Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ktorý DVB je lepší

artam (1147)|13.5.2010 22:18
[quote=Ryan Giggs;281767]To je hluposť. Ak už, tak žiadny s celoštatnym pokrytim. Ale lokalny operatory to umožňuju. Je ich niekoľko.[/quote]

OK, mozem sa mylit. tak schvalne daj nejakeho, ktory to oficialne realizuje.
Jozef035 (646)|14.5.2010 08:57
Samozrejme že sú také káblovky. A istotne nie málo. Aj ja mám takú, aj keď zatieľ iba skúšobne. Dokonca sa u nás teoreticky uvažuje aj nad tým DVB-T. Pokiaľ je na trhu konkurencia, tak operátori musia vychádzať v ústrety zákazníkom. A vždy je obrovská výhoda, ak nemusím mať pri televízore ďaľší bazmek, ale stačí mi interný tuner. To že to neponúkajú veľké káblovky neznamená že to neponúka nikto. A je možné, že s rastúcim počtom televízorov s DVB-C tunerom bude silnieť tlak na umožnenie príjmať signál aj bez stb.

Dosť nových televízorov má DVB-C ale zďaleka nie všetky.
Ryan Giggs (688)|14.5.2010 15:26
[quote=artam;281782]OK, mozem sa mylit. tak schvalne daj nejakeho, ktory to oficialne realizuje.[/quote]

Napr: http://www.satro.sk/ActiveWeb/Page/sk/DigitalnePrijimace/digitalne_prijimace.htm
http://www.martico.sk/pages.php?page=televizia-ponuka-zariadeni a iste by sa ich ešte par našlo.
artam (1147)|14.5.2010 17:54
OK, sice som hovoril o kabli, kde je takych poskytovatelov ako safranu, ale Satro je dobry priklad, na nich som zabudol (dokonca som ich sam pred par rokmi na jednej audio/video vystave presviedcal, aby moznost CAM modulov zaviedli).

Ale napriek tomu si nemyslim, ze DVB-C je tym prioritnym parametrom, na zaklade ktoreho sa rozhodovat o kupe TV. Okrem toho, ak sledujete situaciu, tak o nikolko rokov sa zacne masovejsie nasadzovat na DVB-T2, takze o chvilu sa zacnu viac objavovat TV aj s touto moznostou. Takze boj o penazenku spotrebitela bude mat nove dejstvo. :)
Ryan Giggs (688)|14.5.2010 18:15
[quote=artam;281851]
Ale napriek tomu si nemyslim, ze DVB-C je tym prioritnym parametrom, na zaklade ktoreho sa rozhodovat o kupe TV. [/quote]
S tym samozrejme suhlasim, ale dnes už je problem najsť nejaky TV, čo by dvb-c nemal.
Pitomec (10211)|15.5.2010 10:54
[quote=artam;281851]OK, sice som hovoril o kabli, kde je takych poskytovatelov ako safranu, ale Satro je dobry priklad, na nich som zabudol (dokonca som ich sam pred par rokmi na jednej audio/video vystave presviedcal, aby moznost CAM modulov zaviedli).

[COLOR=red]Ale napriek tomu si nemyslim, ze DVB-C je tym prioritnym parametrom, na zaklade ktoreho sa rozhodovat o kupe TV.[/COLOR] Okrem toho, ak sledujete situaciu, tak o nikolko rokov sa zacne masovejsie nasadzovat na DVB-T2, takze o chvilu sa zacnu viac objavovat TV aj s touto moznostou. Takze boj o penazenku spotrebitela bude mat nove dejstvo. :)[/quote]Zrovna u mě to je parametr č. 1, protože až zdechne CRT kterou mám, tak chci Plazmu právě s DVB-C tunerem, abych mohl ten STB od UPC dát pryč a programy si volit přímo v TV 8-)
Karel129 (503)|16.5.2010 08:09
[quote=artam;281851]
Ale napriek tomu si nemyslim, ze DVB-C je tym prioritnym parametrom, na zaklade ktoreho sa rozhodovat o kupe TV. Okrem toho, ak sledujete situaciu, tak o nikolko rokov sa zacne masovejsie nasadzovat na DVB-T2, takze o chvilu sa zacnu viac objavovat TV aj s touto moznostou. Takze boj o penazenku spotrebitela bude mat nove dejstvo. :)[/quote]
Za "nikolko rokov" si stejne budem muset koupit neco jinyho,protoze ty nase placky budou po smrti.A pokud bydlim v dosahu kabelovky, tak je to prece dost dulezity jestli ji naladim a nemusim platit dalsi penize za jejich set-top box Dvb-C ne?O dalsim kramu u televize nemluve.
Jozef035 (646)|21.5.2010 10:59
Tak nám pustili do kábla to DVB-T. Funguje a obraz sa zdá subjektívne rovnako kvalitný ako bol cez DVB-C.
Napadla ma ešte jedna teoretická výhoda. DVD rekordéry sú s DVB-T tunermi bežné. S DVB-C asi moc nie.
Pitomec (10211)|21.5.2010 11:17
A kvůli tomu se bude kabelový operátor orientovat na nesmysl? To sotva 8-)
Jozef035 (646)|21.5.2010 11:32
Ale ja iba konštatujem prostý fakt, že to funguje. A z môjho pohľadu zákazníka to je jednoznačná výhoda. Ale v podstate je mi to jedno.
Pitomec (10211)|23.5.2010 17:07
Z pohledu zákazníka sice může být DVB-T výhodou, ale pokud ta kabelovka má rychlý net a desítky programů, tak pro DVB-T tam už prostě není místo a použije se DVB-C. Takže je lepší aby s tím zákazník počítal a nekupoval výrobky, kde DVB-C chybí.