Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prodlužovák k dálkovému ovládání

rjja (622)|11.1.2010 18:55
Jednou už jsem tady něco podobného viděl. ( před snímač na kameře se dá jíný a druhá strana se spojí s ovládáním )
MAKcz (205)|11.1.2010 19:54
[quote=rjja;259493]Jednou už jsem tady něco podobného viděl. ( před snímač na kameře se dá jíný a druhá strana se spojí s ovládáním )[/quote]

Conrad a spol nabizeji cosi co na 2.5 Ghz zarusi vsechny wifiny v okoli a posla to jak video tak commandy z dalkace eterem
rjja (622)|11.1.2010 20:42
[quote=MAKcz;259513]Conrad a spol nabizeji cosi co na 2.5 Ghz zarusi vsechny wifiny v okoli a posla to jak video tak commandy z dalkace eterem[/quote]

Tak to asi nebude to co hledám.
Já hledám pouze kabel na kterém je na jednom konci dioda a druhý konec se dá ke stávajícímu ovládání .
mirekv (7169)|12.1.2010 12:57
Ten problém se už někde řešil, ale zaboha si nevzpomenu na jakém fóru. Výsledek byl normální dvojdrát, na začátku přijímací dioda a na konci vysílací s jednoduchou elektronikou. No a stačí pak začátek umístit na dohled ovladače a konec před TV.
artam (1147)|12.1.2010 14:23
rjja (622)|12.1.2010 17:37
[quote=artam;259719]Myslis tento moj prispevok?
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=252062&postcount=12[/quote]

Ne , jedná se o ještě jednoduší věc.

http://www.hv20.com/showthread.php?t=23488&highlight=remote
artam (1147)|12.1.2010 18:51
rjja:
To myslis, ze ze take cosi niekto predava...?
To sa nevyraba, to si musis vyrobit sam - jednoducho odletujes infra ledku z dialkoveho ovladania a priletujes ju na kus kabla, druhy koniec kabla potom priletujes naspat do dialkoveho a mas to. ;) (pozor na zachovanie orientacie A-K ledky)

Lenze ak nechces svoj dialkac rozoberat, tak potom jedine a najjednoduchsie riesenie je prave to, na co som dal link (jednoduchsie to uz nejde), snimaci fototranzistor prilozis k vysielacej IR ledke na svojom dialkaci a "svetlotesne" to k nej prilepis (napriklad ciernou izolacnou paskou).
rjja (622)|12.1.2010 20:06
[quote=artam;259775]rjja:
To myslis, ze ze take cosi niekto predava...?
To sa nevyraba, to si musis vyrobit sam - jednoducho odletujes infra ledku z dialkoveho ovladania a priletujes ju na kus kabla, druhy koniec kabla potom priletujes naspat do dialkoveho a mas to. ;) (pozor na zachovanie orientacie A-K ledky)

Lenze ak nechces svoj dialkac rozoberat, tak potom jedine a najjednoduchsie riesenie je prave to, na co som dal link (jednoduchsie to uz nejde), snimaci fototranzistor prilozis k vysielacej IR ledke na svojom dialkaci a "svetlotesne" to k nej prilepis (napriklad ciernou izolacnou paskou).[/quote]

ne ne nemyslím, že e to prodává, jen jsem to nemohl najít ( ale už jsem našel )
mirekv (7169)|12.1.2010 21:07
artam: bingo! :D
|Mio| (350)|12.1.2010 22:15
bingo ?? Ty chces mit pres celou mistnost drat ?? Tohleto jen premisti vysilaci diodu misto z ovladace k prijimaci. Ale nutne dratem az od ovladace.

ja myslel ze ty potrebujes prijimac na zdi, drat skrz a vysilac u zarizeni, abys moh DO normalne pouzivat.
rjja (622)|12.1.2010 22:42
[quote=|Mio|;259855]bingo ?? Ty chces mit pres celou mistnost drat ?? Tohleto jen premisti vysilaci diodu misto z ovladace k prijimaci. Ale nutne dratem az od ovladace.

ja myslel ze ty potrebujes prijimac na zdi, drat skrz a vysilac u zarizeni, abys moh DO normalne pouzivat.[/quote]

no mě to stáčí pro ovládání ze stativu

bezdrátová varianta je složitější na postavení a je tm nutné zase další napájení
mirekv (7169)|13.1.2010 08:57
Vždyť jsem psal, že začátek je na dohled DO a konec před TV, takže by měl stačit drát přes zeď + kus, aby to bylo na dohled.
Pavel_tempx2 (829)|13.1.2010 10:23
[quote=rjja;259869]no mě to stáčí pro ovládání ze stativu

bezdrátová varianta je složitější na postavení a je tm nutné zase další napájení[/quote]

chápu správně, že chceš ušetřit na LANC ovládání na stativu (ani nevím jestli to HV má)? kolik vůbec stojí přibližně takové ovládání na Canonky a Sonky? možná by se to i vyplatilo pro nějaké domácí použití oproti 6000-8000Kč za profi ovládání na stativ