Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké ozvučení si dopřáváte při sledování TV?

Jiří Piškula (30)|3.5.2010 06:58
  • Reproduktory integrované v televizoru.
  • Reprosoustavu 2.0.
  • Reprosoustavu 2.1.
  • Reprosoustavu 5.1.
  • Jiné.
Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu TV Freak v pravém sloupci.
radon (142)|3.5.2010 11:03
a co mám vybrat, když ca 60% času jedu přes integrované repro (zprávy, dokumenty..) a cca 40% přes 5.1 (filmy) ... ?
Jiří Piškula (30)|3.5.2010 12:06
Díky za připomínku, přidal jsem do otázky slůvko „převážně“, aby to bylo jednoznačnější.
Ivo Mašek (10205)|3.5.2010 12:14
Používám integrované repro v TV.
Já osobně se na TV prakticky nekoukám (politiku už asi 3 roky nesleduji a dal jsem si od ní pokoj - přednější je zdraví, nikoli skončit s infarktem)., kluk sleduje DisneyChanel, či jak se to jmenuje a fotbal / hokej., paní sleduje připitomělé seriály (a obávám se, že to už začíná mít i své následky :-D ). Uvažte sami, proč bych do toho měl cpát nějakou extra reprosoustavu.
vivid.sk (11472)|3.5.2010 12:23
Uvažte sami, proč bych do toho měl cpát nějakou extra reprosoustavu.

Napriklad preto, ze uz aj obycajne spravy (ludsky hlas), alebo dokumenty ci bezne TV vysielanie znie uplne inak, ako z TV repro.Samozrejme je ine vyuzivat nieco, co uz mas kupene, alebo nasledne nieco dokupovat.
V tom prvom pripade ta to stoji zapnutie jedneho pristroja (Zosilnovac / AVR) naviac. V tom druhom je to o nieco horsie.Ja napriklad ani zvuk do TV neprivadzam (sluzi vyhradne len ako zobrazovac), len obraz. (ale uznavam, kazdeho zvuk z chrchlacikov* v TV nemusis srat. Zial, mna ano)


*V tomto pripade to plati uplne doslova, pretoze to, co samsug dava do tych TV sa inak oznacit neda.
Ivo Mašek (10205)|3.5.2010 14:05
[quote=vivid.sk;279932]Uvažte sami, proč bych do toho měl cpát nějakou extra reprosoustavu.

Napriklad preto, ze uz aj obycajne spravy (ludsky hlas), alebo dokumenty ci bezne TV vysielanie znie uplne inak, ako z TV repro.Samozrejme je ine vyuzivat nieco, co uz mas kupene, alebo nasledne nieco dokupovat.
V tom prvom pripade ta to stoji zapnutie jedneho pristroja (Zosilnovac / AVR) naviac. V tom druhom je to o nieco horsie.Ja napriklad ani zvuk do TV neprivadzam (sluzi vyhradne len ako zobrazovac), len obraz. (ale uznavam, kazdeho zvuk z chrchlacikov* v TV nemusis srat. Zial, mna ano)


*V tomto pripade to plati uplne doslova, pretoze to, co samsug dava do tych TV sa inak oznacit neda.[/quote]
Tak já vlastním klasickou SONY Trinitron 100Hz (to není výdobytek dnešních LCD, to už tu bylo mnohem dříve - jen to ti mladší prostě neví), kde si na zvuk fakt nestěžuji. Ostatně, tohoto TV se ani nehodlám zbavit a nahradit adekvátním LCD / Plasmou. Bylo by to v cenové relaci, kterou za TV nehodlám dát ani omylem a levnější typy dnešní moderny by byly v porovnání s Trinitronem jen "šumítka" (jistě, názor na to se asi bude různit)
No a poslouchat ve zprávách např. v ozvučení 5.1 "chytrá moudra" našich některých politiků (a nejenom jich) už ve svém věku považuji za řádný úlet. :-) To samé platí o "pionýrských" serialech, kde diváka oblbují tedy dokonale, z reality tam není absolutně nic.
Ale tak i já jsem byl mladý a v té době jsem prostě musel mít Quatro (což v té době byla dost drahá legrace)
Prostě já si už dnes rozmýšlím, do čeho investovat, zda se mi to adekvátně vyplatí, co nevyužiju a co ano.
Především investuji do PC (mám 3) a tam si vychutnávám různé vychytávky.
vivid.sk (11472)|3.5.2010 14:28
Prostě já si už dnes rozmýšlím, do čeho investovat

To je jasna vec. Kazdy investuje do toho, co ho bavi (alebo aky ma konicek).
Niekto si kupi Audi A8 za 3 mega (a za 5 rokov bude mat hodnotu 500 tisic) a niekto si kupi za tia prachy aparaturu a moze byt vysmiaty do konca zivota a este jeho deti sa budu radi
.... vsetko je predsa vec priorit :) Nastastie.



Tym predchadzajucim prispevkom som samzrejmenarazal na (ne)kvalitu repro v TV (a kludne to moze byt TV za 100.000 tisic - hrat to nebude nikdy dobre). Aj muziku predza clovek nepocuva "z mobilu" (az na teenagerov), a preto nevidim dovod nevyuzit existujuceho aparatu na podstatne zlepsenie zukoveho prejavu zobrazovaca.
Ivo Mašek (10205)|3.5.2010 14:45
[quote]
niekto si kupi za tia prachy aparaturu a moze byt vysmiaty do konca zivota a este jeho deti sa budu radi

[/quote]
No, to se pozná tak za 10, 20 let. (například to suprové quatro našich časů by mi dneska děti omlátili o palici. A to ve své době byl vrchol, na který dosáhnul málokdo)
vivid.sk (11472)|3.5.2010 15:03
... asi evidentne nestalo 3 mega :)

P.S. 10 rocne repro sa stale povazuju za "zanovne", pricom vyrobcovia menia modelovu radu tak raz za 3-4 roky (niekde aj 5 a viac). Staci si pozriet strany dynaudio (ale aj ine) a kolko su na trhu ich modelove rady....


zadalsie, skus vymenovat, ktore so spotrebicov doma, maju 20 rokov ....
píďa_m (716)|4.5.2010 21:42
prostě jak by řekl můj táta: jsou věci klasické tzn. přetrvávající ve své kvalitě..
a věci pozlátkové..
Taky když (občas) čumím na TV, tak mi stačí zvuk a obraz ze starý SONY Black trinitron, i když si k tomu mohu pustit ten zvuk přez Hi-Fi aprát na konci z bednama Quadral Wotan, ale nějak mě to neláká, neb qualita vysílání není tak ohromná aby mě to nutilo..
Obsah je tak slabý, že tady ani forma nepomůže.
vivid.sk (11472)|5.5.2010 00:10
[quote=píďa_m;280152]
Obsah je tak slabý, že tady ani forma nepomůže.[/quote]

Tak potom je to jednoduche, staci vypnut bednu a pustit si nejaku fajn muziku, na zlepsenie nalady...
mirekv (7169)|9.5.2010 17:53
Zesilovač Sony F535R 15 let starý a pořád vynikající i dizajnem a skoro nové bedny HECO Victa, hlavně na muziku (rock, metal), ale ani film přes to není špatný. Stereo stačí, kino bych neměl kam umístit.