Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ONKYO SR 507 a průchozí HDMI ve stand by

Milan+ (48)|23.2.2010 22:56
Takže ,někde se tu řešila průchodnost HDMI ve stand by a bylo řečeno či spíše napsáno,že 507 ji nemá,tak konečně dnes jsem se k tomu dostal a musím to uvest na pravou míru,průchodnost HDMI ve stand by tento A/V receiver má.
neboztik (341)|24.2.2010 09:30
[quote=Milan+;268137]Takže ,někde se tu řešila průchodnost HDMI ve stand by a bylo řečeno či spíše napsáno,že 507 ji nemá,tak konečně dnes jsem se k tomu dostal a musím to uvest na pravou míru,průchodnost HDMI ve stand by tento A/V receiver má.[/quote]

HDMI je průchozí ? A vůči jakému vstupu ?
Saxel (2279)|24.2.2010 13:02
Mám také SR507 a průchozí HDMI ve standby běžně používám (tedy spíš manželka, kterou zatím ovladač Onkya děsí :rolleyes: takže AVR nezapíná). Je to popsáno v manuálu na straně 77. Musí přitom být zapnuto HDMI-CEC aby průchodnost fungovala:
[code][FONT=Times-Roman][FONT=Times-Roman]When set to “On”, regardless of whether the AV[/FONT]
[FONT=Times-Roman]receiver is On or on Standby, both audio and video[/FONT]
[FONT=Times-Roman]received by an HDMI input will be output by the[/FONT]
[FONT=Times-Roman]HDMI OUT for playback on the TV or other[/FONT]

[FONT=Times-Roman]component that’s connected to the HDMI OUT.[/FONT][/FONT][/code]

[SIZE=1][FONT=Times-Roman][FONT=Times-Roman][SIZE=2][FONT=Times-Roman][SIZE=2]To co mě by se líbilo, ale co SR507 neumí, je kdyby uměl konvertovat video z komponentních vstupů do výstupu HDMI.[/FONT]

[/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][FONT=Times-Roman][FONT=Times-Roman][SIZE=2][quote=neboztik;268172]HDMI je průchozí ? A vůči jakému vstupu ?[/quote][/FONT]
[FONT=Times-Roman]Já mám zatím zapojen jenom vstup HDMI IN1 (je na něm multimed. přehrávač WDTV HD).[/FONT][/FONT][/SIZE][/SIZE]
vivid.sk (11472)|24.2.2010 14:26
Takisto sa tu ale riesila aj spotreba a vychadzalo to dost nezaujimavo.
To radsej manzelke ukazat gombik On/OFF, snad to zvladne (ked sa moja naucila zapinat 3 nezavisle komponenty, k tomu aby mohla pozerat TV, urcite sa to nauci aj tvoja :D)
neboztik (341)|24.2.2010 15:09
Když bude připojeno víc vstupů HDMI a třeba jen dvě(ne-li všechny tři) zařízení zapnutá(DVD,SAT.....),co to tedy na tom HDMI OUT udělá ?
gEs (47)|24.2.2010 16:11
[quote=neboztik;268242]Když bude připojeno víc vstupů HDMI a třeba jen dvě(ne-li všechny tři) zařízení zapnutá(DVD,SAT.....),co to tedy na tom HDMI OUT udělá ?[/quote]

Bude tam posledně připojená HDMI vstup. Jinak jsem to posledně měřil a Onkyo 507 bere při nastavení volume 30 cca 52W a jak píšou v manuálu při aktivním (průchozím HDMI) a stanby se spotřeba "nepatrně" zvýší, což představuje dle mého měření cca 40W (což je pěkný mazec). Jinak aktivní subwofer (mám ho v sadě ONKYO 6205) žere v "akci" 25W a ve stanby 22W :o(
vivid.sk (11472)|24.2.2010 16:31
gEs> to je politika dnesnej doby .... 3 velke ECO GREEN nalepky na kazdy spotrebic, so spotrebou 0.3W, ale ak clovek zapne HDMI-CEC, tak to zere akoby si to mal zapnute nonstop (skoro). Vtedy sa uz so spotrebou akosi nechvalia ....

(Velku vypinaciu zasuvku a bude pokoj....)
Milan+ (48)|24.2.2010 17:52
Tak to to schválně zkusím změřit také,mám tu už jiné téma ohledně vypínání na tvrdo,ale někdo tam myslím píše že s 607 je spotřeba ve stanby minimální a ta jak někdo udával je má snad pruchozí stále.

Tak jsem to změřil či měřím a to je opravdu mazec,průchozí to bere 30w a v provozu to je v poho na hlasitost 30 jak už tady uvádí výše těch 52-54w
Saxel (2279)|25.2.2010 07:16
Taky mě včera vivid.sk vyprovokoval ke změření spotřeby. Ve standby jsem naměřil se zapnutou funkci HDMI Ctrl (HDMI-CEC) příkon 26W a po vypnutí této funkce je spotřeba téměř nulová (výrazně nižší než 1W). Pokud dobře počítám, tak když je AVR ve stavu standby cca. 2/3 dne, bude roční spotřeba "ve spánku" víc než 150kWh 9-) Při takovém čísle se ve mě probouzí ekologický duch a jelikož nejsem akcionářem ČEZu, zabývám se silně myšlenkou hodit HDMI-CEC přes palubu. :(
artam (1147)|25.2.2010 10:17
Nedivte sa tomu, ked ma byt HDMI priechodzie, tak to nie je len presmerovanie "drotov" cez nejake relatko, ale vlastne musia pracovat obvody procesora, ktory realizuje transport dat oboma smermi, takze musi byt zapnuta aj prislusna jeho napajacia cast... Nuz, je to dan za "priechodzie" HDMI. :(
vivid.sk (11472)|25.2.2010 10:22
musi byt zapnuta aj prislusna jeho napajacia cast

Čo je v tomto prípade hlavné veľké 600W trafo :))
Saxel (2279)|25.2.2010 11:19
No to bych neřekl, že je zapnuté velké trafo pro koncové stupně, protože relé cvakne až při zapnutí (přechodu ze standby do "ON"). Procesor sice musí hlídat stav HDMI a případné příchozí CEC příkazy, ale že k tomu potřebuje téměř 30W, to je na můj vkus dost hodně.
vivid.sk (11472)|25.2.2010 11:45
No to bych neřekl, že je zapnuté velké trafo pro koncové stupně
Ale to som nenapisal. Len to, ze je zapnute = teda pod prudom (a ten prikon/straty tomu zodpovedaju). Koncak je samozrejme vypnuty. Male trafo (so spotrebou <0.3W) je zapnute len koli standby, a to nasledne zapina rele, ktore spina velke trafo.
Milan+ (48)|27.2.2010 14:44
Tak jsem to opět vypnul a zapojil abych to obešel,což jde bez problémů,sponzorovat čez se mi nechce a za pár let je to na nový A/V,když se ještě vezme v uvahu cena energie,která jde stále nahoru.
Stame (44)|9.3.2010 01:41
Vi nekdo jak je to se spotrebou pri pruchozim HDMI u AV Receiveru Yamaha RX-V465 ?
Stame (44)|10.3.2010 10:27
[quote=Milan+;268817]Tak jsem to opět vypnul a zapojil abych to obešel,což jde bez problémů,sponzorovat čez se mi nechce a za pár let je to na nový A/V,když se ještě vezme v uvahu cena energie,která jde stále nahoru.[/quote]

Chtel bych se zeptat, umi si Onkyo SR 507 vzit zvuk z HDMI a dokodovat jej do 5.1, nebo je treba zvuk pripojit optikou ci koaxem separatne?
Pytkin (7947)|11.3.2010 01:21
ak ma HDMI vstup , tak z neho urcite vie zobrat audio a dekodovat ho ..
deAngello (308)|11.3.2010 02:00
[quote=Stame;271044]Chtel bych se zeptat, umi si Onkyo SR 507 vzit zvuk z HDMI a dokodovat jej do 5.1[/quote]

zcela bezchybně ;)