Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih videa z Canon 7d ve Vegasu 9, lze to?

gagin (9)|30.5.2010 11:08
Zdravím,
předem říkám, že tomu ani zbla nerozumím, tak pardon, pokud dělám nějakou směšnou chybu.
Potřeboval bych nastříhat a renderovat video z foťáku - uloženo jako MOV, kodek H.264, rozlišení 1920x1080, 25fps progresivně. Když se to zkouším do toho Vegasu dát, tak se ukáže místo náhledu obrazu akorát černo. Nevíte někdo v čem dělám chybu - jak na to? Mám nainstalovanej dekodér H.264 ffdshow.
Saxel (2279)|31.5.2010 14:56
Je to v QuickTime kontejneru, tudíž musíš mít v systému nainstalovaný QuickTime nebo QuickTime Alternative.
ViragoProduction (5)|16.6.2010 21:28
Ahoj, no já mám quicktime nainstalovaný. Ale ve Vegasu pořád černo navíc, po instalaci quicktime se fullHD hrozně trhá, nedá se to střihat. Jak to ale udělat? Jediná kombinace kdy se mi FullHD netrhá je CCCP codec pack a CoreAVC , ale jakmile nainstaluji quicktime.. vše je jako předtím. Jak ten quicktime nastavit? Ve vegasu černo a v premiere se to trhá také a bez quicktime žádné MOV.
Jarda.Bar (1238)|16.6.2010 22:14
Doporučuju převést pomocí http://cineform.com/neoscene/ do editovatelnějšího kodeku Cineform HD.
Saxel (2279)|17.6.2010 07:01
ViragoProduction:
Zkusil jsi Quick Time Alternative?
Nevím proč ti to Vegas nenačte. Můžeš někam postnout vzorek toho videa?
ViragoProduction (5)|17.6.2010 10:49
Saxel: Ano, Quicktime Alternative jsem zkoušel též. Nainstaluji ho, Vegas konečně zaregistruje .MOV, ale obraz? Černo. Premiere CS4 po nainstalování QT .MOV přehraje, ale jakmile je nainstalovaný Quicktime, tak se to všude trhá, že to nejde střihat.. odinstaluji Quicktime a přehrávání se neseká všechno v pořádku, ale to zase Premiere ani Vegas .mov nezaregistrují. Tak teď babo raď :( na FullHD video (H.264) mám codec CoreAVC a na ostatní video používám CCCP.

Tady je tedy čistý vzorek FullHD -> http://leteckaposta.cz/302841112

Jarda.Bar: Noooo, NeoScene to převede krásně (i rychle), ale je to kolem 100$ za koupi... Jinak trial funguje skvěle :) Ale nechápu proč se po nainstalování QT všechno tak změní a všude se to začne sekat..
Jarda.Bar (1238)|17.6.2010 14:22
Proč ti to nenačte nevím, pokud se nepletu, 7D a 550D (kterou mám) mají každý trochu jiný kodek videa. Takže ti moc nepomůžu.
Quicktime ti zpřístupní container, ale asi máš problém s kodekem jako takovým. Pak bych možná zkusil nějako All in one codec installation balíček ... http://www.free-codecs.com/download/k_lite_codec_pack.htm
http://www.free-codecs.com/download/ffdshow.htm

Ale ten Neoscene ...
Na DVInfo.net dal někdo info o tom, že se dá koupit na https://www.videoguys.com za cenu 85USD s využitím slevových kupónů: REGTEN a FINAL5.
Za tu cenu sem ho tehdá koupil a byly to po dlouhé době velmi dobře investované peníze do něčeho co fakt funguje a pomůže. V porovnání s cenou objektivů a těla 7D je to zanedbatelná položka, ne?
Saxel (2279)|17.6.2010 14:24
ViragoProduction:
Mě to tvé video Vegas normálně načte. Mám quicktime alternative. To, že se ti po instalaci quicktime zpomalí přehrávání napovídá, že máš nějaký nepořádek v kodekách. Jaký je to přehrávač, co se zpomalí?
ViragoProduction (5)|17.6.2010 15:46
Saxel: Nainstaluji quicktime (jak alternative tak normální) a v každém přehrávači - VLC, KMplayer, Media player Classic, QuickTime a i v Premiere CS4 se začne video sekat.. v každém trochu jinak, někde se opozdí zvuk, jinde zase 2sec záseky (odinstaluji QT a bez záseku). Co máš ty za kodeky? Jinak Vegas mám Pro 8.

Jarda.Bar: no takhle, já mám také 550D, ale tohle vlákno mi přišlo podobné. Bohužel tyto kodeky, jsem už zkoušel :( jak máš ty kodeky?
Jarda.Bar (1238)|17.6.2010 19:22
Koukám co mám instalováno na notebooku na Win7 Ultimate x64 ... a je to jen Quicktime, Neoscene. Nic víc. :/
Saxel (2279)|18.6.2010 11:00
[quote=ViragoProduction;286215]Saxel: ...Co máš ty za kodeky? Jinak Vegas mám Pro 8.
[/quote]
Kromě QuickTime Alternative používám sadu ffdshow a CoreAVC Video kodek.
Tvůj vzorek mi načte Vegas Pro 8.0c i Vegas Pro 9.0e.
ViragoProduction (5)|18.6.2010 12:41
Tak to je divné, použil jsem přesně to samé, ffdshow a CoreAVC, nainstaluji QT alternative a všechno je zasekané.. nechápu.

Zkusím ještě všechno odinstalovat.. a znovu nainstalovat. Jinak už nevím.
ViragoProduction (5)|19.6.2010 09:31
Tak jsem všechno přeinstaloval, dokonce i Catalysty které mi trochu blbly..všechny kodeky, nechal jsem tam FFD a CoreAVC a furt to samé.. nainstaluju QT a začne se to sekat a ve Vegasu pouze černo. Takže asi už jedině MOV hodit do něčeho jiného a pak střihat. Nic jiného mě nenapadá.

Jarda.Bar: Chtěl bych se zeptat. Viděl jsem, že jsi kupoval z ebay akumulátor na 550D, vyplatilo se to? Funguje dobře?
Jarda.Bar (1238)|19.6.2010 20:33
Jojo, koupil sem druhovýrobu z Hongkongu a šlape stejně jako originál (a za 260Kč/ks i s poštovným). Mám celkem dva + jeden originál a stále je točím. Výdrž mají všechny stejnou, zatím. Uvidíme časem ...