Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém se zálohou DVD

mstejska (53)|18.5.2010 22:39
Mám problém se zálohou DVD "Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka".
Mám 3 díly. Z prvního DVD zkopíruju soubory pomocí total commanderu a pak ty největší, obsahující vlastní seriál, bez otravujících částí převedu pomocí AutoGK na avi. DVD se v menu tváří jako dvou jazyčné česko/slovenské. Divné je že AutoGK i ostatní tooly mi ukáží že vob soubory obsahují pouze AC3 česky. Ale v pořádku to na to avi převedu a avičko hraje česky.
U druhé DVD překopíruju a první velké 3 vob soubory hrají česky a další hrají slovensky. Přitom mi AutoGK (i DVD shrink) tvrdí že je tam pouze jedna zvuková stopa. A já chci samozřejmě český dabing.
To samé je i u třetího DVD.
Zkoušel jsem kopírovat obsah i pomoci DVD decrypter, ale výsledek je stejný, první 2 díly česky, další slovensky. Pouze první dvd bylo celé česky.
Přitom když vyberu v menu DVD jazyk, tak hrají správně všechna dvd.
Jak dosáhnout toho abych z DVD zkopíroval se správným jazykem?
Dělám něco špatně, nebo je špatné dvd?
dvdshrink.png
Pitomec (10211)|18.5.2010 22:53
VobEditem si z těch VOBů vypreparuješ co chceš.
mstejska (53)|18.5.2010 22:55
[quote=Pitomec;282325]VobEditem si z těch VOBů vypreparuješ co chceš.[/quote]

Díky, zkusím hned. VobEdit jsem ještě nezkoušel. Myslel jsem si že ten zvuk je třeba v nějakém jiném souboru.
PS: Tak bohužel VobEdit taky extrahuje pouze AC3 slovensky. Ale DVD hraje česky. Kde je ta čeština sakra uložena?
geronimoh (2327)|18.5.2010 22:55
Málokdy potřebuji zkopírovat svoje originální (někdy chráněné) DVD. Osvědčil se mi software DVDFAB Platinum 5.3.0.0. Vše zvládá jednoduše a bez komplikací.
StD (8612)|18.5.2010 23:25
[quote=mstejska;282326]Díky, zkusím hned. VobEdit jsem ještě nezkoušel. Myslel jsem si že ten zvuk je třeba v nějakém jiném souboru.
PS: Tak bohužel VobEdit taky extrahuje pouze AC3 slovensky. Ale DVD hraje česky. Kde je ta čeština sakra uložena?[/quote]

Vy***ni se na všechny "zázraky" a rozeber to PGCDemuxem na streamy, které si pak v IfoEditu nebo v něčem jiném složíš podle libosti. Ta masteringová chyba tam není vyloučena... Na nějaké jednoduché kopírování TC zapomeň. Jestli ti to tedy chybuje v DVDDecrypteru v režimu Stream Processing (což je zase demux a musíš také vybrat patřičné...).
mstejska (53)|18.5.2010 23:34
Zkusím i PGCDemux. Pokud ten zvuk je obsažen přímo v tom vob souboru, tak ho musím dostat :mad:
PS: výsledek je zase stejný jako u ostatních, audio soubor se slovenštinou a video bez zvuku.
Je to audio určitě v tom VOB souboru nemůže být přilinkováno odjinud? (možná hloupý dotaz, ale nejsem znalec)
StD (8612)|19.5.2010 07:37
No a hraje to tedy jak? CZE nebo SK? Ona může být ta stopa taky jen blbě pojmenovaná...
Jinak jestli jsou v tom chyby, tak by bylo úplně nejlepší to hodit na hadr komplet přes RipIt4Me s opravou a potom se v tom eventuelně pitvat v PGCEditu. Jestli ti dobře rozumím, tak je ta špatná audio stopa jen u jednoho dílu? Pouštěl jsi si pro kontrolu ten demuxovaný *.m2v spolu s audiem?

P.S. Hodil jsem link na tvůj dotaz na DVDZone, jestli se neozve "potrefená husa" (=autor masteringu)... ;)
mstejska (53)|19.5.2010 09:10
Když přehrávám DVD a vyberu si češtinu, hraje to česky, když slovenštinu, slovensky. Mám to ověřeno. Všechny díly. Když obsah dvd zkopíruju na disk (PGCDemux, DVDDecrypter, přímá kopie souborů, všechno je to stejné), tak v tom vobu je jen jedna zvuková stopa (AC3). Tak je to ve všech vobech. Ale první 3 voby hrají česky, další dva díly slovensky.
Chci to DVD mít v počítači jako avi, abych pořád nemusel vyměňovat DVDčka. A taky jako zálohu, synáček chce dávat DVD do přehrávače sám, no a ty pak trpí. Večer ještě zkusím ten RipIt4Me.
StD (8612)|19.5.2010 09:15
...no a když v tom DVDplayeru při přehrávání v PC klikneš na volby audia, jsou tam vidět stopy 2 nebo jen 1?

Edit: Jestli jsou tam 2, tak mohou být u těch 2 dílů jen přehozená pořadí, i když nechápu, proč by se pak CZE nedemuxovala, kdybych si ji navolil.
mstejska (53)|19.5.2010 19:53
Takže při přehrávání ve VLC se po spuštění DVD objeví tenhle výběr jazyka

[ATTACH=CONFIG]19617[/ATTACH]

když vyberu češtinu, tak hraje celé dvd česky a stopa je jen jedna.

[ATTACH=CONFIG]19616[/ATTACH]

Když vyberu ve výběru jazyka slovenštinu, DVD hraje celé slovensky. Seznam stop je úplně stejný (úplně, i stopa je nazvána "čeština")
cesky.jpg jazyky.jpg
StD (8612)|19.5.2010 20:05
Z toho moc nevidím, VLC nepoužívám, ale to ukazuje v zásadě na 2 možnosti - PUO za tím výběrovým menu nebo 2 verze na 1 VTS/PGC. Co ti ukázal ten RipIt?
Pak bych to zkusil ještě za AnyDVD (s nastaveným odstraňování PUO), jak to pak bude ukazovat ty stopy v Decrypteru pro Stream Processing. Jinak bych si to musel někde půjčit a ověřit, nebo zkus poslat SZ 666dia s linkem, jestli je "na příjmu". Pokud by nebyl prozvoním ho founem.

Edito: Když už jsi na to koukal přes TC, není tam náhodou skrytý adresář mimo Audio a Video_TS také "Unreferenced Material"? V něm by mohla být ta druhá sada...
mstejska (53)|19.5.2010 22:10
na DVD je jen adresář VIDEO_TS.
Jdu na ten RipIt.
i ten ripit4me to zkopíroval stejně jako předešlé.
Co mě ale teď zarazilo je velikost souborů (pořád ukazují pouze jednu stopu)
tohle ukazuje dvd shrink ve full dvd modu

[ATTACH=CONFIG]19627[/ATTACH]

a tohle v reauthor

[ATTACH=CONFIG]19628[/ATTACH]

No nic, dnes na to kašlu.
Díky za rady.
fulldvd.png reauthor.png
666dia (476)|22.5.2010 11:46
viděl jsem, četl jsem...nic o tom nevím....
ze zajímavosti zkusím na to kouknout...jestli to někde uvidím, tak to koupím...