Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42G20E, TX-P46G20E, TX-P50G20E, TX-P54G20E

babylonx (12)|18.3.2010 14:48
Vážený zákazníku,

na základě Vašeho dotazu:

plazma TX-P42G20E

Vám zasíláme odpověď:

Vážený pane ,
těší nás Váš zájem o naše produkty.

Tato plazma tento tuner má. Zatím probíhají jednání ohledně zaktivnění
tohoto DVB-C tuneru, zatím je však ve všech modelech zatím neaktivní. Když
by jednání dopadla úspěšně, tento tuner se zaktivní.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic

Thank you very much.
Best Regards,
customer support
spartan67 (210)|18.3.2010 16:59
[quote=spartan67;272667]dal jsem to na kabel asi na pul hodiny a nic aktualizace 2000 je pry nejnovejsi,tak nevim,jinak posilam of.stanovisko panasonic praha:Vážený zákazníku,

na základě Vašeho dotazu:

dotaz

Vám zasíláme odpověď:

Vážený pane
těší nás Váš zájem o naše produkty.

Toto volitelné příslušenství, Wi-Fi adaptér, bude možno zakoupit od
příštího měsíce. Tato TV podporuje jakekoli HDD OD 160Gb do 2TB. Nestačí
aby video bylo ve formátu AVCHD, musí být i v rozmístění AVCHD. Primárně to
slouží k přehrávání videí z kamer, jež jsou zaznamenávána na našich
kamerách.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic[/quote]
tak jsem preformatoval na viste ext.hdd verbatime 160Gb na exfat,ktery si udajne licensoval panasonic a tv uz hdd pozna ale prehrava divx,fotky,hudbu a AVCHD pouze cele struktury z kamery,bluray bohuzel ne..nahravat bohuzel takto nejde,tv chce zase formatovat pro nahravani na uplne jiny format..
M.T.V. (21)|19.3.2010 09:44
Od jednoho prodejce Panasonicu mám ze včerejška informaci, že P46G20E bude v prodeji od příštího týdne. Také tvrdil, že se údajně Panasonic s UPC nedohodl, takže DVB-C tuner zůstane při nastavení na Česko deaktivován stejně jako v případě G10 a dalších. To si snad dělají srandu! :(

Zrovna včera jsem si večer ve zhasnuté místnosti pouštěl nějaký film na své 4 roky staré 80 cm CRT ... a černá byla krásně černá, paráda. Jestli i modelům 2010 bude černá postpuně "šednout", tak začínám uvažovat, že se na ty placatý televize úplně vykašlu a zůstanu u té staré a nemoderní technologie... :)
Bankoko (122)|19.3.2010 11:30
[quote=M.T.V.;272999]Od jednoho prodejce Panasonicu mám ze včerejška informaci, že P46G20E bude v prodeji od příštího týdne. Také tvrdil, že se údajně Panasonic s UPC nedohodl, takže DVB-C tuner zůstane při nastavení na Česko deaktivován stejně jako v případě G10 a dalších. To si snad dělají srandu! :(

Zrovna včera jsem si večer ve zhasnuté místnosti pouštěl nějaký film na své 4 roky staré 80 cm CRT ... a černá byla krásně černá, paráda. Jestli i modelům 2010 bude černá postpuně "šednout", tak začínám uvažovat, že se na ty placatý televize úplně vykašlu a zůstanu u té staré a nemoderní technologie... :)[/quote]

Moralna zivotnost televizie je cca 5 rokov. Urcite ti to zatial nevysedne. ;-) Ja sa rozhodujem medzi Panasonic TX-P46G20E a SONY BRAVIA KDL-46EX505. Cenovo by mali byt podobne.
SlavoF (834)|19.3.2010 13:26
ak by niekto chcel návod k G20 SK, dával som ho v tomto vlákne:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=22673&page=19
a tu je priamy odkaz:
https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=5771&d=1269001174
/CD k TV - 92 strán/
J.T.K. (9)|19.3.2010 15:12
Ahoj, před dvěma dny jsem koupil tx-p42g20e a zatím jsem docela spokojen. Je pravda, že je potřeba vědět několik zásadních věcí. Např: USB disk formátovaný na FAT32/exFAT. Také dostupnost, resp. nedostupnost podporované webkamery pro Skype a WiFi adaptéru mě docela pobavila. Z obchodu mám info, že kamera má snad stát cca 4000 Kč a WiFi špunt asi 2000 Kč. Takže nevím :o( to už Panasonicu asi nedám...
Mám dotaz:
Má z Vás někdo zkušenosti s tím jak jsou přehrávány české titulky (*.srt) při přehrávání DivX? Já mám problém s češtinou (vypadá to jako špatné kódování).
Taky by mě zajímalo, kde zjistím aktuální obsah Viera Cast (resp, kde je napsáno co momentálně Viera Cast podporuje). Mám podezření, že po upgrade SW na novou verzi mi televizor jaksi nepodporuje ten Skype (ne že by to byl velký problém, když není ta webkamera na trhu :o) ).

Dík za odpověď.
babylonx (12)|19.3.2010 15:24
Ahoj, dnes jsem byl okukovat G 20 v DATARTu a prodavač mi řekl, že DVB-C je aktivní... Tak nevím... Zajímalo by mě, zda ono zde zmiňované vrčení trafa, které se při vypnutém zvuku nedá přeslechnout, je slyšet i při zapnutém zvuku. Viděl a slyšel jsem jí jenom v obchodě, tak nemohu soudit, co to dělá v domácích podmínkách na cca 3 metry. Díky za odpověď.
J.T.K. (9)|19.3.2010 15:37
[quote=babylonx;273069]Ahoj, dnes jsem byl okukovat G 20 v DATARTu a prodavač mi řekl, že DVB-C je aktivní... Tak nevím... Zajímalo by mě, zda ono zde zmiňované vrčení trafa, které se při vypnutém zvuku nedá přeslechnout, je slyšet i při zapnutém zvuku. Viděl a slyšel jsem jí jenom v obchodě, tak nemohu soudit, co to dělá v domácích podmínkách na cca 3 metry. Díky za odpověď.[/quote]

DVB - C je s Českým nastavením neaktivní. To potvrzuji z osobní zkušenosti. Jinak to tu kdosi již psal, že je potřeba zapnout nějaký cizí setting. Jinak vím v Brně o obchodu, kde se chystají za úplatu tento neduh poladěním firmware odstranit (vyslechl jsem debatu prodavače se servisním technikem, který to pro ně prý má dělat)

Jinak mě osobně TV nevrčí, poslouchal jsem ji velice pozorně a při vypnutém zvuku je úplne ticho (jen doufám, že nejsem hluchej :-) ).
SlavoF (834)|19.3.2010 15:38
[quote=J.T.K.;273066]Taky by mě zajímalo, kde zjistím aktuální obsah Viera Cast (resp, kde je napsáno co momentálně Viera Cast podporuje). Mám podezření, že po upgrade SW na novou verzi mi televizor jaksi nepodporuje ten Skype (ne že by to byl velký problém, když není ta webkamera na trhu :o) ).
Dík za odpověď.[/quote]

je to na strane 71 dolu v manuály z cd , v predch. prisp. je na stiahnutie
ale nedá sa to z pdf vykopirovať aby som to sem dal
ale v skratke:
- môže sa prerušiť alebo meniť bez predch. upozornenia ....
- Panasonic neposkytuje žiadne záruky ...
- nemusia byť k dispozícii.....
- pre niekoho môže byť obsah nevhodný ...
- môže byť len pre niekt. krajiny ...
- bla, bla, ....
:-)
J.T.K. (9)|19.3.2010 15:46
Díky. Jj v manuálu to je, ale to asi není aktuální nastavení Viera Castu. Je mi jasný, že je to služba bez záruky, ale bylo by fajn mít aspoň info o tom, že se něco změnilo....

Můžete někdo potvrdit co momentálně máte ve Viera Castu za služby a jakou případně máte verzi Firmware.

Já mám po upgrade SW a určitě nevidím to co je v manuálu. Skype tam není, Twitter také ne, ale zase je tam Nova.cz a počasí ....

Otázka: Myslíte si, že změna VieraCasu je způsobená upgrade firmweru?
SlavoF (834)|19.3.2010 16:02
mne SkyPe zmizlo po pripojení k netu , ešte pred updatom
http://www.youtube.com/view_play_list?p=4FC230894D146C58&sort_field=title
MOV005.mp4 je Nova archiv - ale na začiatku je niečo vidieť

link opravený
J.T.K. (9)|19.3.2010 16:08
[quote=SlavoF;273094]mne SkyPe zmizlo po pripojení k netu , ešte pred updatom
http://www.youtube.com/my_playlists?p=4FC230894D146C58
MOV005.mp4 je Nova archiv - ale na začiatku je niečo vidieť[/quote]

Tak to je "pěkné". To jsem zvědavý, komu tu jejich mastnou webku s takovou prodají... :-)

Takže já mám momentálně úplně stejný Viera Cast jak na tom videu. Ale vsadil bych se, že tak původně nevypadal.
farbakp (28)|19.3.2010 23:29
Ahojte.. riesim dilemu 5O palcov versuz 46 palcov pri G20.. ake mate skusenosti.. sledovacia vzdialenost od TV bude 3 metre a zdroj signalu zatial SD mam Dreambox 7000, ale perspektivne planujem HD Dreambox 8000.. nebude 50 palcov na tri metre vela.. ? dakujem
garb7 (1189)|19.3.2010 23:59
ze 3m je to v pohodě, 50" se dá na HD už od 2m (obraz je pěknej ) ale je otázka jak po 3h dívání v kuse se bude člověk snášet jeto jako v kině např. první dojem z 37" na 3m je dojem že je to hodně velký pokud máš doma 51cm z 2,5m . Pokud je 3m vzdálenost nejmenší z které se bude TV pozorovat není problém a to DVB-T se na 3m trochu vylepší.
SlavoF (834)|20.3.2010 01:29
môj názor:
ak vyberáš tv už len vzhľadom na velkosť, tak je to už len otázka money
pocitové uspokojenie pri sledovaní takej alebo onakej velkosti je vzdy relatívne a nikoho sa na to nepýtaj
ja som velmo spokojny s 42" , lebo viem , že nemám zdroj kvalitného obrazu na to aby som ho tam bežne púštal /náke br. a pod./
a čím väčšia palcovka na sd signál tým je to vác v prdeli
t.j. NIE VžDY Väčší A DRAHší ŤA USPOKOJí
jaina (76)|20.3.2010 10:57
ahoj borci tak aj ja som uz majitelom novej G20ky. Zatial spokojnost.Mam dotoho napojeny Hd satelit a obraz z dvoch metrov fakt super,ale zálezi kanal od kanalu napr hokej vitkovice-sparta na CT v stredu lahoda.O HD kanaloch to je bez debaty. OK to len na zaciatok moc som ju ani nekalibroval, nebol cas hodil som tam THX frcim.
Bankoko (122)|20.3.2010 20:49
[quote=jaina;273230]ahoj borci tak aj ja som uz majitelom novej G20ky. Zatial spokojnost.Mam dotoho napojeny Hd satelit a obraz z dvoch metrov fakt super,ale zálezi kanal od kanalu napr hokej vitkovice-sparta na CT v stredu lahoda.O HD kanaloch to je bez debaty. OK to len na zaciatok moc som ju ani nekalibroval, nebol cas hodil som tam THX frcim.[/quote]

Aky mas HD satelit a co do neho pustats? Skylink? Pozeral si uz na tom aj nejaky Full HD film? Ak ano ako sa ti to pozdava?
jaina (76)|21.3.2010 10:58
[QUOTE=Bankoko;273354]Aky mas HD satelit a co do neho pustats? Skylink? Pozeral si uz na tom aj nejaky Full HD film? Ak ano ako sa ti to pozdava?[/QUOTE



Opensat 9700 hdpvr karta skylink . Ostatne som neskusal nebol cas.
axicom (626)|21.3.2010 15:24
Predpokladam ze mas 42G20 kdyz pises ze 2 metru........,nebo 50?
jaina (76)|21.3.2010 17:21
[quote=axicom;273418]Predpokladam ze mas 42G20 kdyz pises ze 2 metru........,nebo 50?[/quote]



42..ale je to rozdielne program od programu jak som písal..
axicom (626)|21.3.2010 18:01
take koukam z 3,5 m, ale 42 malo, 46 stale neni a 50 se mi zda moc, alespon v pripade SD.
farbakp (28)|21.3.2010 23:42
[quote=axicom;273449]take koukam z 3,5 m, ale 42 malo, 46 stale neni a 50 se mi zda moc, alespon v pripade SD.[/quote]

Takze podla teba je 50 palcov na vzialenost 3 metre pri SD signale vela..? Neda sa na to pozerat..?
mph1 (689)|22.3.2010 05:50
Mam 50" na 3,5 m. Kvalitni SD zdroje (DVD, CT, nemecke kanaly) jsou vynikajici. Nekvalitni SD (Prima, COOL, MGM...) jsou spatne = rozmazane, s artefakty. Ale koukat se na to da.

Mensi nez 50" bych ale nechtel, naopak, kdyby byly za rozumnou cenu, klidne bych bral i 60".
axicom (626)|22.3.2010 06:14
Nevim kdo z vas vcera videl Pojistovnu na Nove, ale i na 42 v HD to byl docela hnus.
jaina (76)|22.3.2010 08:33
[quote=mph1;273525]Mam 50" na 3,5 m. Kvalitni SD zdroje (DVD, CT, nemecke kanaly) jsou vynikajici. Nekvalitni SD (Prima, COOL, MGM...) jsou spatne = rozmazane, s artefakty. Ale koukat se na to da.

Mensi nez 50" bych ale nechtel, naopak, kdyby byly za rozumnou cenu, klidne bych bral i 60".[/quote]


počuj chcem sa ta spítat DVD roztahuješ na celú plochu alebo to pozeráš z pruhmi to plati aj okanloch ako je MGM a dalšie.
Bankoko (122)|22.3.2010 09:54
Ahojte. Ma niekto model S10 alebo S20. Zaujima ma kvalita obrazu a ci ma S20-ka ventilatory. Pokial nechcem tu vybavu co ma G20-ka neoplati sa radsej S20? Ma THX vobec zmysel, alebo je to reklamny oeb?
axicom (626)|22.3.2010 16:02
Nekdo tu psal, ze 46G20 maji byt tento tyden, vi nekdo neco vic?
M.T.V. (21)|22.3.2010 16:11
Na zbozi.cz se objevily první dva prodejci ... je otázka času, než se objeví další. Ale oba mají zatím neznámou dostupnost, takže ji asi teprve očekávají, ale je otázka, kdy bude skutečně skladem.

Trochu mě překvapila cena ... 32 tisíc se mi zdá trochu moc, když za 35 tisíc je 50". Škoda, že ta padesátka má ty ventilátory...
vity (292)|22.3.2010 16:26
[quote=Bankoko;273553]Ahojte. Ma niekto model S10 alebo S20. Zaujima ma kvalita obrazu a ci ma S20-ka ventilatory. Pokial nechcem tu vybavu co ma G20-ka neoplati sa radsej S20? Ma THX vobec zmysel, alebo je to reklamny oeb?[/quote]

Někdo už tu psal,že S10 větráky nemá tak u S20 to bude podobné. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21812&page=2
axicom (626)|22.3.2010 16:40
[quote=M.T.V.;273605]Na zbozi.cz se objevily první dva prodejci ... je otázka času, než se objeví další. Ale oba mají zatím neznámou dostupnost, takže ji asi teprve očekávají, ale je otázka, kdy bude skutečně skladem.

Trochu mě překvapila cena ... 32 tisíc se mi zdá trochu moc, když za 35 tisíc je 50". Škoda, že ta padesátka má ty ventilátory...[/quote]

Souhlas, 42 - 25000 a 50 - 35000, tak bych cekal 46 za cca 30tis. No uvidime.
farbakp (28)|22.3.2010 22:45
[quote=axicom;273609]Souhlas, 42 - 25000 a 50 - 35000, tak bych cekal 46 za cca 30tis. No uvidime.[/quote]

Ty si rozhodnuty pre 46 - palcovu..? Neuvazoval si o 50 - tke..? Aku mas sledovaciu vzdialenost a zdroj signalu..?
axicom (626)|23.3.2010 06:11
Mam 42 a chci 46, ano po 50 posilhavam, ale sirka 1,20 m je fakt dost. Koukam z 3,5 m.
noaid (284)|23.3.2010 08:38
Koupil jsem tuto TV P42G20E asi před 2 týdny a musím říct, že jsem docela spokojen, až na tyto věci.

1. Při příjmu zkušebního DVB-T vysílání v HD se mi občas stane, že na vteřinku se objeví na obrazovce hláška, že vypadl přijímaná signál. Při příjmu na USB TV na PC jsem si zatím ničeho takového nevšiml. Síla i kvalita signálu je na 100%.

2. Tak jednou za den většinou nějaký čas po zapnutí se ozve z TV nějaké zarachocení či zapraskání, nevím, jestli to jde z repráků nebo je to nějaký mechanický zvuk (relátka, praskot krytu). Zatím vždy s jednou výjimkou jsem byl v té chvíli zrovna v jiné místnosti.

3. Což je nejhorší - jsem nedůvěřivý člověk a změřil jsem si spotřebu ve standby modu, která je udávaná 0.4W. Takovým tím běžným měřičem spotřeby, který ale umí spočítat účinník, takže by neměl být příliš mimo mísu, což mi potvrzuje měření všech ostatních přístrojů v domácnosti.
A naměřil jsem toto -
za provozu
- rozhlasový mod - asi 60 W
- TV mod - 100-250W dle jasu
standby
- po vypnutí tak minutu asi 40W, poté klesne na 28 W, účinník 1.00
- po vypnutí bočního mechanického vypínače opět 28 W, účinník 1.00
Bylo mi to divné, tak jsem vypnul v menu vše, co by mohlo něco žrát (Viera Link, automatická zapnutí a vypnutí apod.) Zapnul všechny eko a šetřící mody, vypnul aktualizaci FW ve standby, odpojil všechny kabely kromě napájecího. Spotřeba byla pořád min. 28W
Volal jsem na tech. podporu Panasonic, tam mne odkázali na změření v servisu a že mám asi vadný měřák. V záručním servise prý nemají správný měřák (asi je moc drahý), ale prý to nějak zkusí změřit. Ale prý to bude měřením. V jiném servise připouštěli, že by to mohl být problém, ale prý se s tím ještě nesetkali.
Dnes se se svým měřákem pokusím změřit jiný kus i jiné typy TV na prodejně, abych viděl, jestli je problém v měřáku nebo v TV.
V recenzích se objevuje naměřená spotřeba okolo 1 W.
Tak nevím... že by měřák měřil špatně jen u této televize? Vždyť ta TV by měla mít dle specifikace spotřebu pod rozlišovací schopností měřáku.

Jaké máte zkušenosti vy ostatní, jste schopni doma u této TV změřit spotřebu ve standby?
garb7 (1189)|23.3.2010 09:22
Již v minulých letech se hovořilo o takzvaném elektro statického vybití panelu po jeho vypnutí které se děje tak že se na panelu po vypnutí nechá působit předpětí jak dlouho to nikde nepíšou a by to mělo účinnost mělo by to být v řádu minut ale po cca 1/2h by to mělo brát cca 1W

Jaký jsi naměřil cos fí a přístroj by měl ukazovat dvě hodnoty jednu ve W a druhou v VA .
dobrý měřák je Energy-Monitor-3000
noaid (284)|23.3.2010 09:41
Ano, i to jsem zkoušel, někde jsem to četl, nechal jsem vše vypnuto po celou noc a POŘÁD po jakékoliv době to nejde pod 28 W, i po vytažení ze zásuvky po celou noc a znovuzapojení s vypnutým vypínačem po jakoukoliv dobu pořád 28 W.

Jak jsem psal, účiník to ukazuje 1.00 nebo 100, prostě 1 a dvě nuly. Měřák ukazuje jen okamžitou a špičkovou spotřebu ve wattech, v VA ne. Funkčně dle specifikací je podobný jako ten Energy Monitor.
mart10 (6)|23.3.2010 13:26
Ahoj, uvazuju o koupi TX-P42G20E, ale zajimalo by me jestli uz nejaky majitel teto TV rozchodil nahravani poradu na externi HDD. A pokud ano, tak jestli to bude fungovat i z externiho zdroje signalu (v mem pripade set top box pro O2TV)

Pripadne jestli nekdo nema nejake zkusenosti s HD vysilanim O2TV.

diky

M.
noaid (284)|23.3.2010 13:51
Bude to fungovat pouze s diskem >= 160 GB, pouze z kanálů vysílaných v DBV-T (-C), ne analog nebo externí zdroje. Záznam lze pouze přehrát v TV, nelze jej např. zkopírovat do PC a tam přehrávat či editovat apod. není v žádném ze standardních formátů jako avi, mpg, mkv, ts apod.Nelze archivovat na dvd.
Prostě jen nahrát a pak si na té TV někdy pustit. Nic víc.
Z těchto důvodů jsem zatím tento problém neřešil. Myslel jsem, že k tomu použiji svůj starý USB HD 60 GB, ale ten to nebere, je moc malý, přestože mi by kapacitně stačil (1 hodina v HD zabere 2GB, v SD méně). To mne docela zklamalo.
Nahrávání řeším v PC přes USB DVB-T přijímač. Je to flexibilnější.
babylonx (12)|23.3.2010 14:18
[quote=noaid;273687]Ano, i to jsem zkoušel, někde jsem to četl, nechal jsem vše vypnuto po celou noc a POŘÁD po jakékoliv době to nejde pod 28 W, i po vytažení ze zásuvky po celou noc a znovuzapojení s vypnutým vypínačem po jakoukoliv dobu pořád 28 W.

Jak jsem psal, účiník to ukazuje 1.00 nebo 100, prostě 1 a dvě nuly. Měřák ukazuje jen okamžitou a špičkovou spotřebu ve wattech, v VA ne. Funkčně dle specifikací je podobný jako ten Energy Monitor.[/quote]

A co si koupit prodlužku s vypínačem a normálně natvrdo to vypnout a nezaobírat se takovýma blbostma...
noaid (284)|23.3.2010 15:02
Prodlužku mám, ale to je zametání exkrementů pod koberec. Zvýšená spotřeba, pokud by se prokázala, může znamenat mimo jiné nějaký problém či vadu v konkrétní TV. I tak to definoval servisák.
Věci by měly fungovat tak, jak fungovat mají. Pokud to tak není, je někde problém. A ten je třeba definovat.
axicom (626)|23.3.2010 16:49
Tak jsme se byl dnes na 50G20 podivat v obchode, asi jsem se zamiloval:-)
Na netu jsem ji nasel za 33tis s dopravou, jsem hodne nahlodany!
garb7 (1189)|23.3.2010 19:03
To Tě chápu, já viděl v tmavé předváděcí místnosti P46Z11 a fakt super zážitek , proti klasika obchodu 3x kontrastnější obraz , tak těd taky zvažuji jestli ne rovnou P50G20
spartan67 (210)|23.3.2010 20:59
[quote=noaid;273743]Bude to fungovat pouze s diskem >= 160 GB, pouze z kanálů vysílaných v DBV-T (-C), ne analog nebo externí zdroje. Záznam lze pouze přehrát v TV, nelze jej např. zkopírovat do PC a tam přehrávat či editovat apod. není v žádném ze standardních formátů jako avi, mpg, mkv, ts apod.Nelze archivovat na dvd.
Prostě jen nahrát a pak si na té TV někdy pustit. Nic víc.
Z těchto důvodů jsem zatím tento problém neřešil. Myslel jsem, že k tomu použiji svůj starý USB HD 60 GB, ale ten to nebere, je moc malý, přestože mi by kapacitně stačil (1 hodina v HD zabere 2GB, v SD méně). To mne docela zklamalo.
Nahrávání řeším v PC přes USB DVB-T přijímač. Je to flexibilnější.[/quote]
Je to na houby,taky jsem nahravani vypustil,koupil jsem kvuli tomu ext.hdd verbatime 160Gb a je to k nicemu protoze format ktery tv vytvori na hdd je fakt nanic,pc hdd vubec nepozna,tak na to taky kaslu,snad pozdejsi firmware,co myslis...
jaguar000 (123)|23.3.2010 21:10
Chtěl bych se zeptat, jak je to s nahráváním na USB. Předpokládám, že tuner není zdvojený a tak na co se díváš - to nahráváš. Jak je to s naprogramováním? TV se sama zapne a potom vypne nebo nahrává na pozadí?
Díky.

P.S. Dívám se z 2,5m a na filmy je 42" fakt malá. Chtělo by to min. 50"
axicom (626)|23.3.2010 21:58
Tak jsem prave objednal 50G20, uz se nemuzu dockat.
noaid (284)|24.3.2010 07:46
Spotřeba.
-----------------
Tak záhada je vyřešena. Problém byl v měřáku. Sice zobrazoval a počítal s účiníkem, ale špatně, byl pořád 1. Investoval jesem do nového Voltcraftu Energy Monitor 3000 a ten ukázal, jak to ve skutečnosti je. Těch 30 W si to bere, ale jen jen krátkým pulzem tak jednou za 1-2 sec, patrně jen na nabití nějakého kondenzátoru. Takže ta spotřeba je tím pádem opravdu malá.
Díky tomu, že šlo jen o krátké pulzy, tak se s tím původní měřák nedokázal správně vyrovnat.
Takže TV není vůbec třeba odpojovat od zásuvky, ani žádné vypínače nejsou potřeba.

Co se týče toho nahrávání, tak jsem někde četl, že lze tak maximálně nahrávat tv pořad, pokud se dívám zároveň třeba na DVD. Myslím, že ta funkce se hodí tak maximálně na něco, co po prvním zhlédnutí smažu. A pak na Timeshift. Nic víc. Proto mne štve, že tam dali omezení na min. 160GB disk.
satinst (27)|24.3.2010 08:32
Zdravím. Taky přemýšlím o koupi této TV 42inch, ale jak tady čtu nějaké info o té černé apod, tak jsem z toho docela zmatený. Už delší dobu TV vybírám a teď mi právě padla do oka tahle. Na tv budu sledovat zatím Digi TV, DVB-T, a pak ji chci hlavně propojit s PC (divX, BD Ripy, DVD,...)

Ještě by mě teda zajímalo jak přesně funguje sdílení PC s touto TV přes ethernet, abych nemusel složitě tahat od PC HDMI kabel nebo nějaké jiné propojovací kabely. Ethernet mám po domě rozvedený takže bych uvítal nějaké konkrétní zkušenosti, pokud je již někdo má.

A dotaz na závěr...
Oplatí se teda koupit tato TV nebo mi doporučíte nějakou jinou?

Díky
noaid (284)|24.3.2010 09:02
[quote=satinst;273894]Ještě by mě teda zajímalo jak přesně funguje sdílení PC s touto TV přes ethernet, abych nemusel složitě tahat od PC HDMI kabel nebo nějaké jiné propojovací kabely.[/quote]
V TV je zabudovaný DLNA klient, takže teoreticky může z PC DLNA serveru tahat fotky, filmy, hudbu. Je tady ale jeden problém. Nefunguje to dobře. Mi se nepovedlo zobrazit či spustit nic kromě fotek, a ty jen v mizerné kvalitě. Hlavní příčina je v tom, že TV se hlásí jako mobil, tudíž i ty fotky jsou resamplované na rozlišení blbého mobilu.
Podle mne je DLNA u této TV nepoužitelné. Přes USB přehrává pouze DivX AVI, MKV ne.
Já přehrávání řeším přes DLNA v přehrávači OPPO BDP-83SE, kde je implementováno docela dobře. Pro DLNA přístup bych doporučil koupit specializovaný přehrávač, dnes už nejsou tak drahé.

TV mám také připojenu jako 2. monitor k PC 10m hdmi kabelem za 400 Kč, to funguje perfektně, pro přehrávání filmů ovšem musí být grafická karta v modu dual, ne klon, to je pak deformovaný obraz, pokud je hlavní monitor 4:3. Ale z nějakého důvodu ani pak obraz nevyplňuje celou plochu, po stranách je ještě malý okraj.
satinst (27)|24.3.2010 12:04
Hmm, tak to jsi mě moc nepotěšil. Já kdybych to chtěl propojit přes HDMI tak bych potřeboval tak 20-25m kabel :-(( a to se asi ani HDMI nedělají tak dlouhé. potom teda nechápu proč to tam dávají když to nemají dotažené. nějaký archiv novy mě zas tak moc nezajímá. myslel jsem že to bude fungovat taky nějak normálně s tím PC a budu si v pohodě přehrávat filmy :-(
J.T.K. (9)|24.3.2010 14:07
[quote=noaid;273898]V TV je zabudovaný DLNA klient, takže teoreticky může z PC DLNA serveru tahat fotky, filmy, hudbu. Je tady ale jeden problém. Nefunguje to dobře. Mi se nepovedlo zobrazit či spustit nic kromě fotek, a ty jen v mizerné kvalitě. Hlavní příčina je v tom, že TV se hlásí jako mobil, ......[/quote]

Ahoj,
problematiku Panasonic a DLNA již několik dnů řeším. Zatím jsem vyzkoušel asi 5 DLNA serverů instalovaných na počítači s různými výsledky. Osobně si moc nedělám naděje, že budu sledovat HD video přes DLNA mechanizmus, na to je asi fakt lepší HDMI, než nechávat DLNA server transkódovat zdrojové video do formátu podporovaného televizorem. Nicméně transcoding u některých serverů řeší problém zobrazení titulků a navíc, když to funguje, tak je to pohotové. Stále ještě nejsem spokojen a v ladění pokračuji, ale zde je zatím to co jsem vyzkoušel já:

- jako docela dobrou stránku pro výběr DLNA serverů lze použít např. tuto: http://www.rbgrn.net/content/21-how-to-choose-dlna-media-server-windows-mac-os-x-or-linux
- já osobně dělám testy na počítači s OS Windows
- nejlepších výsledků jsem zatím dosáhnul s Twonky Media serverem a s obyčejným Windows media serverem (čili sdílení médií ve Windows media playeru). Přehrávám v podstatě vše co umí TV přehrát bez transcodování a v případě Twonky Media Serveru jsem s to zobrazit i titulky.
- některé DLNA servery nejsem schopen při reprodukci videa ovládat (spadne to při rychém posuvu vpřed/vzad) to byl myslím případ Nero Media Home a Mezzmo.
- zkoušel jsem i Tversity (je zdarma a hodně ho na internetu uživatelé chválí), ale mě se nedaří s ním přehrát video. Tversity detekuje televizor jako mobilní telefon (trošku drahej :-) ), takže zase je to o nějakým nastavení.
- momentálně zkouším Wild Media Server a myslím, že tohle by mohla být cesta. Umí vše co je potřeba, jen jeho nastavení je složitý jak mlátička. Kromě toho je na jejich webu fórum, kde se člověk hodně dozví, jen jaksi tento Panasonic je ještě moc nový.
- problém u těchto DLNA aplikací je, že to souvisí i s použitými kodeky a to skutečně není můj obor
- Jinak co se týče Twonky media serveru, tak ten byl jednu dobu nabízen i přímo Panasonicem k jejich TV, ale tento SW není zadarmo a zatím se mi u něj nepodařilo rozběhnout transcoding abych byl schopen přehrát i *.mkv (popř. jiné formáty).

Jak jsem již napsal, tak ještě pořád hledám a pročítám různé diskuse. Sám uvítám jakýkoliv další příspěvek, nebo zkušenost.
marfy (27)|24.3.2010 14:09
[quote=noaid;273898]V TV je zabudovaný DLNA klient, takže teoreticky může z PC DLNA serveru tahat fotky, filmy, hudbu. Je tady ale jeden problém. Nefunguje to dobře. Mi se nepovedlo zobrazit či spustit nic kromě fotek, a ty jen v mizerné kvalitě. Hlavní příčina je v tom, že TV se hlásí jako mobil, tudíž i ty fotky jsou resamplované na rozlišení blbého mobilu.
Podle mne je DLNA u této TV nepoužitelné. Přes USB přehrává pouze DivX AVI, MKV ne.
Já přehrávání řeším přes DLNA v přehrávači OPPO BDP-83SE, kde je implementováno docela dobře. Pro DLNA přístup bych doporučil koupit specializovaný přehrávač, dnes už nejsou tak drahé.

TV mám také připojenu jako 2. monitor k PC 10m hdmi kabelem za 400 Kč, to funguje perfektně, pro přehrávání filmů ovšem musí být grafická karta v modu dual, ne klon, to je pak deformovaný obraz, pokud je hlavní monitor 4:3. Ale z nějakého důvodu ani pak obraz nevyplňuje celou plochu, po stranách je ještě malý okraj.[/quote]
Nesouhlasil bych s tím. Já si prohlížím fotky uložené na NAS Synology a je to bez chyb. Stejně tak si od tama přehrávám mp3. Problém tedy bude spíše v tom vašem DLNA serveru.