FW má uzamknuté interné čítačky, nepozná CW, pozná len Conax. K tomu HDD. Nechápem použitie interného HDD, externý má nespočetne viac výhod.
3 - EPG sa ukladá do flash, je k dispozícií celá aktuálna družica. Po vyvolaní lišty EPG máš k dispozícií všetko podľa poradia, stačí len listovať.
4 - EPG je len obyčajný stream, ktorý nevie odhadnúť, či program začne skôr, alebo neskôr, alebo jeho skončenie. Zadať editáciu času je otázka 6s.
6- toto vie Technisat ?
7 - STB má interný TXT modul, cez HDMI neprepúšťa TXT signál
8 - toto Vantage nevie
Dagy2 (3153)|14.6.2010 22:23
[quote=jarino1978;285827]1+2 - oficiálny FW má uzamknuté interné čítačky, nepozná CW, pozná len Conax. K tomu HDD. Nechápem použitie interného HDD, externý má nespočetne viac výhod.
3 - EPG sa ukladá do flash, je k dispozícií celá aktuálna družica. Po vyvolaní lišty EPG máš k dispozícií všetko podľa poradia, stačí len listovať.
4 - EPG je len obyčajný stream, ktorý nevie odhadnúť, či program začne skôr, alebo neskôr, alebo jeho skončenie. Zadať editáciu času je otázka 6s.
6- toto vie Technisat ?
7 - STB má interný TXT modul, cez HDMI neprepúšťa TXT signál
8 - toto Vantage nevie[/quote]
1/ počítal som s tým, že zdieľanie u TechniSat beží len na jednom transpondéri, preto som mal 2karty SkyLink (CZ a SK, pretože vtedy Nova na SK karte nešla). Teraz je to na oboch kartách otvorené, tak som jednu kartu vymenil z dôvodu ESPN, HBO2, HBO Comedy, Film+ za UPC Direct (na Thore by som rád ešte Cinemax2, Sport2). A teraz je to fakt otrava dávať pozor, že keď nahrávam z HBO UPC musím voliť pre druhý záznam alebo pozeranie napr. STV zo SkyLinku.
čítačky sú tiež len CONAX a samozrejme TechniSat neumožňuje neofiko FW.
2/ ja USB HDD nechcem. ale to je otázka lenivosti užívateľa. Mne vyhovuje interný HDD (je absolutne tichý a chladený), navyše používam sleep režim HDD po 2-och minútach. Ak potrebujem niečo napáliť, pošlem to po LANe do PC.
3/ TechniSat v noci prebehne všetky nastavené programy a uloží EPG na disk. Takže je EPG prístupné pre všetky programy vždy po každom zapnutí ihneď.
4/ v menu je prefix v minútach 0÷99min pre skorší štart a neskoršie vypnutie. Takže pri programovaní z EPG automaticky je tam vždy napr. +20min.
6/ TechniSat má prístup cez sieť do webového prehliadača časovačov a možnosť ich nastavenia cez sieť. Po voľbe programu z ponuky, dátumu a času ti z EPG zobrazí meno nahrávanej relácie podľa nastaveného času. Ak máš teda prístup do domácej siete z vonku povolený môžeš nastavenie urobiť z ktoréhokoľvek prístupu cez internet. U HDS2+ sa dá nastaviť aj priamo port routera.
David Lister (405)|15.6.2010 07:47
[quote=jarino1978;285795]u HD by tento problém nemal byť.[/quote]
Nevím, možná fakt záleží na STB, ale mě z výstupu i v HD leze obraz, které overscan taky potřebuje...
Nova-HD.jpg