Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém s WinFast TV2000 XP Expert - disk ruší obraz?

maxicekkk (7)|1.2.2005 00:27
zdravim,

dneska jsem si koupil TV kartu WinFast TV2000 XP Expert a mam problem s horizantalnimi pruhy pri sledovani TV. zjistil jsem ze je to v zavislosti na aktivite disku-pokud je disk v klidu obraz je ok, ale pokud neco kopiruju tak to vypada takhle: http://maxicekkk.chytrak.cz/pokus.jpg (muzu ukazat i kus videa pokud to bude potreba) a neda se na to divat.. zkousel jsem kartu dat do jineho slotu ale vysledek je stejny.. nevite nekdo co s tim?

moje sestava: MSI KT4 Ultra (cipset VIA KT400), ATI radeon 9600XT, 160 GB SATA Seagate, Athlon 2100+, 512 MB RAM, jo a pripojeni TV pres kabelovku pres chello

diky moc!
Ivo Mašek (10205)|1.2.2005 07:16
Při pouhém sledování pořadů a nějaké jiné práci na HDD, která nemá nic společného s tv, je vše v pořádku ?
HDD pro grabování používáš stejný, kde je OS ? (nedoporučuji - problémy).
maxicekkk (7)|1.2.2005 09:10
zdravim, problem je pri sledovani TV! nemluvim ted o grabovani (s tim jsem si jeste nehral-kartu jsem koupil teprve vcera vecer).

pokud je disk v klidu tak tak je to v pohode, pruhy pres obraz litaji tim vic cim vic se s diskem pracuje.. disky mam dva a nejvic to blbne kdyz neco kopiruju (viz ten obrazek) - a je jedno jestli z disku na disk, nebo v ramci jednoho nebo druheho disku..
maxicekkk (7)|1.2.2005 09:13
prave jsem zjistil dalsi zajimavou vec.. chtel jsem Ti ukazat kousek videa, tak jsem dal kopirovat nejaky filmy z disku na disk, pruhy pres to litaly jako sileny, ale kdyz jsem zapnul grabovani tak pruhy zmizely, jak ze sledovanyho obrazu tak z toho co se ulozil.. ted jsem z toho fakt jelen.. netusis co s tim?
Ivo Mašek (10205)|1.2.2005 10:07
Zapni TimeShifting a sleduj nějaký pořad. Přito něco dělej na HDD. Dej vědět.
maxicekkk (7)|1.2.2005 10:12
pri TimeShiftingu tam ty pruhy taky nejsou
Ivo Mašek (10205)|1.2.2005 10:27
Zkus HDD vyměnit za Westerna. Někde si ho zkus půjčit, aby si zbytečně nekupoval něco, co možná nebudeš potřebovat.
Je dobré mít alespoň 2 HDD. A do toho, kde je Program files, zbytečně nezasahovat.
_________
Pro ostatní: nechci tím vyvolat nějaký flame mezi WD a S. Říkám pro jistotu předem.
Ivo Mašek (10205)|1.2.2005 10:34
Tady je jednoznačně chyba někde v okruhu zapojení HDD. (jiná kšanda, sviče, ...atd.) Vím zcela určitě, že u WD tyto problémy nejsou a nikdy nebyly.
maxicekkk (7)|1.2.2005 11:10
mam dva disky a dela to s obema

- jeden je Maxtor 160 GB SerialATA (predtim jsem se prepsal kdyz jsem napsal ze je sagate)
- a druhej je seagate 30 GB klasickej..

nezda se mne ze by to bylo znackou disku, kdyz to delaji oba a navic jeden je SATA a druhej PATA, bohuzel ted nemam moznost pujcit si WD nekde abych to vyzkousel :(

napada Te jeste neco? ovladace k cipsetu, nejaky nastaveni v BIOSu nebo ja nevim neco co by mohlo pomoct
Ivo Mašek (10205)|1.2.2005 11:17
V BIOSu to nebude. V tv kartě také ne. Jedině ještě něco s těmi ovladači VIA. S tím zkušenosti nemám - mám Intel.
maxicekkk (7)|1.2.2005 11:23
budu s tim jeste laborovat, a kdyz na neco prijdu tak dam vedet.. kdyby Te jeste neco napadlo, tak se ozvi.. dik
maxicekkk (7)|1.2.2005 12:59
problem je vyresen :-)

sice nechapu proc to vadilo, ale bylo to jednim nastavenim v BIOSu - mel jsem zaply "CPU halt command" - to je instrukce ktera "softwarove" chladi procesor kdyz neni zatizenej (snizovalo mne to teplotu o cca 15 stupnu), kdyz jsem to vypnul tak to bezi v pohode a zadny pruhy tam nejsou.. sice nechapu jakou to ma souvislost s diskem a TV kartou ale hlavne ze to bezi :)
vladoc (456)|1.2.2005 13:17
maxicekkk
- jeden je Maxtor 160 GB SerialATA (predtim jsem se prepsal kdyz jsem napsal ze je sagate)
- a druhej je seagate 30 GB klasickej..
Na ktorom je systém?
Skús jede HDD fyzicky odpojiť.
Ivo Mašek (10205)|1.2.2005 13:24
to je instrukce ktera "softwarove" chladi procesor kdyz neni zatizenej
Frekvenční rušení (harmonická složka)