Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GoPro HD Motorsport? Poraďte

Lark (365)|21.4.2011 15:48
[quote=dalizije;341131]Stáhni si nový firmware, pak jde nastavit kamerku na PAL. Osobně to nepřevádím ale kdo má slabší PC, tak to dělá přes cineform.[/quote]

Firmware mám upgradovaný na poslední verzi 1.01.54, s přepínáním NSTC/PAL, ale v tom problém nemám. Přehrávám na PC nebo plazmě a žádný problém s počtem fps nemám. Problém jsem měl s Vegasem 7, který nedokáže pracovat s nativním formátem z kamerky (MP4), a už jsem to snad vyřešil.
Našel jsem free prográmek na konverze všech možných formátů, a po převodu do QuickTime formátu MOV, už si s tím Vegas poradí, včetně plné snímkové frekvence. Z 1,6GB MP4 to udělá asi 35GB MOV, ale už se můžu po timeline normálně pohybovat a prolínačky v náhledu běží téměř v reálném času. Ještě uvidím jak budou potom vypadat exporty a taky zkusím ten rozdíl mezi PAL a NTSC. Teoreticky by těch 60 fps mělo být výhodnější pro spomalování, tak to zkusím porovnat. Nebo je moje úvaha nesprávná?

Pokud by to někoho zajímalo, tak ten konvertor je "MPEG Streamclip 1.2" a najdete ho tady: http://www.squared5.com/
dalizije (641)|21.4.2011 17:57
[quote=Lark;341363]Firmware mám upgradovaný na poslední verzi 1.01.54, s přepínáním NSTC/PAL, ale v tom problém nemám. Přehrávám na PC nebo plazmě a žádný problém s počtem fps nemám. Problém jsem měl s Vegasem 7, který nedokáže pracovat s nativním formátem z kamerky (MP4), a už jsem to snad vyřešil.
Našel jsem free prográmek na konverze všech možných formátů, a po převodu do QuickTime formátu MOV, už si s tím Vegas poradí, včetně plné snímkové frekvence. Z 1,6GB MP4 to udělá asi 35GB MOV, ale už se můžu po timeline normálně pohybovat a prolínačky v náhledu běží téměř v reálném času. Ještě uvidím jak budou potom vypadat exporty a taky zkusím ten rozdíl mezi PAL a NTSC. Teoreticky by těch 60 fps mělo být výhodnější pro spomalování, tak to zkusím porovnat. Nebo je moje úvaha nesprávná?

Pokud by to někoho zajímalo, tak ten konvertor je "MPEG Streamclip 1.2" a najdete ho tady: http://www.squared5.com/[/quote]
Tak pokud stříháš záběry jen z gopro, tak ten pal není třeba. Převod na MOV, je myslím v pohodě. A na to zpomalení je jedno, jestli je 50 fps nebo 60 fps, vyjde to nastejno.
KrocanX (243)|21.4.2011 22:49
jo 60 fps ti prd pomuze, ale spousta lidi si to mysli:)
jinak mpeg streamclip neni spatnej, ale stejne dobre mi fungovalo (nez sem presel na CS5) jen prepsat koncovku mp4 na mov hehe..
Lark (365)|22.4.2011 19:01
Nestříhám jen z GoPro, ale dohromady to nemontuju (aspoň zatím).
Ten rozdíl fps jsem myslel tak, že by mělo víc fps dávat při zpomalení ostřejší obraz, protože se nebude dopočítávat tolik frejmů. Vždyť proto se snad používá pro rychlý pohyb ten dvojnásobný počet fps. A je to opravdu znát. Jak to tedy je?