Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou televizi vybrat?

LPK (177)|15.6.2010 10:52
no napriklad ja jsem si pri zkoumani toho Sharpu 700e vsimnul ve slozitejsich scenach drobneho kostickovani v celem obraze .... podle me ma velmi nevykony procesor a nezvlada proste dobre zpracovavat obraz. Napriklad v primem srovnani s Samsungem B7000 to bylo neuveritelne viditelne a podtykam ze zdroj byl stejny a TV stali vedle sebe a obe dostavali HD signal prez hdmi (ten reklamni spot s prirodou od Sharpu)
Ryan Giggs (688)|15.6.2010 11:05
[quote=LPK;285880]no napriklad ja jsem si pri zkoumani toho Sharpu 700e vsimnul ve slozitejsich scenach drobneho kostickovani v celem obraze .... podle me ma velmi nevykony procesor a nezvlada proste dobre zpracovavat obraz. Napriklad v primem srovnani s Samsungem B7000 to bylo neuveritelne viditelne a podtykam ze zdroj byl stejny a TV stali vedle sebe a obe dostavali HD signal prez hdmi (ten reklamni spot s prirodou od Sharpu)[/quote]
To môže a zrejme aj je zaležitosť nastavenia a nie procesora.
LPK (177)|15.6.2010 11:14
[quote=Ryan Giggs;285883]To môže a zrejme aj je zaležitosť nastavenia a nie procesora.[/quote]

nastaveni ceho ????? nastavenim poresis barvy, gamu ... ale neporesis tim schopnost televizoru zpracovavat signal. Sharp v prijatelne cenove kategorii je dobry tak akorat na papire ....
lerby (906)|15.6.2010 11:22
[quote=Duncan66;285877]
V praci mame erarni Mascomy, levne a stare to sunky. Kvalita obrazu se s konkurenci neda moc srovnavat, ale treba odezva je tam zcela v pohode a sportovni prenosy, nebo rychle sceny ve filmu zvlada tahle televize stejne dobre jako nekolikrat drazsi konkurence, coz me prijemne prekvapilo.[/quote]

Pravdepodobne sa asi jednalo o TN technologiu. Ta ma jednoduchu a rychlejsiu matricu. Ale zasa mensiu bitovu hlbku a pozorovacie uhly.

Uroven rozmazania oko vnima pri kazdej scene inak. Ja napriklad bielu loptu na zenenom travniku nevidim zozmazane. Horsie je to napriklad v pripade, ak sa pohybuje tmavy objekt na sivom pozadi.
Velku ulohu zohrava aj to, kedy elektronika v TV pouzije "overdrive"
Ryan Giggs (688)|15.6.2010 11:59
[quote=LPK;285884]nastaveni ceho ????? nastavenim poresis barvy, gamu ... ale neporesis tim schopnost televizoru zpracovavat signal. Sharp v prijatelne cenove kategorii je dobry tak akorat na papire ....[/quote]
Čohokoľvek. Dopočitavanie snimkov, redukcia šumu..., rôzne vychytavky na "zlepšenie" obrazu. Napr. na niektorych Philipsoch (8-kova rada 2009) spôsobuje kostičkovanie okolo objektov redukcia šumu. Po jej vypnuti je všetko ok. Všetky tie "udělatka" obraz v drvivej väčšine pripadov iba ku*via.
LPK (177)|15.6.2010 12:49
[quote=Ryan Giggs;285892]Čohokoľvek. Dopočitavanie snimkov, redukcia šumu..., rôzne vychytavky na "zlepšenie" obrazu. Napr. na niektorych Philipsoch (8-kova rada 2009) spôsobuje kostičkovanie okolo objektov redukcia šumu. Po jej vypnuti je všetko ok. Všetky tie "udělatka" obraz v drvivej väčšine pripadov iba ku*via.[/quote]

no to rikas naprosto presne .... tyhle udelatka obraz akurat kurveji a proto byli na obou modelech vypnute :-) ono redukce sumu na hdmi vstupu z BD moc opodstatneni nema :-) ne skutecne at jsem zkousel co bud, tak to proste kostickovalo (ne kostky jako pri spatnem DVB-T signalu) ale proste malinke kosticky v pohliblivych obektech. Pokud byla scena klidna a jen mirny svenk, tak pohoda, ale jakmile tam byla scena s tekouci vodou a chaluhama tak to byl des. Napriklad ale tato vlastnost nebyla pozorovatelna u toho dema kde je ta tanecnice (cerne pozadi a kontrastni cinska tanecnice se stuhou - "na krame" to vypada velmi efektne) - vysvetluju si to tim, ze ta scena proste nejni tolik vypocetne narocna .... ja nevim co to zpusobovalo, ale veskera "kurvitka" byla povypinana a signal byl stejny i pro B7000 a tam bylo vse OK. A vsimal jsem si toho ve vice obchodech ne jen tam co jsem si s tim hral ...

a nerikam to abych ji ocernil nebo ze mam neco proti te znacce (dokonce jsem ji mel podle papirovych materialu a ceny vybranou za favorita), ale proste tohle jsem videl a to mi vadilo a ylo to pozorovatelne i ze 2 metru ...
Ryan Giggs (688)|15.6.2010 13:11
Veď ok, ja ťa z ničoho neobviňujem, ani netvrdim, že maš problem s očami (ako to robi jeden nemenovany jedinec z fora :)) alebo že si nevidel to, čo si videl a že s tym ten Sharp nemôže mať problem. Akurat, že ja (a nie len ja) som si nič podobne nevšimol (v domacich podmienkach na rôznych druhoch signalu).
Spyke (45)|15.6.2010 18:42
Přídal bych se taky k výběru televize a potřebuji poradit, protože vybírám televizi +- 23 000 Kč a mám pár kandidátů ale nemohu se pořád rozhodnout jestli plazmu a nebo LCD nebo LED. Na televizi budu pouštět BR filmy, hry z PS3, signál bude z UPC. Poraďte pls co tady v te cenové relaci by jste vybrali. Díky
Duncan66 (140)|15.6.2010 19:40
[quote=lerby;285886]Pravdepodobne sa asi jednalo o TN technologiu. Ta ma jednoduchu a rychlejsiu matricu. Ale zasa mensiu bitovu hlbku a pozorovacie uhly.

Uroven rozmazania oko vnima pri kazdej scene inak. Ja napriklad bielu loptu na zenenom travniku nevidim zozmazane. Horsie je to napriklad v pripade, ak sa pohybuje tmavy objekt na sivom pozadi.
Velku ulohu zohrava aj to, kedy elektronika v TV pouzije "overdrive"[/quote]

TNko to urcite neni, nebo jestli ano, tak je to TNko s nejlepsimi pozorovacimy uhly na svete a lepsiho neni :D

Je jasne, ze ten pohyb vnima jinak kazde oko a zalezi na konkretnim obraze. Ja vychazim hlavne ze sportovnich prenosu vseho druhu protoze to je u TV vysilani moje priorita a ten Mascom je naprosto v pohode, zadny problem co se odezvy tyce, na sport bych ho mel klidne i doma. Ale na filmy ani za zlate prase :)