Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kodek ten nebo onen!!?!!

Scrufa (10)|29.1.2005 15:28
Už mě to štve. Pořád hledám na tomhle fóru nějaký dobrý kodek a vždycky se setkám s tím, že každý říká to je dobré a ten zase to vůbec není dobré a pořád dokola. Řekneme mi někdo jaký je ten supr kodek a jestli se má ještě nějak nastavit. Já si stáhnul FFDSHOW a stáhnul film z netu (avi) FCC- MP43
a stejně mi to nejede, tak se ptám jestli se tam ještě něco nemá nastavit

Díky
stayman (12393)|29.1.2005 16:44
GSpot si stiahni, ten ti povie aky kodek potrebujes
Ivo Mašek (10205)|29.1.2005 17:13
...a nebo PowerDVD (má spoustu kodeků) + DivX_5.2.x. A nemám žádný problém s jakýmkoli filmem. :-)
Jenom ne CodecPack !
vladoc (456)|29.1.2005 17:35
Citujem z PPK 18/2004:
"PowerDVD patří mezi nejoblíbenější přehrávače filmových DVD disků. Verze umístěná na tomto CD je časově omezená – můžete ji používat 14 dnů a přehrát lze maximálně 30 minut filmu. Plnou verzi lze u nás koupit například u společnosti Jimaz (http://www.jimaz.cz) – verze Standard stojí 2020 Kč včetně DPH a verze Deluxe 2680 Kč včetně DPH (ceny jsou pouze orientační). Minimální konfigurace: rozhraní DirectX (minimálně ve verzi č. 8), procesor o frekvenci 450 MHz, operační paměť o kapacitě 128 MB a grafická karta s pamětí o kapacitě 16 MB. K dispozici je také české ovládání. Pokud chcete mít nabídky programu PowerDVD v češtině, nainstalujte soubor PDVD5_LangKit(CSY).exe (najdete ho na tomto CD v adresáři programy/dvd/powerdvd/cestina)."
Scrufa
Máš na to? Ja nie.
Ivo Mašek (10205)|29.1.2005 17:54
Tak to já tě ujišťuji, že ta cena není rozhodně velká. A na to, co to umí, už vůbec ne.
doxa (58)|29.1.2005 19:00
[quote=Ivo Mašek]Tak to já tě ujišťuji, že ta cena není rozhodně velká. A na to, co to umí, už vůbec ne.[/quote] A co titulky? Mile me prekvapilo, ze to krome dvd prehrava i DivX, ale titulky jsem nenasel...
stayman (12393)|29.1.2005 19:02
Staci si nainstalovat DivXG400 a neinstalovat/nekupovat podporu DivX (PowerDVD6 to vie osobitne), ale vyuzit systemovy kodek DivX (free trebars)
StD (8612)|29.1.2005 20:06
Tak nevím, o čem diskutujete. U LGéčka vypalovačky byl přibalen "kit" PwrDVD včetně PowerProducer 2Gold a DivX Pro byl zase přibalen v ProCoderu... a obojí jsou to de-facto CodecPacky... 8-)
vlada (3470)|30.1.2005 11:15
Proč platit za SW, když to jinej zadarmo zvládne minimálně stejně, někdy líp? Na přehrávání DVD se dá použít MPC nebo VLC, oba mají vlastní kodeky. Kromě toho se dá použít většina DS přehrávačů s podporou DVD (MV2Player, ViPlay atd.) a nějaký free DVD kodek (GPL MPEG decoder, DScaler 5).
Scrufa> MP43 je zmršenina MPEG-4 kodeku od MS, většinou se vyskytuje ve WMV kontajneru. Měl by Ti to dekódovat majkrosoftí dekoder. FFDShow má přehrávání tohohle kodeku defaultně zakázaný, protože to neumí na 100%. Tváří se to totiž jako MPEG-4, ale neni to úplně kompatibilní. Můžeš to ale zkusit povolit a uvidíš, jestli to bude hrát nebo ne. Každopádně film s tímhle kodekem patří spíš do muzea. Proto se ani nedá čekat, že by někdo nějakej dekodér pro tenhle formát vyvíjel a opravoval.
Pořád nechápu tyhle dotazy typu mám avi a nehraje mi, co si mám pořídit za kodek? Neni přeci nic jednoduššího než si zjistit podle FourCC kodek a potom si ho nainstalovat. Navíc pokud někdo nabízí film s nějakým nestandardním kodekem, měl by k tomu ten kodek rovnou přibalit.
Vláďa
Ivo Mašek (10205)|30.1.2005 11:51
Neni přeci nic jednoduššího než si zjistit podle FourCC kodek a potom si ho nainstalovat
Ono se může lehce stát (a stává se to), že v určité fázi se to začne spolu "prát", a jsi zase na začátku.
Oni ty profesionální SW nejsou zbytečně za peníze. Jako programátor vím, že není vždy jednoduché sladit konkurenci tak, aby si nekonkurovala. A toto "know how" něco stojí.
vlada (3470)|30.1.2005 12:33
[quote] Oni ty profesionální SW nejsou zbytečně za peníze. Jako programátor vím, že není vždy jednoduché sladit konkurenci tak, aby si nekonkurovala. A toto "know how" něco stojí.[/quote]
To je pravda, proto preferuji programy, které neovlivňují zbytek systému. Nebo alespoň pouze v maximálně nezbytné míře. Bohužel právě komerční programy mají často snahu předělat celý systém k obrazu vlastnímu. Například můj kamarád si nainstaloval na vypalování Nero a ten mu tam bez ptaní nacpal vlastní kodeky na video. Několik filmů mu potom přestalo hrát. Jinému člověk zase shazoval komerční 3ivX VD. Spravily to až free programy mmview a FFDShow.
Pokud někomu nějaký program doporučuju (FFDShow, DScaler 5, VLC, MPC, Firefox atd.), vím že to jsou programy, které v systému nenadělají bordel a v případě nutnosti se jich dá velmi snadno zbavit. Například přehrávač VLC obsahuje všechny kodeky přímo v sobě a tim pádem nepotřebuje žádné systémové a ani je neovlivňuje.
Já nejsem žádným fanatik, který nenávidí všechny komerční programy, ale často se mi zdá, že jejich free alternativy jsou pro daný úkol efektivnější. Jejich nevýhoda je v tom, že jsou většinou hůř otestované a mívají problémy na spefických konfiguracích. Proč budu přehrávat DVD pomocí PowerDVD nebo WinDVD, když ten samý úkol zvládne stejně kvalitně MPC, který má pouhých 1,5 MB a je zadarmo.
Vláďa
antabe (39)|31.1.2005 15:20
Tomuhle nerozumím:

Neni přeci nic jednoduššího než si zjistit podle FourCC kodek a potom si ho nainstalovat.

Ta funkce je v čem. Díky
vladoc (456)|31.1.2005 17:11
[color=red]FourCC[/color]
http://vcdrookie.com/rus/index.php?option=video&task=viewarticle&artid=45&Itemid=55
Tu je to podrobne popísané aj s obrázkami a ďalšími odkazmi. Je to v ruštine.
Ivo Mašek (10205)|31.1.2005 19:14
Je to v ruštine.
Pro později narozené - nepoužitelný jazyk. :-D
antabe (39)|31.1.2005 23:27
Jsem sice dříve narozenej, ale prokousávat se tím jazykem by byl horor.
Rozumím tomu dobře, že GSpot v řádku 4CC ukáže v jakém codecu je film udělán a tudíž takový codec potřebuje na přehrání.
To samé asi ukáže prográmek FourCC, že? (a třeba i něco navíc - neznám ho)
vlada (3470)|31.1.2005 23:48
V GSpotu 2.5 můžeš kliknout na Tables -> Video (Audio) Codecs a zobrazí se Ti tabulka FourCC kódů a příslušných kodeků.
Whitejoker (616)|1.2.2005 21:37
[quote=Scrufa]Už mě to štve. Pořád hledám na tomhle fóru nějaký dobrý kodek a vždycky se setkám s tím, že každý říká to je dobré a ten zase to vůbec není dobré a pořád dokola.
Díky[/quote]
ht*p://sweb.cz/whitejoker/picmjpg.zip (pro grabování z telky kvalita 19, pokud chceš větší komprimaci můžeš tak na 18),
ht*p://sweb.cz/whitejoker/aware_mot_wavelet.zip (ale ten nemám odzkoušený).
Wj
StD (8612)|2.2.2005 08:26
Was ist das ...wavelet? Můžeš trochu doplnit info? 9-)
vlada (3470)|2.2.2005 12:05
Aware Motion Wavelet kodek. Používaly ho karty od Averu před nějakými pěti lety.
StD (8612)|2.2.2005 12:34
A funguje "stand-alone"?
Whitejoker (616)|2.2.2005 21:45
měl by být obdobou MJPEG. Já ho stáhl tady na TVFreak někdy loni, ale zatím nezkoušel.
Používám PIC MJPEG k mé plné spokojenosti. Na webu ho mám jen jako alternativu pro ty, co rádi zkoušejí
vlada (3470)|2.2.2005 22:46
StD> Je to klasickej VfW kodek, ale neni to žádnej zázrak. Například takovej Snow bude asi daleko efektivnější.
StD (8612)|3.2.2005 08:40
Takže to nestojí za námahu... Díky.