Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lg 42ld650

Jah (2)|21.4.2010 19:05
Zdravím vás,mám takové dva menší problémy.Před pár dny jsem zakoupil LCD LG 42LD650,kde mě hodně zaujalo WiFi Ready/Wireless Ready,což jsem považoval(nejspíš mylně) za možnost připojeni LCD k internetu přes WIFI.V manuálu ani nikde už sem se o tom nedočetl(klasický připojeni kabelem jde-ale router mam v jiném patře,tak nechci tahat kabely).V nastavení LCD mi to hlásí,že nejsem připojen ani mi to nedává žádnou možnost konfigurování připojení(tato možnost je vyšedlá asi z důvodů nepřipojení kabelu k internetu).Tak se chci tedy zeptat co tato funkce znamená?

Druhá věc s kterou si nevím rady,je přehrávání videa přes ex. harddisk.U většiny videii se obraz nezobrazí na celé šířce obrazovky(někdy je obraz ve prostřed,nebo naopak širokoúhlý s klasickými černymi obdelníky nahoře i dole).V nastevní obrazu jsou pouze dve možnosti standartní nebo originálni(což zobrazí obraz na 42"LCD většinou jako malý čtverec).U TV a přehráváni DVD je těchto možností více.U některých videii se obraz zobrazí přes celou obrazovku a to se jedná o stejný typ souboru,akorát rozlišení se liší, napřiklad video .avi 720x576 se zobrazí přes celou obrazovku ale .avi 720x304 už ne.Z toho usuzuju,že je to rozlišením,tak se chci zeptat jaké rozlišení mám používat aby bylo možné sledovat video přes celou obrazovku,nebo zdali by pomohla konverze na jiný typ??Toto je moje první LCD TV,proto se omlouvám pokud jsou moje otázky začátečnické.Předem děkuji za vaši pomoc a rady.
a1bert (40)|21.4.2010 19:56
pokud se dobre pamatuju, na to wifi potrebujes usb adapter (dongle)...
Jan10 (836)|21.4.2010 22:12
Nechci být vlezlý, ale mohl byste napsat jaké formáty/rozlišení to podporuje? Na stránkách LG se člověk toho moc nedozví. Určitě by to tady zajímalo víc lidí ...
Umělo by to např. přehrát nějaké video z těchto stránek?
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musicandvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx
a1bert (40)|21.4.2010 22:15
no jelikoz ja tu televizi nemam a vy ano, tak by bylo nejlepsi to stahnout, vyzkouset a reportovat ;)
Jan10 (836)|21.4.2010 22:16
HH, já jsem někdo jinej :)
a1bert (40)|21.4.2010 23:01
jane jane, tobe to pisu v kazdem druhem vlaknu, stahni si anglicky manual, a tam mas vypsane jake kodeky/kontejnery to podporuje...
Jah (2)|23.4.2010 09:22
Děkuji za vaši odpověď.Byl jsem tedy evidentně špatně informován prodejcem,cituji "Jako správnému multimediálnímu zařízení nové generace nechybí televizoru ani Wi-Fi a Ethernet připojení s podporou technologie DLNA pro sdílení multimediálních souborů v rámci počítačové sítě a podpora služby NetCast umožňující připojení na internet a využívání různých doplňkových funkcí jako jsou video hovory, prohližení foto galerií Picasa, předpověď počasí nebo sledování videí ze serveru YouTube. "

Co se týče podporovaných formátu,tak jsou vypsány v manuálu,tudíž pokud máte možnost si je stáhnout,tak je snad nemusím zde vypisovat.

Jinak ohledně toho videa,předpokládám,že mi asi neporadíte,no už jsem kontaktoval LG,tak uvidím co mi odpoví(zdali vůbec),pokud ne, půjdu nejspíše za prodejcem a budu chtít vysvětlení od něj,popřipadně vrácení peněz.
evlo (78)|4.5.2010 14:15
Tak doted me na samsungach vadilo, ze neumi nahravat a na lg, ze nemaj lan i kdyz nahravat umi.

V manaulu k teto tv neni nahravani zmineno - umi nahravat? Pokud umi umi to i primo na lan, nebo jen na usb?
Nicmene nikde na lg strankach jsem ofiko manual nevidel, takze mam mozna nejakej jinej, pofiderni.

DOPLNENI: ha, ted jsem nasel manual na polskem lg, tak uvidim co to bude.
dogs (351)|12.5.2010 01:34
[quote=Jah;278627]Děkuji za vaši odpověď.Byl jsem tedy evidentně špatně informován prodejcem,cituji "Jako správnému multimediálnímu zařízení nové generace nechybí televizoru ani Wi-Fi a Ethernet připojení s podporou technologie DLNA pro sdílení multimediálních souborů v rámci počítačové sítě a podpora služby NetCast umožňující připojení na internet a využívání různých doplňkových funkcí jako jsou video hovory, prohližení foto galerií Picasa, předpověď počasí nebo sledování videí ze serveru YouTube. "

Co se týče podporovaných formátu,tak jsou vypsány v manuálu,tudíž pokud máte možnost si je stáhnout,tak je snad nemusím zde vypisovat.

Jinak ohledně toho videa,předpokládám,že mi asi neporadíte,no už jsem kontaktoval LG,tak uvidím co mi odpoví(zdali vůbec),pokud ne, půjdu nejspíše za prodejcem a budu chtít vysvětlení od něj,popřipadně vrácení peněz.[/quote]

Zdravím, mám malý dotaz, včera jsem instaloval rodičům tuto TV, pouze 32", ale chci se zeptat, nestává se vám, že nejdou seřadit, respektive zase se rozhází programy ? 3x jsem to seřadil a 3x se mě to rozhodilo okamžitě jak jsem odešel z menu, tak jsem to vzdal..................Pokud má někdo nějaký nápad budu vděčný.
Operator237 (256)|11.7.2010 10:02
[quote=Jah;278627]Děkuji za vaši odpověď.Byl jsem tedy evidentně špatně informován prodejcem,cituji "Jako správnému multimediálnímu zařízení nové generace nechybí televizoru ani Wi-Fi a Ethernet připojení s podporou technologie DLNA pro sdílení multimediálních souborů v rámci počítačové sítě a podpora služby NetCast umožňující připojení na internet a využívání různých doplňkových funkcí jako jsou video hovory, prohližení foto galerií Picasa, předpověď počasí nebo sledování videí ze serveru YouTube. "

Co se týče podporovaných formátu,tak jsou vypsány v manuálu,tudíž pokud máte možnost si je stáhnout,tak je snad nemusím zde vypisovat.

Jinak ohledně toho videa,předpokládám,že mi asi neporadíte,no už jsem kontaktoval LG,tak uvidím co mi odpoví(zdali vůbec),pokud ne, půjdu nejspíše za prodejcem a budu chtít vysvětlení od něj,popřipadně vrácení peněz.[/quote]
ahoj .
Prodejce ti má řict parametry a vyhody produktu, případne vyhody jineho rozdil mezi lepší a horším modelem, ale servisní veci co jede a nejde není zodpovedny. Máš pravo reklamovat, servis se podíva a bud bude opravněna nebo ne ,ale vracet penize ti jen tak nebudou !! ty ses rozhodl sam nikdy ti nedal nuž pod krk a vem si to nebo te podřiznu. na 100% není nic! jen to že umřeš jako každy to mas zaručeny. Tak že si bud stahni fiemware novy ktery to vyřeší a nebo kontaktuj LG .Ps: se slušnosti to dotahneš dal než když budeš na ne hrr tak se na tebe akorat víš co...
Operator237 (256)|11.7.2010 10:06
[quote=Jah;278421]Zdravím vás,mám takové dva menší problémy.Před pár dny jsem zakoupil LCD LG 42LD650,kde mě hodně zaujalo WiFi Ready/Wireless Ready,což jsem považoval(nejspíš mylně) za možnost připojeni LCD k internetu přes WIFI.V manuálu ani nikde už sem se o tom nedočetl(klasický připojeni kabelem jde-ale router mam v jiném patře,tak nechci tahat kabely).V nastavení LCD mi to hlásí,že nejsem připojen ani mi to nedává žádnou možnost konfigurování připojení(tato možnost je vyšedlá asi z důvodů nepřipojení kabelu k internetu).Tak se chci tedy zeptat co tato funkce znamená?

Druhá věc s kterou si nevím rady,je přehrávání videa přes ex. harddisk.U většiny videii se obraz nezobrazí na celé šířce obrazovky(někdy je obraz ve prostřed,nebo naopak širokoúhlý s klasickými černymi obdelníky nahoře i dole).V nastevní obrazu jsou pouze dve možnosti standartní nebo originálni(což zobrazí obraz na 42"LCD většinou jako malý čtverec).U TV a přehráváni DVD je těchto možností více.U některých videii se obraz zobrazí přes celou obrazovku a to se jedná o stejný typ souboru,akorát rozlišení se liší, napřiklad video .avi 720x576 se zobrazí přes celou obrazovku ale .avi 720x304 už ne.Z toho usuzuju,že je to rozlišením,tak se chci zeptat jaké rozlišení mám používat aby bylo možné sledovat video přes celou obrazovku,nebo zdali by pomohla konverze na jiný typ??Toto je moje první LCD TV,proto se omlouvám pokud jsou moje otázky začátečnické.Předem děkuji za vaši pomoc a rady.[/quote]
ps: a WIFI v tuto chvili nema žádna TV Panasonic Samsung Philips se dokupuje WIFI adapter zvlast ne když to tam potřebuje a zbytečne by za to platil. Jen modely extra drahy to maj přibaleny už v cene.
hunter9 (2)|24.10.2010 18:25
Moje zkušenosti s nastavením této tv.

Nastavení země na "--" mně neumožnilo ladění kabelového tuneru.
Řešením bylo nastavení na Švédsko, kdy bez problému naladilo všechny stanice UPC v dvb-c.
EPG diakritika správná. Problém nastal se zobrazením času EPG, které jsem vyřešil posunutím časového pásma na GMT+2.
Jinak teletext stále nezobrazuje správně češtinu.
Jestli někdo ví, jak nastavit teletext, dejte prosím vědět.
eldorado09 (1441)|24.10.2010 18:55
A ako si spokojný s kvalitou obrazu (SD, HD signál, dvd/divx, pozorovacie uhly, čierna, prirodzenosť farieb atď...)?
jarod72pm (841)|24.11.2010 06:11
Taky by mě zajímala nějaká minirecenze jak je na tom tento model , protože se na vyjímky(frekvence a kontrast) podobá hodně na LD750 tak jestli snese srovnání?
díky
die.catana (17)|25.3.2011 18:39
Zdravím,

máte někdo zkušenosti s přehráváním filmů přes USB na této TV - 42LD650?

Je možné u nějakého videa přehrávaného z USB nastavit smyčku (LOOP), aby se to do nekonečna přehrávalo kolem dokola?


Prosím o odpověď.
die.catana (17)|26.3.2011 14:46
Tak už to vím.

Jde to :)