Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD LED SAMSUNG 2010-řady 5000,6000,6500...

kolčis (58)|31.3.2010 09:57
Ahojky pánové,tak to tady pročítám a jsem překvapen,že toto téma ještě nikdo nezaložil.Chtěl bych jestli má někdo bližší info o těchto nastupujících TV ať přispěje.Legrace je,že na ofic Samsung stránkách mají stále staré modely.Přesně právě nevím jak nás Sam na tento rok překvapí mile či nemile,jaký typ led podsvícení na nás přichystal,protože se domnívám,že když píší LCD FULL LED HD,tak by jse mělo jednat o celkové podsvícení.I tloušťka TV jse mi zdá od loňských modelů tlusčí.Můj skromný názor je ten,že si myslím,že v této technologii podsvícení je Sam nejdál.Měl dobře našláplo z modelem 786,ale po roce vydal něco co vypadá designově dost dobře,ale technologicky krok na spátek.Upřímě musím říci,že můj favorit je Plazmič Paňác,ale co mám načteno a nastudováno,tak právě LED technologie jsem přesvětčen,že minimálně dohnala plazmovou technologii(pohasínání led) a když ktomu přičtu nezanedbatelnou úsporu ele.energie,tak je to můj horký kandidát na koupi.Díky všem za reakšn a mějte se...
LPK (177)|31.3.2010 10:08
nejni FULL LED jako FULL LED ... například Sharp u loňských modelů taky proklamuje plné led podsvícení, ale je to bez locall dimming a to je jaksi k prdu ... ,to už je jedno jestli vemeš edge nebo tohle ... nehledě na to homogenita černé u sharmu nejni nijak valná ...
vivid.sk (11472)|31.3.2010 11:06
ak nieco bude naozaj full LED s locall dimming, samsung to urcite patricne vyzdvyhne, a zbadas to minimalne na prednej strane panelu, kde bude urcite 5 nalepok o tejto technologii :)

v opacnom pripade sa jedna vzdy o EDGE LED.

(na oficialnych strankach samsungu samozrejme o EDGE ani zmienka.... ako obvykle)
no uvidime ako na tom budu TOP modely, zatial su dostupne LED modely len do rady C6xxx
http://www.samsung.com/sk/support/pricelistscatalogues/files/Cennik_AV_TV_DI_2010.pdf
kolčis (58)|31.3.2010 11:07
Díky za reakci a k tomu SHARPÁKU,tak ten mě teda dost zklamal,jenom když jsem si ho prohlédl ze předu a ze zadu,tak mi prostě jenom vzhledově připadal jak stará krabice na boty.Po technologické stránce taky žádné dobré ohlasi a o této značce bych vůbec nepřemýšlel...PS: a o tom FULL LED,tak co mám skušenost,tak když to napíší v typovém označení,tak 90% se mi pak nestalo,že by tomu bylo jinak...ale ve své podstatě je to putna a nebudem se tady o takové kravince handrkovat...je to pouze slovíčkaření výrobců...
sirdo (1320)|31.3.2010 12:39
ono bude problem asi v tom, ze zakladatel tejto temy napisal hned na zaciatku totalny blud "LCD FULL LED HD", co je neexistujece oznacenie. ako uviedol vivid.sk vo svojom odkaze, tie telky su FullHD LED LCD TV a toto oznacenie vobec neimplikuje Full LED podsvietenie...
sirdo (1320)|31.3.2010 12:55
[quote=kolčis;275180]Ahojky pánové,tak to tady pročítám a jsem překvapen,že toto téma ještě nikdo nezaložil.[/quote]

a co si myslis, ze sa rozobera v teme SAMSUNG 2010 https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23335 , obchodna politika TESCA? hned v zakladajucom prispevku temy SAMSUNG 2010 je odkaz na info o tom, ze tie TV budu EdgeLED. netreba byt povrchny...
David Lister (405)|31.3.2010 14:03
[quote=kolčis;275180]Ahojky pánové,tak to tady pročítám a jsem překvapen,že toto téma ještě nikdo nezaložil[/quote]

Mě to ani tak nepřekvapuje, ty TV běžnému divákovy oproti základním řadám nenabízí žádné extra velké výhody a v kombinaci s neopodstatněnou cenou jsou prostě úplně nezajímavé.

[quote=kolčis;275180]tak by jse mělo jednat o celkové podsvícení.[/quote]

Tak jistě, už jsi viděl LCD, které by bylo jen částečně podsvícené??
Jinak to ale samozřejmě vše budou EDGE LED

[quote=kolčis;275180]tak právě LED technologie jsem přesvětčen,že minimálně dohnala plazmovou technologii(pohasínání led) [/quote]

No jak myslíš, pokud se počet kontrolovaných zony podsvícení nebude limitně blížit počtu pixelů (což už z teoretického hlediska je nemožné) tak to nikdy nebude úplně dokonalé. Osobně nejsem příznivce jak lokálního tak globálního dimmingu. To první má rozhodně nějaké výhody, ale také limity, přes které jít nelze, to druhé je podle mě pras**na největšího kalibru.

[quote=kolčis;275180]nezanedbatelnou úsporu ele.energie[/quote]
Při sledování pár hodin denně je ten rozdíl vzhledek k pořizovacím nákladům rozhodně zanedbatelný.

PS: a pokud něco rychle neudělají s tím modrým nádechem, který se nedá odstranit ani kalibrací obrazu, tak si přičti další minus v podobě horšího podání barev.
kolčis (58)|31.3.2010 14:08
SIRDO a to jsem přesně čekal,že se bude opět řešit slovíčkaření a podstatné věci ne,ale přehozené dvě skratky jsou opravdu velký problémek.Radši si mě měl pochválit,že jsem poděkoval za reakci.Což tady moc lidí neumí.Myslím si,že řady dopisovatelů,kteří by mohli přinést dobré info,tak na to hodí bobek,protože tady se vždycky rozhoří diskuze,která velice často se mění v hádaní a osočování a to by si měl každý uvědomit.Ale jinak jsem to už rozchodil a už se na tebe nezlobím.Čusik...
sirdo (1320)|31.3.2010 14:18
[quote=kolčis;275213]SIRDO a to jsem přesně čekal,že se bude opět řešit slovíčkaření a podstatné věci ne,ale přehozené dvě skratky jsou opravdu velký problémek.Radši si mě měl pochválit,že jsem poděkoval za reakci.Což tady moc lidí neumí.Myslím si,že řady dopisovatelů,kteří by mohli přinést dobré info,tak na to hodí bobek,protože tady se vždycky rozhoří diskuze,která velice často se mění v hádaní a osočování a to by si měl každý uvědomit.Ale jinak jsem to už rozchodil a už se na tebe nezlobím.Čusik...[/quote]

neviem o akom slovickareni to tu pises, ty sam si z toho bazmeku co si napisal odvodil, ze tie TV budu FullLED co je samozrejme omyl. a co sa tyka tej vytky k tvojej povrchnosti, ze si najprv nezistis ci tu uz taka TEMA neexistuje (tym sa nemysli presne takeho isteho nazvu, ale obsahovo), tak si bud isty, ze na inych FORACH by uz bola davno zamknuta administratorom ako duplicitna a neskor zmazana...
kolčis (58)|31.3.2010 14:33
Ještě musím odpovědět a nechápu proč tedy např. není vše napsané Panasonic 2010,ale dokonce je třeba plazma rozepsaná do jednotlivých G a V a X a S a už ani nevím jakých,tak to mi teda hlava nebere,to musí byti,taky povrchní lidi ,že se ani neobtěžují si to tady přečíst.Tak nic a na půl roku mám s příspěvkama zase pokoj a aspoň budu mít víc času na koukání z okna...
David Lister (405)|31.3.2010 14:45
[quote=kolčis;275220]Ještě musím odpovědět a nechápu proč tedy např. není vše napsané Panasonic 2010,ale dokonce je třeba plazma rozepsaná do jednotlivých G a V a X a ...[/quote]

Zase se nenech úplně rozhodit, tohle téma tady rozhodně má místo. To že jsi to na začátku krapet domotal s tím nemá moc společného. V tuhle chvíli moc majitelů ale asi nenajdeš, takže to plodná diskuze zatím nebude.

V každém případě na řadu 7000 už nějaké testy existují, odkazy nejdeš v tom druhém threadu, teď nemám čas to dohledávat.

EDIT: tak je to tenhle příspěvek
liskanet99 (1)|26.4.2010 21:24
ahoj tak sem se chtel vas fundovanych zeptat kterou byste mi doporucili vaham bud:
LG 37LE5300 nebo SAMSUNG UE37C6500 ?

Diky
Pablo2 (41)|29.4.2010 14:26
[quote=liskanet99;279101]ahoj tak sem se chtel vas fundovanych zeptat kterou byste mi doporucili vaham bud:
LG 37LE5300 nebo SAMSUNG UE37C6500 ?

Diky[/quote]

Já jsem váhal mezi LG LE5300 a Samsungem UE 32C6000. U LG se mi líbil slušný zvuk /vzhledem k možné velikosti reproduktorů/ a u Samsungu mě zaujal kabelový tuner /používám kabel UPC/. Nakonec jsem dal přednost Samsungu a jsem maximálně spokojený s kvalitou obrazu a vybavením televize i zvuk je proběžné sledování vyhovující. U Samsungu lze po pečlivém nastavení dosáhnout vynikající obraz, jak se dá nastavit LG nevím, v prodejně se používá nastavení pro "obchod" a to maximální kvalitu neumožní.
siho (7)|3.6.2010 12:08
Známi si kúpili UE37C6000.. a ako vlastník LCD Ačkovej aj Bčkovej série od Samsungu som im ho išiel ponastavovať. Ale zarazila ma jedna vec, že neviem pri DVBT signály rozbehať automaticku zmenu pomeru strán? Pri LCD Ačkovej aj Bčkovej série je potrebné prepnúť krajinu na Veľkú Britániu, avšak na tomto TV Veľká Británia nie je a čo som mal čas vyskúšať asi polovicu z ponúkaných krajín, ani pri jednom nastavení to neprepínalo. Je nejaká nová finta? Alebo to chlapci zo Samsungu nadobro "opravili"???