Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung PS50C7000

thundercz (69)|19.1.2011 22:04
Mám dotaz po obrázkovém zahoření bude pořád náchylná na vypalování obrazu?Teď stačí 10s a je tam například menu s WD přehrávače.O počítači ani nemluvě.

Můžu poprosit nějakého vlastníka této tv o parametry kalibrace obrazu?
thundercz (69)|20.1.2011 15:19
Tak se mi tv odebrala asi do křemíkového nebe.Luplo v ní a obraz byl fuč, tedka jde pouze zvuk.

Sice tv má vypnutí panelu ,ale to asi nebude ta závada ,protože tv nereaguje na žádné tlačítko na dálkovém ovladači.
karamba (86)|20.1.2011 16:32
nastavení najdeš na flatpanelshd.com, po 10 s určitě žádná retence není.
cema (34)|20.1.2011 22:26
zapnu z hdd film s titulkama a titulky se komoli kdyz jsou tam carky a hacky da se to nejak nastavit?
GOTT (38)|13.2.2011 13:48
Par mesicu mam tuhle tv a potrebuju pomoct proc se mi porad vypina MotionJC a taky s nastavenim obrazu a dalsich parametru,jestli mate nejake linky nebo sami tady hodite sve nastaveni,videl sem tady i nejáke obrazy pro nastaveni bile,barvy atd.ale tady stejne nechapu jak z tim spravne pracovat

Divam se na ni z 3metru a mam to na playstation3 hry,notebook a DVT-C tv(HD,digital,analog)....musim rict,ze klidne by sla i 160cm velka tv na tuhle vzdalenost,tahle127cm je tak na 2metry a i obycejny analog tv signal na ni vypada skvele a uplne v pohode se na to da divat

3D funguje dobre ikdyz jsou to prvni tv z 3D,tudiz neni to dokonale,nejaky crosstalk tam je,nekdy zadny,nekdy minimalni,nekdy vetsi kde jde videt druhou barvu,taky nekdy trva nez se synchronizuje 3D obraz,jde videt rozostreni a pak nasledne zaostreni.....jak rikam prvni generace 3D neni dokonala ale tyhle plasmy jsou na to nejlepsi

Pro tv signal pouzivam standart nastaveni a odpocinek(stejny nastav. akorat jas bunek 6,ostrost79 a teplota Teple2)
Pro hdmi vstup standart nastaveni(stejny akorat xvYCC vypnuto) a pro 3D obsah rezim film(stejny akorat jas bunek 20,jas55,teplota barev normal,gamma0)
Jas bunek 11
Kontrast 100
Jas 50
Ostrost 70
Barvy 55
Odstin Z-C 50-50
Cerny ton Tmavsi
Dynamicky kontrast stredni
Gamma -1
Kolorim.prostor Prirozeny
Vyvazeni bile vsechno na stredu 25
Pletove odstiny stred 0
Zvyrazneni okraju Zapnuto
Teplota barev Teple1
Filtr dig.sumu vysoky
Sumovy filtr MPEG automaticky
Filmovy rezim Auto1
Motion Judder Canc. Hladky

Minusy Samsung tv
- mensi sum v obraze v tmavsich plochach,ve 3D rezimu vetsi,tady zalezi na kvalite obsahu,u her sem ho nepostrehl jen u filmu
-jeste nedokonaly 3D...... crosstalk,je tam rozdvojeni hran,obcas i barvy,obcas zaostrene objekty se rozostri a pak chvili trva nez se zaostri,o prevodu z 2D do 3D nemuze byt ani rec
-hrany objektu se trhaji,rozdvojuji...videt to jde hlavne u fps hrach pri otaceni kamery anebo podobnych hrach kde se je otaceci pohyb kamerou velky
-ovladacka by mohla mit vystouplejsi tlacitka
-kapku sedivy,cerna neni uplne cerna,malinko vybledly obraz....u 5 roku stare lcd tv,se mi zdal kontrast lepsi....u hdmi vstupu je to ohodne lepsi

Pozitiva
-za danou cenu 31000kc skvely obraz na obrovske uhlopricce
-design tv i ovladace z osvetlenymi tlacitky....vyborny

Shrnuti
Celkove jsem spokojeny,vyborna tv,dokonala tv neexistuje,vzdycky se najdou nejake nedostatky.Priste mozna zkusim panasonic plasmu abych mohl porovnat obraz i 3D rezim atd...ten ma pry taky nejaky sum v obraze a 3D rezim blika a je spis vic do hloubky kdezto u Sams.je vic vystouply ale potvrdit to nemuzu

Spotreba(vsechno plus minus hodnoty co si tak z hlavy pamatuju)
Pri vypnutem obraze 30W
Odpocinek nastaveni kolisa 100-190w
Standart 190-250w
Film 200-300w
Pri 3D rezimu to zere navic o nejakych 30-50w

Muzete mi teda pomoct z tema dvema vecma co sem psal na zacatku? dik
karamba (86)|14.2.2011 11:49
GOTT (38)|15.2.2011 21:31
Tak nastavil sem to podle toho jak tam pisou a musim rict,ze ted to je o 100% lepsi obraz,nastavi se tam jen par malickosti ale pritom rozdil je obrovsky......sok :)

Nasel sem stranku,kde taky profesionalne calibruji tv a jde tam najit jakykoliv typ tv http://www.tweaktv.com/tweak-my-tv/calibration-guide/samsung-pn50c7000.html ,vesmes tam je to same nastaveni ale par veci tam je jinak
GOTT (38)|18.2.2011 23:33
Ma taky nekdo takovy problem,ze se mu vypina u C7000 v menu ta funkce Motion Judder C.?cim to muze byt,napada vas neco...............mozna jestli to neni tim ,ze se zapne obraz vedle obrazu a ono se to vypne,jinak nevim
cema (34)|19.2.2011 10:52
sem z tv maximalne spokojen az na nastaveni nejak sem ji rozladil mohl by nekdo tu tabulku s nastavenim prelozit do cestiny ?viz http://www.flatpanelshd.com/review.p...&id=1283773778 http://www.tweaktv.com/tweak-my-tv/c...pn50c7000.html mam nejaky tmavy obraz i barvy :-(
cema (34)|19.2.2011 11:11
jeste jeden dotaz kde se da najit celkova doba provozu tv mam ji asi mesic a jede 10-15 h denne a uz me nebavi sledovat roztazeny obraz ..
GOTT (38)|19.2.2011 15:39
http://www.plasmatvbuyingguide.com/plasmatv/compare-reviews.php tady je dokonce lepe hodnocena C7000 nez Panasonic VT20,v americe ma oznaceni 25 nebo se pletu ?

Ale co je hlavni,nasel sem tady nastaveni obrazu C7000 a to do nejmensich detailu,jako vyvazeni barevneho spektra a bile v 10 bodech
hrasko777 (68)|19.2.2011 20:36
Je lepsia tato plazma ako LG60PK950???
GOTT (38)|19.2.2011 23:27
[quote=hrasko777;331231]Je lepsia tato plazma ako LG60PK950???[/quote]

Ani moc ne,jsou vyrovnane (Sa C7000 - LG)......vzhledem k tomu,ze ta 60 LG se prodava za vyhodnou cenu a je vetsi,bralbych tuhle,dokonce ma stejnou uroven cerne jako Panas G20
karamba (86)|20.2.2011 18:03
LG PK - největší odlesky a IR. Dlouho jsem vybíral mezi 50G20 a Samem PS50C7000, měl je vedle sebe, měl možnost je i poštelovat. Sice má Sam větší IR proti G20 a o 0,2 cd/m2 horší černou po nastavení (daň za 3D), ale Sam prostě obrazově zvítězil. Za cenu tehdy 29.980,-Kč s 1 ks brýlí oproti Pan 50G20 za 26.999,-Kč. Nemluvě o designu a možnostech přehrávání. Mkv s titulky bez problémů. Názorům o OEM výrobě nepřikládám váhu.
karamba (86)|6.3.2011 21:41
Zdravím vlastníky této tv a ostatní odborníky, chci se zeptat na problém mírného "zaškubávání" obrazu na HD programech při jakoby posunu kamery, třeba při fotbale. Je to problém tv nebo spíše satstb HD-Boxu. TV nastavena dle flatpanelshd. Dík
lungaj (9)|23.3.2011 20:27
Dobrý den, před koupí této TV jsem se hodně těšil na funkci PVR - nahrávání na externí disk. Po dosavadních zkušenostech musím říct, že jsem z této funkce dost zklamán, za plnohodnotné nahrávání srovnatelné s DVD/Blu-ray/HDD rekordéry to nelze považovat. Mám na mysli především chabé možnosti v oblasti organizace nahrávek. Možná jsem ale z TV nedokázal vyždímat všechno (hledal jsem zatím pouze v manuálu a povrchně na netu), tak se tu chci zeptat, jestli mi někdo technicky zdatnější poradí v těchto věcech:

Naprosto zásadní věc pro úplně základní organizaci nahrávek:
- Nikde jsem nenašel možnost vlastního pojmenování/přejmenování nahraného pořadu (název se přiřadí automaticky dle EPG, což může v řadě případů dávat nesmyslný výsledek, protože se přiřadí název předchozího nebo následujícího pořadu...). Je nějaká možnost toto změnit?

Další body pro pokročilejší organizaci nahrávek:
- Externí HDD pro nahrávání musí být naformátován přímo televizí, Samsung zřejmě používá nějaký vlastní souborový systém. Počítal jsem s tím, že nahrávky z TV nebudu moct přehrávat v jiném zařízení, ale překvapilo mne, že PC s Windows XP ani nedokáže televizí naformátovaný externí HDD detekovat. Tím pádem si nelze při organizaci nahrávek vypomoci pomocí počítače, s čímž jsem původně počítal (právě třeba pro přehlednější pojmenování, rozřazení do tématických adresářů, zkopírování na jiný externí HDD atd.). Existuje nějaká možnost, jak s nahrávkami v PC pracovat (speciální software? jiný operační systém? případně nějaké další alternativní řešení?)
- S předchozím bodem pak souvisí ještě jedna věc - člověk samozřejmě vždy nahrává s rezervou před plánovaným začátkem a hlavně po plánovaném skončení nahrávaného pořadu. Tím pádem místo filmu o délce 2 hodiny nahraju třeba 2,5 hodiny a zbytečně tak ztrácím místo na disku. Existuje nějaká možnost ořezání alespoň začátku a konce nahrávky (vystříhání reklam už bych neřešil, to by se mi ani nechtělo dělat)?

Předem díky za Vaše rady.
lungaj (9)|23.3.2011 21:15
Navazuji na můj předešlý příspěvek a prosím o případnou pomoc s druhou výtkou vůči této TV. Správa oblíbených kanálů je nepříliš povedená, což při mém počtu kabelových programů přes 100 docela mrzí:

1. Samotný počet skupin oblíbených kanálů je nedostatečný, pouze 4 skupiny. Je nějaká možnost počet skupin zvýšit?
2. Nikde jsem nenašel možnost přejmenovat názvy skupin oblíbených kanálů, takže musím používat nic neříkající přednastavené názvy "Můj kanál 1" až "Můj kanál 4", pod čímž si nelze nic konkrétního představit (uvítal bych třeba názvy "Sport", "Dokumenty" atd.). Je nějaká možnost přejmenování názvů skupin?
3. Po aktualizaci kanálů z kabelové sítě (kabelovka poměrně často přidává programy) se zcela ztratí jejich původní zařazení do oblíbených skupin, takže vše musím zařazovat znovu. O možnosti exportu/importu seznamu kanálů vím, tím ale mohu vyřešit pouze situaci, kdy po aktualizaci žádný kanál nepřibude a můžu se tedy vrátit do původního stavu. Pokud nějaký kanál přibude, je mi funkce importu (téměř) k ničemu. Je nějaká možnost tuto záležitost vyřešit lépe tak, aby opětovné zařazování do oblíbených skupin nebylo nutné?

Díky za odpovědi.
lungaj (9)|23.3.2011 21:21
Moje třetí - poslední výtka k této jinak výborné TV: Po aktualizaci firmware jsem byl překvapen tím, že veškeré předchozí nastavení TV bylo fuč a musel jsem jej provádět znovu (automaticky jsem předpokládal, že TV si své poslední nastavení bude pamatovat, ale ouha). Což je jednak časově náročné a jednak by si taky člověk musel pamatovat, jak to všechno nastavil, což asi ani nejde... Nejspíš bych si to musel vše pozapisovat, což není zrovna praktické. Nikde jsem nenašel možnost "zálohovat nastavení TV" a po aktualizaci firmware toto nastavení nahrát zpět. Takže nyní raději aktualizaci firmware provádět nebudu, ať se s tím vším nemusím znovu trápit. Nevím, jestli jsem někde nepřehlédl možnost, jak tento problém vyřešit nebo obejít. Poradí někdo? Díky.
houbas (16)|13.4.2011 14:24
Zdravím vespolek :)
hodlam pořídit TV PS50C7000 jenom mám dotázek k vypalování obrazu. U svoji LCD Philips jsem tento problém neřešil :) mám PS3 ale nejsem náročný hráč ..... vetsinou jednou týdně na 3 hodiny hrani. Zajímá mě Váš nazor co se stane po cca 3 hodinách statického obrazu ?
Díky
karamba (86)|13.4.2011 20:51
Z pohledu IR je tato tv na hraní nevhodná. Jestli to tam po třech hodinách bude jen dočasně nebo časem trvale a panel odvaříš ti neřeknu, protože do ni z pochopitelných důvodů statický obraz nepouštím.
lagys (36)|31.12.2015 11:43
Chci se zeptat,zda jste někdo nahrál do této tv poslední fw co je na ofiko stránkách Samsungu pro tuto tv T-VALDEUC-3018.1 a zda vám to přineslo něco pozitivního.Já tam mám poslední 2011/05/03_003009