Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG PS50B550 servisni menu

pleskom (1)|5.1.2011 22:53
[quote=PIN.KES;319887]Ahoj.

Tak jsem moji TV taky přepnul na model 650 a užívám si přehrávání videa, jede to superně.
Nevíte někdo k čemu je v servisním menu položka wall mount? dal jsem on, protože to na zdi mám, je to asi blbost ale vrtá mi to hlavou:-). Nevíte někdo?

Díky Tomáš, popř mám navoceno původní menu, kdyby někdo potřeboval.[/quote]

Polozka wall mount: myslim ze niekde v manuale od nejakej plazmy Panasonic som videl v menu polozku wall mount on/off a prepinalo sa to podla toho ci je telka na stene alebo na stojane. Ak na stene je ON ak na stojane OFF. A bolo tam doporucenie ze ak je na stojane mala by byt od steny min 30 cm. Myslim ze to ma nieco s vyzarovanim zvuku do predu do zadu
j3nda (169)|8.1.2011 00:11
[quote=djcroc;319068]Tak se mi podařilo do mé TV (Samsung PS50B551, ale platí to pro všechny TV, které používají firmware T-CHL5DEUC/CHL5DAUC,tj. B550,B6000) aplikovat kernel s podporou síťě WIFI, ARFixv2 od SamyGO. USB WIFI jsem již rozběhal, teď mi jen zbývá to zautomatizovat pomocí "SamyGO all extensions", abych nasdílel NAS přes SAMBu. :)

Edit:
POZOR - Výše platí pouze pro TV, používající firmware T-CHL5DEUC/T-CHL5DAUC (tj. PSXXB55X či LEXXB55x) verze CI (u CI+ jsi nejsem zrovna jist)
"SamyGO all extensions" jsem nakonec nerozběhal - problémy s relativními cestami, ale udělal jsem si vlastní skripty.[/quote]

ahoj poradis jak na to? zacal jsem to po dlouhe dobe zase trochu zkoumat, ale moc moudry z toho nejsem, melo by uz jit i dts, ale skoncil jsem na tom, ze se to spousti jako Game aplikace a tu nemam z menu pristupnou
to asi pozapinat bez kabelu nepude, co?
frame10 (4)|9.1.2011 09:55
ahoj, zajimalo by me, jestli jde v servisnim menu nastavit, aby se pri prehravani hudby na TV v Media Play vypinal obraz. Nikde v normalnim menu ani v servisnim menu jsem tuhle funkci nenasel, pritom mi u Plazmy prijde ocela logicka. Diky za odpovedi.
shimpi (108)|9.1.2011 17:18
v media play si nastav v setup čas spušt.spoř.obr na co nejmíň - 10min, což je asi i továrně dáno a pak ti po 10min. bude běhat spořič obrazovky, což jsou posunující se modrý ovály s logem samsung.
mám B650, ale bude to stejné si myslim.
ZORO13 (2)|10.1.2011 22:40
ahoj som tu nový mám B550. v servisnom menu som to prepol na B650, čo mám ešte upraviť a kde? neviem aký tam mám firmware neviem kde to nájdem, síce som niečo našiel ale neviem či je to ono. mám tam napísane 1009.0 ak je to verzia firmware tak je nová či stará? plazmu mám asi 15 mesiacov. a chcel som sa ešte opýtať ked to vrátim späť na B550 či sa to všetko vráti späť.
Hucck (8)|27.1.2011 19:37
Moc prosim vsechny,co zde diskutuji-ma nekdo funkcni patchnuty firmware2008 s prehravacem,ktery ma vice moznosti nastaveni videa a zlute titulky.Prosim ozvete se,nejsem schopny si ho sam vytvorit.
RstGAS (2)|6.1.2012 17:54
Zdravím vás. Mám tento TV a odmieta mi aktualizovať FW. Postupujem presne podľa návodu, krok za krokom. Vždy mi vyhodí hlášku, že nenašiel súbory na aktualizáciu. Poraďte čo s tým je.
golfLC (1941)|6.1.2012 18:43
[quote=RstGAS;389315]Zdravím vás. Mám tento TV a odmieta mi aktualizovať FW. Postupujem presne podľa návodu, krok za krokom. Vždy mi vyhodí hlášku, že nenašiel súbory na aktualizáciu. Poraďte čo s tým je.[/quote]

A súbor T-VALDEUCxxx.exe na usb kľúči asi máš. No treba ho na kľuči spustiť v PC, aby vytvoril adresár T-VALDEUC a až potom ho pripojiť k TV.
RstGAS (2)|7.1.2012 23:06
[quote=golfLC;389328]A súbor T-VALDEUCxxx.exe na usb kľúči asi máš. No treba ho na kľuči spustiť v PC, aby vytvoril adresár T-VALDEUC a až potom ho pripojiť k TV.[/quote]

Jasné. Skopíroval som T-CHL5DEUC_2010.1.exe na USB, spustil a rozbalil sa priečinok s názvom T-CHL5DEUC. USB som bezpečne odpojil z PC, následne pripojil k TV a postupoval dľa pokynov na obrazovke. Výsledok bol vždy rovnaký.

Konečne sa mi to podarilo, aj keď nie s tým FW o ktoróm som sa zmienil vyžšie, ale s T-CHL5DEUC_2008.0.exe (ten patchnutý). Všetko fachá ako má. Spokojnosť. :)
gixo (1)|6.5.2012 08:17
Zdravim, mam takovy problemek s touto televizi... nevite nekdo poradit...nefunguje mi zadny hdmi konektor...respektive se zobrazuji jako funkcni...ale nejede mi ani satelit, ani notebook a ani konzole, kdyz je k televizi pripojim.
uz se mi to jednou stalo...tak jsem televizi odpojil od proudu, zapnul a vsechno jelo...ted jsem zkousel uplny reset televize v servise menu a nic... nevite jestli to neni treba nejaky softwarovy problem, nebo jestli se s tim nekdo nesetkal a neda se to nejak resit? Zkousel jsem i nahrat novejsi frimeware, ale pise mi to porad aktualizace nenalezene :-(
Nebo zbyva jen servis?... nemam s tim problem, jen se mi nechce to nekam vozit, aby mi tam rekli, ze jim to funguje :-)
Dekuji za rady...
tehla1 (1)|7.6.2012 20:18
[QUOTE=gixo;408783]Zdravim, mam takovy problemek s touto televizi... nevite nekdo poradit...nefunguje mi zadny hdmi konektor...respektive se zobrazuji jako funkcni...ale nejede mi ani satelit, ani notebook a ani konzole, kdyz je k televizi pripojim.
uz se mi to jednou stalo...tak jsem televizi odpojil od proudu, zapnul a vsechno jelo...ted jsem zkousel uplny reset televize v servise menu a nic... nevite jestli to neni treba nejaky softwarovy problem, nebo jestli se s tim nekdo nesetkal a neda se to nejak resit? Zkousel jsem i nahrat novejsi frimeware, ale pise mi to porad aktualizace nenalezene :-(
Nebo zbyva jen servis?... nemam s tim problem, jen se mi nechce to nekam vozit, aby mi tam rekli, ze jim to funguje :-)
Dekuji za rady...[/QUOTE]

Na niektorých zahraničných fórach sa tento problém rieši vytiahnutím zo zásuvky na dlhšiu dobu, až na celú noc. Mne sa to stalo na oboch ps50b550
jis (1301)|11.7.2012 21:28
[QUOTE=tex21;258944]tak sa mi podarilo zistit, co to "RF mute time" znamena. je to cas v milisekundach, ktory televizor caka medzi prepinanim kanalov. jeden rus pisal, ze tam nastavil 100 ms a kanaly sa prepinaju okamzite.

В сервис меню есть пункт:RF Mute time 600ms (control-sub option). Я поставил 100ms,каналы стали переключаться мгновенно.

Tie milisekundy su vkladane asi preto, lebo sa caka, kym v digitale pride "cely frame" z noveho kanala a nie len "zmenove framy". Ak by cas bol velmi maly, potom pri prepnuti by sme videli rozpadnuty obraz az kym by nenabehol "cely frame". Takze, ci je to 500 alebo 600 ms, je to asi jedno.[/QUOTE]Tato informace mě zaujala. Otestoval jsem v servisním menu vliv změny hodnoty RF Mute Time z 600ms na 100ms (vyzkoušel jsem i 0ms) na rychlost přepínání programů. Bez ohledu na nastavenou hodnotu RF Mute Time postupné přepínání všech programů kolem dokola od 1. pozice k 1. pozici trvalo 34 až 35s. Přepínal jsem vždy v okamžiku, když se objevil obraz. Takže alespoň pro Samsunga s LCD panelem a příjmem výhradně z DVB-T nemá tato položka v servisním menu žádný vliv na rychlost přepínání programů. Že by tomu u PDP bylo jinak?
jis (1301)|16.7.2012 11:15
Zkoušel si s tím ještě někdo jiný hrát? Má někdo další jinou zkušenost?
Luki.xy (2)|29.10.2012 19:37
Ahoj, asi před měsícem jsem si koupil použitou TV Samsung PS50B550, předchozí majitel už si o ní zřejmě něco zjišťoval, protože už ji měl přehozenou na PS50B650. Mám ale problém s přehráváním videí. Přehrávat jde sice všechno, během přehrávání ale můžu film pouze pozastavit a znova pustit, chybí přetáčení zpět a dopředu jde přehrávat pouze rychlostí 2x (nevím jestli to má jít i rychleji). Jinak funguje asi vše, třeba i přehrání z poslední sledované pozice.

Další věc, kterou jsem ještě nevyřešil je přechod na zimní čas. V letním čase fungovalo vše OK (především myslím EPG). Televize se ale automaticky nepřepla na zimní čas, i když je nastavena automatická synchronizace. Když ji teda přepnu na manuální a posunu čas o hodinu, tak se posune i epg, takže název pořadu jde dobře, ale posune se čas - koukám na zprávy v 19:30, info na TV mi ukazuje pořad Televizní noviny, který běží od 20:30 do 21:20. (Snad jsem to popsal srozumitelně) Nevíte někdo jak to vyřešít?
interfernet422 (1575)|30.10.2012 22:33
Buď rád, že na tom modelu jde video vůbec přehrávat - v původní B550 to nejde. Radši se v tom nehrab dokud to hraje.
Co se týká času - tak ho mám furt letní na ČTHD a ostatních programech z muxu4, ostatní muxy jsou OK.
Luki.xy (2)|31.10.2012 16:27
Aha, a mohl bys mi poradit jak to nastavit? vůbec netušim co je mux....
Ivo Mašek (10205)|31.10.2012 17:00
[QUOTE]vůbec netušim co je mux....[/QUOTE]
Místo slova síť si zadej slovo mux (multiplex)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a hned budeš vědět, o co se vlastně jedná :-)
interfernet422 (1575)|31.10.2012 18:58
Mám nastaveny hodiny na auto, tak to neřeším. Pokud tě to stolicuje, tak přes menu do nastavení času a manuálně si je nastav. Ale to je pak budeš muset ručně přehazovat při každé změně času.