Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Instalace karty Leadtek WinFast TV2000 XP

mironic (12)|20.9.2005 09:53
Tak už jsem aplikoval XP a WinFast chodí v pohodě. Ale spíš to bylo nastavením vstupů/výstupů na FM. U TV se automaticky nastavily správně na CD, ale u FM ne, tam to bylo jinak a tak to nechodilo. Nevšiml jsem si toho. I time shifting funguje. Ale vyvstal jiný problémek. Nemůžu zprovoznit GPRS modem přes COM, tak jak jsem to měl na předchozím PC. Mobil komunikuje/SMS/, ale modem se nechce připojit, tak nevím.
Mám tam SP1. O co jde v SP2? Má to cenu tam dávat?
Doom (2331)|20.9.2005 10:07
na to GPRS se podívej na stránky výrobce modemu....
v SP2 jde v podstatě hlavně o kumulativní záplatu systému přinášející zvýšení bezpečnosti (občas za každou cenu, třebas technologie DEP nebo firewall). svého času se tady na fóru řešilo, jestli SP2 ano nebo ne, někomu to dělalo problémy, většina to ale přežila ve zdraví :-)
já osobně jsem doma přežil bez SP2 od doby jeho vydání až do minulého víkendu. ale můj domácí PC není připojen k internetu.
mironic (12)|20.9.2005 10:29
GPRS modem je v mobilu Siemens C55 a kabelem napojen na COM1. Divné je, že na starém PC to šlape, na novém ne. Že by byl jinak zapojen COM port?
Anebo koupím USB kabel a bude klid.
jaké máš zkušenosti s nahráváním z FM? Do MP3 tam mají max. 56kbps, což je dost málo, chtělo by to alespoň 128.
Doom (2331)|20.9.2005 10:38
nahrávání z FM do MP3 jsem vyřešil instalací enkodéru "Fhg Radium MP3 codec" - ve windows se hlásí jako professional
Ve standardu XP je obsažen "advanced" MP3 enkodér zvládající pouze hroznou kvalitu. po doinstalování "professional" enkodéru budeš mít k dispozici plnou škálu bitových toků (do 320 kbps)
při instalaci toho kodeku si vypni program pro FM


a COM port by neměl být zapojen jinak, na zapojení portů je určitá norma.
[OT: problém s COM kabelem jsem řešil u svého Sony CMD J7, na starém PC mi šel, na novém PC už ne (novější COM porty mají trochu nižší napětí, zjednodušeně řečeno), pomohl mi jiný kabel]