Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

evolve DVB-T PVR

insania (37)|18.5.2010 23:05
mam evolve DT-1505 .
potreboval by som poradit.

nahral som si film a pustil som ho na dvd prehravaci evolve DX580, vsetko v poriadku az na to ze to nejde pretacat, vzdy sa to zasekne. tak isto aj na dvd ferguson a tv philips neslo pretacat.
dokonca na tom debilnom philipse ani zvuk nejde stisit, najradsej by som hjo hodil o zem.

vie niekto ako na to?? da sa stym nieco robit?

tento dvb ma syn v izbe na starej tv, ale chcel by som kupit este jeden taky podobny k tomu philipsu na nahravanie, ale zislo by sa tam hdmi a podpora ntfs. existuje nieco take? aby to bralo mkv a BRrip.

myslim nieco lacnejsie ako evolve blade a htpc...


dakujem za vsetky reakcie...
peger (19)|19.5.2010 22:11
Evolve DT1505 mi přišel dnes a konečně se mi podařilo nahrát nějaký pořad (mimochodem, z českého manuálu se jaksi nedozvím jak nahrávat, to že to je modrým tlačítkem jsem zjistil na webu, anglický návod jsem nenašel).
Mám tentýž problém - nahraný pořad je OK, obraz i zvuk vynikající, ale při přetáčení se to sekne (vždy to ukáže čas cca 4:47 a skočí na začátek). Pokud dám USB do počítače a přehrávám v GOM playeru, seká se taky, ale skok na určitou pozici podle času (klepnutím na "bar" pod oknem videa) je OK.
A_JeTo (9)|8.6.2010 10:57
Pozri https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20978 lebo mne to ukladá bud ako subory s priponou mpg prehratelne napriklad na DVD prehravaci, alebo som tam nastavil ukladat ako transport stream s priponou dvr a naslednym spracovanim a odstranenim chyb. Potom to obstriham a pospajam vo Womble. Vysledny produkt napalujem na DVD pripraveny cez Divx author, alebo TMPGENC Authoring verzia 4 kde sa da spustit aj davka viac filmov do formatu Divx. Potom take vypalene DVD sa da prehravat s posunom pomocou kapitol a na 1 DVD vlezu tak 3 filmy, pricom kazdy z nich mozno samostatne kopirovat s preddefinovanymi kapitolami co pri mpeg2 DVD nie je mozne. Kapitoly v Divx DVD prehravac cez USB nebere, iba z napaleneho DVD a kapitoly idu aj v PC cez Divx player v 7. Ten player ma tiez svoje muchy, lebo velkost 1:1 obrazu sa da nastavit len klavesovym prikazom ctrl + 2 a potom ctrl +1 a cez menu to nefunguje. A predtym treba zavriet ten panel prikazov na pravej strane. Do H.264 to nekodujem lebo este nemam taky BD player, hadam aj tie zlacneju napr. LG BD390.
StD (8612)|8.6.2010 12:27
[quote=A_JeTo;285056]Pozri https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20978 lebo mne to ukladá bud ako subory s priponou mpg prehratelne napriklad na DVD prehravaci, alebo som tam nastavil ukladat ako transport stream s priponou dvr a naslednym spracovanim a odstranenim chyb. Potom to obstriham a pospajam vo Womble. Vysledny produkt napalujem na DVD pripraveny cez Divx author, alebo TMPGENC Authoring verzia 4 kde sa da spustit aj davka viac filmov do formatu Divx. Potom take vypalene DVD sa da prehravat s posunom pomocou kapitol a na 1 DVD vlezu tak 3 filmy, pricom kazdy z nich mozno samostatne kopirovat s preddefinovanymi kapitolami co pri mpeg2 DVD nie je mozne. Kapitoly v Divx DVD prehravac cez USB nebere, iba z napaleneho DVD a kapitoly idu aj v PC cez Divx player v 7. Ten player ma tiez svoje muchy, lebo velkost 1:1 obrazu sa da nastavit len klavesovym prikazom ctrl + 2 a potom ctrl +1 a cez menu to nefunguje. A predtym treba zavriet ten panel prikazov na pravej strane. Do H.264 to nekodujem lebo este nemam taky BD player, hadam aj tie zlacneju napr. LG BD390.[/quote]

Co to plácáš za nesmysly? Všichni si uvědomte, že zaznamenáváte Transport Stream, to za 1). Dále se s tím pracuje po demuxu jako s Basic mpeg2 streams (m2v plus audio zvlášť), tzn., že si z toho zautorizuju v patřičným softu normální klasické DVD-Video s kapitolami a neprzním nic do nějakých vyblitých DivXů jenom proto, aby se mi něco někam vešlo. Ten stream pochopitelně musí mít správné parametry (standardní GOPy).

Nahrávám na HDD Dreamboxu.
A_JeTo (9)|9.6.2010 10:27
[quote=StD;285058]Co to plácáš za nesmysly? Všichni si uvědomte, že zaznamenáváte Transport Stream, to za 1). Dále se s tím pracuje po demuxu jako s Basic mpeg2 streams (m2v plus audio zvlášť), tzn., že si z toho zautorizuju v patřičným softu normální klasické DVD-Video s kapitolami a neprzním nic do nějakých vyblitých DivXů jenom proto, aby se mi něco někam vešlo. Ten stream pochopitelně musí mít správné parametry (standardní GOPy).

Nahrávám na HDD Dreamboxu.[/quote]
Ved som len opisal postup ktory som prijal ako najefektivnejsi. Samozrejme ze zacinam spracovavat od transport stream, lebo ak prijimac uklada priamo do mpeg tak ak sa posunie zvuk napr. na viac ako 5 miestach na 1 GB zaznamu to by bolo neskutocne opravovat to rucne a posuvat tie milisekundy. Dokonca nedavno mi stupol signal a asi tym je chyb menej a po automatickom demuxe a muxe cez pvastrumento som na kope filmoch nemal vo vysledku chybicku v synchronizacii. No a ten DivX no nie je bezstratovy, ale viac byva kvalita ovplyvnena zo strany vysielatela. Napr. pustia 20 az 30 rokov stary film, ktory vyzera akoby bol u nich ulozeny na nejakej paske. A minule pustili este starsi Fan Fan tulipan zremastrovany a nic mu nechybalo. Takisto zalezi ktory kanal aku ma pridelenu sirku pasma v DVBT. Teraz u nas su len styri v jednom multiplexe, lebo cosi prehadzuju a tak by to mohlo ostat. Schvalne som urobil film ktory mal dostatok detailov s nastavenim DivXu 2 priechody, insane Q, a stredny bitrate 2200 a vysledok ma prijemne prekvapil. Obvykle nechavam 1 priechod, extreme alebo len better Q a bitrate 1700 az 2200 podla vstupu. A ved beztak pekne a kvalitne filmy neprekodovavam. Ked ma to omrzi budem nahravat menej.
StD (8612)|9.6.2010 11:30
[quote=A_JeTo;285185]Ved som len opisal postup ktory som prijal ako najefektivnejsi...[/quote]

No jestli má být toto "nejefektivnější" činnost, tak to bych si raději nechal narůst vousy až na zem... Ještěže na DVB-S takovým trápením netrpím. Stačí resetovat Timestamp v prvním GOPu a je to. :cool: