Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konverze DVD/Bluray (*.vob)

jarino1978 (8045)|8.3.2010 22:58
[quote=vivid.sk;270784]jarino>
- nie, ten crop je povinny (prestuduj si prosim opat pravidla)
- tie softy nie su ziadne klikace, v ripy sa zo zaciatku robili fakt pracne (avisynt, virtualdub, manualne pisannie skriptov atd ....az neskor pribudli GUI ako GordianKnot, ktory je imho stale najlepsie GUI pre SD)[/quote]

- aké pravidlá ? to už si somári píšu aj pravidlá ? tak nech si ich teda píšu...
- čo je zložité na tom, ako spraviť rip ? DVD/BD , to je totálne jedno. stačia základné znalosti a hlavne strčiť kotúč do mechaniky. veď je to tak primitívne, ako DVD Shrink.
- prejdi sa po http://www.vcdhelp.com a uvidíš, aké je to jednoduché...
vivid.sk (11472)|8.3.2010 23:01
LOL, ako povedal kristus na krizi:
Odpust im, lebo nevedia, co robia
Pitomec (10211)|8.3.2010 23:01
To je zbytečný, vivid.sk zjevně nemá svůj den. Třeba to bude ráno lepší...
StD (8612)|8.3.2010 23:02
Tedy vy jste se tu pěkně "rozótéčkovali" na 2 stránky, jen si člověk na sebe pustí na hoďku a půl jeden dílek krimi a je pryč...
Vivid: Ty 3 zásadní zkratky jsem ti tam nepsal jen tak pro srandu králíkům - ty platí pro všechna videa a jsou ve vzájemné závislosti/souvislosti -> Input/Output. Jak už ti naznačil i ai, není to tak jednoduché... Pro przniče do avi/mkv ale zdá se neplatí fysikální zákony... Stačí oříznout cosi a hned je to HD... :-k

BTW @Pitomec: Už jsem měl v ruce i nabídku na monitorek v tom formátu DAR, ale zaměstnavatel šetřil a dostal jsem ňáký 16:10 Eizo... :-(((
vivid.sk (11472)|8.3.2010 23:11
Jak už ti naznačil i ai, není to tak jednoduché.
pokial viem AI nieco naznacoval vam, ja viem o com pisem a stojim si za tym.

Preco mi teda nikto nie je schopny vyvratit moje tvrdenia (dal som sem jedinu poziadavku a tocite uz druhu stranu o zbytocnostiach)


Pro przniče do avi/mkv ale zdá se neplatí fysikální zákony
samozrejme, vsetci su hlupaci do jedneho ... od autorov softwarov, od tvorcov pravidiel.....no comment ....uz sa mi dnes nechce toto riesit...fakt, nie je co. (asi naozaj nemam svoj den)
Pitomec (10211)|8.3.2010 23:14
StD: Co to stojí? Samsung?
jarino1978 (8045)|8.3.2010 23:14
[quote=vivid.sk;270790]Preco mi teda nikto nie je schopny vyvratit moje tvrdenia (dal som sem jedinu poziadavku a tocite uz druhu stranu o zbytocnostiach).[/quote]

a čo ti máme vyvrátiť ? to si myslel toho správneho rippera, ktorý reže, ako mäsiar ? a čo radšej tak, že nech to poputuje ku mne do playera v takom pomere, ako to do toho ripu aj vliezlo ?

OFF...
StD (8612)|8.3.2010 23:16
[quote=vivid.sk;270790]Jak už ti naznačil i ai, není to tak jednoduché.
pokial viem AI nieco naznacoval vam, ja viem o com pisem a stojim si za tym.

Preco mi teda nikto nie je schopny vyvratit moje tvrdenia (dal som sem jedinu poziadavku a tocite uz druhu stranu o zbytocnostiach)


Pro przniče do avi/mkv ale zdá se neplatí fysikální zákony
samozrejme, vsetci su hlupaci do jedneho ... od autorov softwarov, od tvorcov pravidiel.....no comment ....uz sa mi dnes nechce toto riesit...fakt, nie je co. (asi naozaj nemam svoj den)[/quote]

Tak až zítra budeš mít svůj den, tak si osvěž vědomosti á konto zkratek PAR/DAR a SAR u tety Wiki a všimni si ještě jednoho důležitého slůvka, co ai použil: pixel. Vskutku zábava jak v materinke.
vivid.sk (11472)|8.3.2010 23:16
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=270737&postcount=32

StD> PAR/DAR a SAR mam v malicku (musim mat, aby tie ripy vyzerali tak, ako maju)
StD (8612)|8.3.2010 23:20
[quote=Pitomec;270792]StD: Co to stojí? Samsung?[/quote]

Nee, Philips to snad byl (zítra to dohledám, mám to v práci), ale cena celkem za celý pracoviště byla nad limit, tak mi vrzli jen třetí monitor. Já už teď pracně honim myš přes dva...
Pitomec (10211)|8.3.2010 23:22
[quote=vivid.sk;270701]P.S. videl si nejake video podpisane akoukolvek skupinou s ciernymi pasmi? (skus tentokrat odpovedat len fakty).[/quote]
Nevím co si mám představit pod pojmem "podepsané nějakou skupinou", ale video 16/9, kde je původní formát 2,35:1 a jsou tam černý pásy, je třeba zde: http://video.yahoo.com/network/100000052?v=6567334. A když si to takto stáhneš a uložíš do PC, tak je nesmysl ty pruhy odstraňovat - a o tom je celou dobu řeč!
StD (8612)|8.3.2010 23:23
[quote=vivid.sk;270796]https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=270737&postcount=32

StD> PAR/DAR a SAR mam v malicku (musim mat, aby tie ripy vyzerali tak, ako maju)[/quote]

Hele a víš, že tímto jsi se de facto usvědčil, že ve skutečnosti nic netvoříš, ale jen kradeš - aka ripuješ ve vašem Newspeaku?? :-E:-E:-E
vivid.sk (11472)|8.3.2010 23:30
Pitomec> konecne rozumny prispevok.
To, co si poslal je len nejake video uploadnute na web (akych je na youtube plno).
Nie je to ale ziadny release filmu.

Tu mas pekny screen mojeh oblubenej pixarovky priamo z ripu (su tam cierne pruhy?):
http://www.imageresim.com/images/m4i4rhf84aznupzdiucm.png

StD> hehe, pekne ako z prispevkov, vies dedukovat co je moja napln prace. Ale je mi celkom jedno co si myslis, kedze o mne nevies vobec nic.
Pitomec (10211)|8.3.2010 23:33
[quote=vivid.sk;270800]Pitomec> konecne rozumny prispevok.
To, co si poslal je len nejake video uploadnute na web (akych je na youtube plno).
Nie je to ale ziadny release filmu.

Tu mas pekny screen mojeh oblubenej pixarovky priamo z ripu (su tam cierne pruhy?):
http://www.imageresim.com/images/m4i4rhf84aznupzdiucm.png

StD> hehe, pekne ako z prispevkov, vies dedukovat co je moja napln prace. Ale je mi celkom jedno co si myslis, kedze o mne nevies vobec nic.[/quote]
Já fakt už netuším jak ti to říct - prostě tazatel má video s černými pruhy a chtěl je ořezat pryč, což je nesmysl a na tom trvám. Pokud by měl video bez černých pruhů, no tak nemusí žádný ořez vůbec řešit, protože by nebylo co řezat, ne?
StD (8612)|8.3.2010 23:37
[quote=vivid.sk;270800]...StD> hehe, pekne ako z prispevkov, vies dedukovat co je moja napln prace. Ale je mi celkom jedno co si myslis, kedze o mne nevies vobec nic.[/quote]

Mě je to šumafuk, čím se živíš, ale podobné výkřiky docela pobavily, a nečtu to tady jenom já...
V každém případě jsi tomu nešťastníkovi, co se tu původně ptal, neobjasnil, proč když něco někde uřízneš, nějaký parametr zůstane zachován, to se zase "[SIZE="6"]che[/SIZE][SIZE="5"]che[/SIZE][SIZE="4"]che[/SIZE]" směju já. :-E
vivid.sk (11472)|8.3.2010 23:40
Pokud by měl video bez černých pruhů, no tak nemusí žádný ořez vůbec řešit, protože by nebylo co řezat, ne?
Jasne, v tomto si rozumieme (a o tom debata nieje).

Debata bola o tom ci rezat/nerezat, pokial video cierne pasy ma. A vseobecne pravidla som napisal. To je len fakt. Nic viac, nic menej. To je vsetko (all: nemusite ma mat radi, ale pravidla tym nezmenite (ani vy a ani ja). A je absolutne jedno ci sa to niekomu paci alebo nie. Xvid/x264 ripy budu stale dostupne bez ciernych pruhov, tak ako od pociatku a kludne si to tu rieste aj tyzden).
Ja som to myslel dobre, zial akosi to nebolo pochopene.
StD (8612)|8.3.2010 23:47
[quote=vivid.sk;270803]Pokud by měl video bez černých pruhů, no tak nemusí žádný ořez vůbec řešit, protože by nebylo co řezat, ne?
Jasne, v tomto si rozumieme (a o tom debata nieje).

Debata bola o tom ci rezat/nerezat, pokial video cierne pasy ma. A vseobecne pravidla som napisal. To je len fakt. Nic viac, nic menej. To je vsetko (all: nemusite ma mat radi, ale pravidla tym nezmenite (ani vy a ani ja). A je absolutne jedno ci sa to niekomu paci alebo nie. Xvid/x264 ripy budu stale dostupne bez ciernych pruhov, tak ako od pociatku a kludne si to tu rieste aj tyzden).
Ja som to myslel dobre, zial akosi to nebolo pochopene.[/quote]

Všechny cesty do pekel jsou dlážděné dobrými úmysly - v tvém případě měníš PAR, capisto?!
MIHI (940)|9.3.2010 00:06
To už končíte? To je škoda, já si tady lámu hlavu nad tím jaké rozlišení by takové video mělo mít. Žádné stažené filmy nemám, tak se nemůžu podívat jak to ti "piráti" vlastně dělají :)
Vstup je snad jasný, 720x576 16:9 s černými pruhy, ve kterých je obraz s poměrem 2.35.
Jaké rozlišení výstupu a jaký aspect by to teda mělo být, aby bylo prznění co možná nejmenší? Ať počítám jak počítám, tak se dopočítat nemůžu, vždycky mi vychází, že tam alespoň malé pruhy musí být...
Ne že bych to chtěl dělat, jen si prostě počítám pro zábavu:)
vivid.sk (11472)|9.3.2010 09:52
[quote=StD;270806]Všechny cesty do pekel jsou dlážděné dobrými úmysly - v tvém případě měníš PAR, capisto?![/quote]

len v pripade SD. V pripade HD nemenis nic, len rezes (pozri si moj pix z ratatouillle), tam je orez z 1920x1080--> 1920x800. capisto?!

P.S zial, nestihol som zmazanu diskusiu, takze je to uz mozno mimo misu.
StD (8612)|9.3.2010 09:56
...si packej co chceš. Pro mne jsou relevantní tyto ilustrace (dole na stránce):
http://en.wikipedia.org/wiki/Aspect_ratio_(image)
Ivo Mašek (10205)|9.3.2010 10:35
V příloze jsou normované TV formáty. Jakákoli změna znamená deformaci.
rozmery.jpg
artam (1147)|9.3.2010 12:00
[quote=Ivo Mašek;270858]V příloze jsou normované TV formáty. Jakákoli změna znamená deformaci.[/quote]

Az na to, ze na poslednych dvoch obrazkoch je robeny aj stranovy orez. Takze sa predsa len orezava, niet uniku.... :D
Enrico99 (15)|9.3.2010 16:39
No když odříznu pruhy a na PC to dám full screen tak se zbytek doplní pruhama a nic se neroztahuje na TV se to roztáhne? pokud jsme to pochopil
jarino1978 (8045)|9.3.2010 18:13
ja by som zobral brúsku a orezal by som aj PC monitor a aj televízor...
Enrico99 (15)|9.3.2010 19:34
ikdyž by se to němělo ořezávat což jsem se stále nedozvěděl tak některé film mají pruhy i po stranách sice 2-5px ale i tak :-D
jarino1978 (8045)|9.3.2010 19:45
no ale to sú prírodopisné filmy o zebrách..
MIHI (940)|9.3.2010 19:50
[quote=Enrico99;270965]ikdyž by se to němělo ořezávat což jsem se stále nedozvěděl tak některé film mají pruhy i po stranách sice 2-5px ale i tak :-D[/quote]

Heh, no... :) Kalkulačku, papír, tužku... :)
Enrico99 (15)|9.3.2010 19:57
Naco papír, kalkulačku a tužku?
MIHI (940)|9.3.2010 20:03
No aby sis vypočítal, proč tam jsou ty malé pruhy :)
vivid.sk (11472)|9.3.2010 21:20
Niekedy nie su male, ale maju 10-15 px po kazdej strane. A takto ich povedzme bezne vysiela aj TV.

Pri ripoch tieto "amaterske chyby masteringu" samozrejme odstranis a ostane "cisty" zaber.

Dnes uz DVDcka vydava naozaj hocikto a potom sa clovek musi pozerat na takyto odpad, ktory ma po vsetkych stranach nejake cierne pasiky.
Enrico99 (15)|9.3.2010 22:07
Tak mám asi vybráno -> Handbrake
nastavení
oříznu si pruhy co nepotřebuji pak
Anamorpich: Strict
Video filtry all na off
Video: Codek:H.264 (x.264), Frame:same, Quality AVG bitrate 1500 nebo 2000 jesště nevím co zvolim, a nakonec 2-pass encoding

Audio:
Codec AAC, Mixdown: Dolby prologic II, Samplerate: auto, Bitrate 160 DRC nevím co je

a nakonec kodek stím potřebuji nejvíc pomoc
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Tam jsou Normal HQ profile a pak jsem našel nějak nastavení v manuálu ale nevim co bude nejlepší
vivid.sk (11472)|9.3.2010 22:24
DRC nevím co je
Dynamic range control


Quality AVG bitrate 1500 nebo 2000
Bitrate sa urcuje podla povahy nahravky, nie podla toho, ako sa dnes vyspis.
Strucne povedane --- niektore dnesne nove filmy skomprimujes podstatne lepsie (a pri nizsom datovom toku) ako starsie zasumene filmy, kde budes potrebovat na dosiahnutie rovnakej kvality 2x vyssi bitrate.

Prakticky priklad (HD zdroje) Pixarovsku rozpravku skomprimujes perfektne na 4GB pri fullHD, pricom na takeho vojaka ryana budes potrebovat 15-20GB pri rovnakej kvalite (tie velkosti su len orientacne, ale na pochopenie to staci).

Jediny spravny sposob ako zachovat kvalitu je bud a) pouzit quantizer b) spravit si tzv "commpresibility check" a nastavit potencionalnu kvalitu nad odporucane hodnoty (teda pri x264 nad 50% - osobne by som vsak siel aspon nad 60%)

a co sa tyka tych nastaveni --- je to trosku zlozitejsie nieco konkretne odporucit. Pri priemernom nastaveni moze trvat encoding 1 hodinu a pri najlepsom 20 hodin ....ako zaklad odporucam presety, ktore sa daju lahko editovat a upravovat a su nastavene tak, ze vyhovuju vacsine uzivatelov.

tu je pohlad na parametre, ak mas chut, mozes zacat studovat :)
http://mewiki.project357.com/wiki/X264_Settings#preset
Enrico99 (15)|10.3.2010 14:57
takže místo avg bytrate použít constant Quality na 60%+ a uněj nelze nastavi 2 pass to asi samo
a DRC [Dynamický rozsah kontroly] je kontrola synchronizase zvuku s obrazem nebo co si podtím mám představit a zbytek jak jsem popisoval může být tak je je nastaveno?

Edit:
v nastavení programu sjem ještě našel
x264: Constant quality fractional granularity je 0,25 další jsou 1.0, 0.5, 0.2 to je kčemu dobré

a presety se nastavují kde?
a při nastavení High Profile v programu se změní Anamorhic na lose a Detelecine s Decom se nastaví na default ikdyž jste říkaly že tpo je lepšá bez filtru ale od High profile se čeká lepší výsledek tak nevím proč tam výrobce rve filtry
vivid.sk (11472)|10.3.2010 15:23
a presety se nastavují kde?

HandBrake nepoznam, ale pri GUI ako napriklad StaxRip, su uvedene a je mozne ich pouzit. StaxRip mozno nie je tak user friendly, no princip je vzdy rovnaky. Presety mas priamo v mojej linke (predch. prispevok), kazdy spravny GUI by ich mal ponukat (ci uz ako volbu, alebo aspon moznost v command line).

DRC nie je to, co pises. Jedna sa o DRC, ktore pouziva Dolby Digital (ci zachovat pri konverzii, alebo nie). Pokial to budes pouzivat na shitnej aparature, tak odporucam zapnut (aby si nemusel neustal meni hlasitost), inak vypnut (vseobecne by som ale AC3 netranskodoval na stereo. tych 300kbit/s co usetris za to nestoji). Pri ripoch, ktore maju cca 1.4GB (2CD) sa uz odporuca pouzivat povodne audio.

Samozrejme vzdy zavisi na cieli urcenia. Ak to bude niekto pozerat na TV so vstavanymi repro, aj mp3 s 128kbit bude moc.

A co sa tyka presetu kvality - ano tam nieje 2pass nutne, ale zasa nevies vypocitat dopredu vyslednu velkost (co je vacinou potrebne). Prave preto sa pouziva 2pass s urcenim cielovej velkosti suboru (s prihliadnutim na compressibility check).
Enrico99 (15)|10.3.2010 15:42
Koukal jsem na Staxrip tam je mkv container a mkv pro divx plus
takže nejspíš volba kontejneru a pak 2-pass x264 film nebo animation pdole vstupu a pak
slow nebo slower ořez kouká že tam je nějak v násobkach 8 nebo tak nějak
Teď jsem jedno zkusil ale při přesunu to kostečkuje chvilec zkusím pak nejnovější verzi
vivid.sk (11472)|10.3.2010 20:33
Pomer stran musi byt koli kompatibilite vzdy nasobkom 8 (koli absolutnej hw kompatibilte nasobok 16).

Ak to kockuje, tak je niekde chyba (bitrate, nastavenie, alebo a ine). Ani Xvid pri korektnom nastaveni nekockoval (resp. nestvorcoval, aby som to napisal spravne), toboz nie x264. Skus si najprv rozne nastavenia na nejakej par minutovej dynamickej ukazke (pekny priklad je nejaky trajler) a urcite dospejes k spravnym nastaveniam.

napomocna ti moze byt napriklad tato guide (prezri od zaciatku), linku davam hlavne na cast, kde sa nachadza Compressibility Check. To je dolezita cast, ktora vravi o kvalite zdroja a od toho bude zavisiet vysledna velkost suboru.

http://www.digital-digest.com/articles/staxrip_h264_page4.html

P.S. Tych guides ti google najde mnoho, takze to staci prebehnut a odskusat. Zaciatky budu mozno tazsie, no nakoniec to bude rutina.