Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD TV Live Media Player VS. Evolve Blade

adisbenji (22)|4.1.2010 19:09
Zdravim pani,

mozem poprosit o radu???

neviem sa rozhodnut medzi hore uvedenymi prehravacmi.
Cenovo je zrejme WD TV Live lacnejsie.

Chcel by som prehravac hlavne na prehravanie filmov s HD, spojenie prehravaca s notebookom, pridanie DVD mechaniky k prehravacu....pravdaze aby bola moznost prehravania tituliek pri vsetkych formatoch,ci uz budu priamo v subore alebo v prilozenom subore ( tak aj v suboroch ISO....atd)



dakujem za kazdu radu a info
adisbenji (22)|4.1.2010 19:36
a nikde som nevidel dialkove ovladanie k tomuto "zazraku"
Sanzi (19)|4.1.2010 20:04
našiel som neake video na Evolve Blade tiez mam zaujem o ten prehravač ale nikde neviem najst neake postrehy od použivatelov
adisbenji (22)|4.1.2010 20:12
tak isto som ho nasiel...ale to video je da sa povedat o nicom... napisane co podporuje a tod vsio.....

a nikde ziadne porovnnie s druhymi prehravacmi.......
brot1cz (31)|4.1.2010 20:28
Taky se mi Blade celkem zamlouvá, já se rozmýšlím mezi ním a Xtreamrem. Co je lepší oproti xtreamru je že tam jde dát 3.5 disk což je surer. Ale taky by mě zajímalo co dokáže přehrát, hlavně jak si stojí s MKV do jak velkého reframes a do jak velkých souborů to zvládne, další jestli umí dts do HDMI.
adisbenji (22)|4.1.2010 20:34
kvoli comu disk 3,5´´ ?? vsak sa da uz zakupit s diskom....

aj tvoj pominany prehrvac je zaujimavy.....
mna by v tom pripade zaujimalo ci mozem pripojit externu mechaniku DVD k tomu Xtremeru. Blade to umoznuje.
brot1cz (31)|4.1.2010 20:40
Rozdíl je v tom že do xtreamru jde dat jen 2.5 disk menší kapacita větší cena a do blade jde dát 3.5 větší kapacita disku a menší cena. Samo můžeš oba koupit už s diskem, ale obecně je lepší koupit bez disku a disk dodat, vyjde to levněji a disk si dám jaký chci co se týče kvality.
adisbenji (22)|5.1.2010 12:44
Nakoniec som zistil ze WD TV nie je az tak velke "halo" ako som si myslel.
Po precitani tu na fore som dospel ze je eGreat prehravac o triedu ( a mozno aj o dve) lepsi.

Este stale nikto nevie povedat nic ohadne prehravaca Evolve Blade?
Tasa (58)|5.1.2010 22:51
[quote=adisbenji;257764]kvoli comu disk 3,5´´ ?? vsak sa da uz zakupit s diskom....

aj tvoj pominany prehrvac je zaujimavy.....
mna by v tom pripade zaujimalo ci mozem pripojit externu mechaniku DVD k tomu Xtremeru. Blade to umoznuje.[/quote]
Ano můžeš připojit externí DVD mechaniku k Xtreameru a disk můžeš nainstalovat klidně i 1T.
jaydoo (542)|6.1.2010 11:17
Neviem, co si predstavujes, aby tvoj prehravac bola "halo", ja ho mam a som s nim spokojny. Hlavne ide o to, ze kvalitna podpora je podla mna velmi cenena vec. a WD ju ma, ako na tomto fore, aj na roznych inych. Docitas sa, co potrebujes. a ako vidim o Evolve nikto nic nevie. Ale co je pravda, eGreat je zavedena znacka, a asi aj o triedu vyssia.
Heartwork (2358)|6.1.2010 12:54
Evolve Blade jsem měl v ruce velmi krátce a tudíž mohu se mýlit, ale:

- nenašel jsem nikde žádnou podporu
- žádný nový firmware
- nepodařilo se mi vypnout zobrazení titulek (tedy podařilo, ale znovu se mi zapnuly)
- nepovedlo se mi nastavit automatické přepínání PAL/NTSC/24p (asi to neumí)
- nenašel jsem v menu možnost nastavit na výstupu 24p (24Hz)
- nepřehrál mi některé ripy, které mi Popcorn přehraje (spadlo to zpět do menu) ...

Dál jsem to nestudoval.
adisbenji (22)|6.1.2010 13:13
Hmm, asi to bude tak ze nik o tomto prehravaci nevie.

Preto sa asi zameram na eGreat.
Alebo je moznost skusit poskladat HTPC do ceny ... cca 300 Euro..... ma uz niekto stavebnicu v tejto hodnote?
jaydoo (542)|6.1.2010 17:26
Dnes by som uz HTPC nestaval.
Ked chcem pozerat filmy, pustim si prehravac, ked na internet, idem na notebook, ked chcem hrat hry, pustim si XBOX.
slk (3)|7.1.2010 11:29
Zdravim, jam mam tento prehravac od Vianoc. Konkretne s 1,5TB HDD. Zatial uplna spokojnost. Ak by si mal nejake otazky kludne sa ozvi. Rad ti ich zodpoviem (ak to bude v mojich moznostiach :) ).
adisbenji (22)|8.1.2010 11:25
No KONECNE.. prvy majitel :)

Len bohuzial neviem co by som sa stypatl... nie som odbornik..... mali by klast otazky ludia co uz do toho vidia viac.. co maju ine prehravaca a co v nich chyb.. mozno v tomto evolve je...

ale z mojej strany....

- aka je hlucnost?
- prehrava ti zatial vsetky formty vcetne vsetkych druhov tituliek?
- titulky sa aju menit? - farba pozicia font.....
- ako dlho sa player zapina a aake ma odozvi?
- ako je na tom dialkove ovladanie?


Vazne by som poprosil ludi co maju WD, Popcorn, eGreat a podobne.. nech ti daju otazky a tym by sa dal porovnat ....
slk (3)|8.1.2010 20:40
[quote=adisbenji;258737]No KONECNE.. prvy majitel :)

Len bohuzial neviem co by som sa stypatl... nie som odbornik..... mali by klast otazky ludia co uz do toho vidia viac.. co maju ine prehravaca a co v nich chyb.. mozno v tomto evolve je...

ale z mojej strany....

- aka je hlucnost?
- prehrava ti zatial vsetky formty vcetne vsetkych druhov tituliek?
- titulky sa aju menit? - farba pozicia font.....
- ako dlho sa player zapina a aake ma odozvi?
- ako je na tom dialkove ovladanie?


Vazne by som poprosil ludi co maju WD, Popcorn, eGreat a podobne.. nech ti daju otazky a tym by sa dal porovnat ....[/quote]

- aka je hlucnost?
hlucnost je uplne v pohode. ziadne rusive zvuky zo strany ventilatora ci interneho HDD

- prehrava ti zatial vsetky formty vcetne vsetkych druhov tituliek?
zatial nebol ziadny problem zo ziadnym s podporovanych formatov videa, audia, foto a tituliek

- titulky sa aju menit? - farba pozicia font.....
pri titulkocha sa da menit: velkost, farba, umiestnenie, kodova stranka a synchronizacia

- ako dlho sa player zapina a aake ma odozvi?
okamzite po zapnuti mozno pracovat s prehravacom a tak isto okamzite reakcie na zvolene akcie

- ako je na tom dialkove ovladanie?
podla mojho subjektivneho pohladu je dialkove velmi dobre vyriesene. Ale lepsie bude ked si to pozries sam na tychto fotos: http://www.evolve.cz/ftp/HMC/HMC-80FHD/Foto_300dpi/
adisbenji (22)|8.1.2010 20:52
takze to vyzera dobre.....


kolega mi poslal link na dalsie forum kde sa uz o tomto playeri pisalo..... len neviem ci mozem poskytnut link na druhe forum priamo do konverzacie....

takze ak mi nevide kupa HTPC cez ebay kupi sa evolve.
radekschwarz (1)|11.1.2010 13:10
ahoj .mam dotaz pojede mi na HDMI zvuk nebo to musím véz přes cinch konektor.
slk (3)|26.1.2010 17:09
[quote=radekschwarz;259421]ahoj .mam dotaz pojede mi na HDMI zvuk nebo to musím véz přes cinch konektor.[/quote]

Ano. zvuk ti cez HDMI pojde.
Donic (51)|30.1.2010 12:59
Chtěl bych se zeptat těch,co už vlastní přehrávač Evolve Blade s 1,5 TB - nezdá je vám ten větráček u HDD příliš hlučný? Mě bohužel ano...I když je to určitě každého subjektivní pocit. Bohužel softwarově asi jeho otáčky snížit nepůjdou, pouze nějakým vnitřním zásahem v zařízení - tím se ovšem zase ztratí záruka...Případně řešil už někdo snížení hlučnosti daného větráčku? Tedy kromě možnosti zvýšené hlasitosti přehrávaného programu...
A ještě bych se zeptal na věc s kopírováním souborů - např. když nakopíruji soubory z flash disku na pevný disk přehrávače - mám to v záložce VŠE a nemůžu přijít na to, jak to udělat,aby se mi rozdělily soubory v menu podle rozlišení HUDBA-FOTO-FILM (alias jak je tam přesunout,abych třeba neměl film ve foto,hudbu ve filmu,apod.). Nějak jsem na to nepřišel...
zekon666 (9)|1.2.2010 15:22
čau lidi,
tak jsem taky ten z vybíravých nerozhodných.
WD TV Live HD player byl defakto vybraný. Teď jsem se zatavil u Blade a nevím nevím.
Měl jsem půjčený Umax IAMM 82, přehrál vše ale má dost much i když zase má DVBT.

Zásadní dotazy:
umí Blade interní titulky v MKV? I přepínat zvukové stopy?
zvládne MKV s @5.1, CABAC fps 16 a DTS 1.5MBps?
umí zvuk full DD do HDMI i optiky současně?
umí DTS downstream tak aby šel zvuk v TV, tzn. HDMI pude stereo a optika DTS?
je možné nastavovat titulky jak interní MKV tak externí co se týče velikosti, tloušťku černé linky, umístění titulků a případně barvu titulků?
Nevím proč se tu řešily bitrate 50Mbps když většina MKV má do 12MBps

Předem díky za reakce.
peatro (1054)|1.2.2010 20:12
A co treba tento http://www.hdprehravace.cz/mede8er-cz/med500x-cz.html
vypada to na platformu extremru nebo egreat r1 podle chipu a prostredi firmwaru
zekon666 (9)|1.2.2010 20:30
peatro: no na papíru to vypadá pěkně, ale musel by to někdo řádně otestovat. Přece jen moc věcí co umí MKV ve vyšší kvalitě není.
farbakp (28)|8.5.2010 00:47
[quote=adisbenji;258846]takze to vyzera dobre.....


kolega mi poslal link na dalsie forum kde sa uz o tomto playeri pisalo..... len neviem ci mozem poskytnut link na druhe forum priamo do konverzacie....

takze ak mi nevide kupa HTPC cez ebay kupi sa evolve.[/quote]

Ahoj.. tak ako si nakoniec dopadol..? kupil si ten Evolve Blade..?