Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém HD kamer - nízký datový tok ?

Taiki (2)|17.4.2010 13:27
Zdravím,
po dlouhém vybírání jsem si koupil kamerku Sanyo vpc-sh1 a je opravdu perfektní, na svoji velikost a cenu podává dobré výsledky (obraz je opravdu na slušné úrovni, dobře točí i za šera, alespoň náznak manualu (jde i vypnout redukce šumu), atd. ) Jenže to všechno sráží nízký datový tok který udělá z každého videa v pohybu (hlavně třeba při větším přiblížení když se vám třepou ruky) rozmazanou čtverečkovanou patlaninu která je opravdu něco otřesného co od HD videa opravdu nečekáte ... a jak jsem se tak díval tak hodně kamer i od renomovaných výrobců je na tom podobně. A přitom NAPROSTO nechápu proč - i ta moje kamerka nabízí režim iframe (960 x 540) při 24mbps takže čip i sběrnice to zvládnou, ale při Full-HD je to pouze 12mbps ... Takže kamerka která díky dobré optice a zpracování poskytuje pěkný Full-HD obraz je degradovaná na nepoužitelnou jen kvůli zbytečně vysoké kompresy. Opravdu by mě zajímalo proč ...
martin_54 (331)|17.4.2010 13:37
a není to náhodou tím, že při polovičním počtu bodů je to 24, zatímco při plném 12 (2x12=24 neboli 24:2=12)... ;-)
Pave1 (4279)|17.4.2010 14:29
Asi to především není problém všech HD videokamer, ale pouze některých.
Kamery zavedených značek poskytnout solidní výkon, samozřejmě je nutné si připlatit (ideální rozmezí je od 15k do 25 kilo peněz).

U těch levnějších si člověk musí dávat velký pozor, co kupuje.
MAKcz (205)|19.4.2010 13:25
[quote=Taiki;277749]Zdravím,
po dlouhém vybírání jsem si koupil kamerku Sanyo vpc-sh1 a je opravdu perfektní, na svoji velikost a cenu podává dobré výsledky (obraz je opravdu na slušné úrovni, dobře točí i za šera, alespoň náznak manualu (jde i vypnout redukce šumu), atd. ) Jenže to všechno sráží nízký datový tok který udělá z každého videa v pohybu (hlavně třeba při větším přiblížení když se vám třepou ruky) rozmazanou čtverečkovanou patlaninu která je opravdu něco otřesného co od HD videa opravdu nečekáte ... [/quote]

No ono casto jde o nedokonaly procesor ktery ma za ukol komprimovat video a nestiha to v dostatecne kvalite. Takze, ne vzdy za to muze jen datovy tok ale casto i to co to video pocita. Jinak bezne bych na 1080 doporucil datovej tok 24mbitu, nejakejch 16 se jeste da ale uz to pak zacina bejt videt na vode, ve vetvich stromu atd ...