Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimedialne prehravace a problem s 23,976 fps

vorrattreides (18)|14.4.2010 07:59
Zdravim,
som v podstate uplna lama, ale po niekolkotyzdnovom meditovani a citani o multimedialnych prehravacoch, by som v konecnom dosledku konecne uz aj nejaky kupil, avsak u obidvoch favoritov (A.C.Ryan Playon!HD mini a Xtreamer) som na roznych forach v roznych jazykoch narazil vzdy na ten isty problem...uzivatelia tychto zariadeni maju problem s videami (ci uz divx alebo mkv) s framereatom 23,976 fps...problem je vo vacsom alebo mensom sekani, najma pri nastaveni TV na 24p.
Uz som sa zmieril s tým, ze upscale SD videa na 40´ uhl., bude vyrazne horsi ako na mojom 4 roky starom dvdrekorderi, ale trhanie videa proste neprehliadnem. Problem vsak je v tom, ze mam Samsung LE40R86BD - teda len HD ready (1366 x 768) a preto neviem, ci sa mna konkretny problem vobec dotyka.
Prosim o zhovievavost, pretoze ja v podstate fakt ani neviem, co to je to 23,976 fps a 24p, ale chcem nieco kupit, nieco som uz precital a proste radsej by som to vyriesil pred kupou ako po nej...
dakujem.
Pytkin (7947)|14.4.2010 15:10
ja mam popcorn .. tiey mam HDready telku LG .. ked dam 1080p24 tak to ide ok .. ale posielam to 720p60 a je to pozeratelne ..
vorrattreides (18)|14.4.2010 15:22
hmm...pozeratelne, akoze uplne bez problemov a bez kompromisov pozeratelne, alebo proste pozeratelne s "privretymi ocami" a s vnutornym bojom, ze to proste plynule naozaj nie je?
tento problem s 23,976 fps je pre mna celkom zasadny, pretoze ako som presiel na disku veci, zistil som, ze drviva vacsina ma takyto framerate a po precitani niekolkych for som zistil, ze to byva stale problem, ci uz cukanie obrazu, alebo nasledne rozidenie zvuku a pod.
je mi jasne, ze frekv.tv treba nastavit na hodnotu FPS filmu alebo jej násobku, ale vzhladom na to, ze moj Tv nepodporuje 24p, do uvahy prichadza len 60hz a teda dochadza k prepocitaniu na 3:2 .... alebo sa mylim?
diky
Pytkin (7947)|14.4.2010 17:53
no ked dam 1080p24 , tak to ide bez trhania jak vino .. cez 720p60 to ide pozeratelne .. trosku zatrhava , ale lepsie ako 720p50 ..

dalsia vec je , ze som si vela filmov premuxoval na 25fps .. cize to ide plynule pri p50 modoch .. a sedi k tomu cesky zvuk z DVD ..
vorrattreides (18)|15.4.2010 08:16
aha....no budem sa musiet nejako rozhodnut, moj tv podporuje len 50hz a 60hz. Myslis, ze problem s pripadnym cukanim by bol pri prehravani mkveciek a divixov aj pri pouziti blue ray prehravaca LG bd390? heh...asi blba otazka...no ale co uz :) kazdopadne dik