Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P50VT20E, TX-P54V20E, TX-P58VT20E, TX-P65VT20E

Hmm (1739)|8.6.2010 21:07
areaDVD.de - Panasonic TX-P50VT20E absolutní hodnocení "REFERENZ" :-)
http://www.areadvd.de/hardware/2010/panasonic_vt20e.shtml
dunaj (1030)|8.6.2010 21:29
Pekny reklamny clanok. Nuz treba to predat aj napriek cene 2600€. Ziadne nedostatky to nema. Akurat ze autor radsej nezachadza do detailov, akeze typy DivX to prehrava a pod...
jarino1978 (8045)|8.6.2010 21:44
osobne ostal pre mňa vodítkom len tento web, ostatné ostali len reklamné plátky...
http://www.televisioninfo.com/

Človek sa tam dozvie aj to, po čom inde ani pes neštekne...
Hmm (1739)|10.6.2010 11:43
Myslíš i HDTVtest nebo AVforums.com? Doufám, že to nebereš podle toho, že tam plazmy dopadají dobře? :-) Mě to připadá, že tam jdou docela do hloubky, mají tam kalibrační nebo srovnávací obrázky a tabulky stupně kvality u jednotlivých parametrů ... co bys chtěl víc?
Hmm (1739)|10.6.2010 11:51
[quote=dunaj;285151]Pekny reklamny clanok. Nuz treba to predat aj napriek cene 2600€. Ziadne nedostatky to nema. Akurat ze autor radsej nezachadza do detailov, akeze typy DivX to prehrava a pod...[/quote]Na to, že máš V10-ku docela zajímavý šmahem zatracující názor... Co se Ti nezdá, nesejří Tě, že sis nepočkal na V(T)20? Nevím z hlavy, na které anglické sajtě napsali, že VT20 je aktuálně nejlepší zobrazovadlo na trhu ... Ty pokládáš a priori recenze za uplacené, aspoň ty hodně kladné? Ty by sis tu V10 koupil, kdyby recenze byly chladné? Ta byla přece taky drahá jak fena, ale cena šla za čas k rozumným hodnotám z 65 na 45t.
dunaj (1030)|10.6.2010 15:32
[quote=Hmm;285262]Na to, že máš V10-ku docela zajímavý šmahem zatracující názor... Co se Ti nezdá, nesejří Tě, že sis nepočkal na V(T)20? Nevím z hlavy, na které anglické sajtě napsali, že VT20 je aktuálně nejlepší zobrazovadlo na trhu ... Ty pokládáš a priori recenze za uplacené, aspoň ty hodně kladné? Ty by sis tu V10 koupil, kdyby recenze byly chladné? Ta byla přece taky drahá jak fena, ale cena šla za čas k rozumným hodnotám z 65 na 45t.[/quote]

Ja nic nezatracujem. Iba poukazujem na to, ze v tej recenzii nie su spomenute ziadne nedostatky, ktore tie telky urcite maju vcitane tej mojej. Co sa tyka cakania/necakania, VT20 by som si nekupil ani keby som to mal spravit dnes, lebo 3D s okuliarmi je absolutna kravina. Dnes som bol v Nay v Auparku dobre som si pozrel Samsung aj Panas. To 3D je dobre iba ked sledujes, ci je to 3D a sustredis sa na tu formu obrazu. Na nejake seriozne pozeranie deja to ale podla mna nie je. A aj to si musis odmysliet farby a jas. Mne by to vyprazdnilo zaludok do 10 minut. Ako vsetci vedia, slabinou Panasonicu je aktualnost formatov, v com ma Samsung aj LG navrch. Preto som poukazal na to, ze v recenzii sa autor (radsej) touto tematikou nerozobera. Samozrejme ak sa bavime o kvalite obrazu, dnes by som kupoval V20.

PS: V10 stala cca 1600€ pred pol rokom.
matoslav (6)|15.6.2010 00:27
Nazdar, ak dám prehrať nejaké 3D demo/film z popcornu c-200ky tak to bude fungovať?Nebudem potrebovať zariadenie s hdmi v1.4?
djh3ll (127)|15.6.2010 09:10
Záleží na bitratu. Hdmi 1.4 podporuje vysoké bitraty pro obrazy v sobě, jako má třeba připravovaný avatar 3d. Pro obrazy vedle sebe nepotřebuješ hdmi 1.4.
Kesho22 (2)|15.6.2010 20:13
Ahojte všetci.
Píšem na tomto fóre prvý krát, tak dúfam že ma nieto nesfúkne...
Vedel by mi niekto poradiť či sa dá momentálne zohnať k tomuto TV nejeká multimediálne centrum ako napr. (popcorn c-200ka s HDMI v1,3), ktoré už disponuje rozhraním HDMI v1,4???
Myslím kôli budúcnosti 3D bez nutnosti 3D-BluRay prehrávača. Díky...
mrsk (5)|15.6.2010 21:09
Zdravim priatelia,

mam dve otazky k modelu P50V20E, ktoreho som niekolko hodinovym vlastnikom

ad1) ako je to v pripade tychto 2010 modelov, je potrebne tzv zahorovanie? a v pripade ze ano, je najlepsie zahorovat na mode "kino"?

ad2) moze mi niekto vysvetlit ako spojazdit funkciu PIP? .... aktualne mam analog TV a cez HDMI digitalny satelit vratane HD kanalov ... no nedari sa mi PIP spojazdnit... dakujem!
Deathless (16)|18.6.2010 16:35
Zdravim.
Mrsk teda pokial si kupil PANASONIC TX-P50V20E a nie VT (teda bez 3d) mozes povedat co vsetko bolo v baleni, prislusenstvo? vsade len vt verzia...ani na v net shopoch nemozem najst co obsahuje Vckova rada...
1. Odbornici odporucaju, vyrobcovia tvrdia ze netreba...ale kazdom pripade zahorenim nic nepokazis.. pokial hned vypeckujes jas a sa ti vypalia body, tak zaruka sa na to nevztahuje..ja osobne by som nechal zahoriet :)
2. neviem nemam tu telku...cekni manual :)
djh3ll (127)|18.6.2010 17:03
[quote=mrsk;285971]Zdravim priatelia,

mam dve otazky k modelu P50V20E, ktoreho som niekolko hodinovym vlastnikom
[/quote]
V20 ještě není v prodeji :) Máš asi na mysli VT20 /// Takže v prodeji je :) Moje chyba.
[quote=mrsk;285971]
ad1) ako je to v pripade tychto 2010 modelov, je potrebne tzv zahorovanie? a v pripade ze ano, je najlepsie zahorovat na mode "kino"?
[/quote]
Ano je, zhruba 200-400 hodin na snížený kontrast, nebo HC zahořování se speciálními barevnými obrázky na maximální kontrast na 100 hodin minimálně.
[quote=mrsk;285971]
ad2) moze mi niekto vysvetlit ako spojazdit funkciu PIP? .... aktualne mam analog TV a cez HDMI digitalny satelit vratane HD kanalov ... no nedari sa mi PIP spojazdnit... dakujem![/quote]

PIP funguje jen na některé zdroje signálu.
Deathless (16)|19.6.2010 14:53
jj V20 je uz na viacerych e-shopoch skladom ;)
mrsk (5)|20.6.2010 00:33
takze

co sa tyka balenia:

DO + 2 baterie
Lan adapter USB + predlzovaci kabel USB na LAN
2 fer jadra
podstavec
1ks na zviazanie kablov

a prve dojmy? ... vazne v skartke
V20 mam od pondelka (tohoto tyzdna) skladom bola od stredy minuleho tyzdna!!!

design, dojem = TOP
kvalita obrazu = hodne zalezi na signale, HD /HBO HD, ESP HD, ZDF HD ... luxus luxus luxus/
SD pokial je slusny zdroj nadpriemer, ak je zdroj signalu horsi, jemne zrnenie pri ciernej /ale nerusi to, zalezi na vzdialenosti pozerania/

inak zobrazovanie farieb podla mojho skromneho nazoru TOP, cierna je cierna (niekedy mam pocit ze dokonala cierna, ale to je moj skromny subjektivny pocit/

a co sa tyka toho mojho podnetu ohladom zahorovania, napisal som priamo do panasonicu, a v podstate poradili mi to iste co pisete...

"Co se týká zahoření plasmy, není nutné jako například u průmyslových panelů
nějaký speciální postup. Nucméně doporučuji prvních 100-200 hodin omezit na
minimum zobrazování statického obrazu, nepoužívat jiný formát zobrazení než
přes celou obrazovku, nezapínat režim THX a nevypínat převzorkování obrazu."

inak podotknem ze JAS mam v rezime normal = 0, kontrast som mal na 36, po rade tu znizil som na 10 (i ked si myslim ze 36 je pod polovicou mozneho kontrastu)

..... asi tolko odo mna a moje prve pocity, berte to ako subjektivny nazor cloveka, ktory ma po Sony CRT prvy krat v zivote Plazmu

... ak by ste este mohli poradit, naco je dobra zmena "Gama" aktualne mam default 2.2

dakujem za vase odpovede!

edit: vlastnim 50PV20E ... ked tak mozem neaky obrazok dodat...

edit2: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
djh3ll (127)|21.6.2010 11:45
[quote=matoslav;286393]Ale je http://www.alza.sk/50-panasonic-viera-tx-p50v20e-d171157.htm[/quote]

Oh, moje chyba. Omlouvám se.
matoslav (6)|23.6.2010 02:09
mrsk môžeš dat ešte nejaké foto?
Freebiker (5)|25.6.2010 14:32
aktualizace sw viear cast - současný 2.405. byl nahrazen včera vyšlou aktualizací s číslem 2.407
Jinak mám nové informaci ze servisu - od 1.7. bode možné aktualizace stáhnout na SD a přes SD slot aktualizovat - to je pro všechny co s tím mají problém.
popis jak na to zde:
nahrání SW
http://panasonic.jp/support/global/c...own_eug20.html
implementace
http://panasonic.jp/support/global/c.../step3_eu.html
doufám že jsem tím neporušil nějaká pravidla - případně se předem omlouvám
jarino1978 (8045)|28.6.2010 08:47
asi najobjektívnejší test 3D PDP VT20, čo som čítal :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
lieutenant (66)|28.6.2010 10:09
Ak chcete vidiet rozdiel kvality obrazu medzi G a V, navstivte dataart v Avione v BA. Tam su oba vedla seba. Rozdiel je markantny na prvy pohlad. Ciernejsia cierna je dana urcite aj filtrom. Skuste sa pozriet na obe TV vo vypnutom stave. Celkovy dizajn klasika od Panasonicu, ale metalicka strieborna je velmi lubostiva, presne ako som cakal.
O kusok dalej je aj VT20. Myslim, ze kto prehryzne to, ze neuvidi doma v obyvacke na novy rok Avatara v 3D, teda pre 2D obraz, nema zmysel priplacat za VT20. Za prve, ziadny iny zaujmavy 3d film na BD neexistuje, ani v blizkej dobe na 3d existovat nebude a satelitne programy sa len rozbiehaju, teda nie je co v 3d pozerat. Za druhe pri beznych domacich podmienkach, si mysliem, ze nie je sanca rozoznat okom rozdiel 2D PQ medzi V a VT. VT by som doporucil zatial iba pre Gamesnikov, ktory najviac ocenia pritomnost fosforu. Polovicu cenoveho rozielu medzi V a VT radcsej investujem do profi kalibracie, ktora mi prinesie vacsie zvysenie kvality obrazu.
lieutenant (66)|28.6.2010 10:47
jarino1978: Recenzenta z Panasonicu boli hlava a zo Samsungu nie. :-))) Povazovat to ako nedostatok v recenzii je naozaj najobjektivnejsi test, to urcite. Dokonca to slovo blikanie, ktore dalej nijak nerozvadza. Co je to blikanie? Jeden ho vidi, iny nie. Toto si musi kazdy posudit sam. Kto este vidi "blikanie"?

Ak recenzent myslel len pri 3D, takje to nieco ine. Obe 3d technologie - aktivny system okuliarov, ktory sa vyrobcovia snazia presadit, je podla mna zla volba do buducna. Vyrobcovia sa zamerali na dosiahnutie zisku na ukor naseho zdravia. Chcel by som vidiet studiu, ako to na nas vplyva. Ak si pozriete raz za tyzden jeden film, mozno ok, ale predstavte si, ako musi trpiet nielen Vase oko, ale aj organizmus pri zatmievani a odkryvani kazdeho oka 60x za sekundu. Bolenie oci, hlavy, unava, vycerpanost. To su sprievodne javy, u niekoho podobne ako pri tom "blikani" sa prejavuju viac, u ineho menej, podla toho, va akej kondicii sa nacadza a je uplne jedno ci to bude Pan alebo Sam. Dokonca aj pri pasivnych systemoch, ktore funguju na principe polarzizacnych okuliarov, ktore by som ja uprednostil. Ale takto, dakujem, neprosim. Pozeram na TV z doporucenej vzdialenosti a pri PDP ani nevnimam, ze pozeram do TV. Asi nemam uz dost citlive oci, pretoze som si ich odpalil cumenim do Samsung LCD, ktory vyzaruje tolko svetla, ze sa nim da svietit. Tak mi treba, mal som si kupit playmu skor.
jarino1978 (8045)|28.6.2010 11:46
treba si ten test prečítať pozorne...
Kesho22 (2)|29.6.2010 15:43
lieutenant: Dôvod prečo čítam toto fórum je ten že sa už mesiac rozhodujem či kúpiť panasa TX-P50VT20E alebo Samsung UE46C8000 a oveľa viac než rozdiel v cene ma škrie aby som prípadnu voľbu neskôr neoľutoval...( v 3D budúcnosti)
A čo sa týka tej recenzie, naozaj je dosť subjektívna a to je v dobrej recenzii, vždy na škodu.
A ešte niečo... Fakt je ten že Samsung si vystačí aj USB Diskom či kľúčom pretože zvládne prehrať všetko vrátane mkv. ale Panasonik okrem foto a nejakých tých avičiek nič.
SlavoF (834)|29.6.2010 16:11
[quote=Kesho22;287581]...ma škrie aby som prípadnu voľbu neskôr neoľutoval...( v 3D budúcnosti)
[/quote]
tak to oľutuješ, 3D budúcnost je o inom ako teraz prezentuje samsung
lieutenant (66)|30.6.2010 00:22
Stale mi nikto nevysvetlil na to, naco mu je teraz okrem hrania hier 3d TV. Co tam chces pozerat? Fasirky doblba? Stoji ti Avatar za tie prachy? Avatar je genialny a raz si ho doma pozriem v 3D, ale nemusi to byt za taku cenu a nebudem kupovat 3d len kvoli jednemu filmu. Kym pridu studia s aspon obmedzenou ponukou filmov, ktore budu stat za to, uplynie este dlha doba. Osobne nebudem sledovat tych par titulov, ktore vyjdu buduci rok v 3d len preto, ze su v 3d, na vzhliadnutie filmu mam ine kriteria. Navyse nie som zastancom vsetko v jednom, to mas potom vzdy nieco osidene. Zalezi samozrejme co potrebujes a ake mas naroky. Ak si spocitas cenovy rozdiel vt20 a v20 + BD 3d prehravaca, mozes kupit spickovy media center, ktory ti prehra naozaj vsetko, pomaly aj brusny kotuc zo stavby a za zvysok mozes ist na krasnu dlhu dovolenku k moru. Ale to je kazdeho osobna volba. Tiez si mozem VT20 dovolit, ale jednoducho nevidim dovod. O par rokov ho mozno vymenim, ak ma presvedci ponuka filmov, prip. nejaky zaujmavy satelitny kanal.
Deathless (16)|24.7.2010 10:12
Zdravim. Tak uz mam telku bez 3D :) tx-p50v20e. Na tom 3D sme sa doma zhodli po pozreti dem v odchodoch ze je to uplna zbytocnost a za tych 800€ co zaplatite naviac pri plazme a blu-ray to nestoji a to :)
Je mozne ze ti dementi z ups ci dhl ci kto to doviezol to mali v aute nalezato? No MALI! idioti fakt....nezaplatil som, najprv som vyskusal... Je mozne ze v buducnoti bude nejaky problem ked ho doviezli nalezato??? teraz je ok obraz brutal.. spokojnost..len ma stve to vypalovanie..najradsej by som si pridal jas :D

Ale mam aj otazku ohladom CI modulu, pouzil ho niekto v tejto (pripadne 3D verzii) s UPC? mohli by ste mi proadit aky kupit? A co mi nepojde?som sa docital ze programovy sprievodca...ostatne by malo ist v pohode nie(menenie jazykov...)?
Diky za rady (hlavne ten CI modul)
dunaj (1030)|24.7.2010 10:18
Gratulujem, dobra volba. Dnes by som volil rovnako. Na lezato som uz viezol aj ja a nic sa nestalo. Samozrejme sa to nema, lebo panel vnutri sa potom prehyba, ale kym sa nezlomi, je to asi v poho. Inak nabuduce odfotit a je to vazny dovod na vratenie - vymenu.
Pokial viem, UPC na Slovensku ziadne moduly nepodporuje, iba vlastne STB. To funguje iba v Cechach. Rad by som sa mylil, ale ako poznam praktiky UPC, zrejme sa nemylim.
Deathless (16)|24.7.2010 10:27
no to si ma nepotesil... :( lebo problem mam so zvukom nechce ist cez HDMI kabel do tv..musim mat dalsi kabel(ceveny biely - cinch) A v tom ich settop boxe upc sa nic neda nastavovat..je tam jedna blba kolonka "synchronizacia zvuku" ci co...a len taky pasik na posuvanie ako "volume" ked pridavas.. to ani pan boh asi nevie ako to funguje :D Jj a odfotil som to v tom aute ako to bolo na lezato ;) aj do spravy som to kazal zapisat pre istotu..
dunaj (1030)|24.7.2010 10:31
Moduly a interny DVB-S tuner funguje iba so Skylink/CSlink, co rychlo pochopis, ako sme to pochopili vsetci.
Aj to modulove UPC v Cechach ide tusim iba na DVB-C.
Deathless (16)|24.7.2010 14:52
rozbehal niekto *.mkv subory? lebo mne sa to nepodarilo...pisu certifikovane na divxHD(mkv), ale skutek utek.. Rozne naformatovania usb disku - stale nic, ani iso dvd to nezere..len klasicke divx aj tam je zla znakova sada na title..
Perfektne ze malo wifi modul v baleni :) aaa pripojte si klavesnicu bezdrotovu a VIERAcast sa stane zabavou.. ;) PicassaWeb (najdete fotky z vsetkych kutov sveta), Youtube nacitava perfektne, ziadne sekanie, vsetko plynule...pomocou klavesnice sa to ovlada super... parada!

BTW: CES 2010 predstavene 3D bez okuliarov :) a to je buducnost podla mna....okuliarove je asi len taky vykrik do tmy a ti co si to kupili asi neurobili az tak dobre...to je moj subjektivny nazor.. urcite okuliarove 3D nie je buducnost ;) :) vid: mozno lepsi efekt ako cez okuliare :)
dunaj (1030)|24.7.2010 17:52
[quote=Deathless;290459]rozbehal niekto *.mkv subory? lebo mne sa to nepodarilo...pisu certifikovane na divxHD(mkv), ale skutek utek.. Rozne naformatovania usb disku - stale nic, ani iso dvd to nezere..len klasicke divx aj tam je zla znakova sada na title..
Perfektne ze malo wifi modul v baleni :) aaa pripojte si klavesnicu bezdrotovu a VIERAcast sa stane zabavou.. ;) PicassaWeb (najdete fotky z vsetkych kutov sveta), Youtube nacitava perfektne, ziadne sekanie, vsetko plynule...pomocou klavesnice sa to ovlada super... parada!

BTW: CES 2010 predstavene 3D bez okuliarov :) a to je buducnost podla mna....okuliarove je asi len taky vykrik do tmy a ti co si to kupili asi neurobili az tak dobre...to je moj subjektivny nazor.. urcite okuliarove 3D nie je buducnost ;) :) vid: YouTube- 3D TV Without Glasses! - Intel Booth, CES 2010 mozno lepsi efekt ako cez okuliare :)[/quote]

USB na Panasonicu je vzdy 3 roky pozadu, takze to mozes zabudnut.
Wifi modul je pre tych, co nemaju pri TV LAN, to je O.K.
Picasa je v pohode, dava fotky 1920x1080 na cely panel.
Youtube je ostuda. Kvalita videa je zalostna, pritom server podporuje HD.
Na to 3D sa pojdem v septembri pozriet v Berline, samozrejme ze okuliare su dobre akurat tak na vyprazdnenie zaludka.
matoslav (6)|30.7.2010 00:40
Tak a je na stene :)
btw:sorry za kvalitu, fotene iPhonom.
img0119lw.jpg
Bankoko (122)|28.9.2010 13:12
Caf. Chcem kupit televizor Panasonic TX-P50VT20E. Nikde neviem najst podrobnosti ake parametre ma tento TV satelitny tuner. Momentalne mam Openebox 810 + Skylink (+ motor na 4 druzice) a starsi CRT televizor od Panasonicu Quintrix 80 cm. Podporuje tento vstavany sat. tuner prijem z viacerych druzic? Dik za kazde info.
dunaj (1030)|28.9.2010 13:25
Ano, podporuje DiseqC 1.0, cize maximalne 4 druzice bez motora, alebo s konvertorom na motor.
Bankoko (122)|28.9.2010 13:51
RE: dunaj
Dakujem Ti za rychlu odpoved.
Aky konvertor na motor konkretne myslis? Mas so vstavanym tunerom nejake skusenosti? Aka kvalita prijimaneho signalu je cez tento tuner? Kazde info potesi. Dakujem ti.
dunaj (1030)|28.9.2010 13:56
Kvalita obrazu je vyborna, TV podporuje bezne dostupne moduly, najlepsie Mascom. Existuje zariadenie, ktore napatove povely z DiseqC 1.0 prekonvertuje na vyssiu verziu a mozes s tym ovladat motor, ale zase iba na 4 pozicie. Blizsie info v SAT predajni, alebo na google.
Bankoko (122)|28.9.2010 15:00
Super, Asi si myslel LNB konvertor. Som pocul ze celkom dobre su Smart konvertory. Asi skusim LNB Smart Monoblock Twin 0,1 dB: LNB konvertor pre družice ASTRA 23,5 ASTRA 19,2 na dva satelitné prijímače. To by mi mohlo stacit. Cize Skylink + Astra 19,2° E. Inak ako si s telkou spokojny? A ako to mas riesene ty?
dunaj (1030)|28.9.2010 15:06
Nie, LNB-cka mozes prpojit rovno 4 a bez motora. Konvertor,co som myslel je z DiseqC 1.0 na vyssiu verziu, ked potrebujes obsluzit viac pozicii s jednym LNB a motorom. Tie dve pozicie ti budu stacit.
MarecekSVK (84)|1.10.2010 10:43
Ak sa v tomto vlakne pise o cerstvych problemoch Skylinku s HD kanalmi, tak sa vopred ospravedlnujem, ale nemam cas ani chut vyhladavat, preto prosim len o strucnu a rychlu reakciu:
Majú modely rady V20 rovnaky problem alebo nie????

Vopred dakujem...
dunaj (1030)|2.10.2010 13:09
Zrejme nie. V20 by mali ist O.K. len pozor na spravny modul, cerveny modul definitivne skoncil aj vo vhodnych prijimacoch.
loke (25)|7.10.2010 11:21
Zdravim. Mam doma 4mesiace TXP50V20E (kupene z uplne prvej varky co prisla na SK). Rad by som sa majitelov rovnakeho kusku spytal na zopar vecia podellil sa s tymi mojim.

1) ako dlho vam trva prepnutie z kanala na kanal ak idete cez zabudovany satelitny tuner ?; mne aj 3+ sekundy ! pricom pri V10 to trvalo ani nie jednu ! dost ma to hneva
2) pri prevadzke TV - pocut vysokofrekvencny zvuk, ktory sa zvysuje s pribudajucou svetlejsiou plochou na obrazovke (pri vypnutom zvuku je to uplne zretelne a neprijemne), ako je to u vas ?
3) sledujete vypalovanie bodov ? (ja aj ano ak stojim pri TV vidim kontury napriklad "12" v kruzku; TV som nezahoroval; ide v rezime typ zobrazenia NORMAL, kontrast 36, jas 0, sytost farieb 24, ostrost 5, teplota normal, zive farby zapnute, ecomode zapnuty, tlmenie sumu vypnuty;...)
4) neviete niekto ako zistim pocet hodin prevadzky ? da sa to len sa treba dostat do servisneho menu
5) mam pocit ze farebne podanie niektorych farieb je dost presaturovane (cervena, zelena) az sa stracaju detaily, musel som korigovat farebne podanie, ale aj tak to nie je ako by som chcel
6) mam modul IRDETO CRYPTOWORKS EUROCAM (smardtv) - cerveny, ale zatial nemam aktivne HD kanaly (platene), Nova v HD aj ine free HD idu aj po zmenach v Skylinku ... ake mate skusenosti vy ?

... ak info o TXPV20E nepatria do tohoto vlakna - prosim prepacte, ale zachytil som tu aj rekacie majitelov no3D rady - TXPV20E ...
vdaka
dunaj (1030)|7.10.2010 12:02
Ad 1: No zbohom, takze V20 je pomalsia ako V10??? Zalezi ale na tom, ci a ako su tie kanaly kodovane. Ten modul tiez nie je najrychlejsi, skor naopak.
Ad 2: To bzucanie je z transformatora. Stupa s mnozstvom snehu na obrazovke. Niekomu huci viac, niekomu menej. Mozes skusit reklamovat, viem ze to uz riesili.
Ad 3: To je retencia, ktora po par minutach pozerania ineho programu zmizne. Normalka u plazmy. Vypalene to bude, az ked to uz nezmizne.
Ad 4: Navod mas na konci, ale ci pojde aj na V20 netusim.
Ad 5: subjektivne veci
Ad 6: najhorsi a najpomalsi modul. Jedine naj- najlacnejsi.

"Betriebsstunden anzeigen am "TX-P42GW10"

0. Am TV "F" Taste drucken um Lautstärke einzustellen.
1. Am TV die "Vol -" Taste gedrückt halten.
2. Dreimal die "0" auf der Fernbedienung drücken.
Das Service-Menü wird geladen.
3. Nun drücken Sie die "2"-Taste auf der Fernbedienung.
Das Menü "SRV-Tool" wird geöffnet.
4. Drücken Sie die "OK"-Taste auf der Fernbedienung.
Ein hellblaues Gitter wird angezeigt.
5. Den Cursor nach unten auf die Zeile "PTCT" bewegen.
6. Cursor nach rechts auf das freie Feld bewegen.
7. Die MUTE Taste für ca.5 Sekunden gedrückt halten.


Wenn du im SRV Tool bist, dann nach rechts oben und ca 5 Sekunden Mute auf der FB drücken.

Den Memory Editor mit OK starten
Auf EEPROM(Peaks) runter und OK drücken


Um aus dem Service-Menü herauszukommen Exit für
ca.3 Sekunden gedrückt halten.
Der TV schaltet sich aus und wieder ein.
loke (25)|8.10.2010 15:31
vdaka dunaj

posunieme to
1) v Pana CZ mi povedali ze od modulu to az tak nezalezi/vykyvy mozu byt ale nie az tak velke a to je vraj doporucovany MASCOM ktory je vraj pre Skylink vyladeny (neskusali to vsak teraz po zmenach) a ten je vraj este pomalsi ! (ja mam EUROCAM cerveny a pri nom vraj nejde HYSTORY HD); urobil som test prepinal som 10 stanic (ked som uvidel obraz prepol som dalsiu) a vysledok ? 38 sekund !!! celkom katastrofa; cakam kto to odmeria ake bude mat hodnoty - ci nahodou nemam posahany TV; na V10 som vobec takyto problem neregistroval a to bolo s tym istym modulom (a este tam isiel aj modry Philips, reozdiely v prepinani badat nebolo, aj z toho usudzujem ze modul to ovplyvni mensinovo ...)

2) bzucanie este potestujem, aj v Pana mi povedali ze to treba posudit ...

3) posledujem to a uvidime ci je tam stale to iste alebo sa to meni (retencia); ako to vlastne s vypalovanim vlasne je ? ja som ani nezahoroval; ... pise sa o tom vypalovani vselico ... ake je optimalne nastavenie obrazu ? ...

4) nenasiel som na TV ovladac hlasitosti, bud som blb, alebo tam nie je ;o) takze nic ...

6) vid.1

Inak mam dojem ze rad V10 a V20 je o inych obrazovkach (nejeky hybrid s pioneerom zrejme) - obraz na V10 sa mi zdal paradoxne lepsi ... (subjektivne)
dunaj (1030)|8.10.2010 16:17
skus modul Mascom. Podla mna najlepsi modul, rychly, lacny a je aj na 2 karty. Ak by na nom nesiel novy TP, tak lepsi uz moze byt iba Technisat. To musis ist do obchodu, zlozit zalohu, pozicat si 5 modulov a doma skusat.

Zahorovanie som nerobil ani ja, ale ked pozeram 3 hodiny nieco s logom A, tak po vypnuti TV tam to logo v tme vidim. A je tam aj na druhy den, ked sa lepsie prizriem, aj som to sem fotil kedysi. Po prepnuti na iny kanal je to za par minut prec.

Tie prepinacie casy su strasne, mne to ide celkom svizne, uvidime, co bude po novom FW, ktory sa chysta.

Ovladanie na TV tusim na V20 z uspornych dovodov zrusili:-(
Obrazovky su rozdielne urcite, lebo to avizovali, ze novy panel, vraj este viac ciernej. Ale mozno je len lacnejsi. To je teraz v Pana taky hit, ze novsia seria nema nic nove, len je lacnejsia=vyrazne lacnejsie komponenty.
loke (25)|8.10.2010 17:34
pan z Panasonicu vravel ze Mascom je najlepsie vyladeny pre Panasonic a Skylink, ale ze je pomalsi, no vyskusam uvidim ...

to prepinanie 3,8 sekundy je cista katastrofa, snad to nejako osetria cez firmware

ja som dnes pozera tie loga a videl som tam napr. logo TA3 aj s hodinami ;o) ale to bolo po 3 hodinach vypnutia a pred tym TA3 isla len 20 minut ... no potestujem to a uvidim

moj nazor - V20 je sice novsi a nadupanejsi funkciami a pridavnymi vystupmi (USB, HDD, a p., konecne je riesena SK lokalizacia tak, ze netreba ladit cez D a potom diakritika nefungovala ...), ale - subjektivne je podla mna vo viacerych veciach horsi od V10:
- horsi dizajn
- "horsi obraz" (cierne mozno je sice ciernejsia ale mam presaturovane farby; ak by sm mohol chcel by som obrazovku z V10)
- prepinanie je 3x pomalsie ako u V10

obrazovka je ina - myslim ze je to hybrid z Pioneerom, vyladena asi bude az rada V30, ak bude ;o)

no a potom niekedy 3D bez okuliarov ;o)
dunaj (1030)|8.10.2010 18:44
[quote=loke;300506]konecne je riesena SK lokalizacia tak, ze netreba ladit cez D a potom diakritika nefungovala ...)[/quote]

Funguje plnohodnotne EPG v lokacii CZ/SK?
loke (25)|8.10.2010 18:48
... ano EPG SK funguje plnohodnotne - nebadam ziadne problemy
Deathless (16)|9.10.2010 14:35
a nahodou tak UPC niekto skusal s CI modulom? :) uz som to tu raz pisal, ale kazdy mal len skylink. Tak či nahodou tu niekto nie je uz aj s UPC :)
salkomafia (24)|14.11.2010 14:13
Zdravím, velice uvažuji o TV PANASONIC TX-P50VT20E. Chtěl bych se zeptat majitelů, jestli provedli kalibraci obrazu a pokud ano, tak jaké hodnoty byly nastaveny pro nejlepší obraz. Dále mě zajímájí rychlé scény (sport, ...), jestli je vše plně ostré, blíkání obrazu, hlučnost TV (větráčky, pískání cívek, ...), jaký je poslední verze FW?

Předem děkuji za odpovědi.
Zigáč (231)|13.12.2010 09:49
50V20E nemá samostatné téma, tak to hodím sem:

Mám teď možnost koupit 50V20E za 30.000Kč, o čemž silně uvažuju, a tak se chci zeptat na problémy s bzučením jestli bzučí i tahle modelová řada nebo to je "jen" problém řady G20 a druhý dotaz směřuje na Skylink ICE kartu zda jsou s ní v TV problémy nebo s vhodným CAM (předpokládám, že by to mohl být Mascom) funguje bez problémů. Mám aktuálně Skylink CW, který bych "upgradoval" na ICE, abych mohl používat tu druhou kartu NEXT ve starém příjmači u staré TV.
Díky