Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PODA TV a PC

marasnik (12)|5.12.2010 16:13
No nevím z čeho čerpáš, ale UPC má za 599 Fiber 25 s rychlostí 25/1,5 Mb/s, kdežto PODA má za 500,- rychlost 40/10 Mb/s. Tady je UPC v mínusu. Dále nevidím žádný rozumný důvod investovat do svého STB, a podle propočtů bude PODA levnější. Dále bych PODĚ dal plusové body za přístup ke svým zákazníkům, což se s UPC vůbec nedá srovnat. Doufám, že časem PODA rozšíří nabídku programů. UPC taky nezačínalo s nabídkou jakou mají teď.
Pitomec (10211)|5.12.2010 17:31
[quote=marasnik;312443]No nevím z čeho čerpáš, ale UPC má za 599 Fiber 25 s rychlostí 25/1,5 Mb/s, kdežto PODA má za 500,- rychlost 40/10 Mb/s. Tady je UPC v mínusu. Dále nevidím žádný rozumný důvod investovat do svého STB, a podle propočtů bude PODA levnější. Dále bych PODĚ dal plusové body za přístup ke svým zákazníkům, což se s UPC vůbec nedá srovnat. Doufám, že časem PODA rozšíří nabídku programů. UPC taky nezačínalo s nabídkou jakou mají teď.[/quote]UPC má net 100/10 na metalice a PODA má 80/20 na optice.
A ten blábol o investici do vlastního STB snad ani nemá smysl komentovat, protože u UPC si ho můžu koupit jednorázově (nebo stačí CAM, když má člověk novější TV, která má DVB-C tuner), zatímco u PODA musím vzít nějaký jejich šrot a ještě za něho každý měsíc cálovat prachy :-k
Další věc je dostupnost služeb, kdy ta slavná PODA nabízí připojení FIBER na pár místech - oproti UPC, které pokrývá prakticky celou republiku.
A mimochodem PODA už je na trhu dost dlouho, takže to rozhodně nejsou žádní začátečníci, kterým se dá omluvit ta mizerná nabídka...
marasnik (12)|5.12.2010 18:15
[quote=Pitomec;312462]UPC má net 100/10 na metalice a PODA má 80/20 na optice.
A ten blábol o investici do vlastního STB snad ani nemá smysl komentovat, protože u UPC si ho můžu koupit jednorázově (nebo stačí CAM, když má člověk novější TV, která má DVB-C tuner), zatímco u PODA musím vzít nějaký jejich šrot a ještě za něho každý měsíc cálovat prachy :-k
Další věc je dostupnost služeb, kdy ta slavná PODA nabízí připojení FIBER na pár místech - oproti UPC, které pokrývá prakticky celou republiku.
A mimochodem PODA už je na trhu dost dlouho, takže to rozhodně nejsou žádní začátečníci, kterým se dá omluvit ta mizerná nabídka...[/quote]

Mohli bychom polemizovat do soudného dne (21.12.2012), ale to nic nezmění na tom, že od těch vydřiduchů UPC prchám. Mimochodem ten upload je ubohý. Když připočítám prachy za ten šrot, tak i přes to je to levnější u PODY než u UPC. Takže mi to vůbec vadit nebude. Možná se za čas vyrojí nějaká nová nabídka. Howgh
Pitomec (10211)|5.12.2010 19:53
Upload bohatě stačí, rozhodující je download. Takže PODA nemá šanci a jak jsem už psal, tak je naprostá tragédie, že mají takto mizernou rychlost na optice, která umožňuje rychlosti mnohem vyšší (minimálně symetrickou rychlost, když už ne rovnou download v řádech stovek MB nebo GB rychlost). O zlodějně u TV, kde se platí za každý STB bez možnosti mít svůj vlastní, se ani nebavit - to prohrává PODA na celé čáře.
marasnik (12)|5.12.2010 20:53
[quote=Pitomec;312505]Upload bohatě stačí, rozhodující je download. Takže PODA nemá šanci a jak jsem už psal, tak je naprostá tragédie, že mají takto mizernou rychlost na optice, která umožňuje rychlosti mnohem vyšší (minimálně symetrickou rychlost, když už ne rovnou download v řádech stovek MB nebo GB rychlost). O zlodějně u TV, kde se platí za každý STB bez možnosti mít svůj vlastní, se ani nebavit - to prohrává PODA na celé čáře.[/quote]

Panebože, už jsem se nechtěl vyjadřovat, ale názor, že upload bohatě stačí mě teda nenechá neodpovědět. Tento názor zastávají všichni trotli - dealeři z UPC, které zajímá jenom download. Ale na to, abych poslal zálohu na server nebo fotky do fotolabu, případně jsem nucen uploadovat velké soubory kolegům (pracovní), tak to bych u UPC stráv neskutečně času a nervů. To je demagogie mamlasů, kteří pouze stahují, která je podporována UPC. Měl jsem už hodně rozhovorů s dealery, ale co to je za týpky, to je maras. Za každý STB se platí i u UPC, takže jsou to také zloději (s tím souhlasím). Spočítej si, kolik tě stojí pronájem a kolik bys zaplatil hotově. Vždyť ještě nedávno chtěli ti vydřiduši z UPC 5000,- za ten základní STB (pokud se třeba poškodil). Kolik to stojí v eshopu? Nějak se mi to nechce hledat. Pokud do 1000,-, tak bych o tom možná uvažoval.
Pitomec (10211)|5.12.2010 21:06
Kolik ti PODA platí za ty žvásty? 9-) A jestli chceš argumentovat uploadem, tak si k tomu vyber třeba Netbox, který má 100/100, ale rozhodně ne PODA, kde je 80/20, takže upload taktéž o ničem, pokud jde někomu hlavně o toto.

A u UPC platíš za STB, pokud si ho od nich chceš pronajmout. Pokud ne, tak ti znovu opakuju, že si můžeš pořídit svůj vlastní za jednorázovou cenu (http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/kaon/kcf----es-270-sd-zapper.htm) nebo stačí koupit CAM (http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm), když máš TV s DVB-C tunerem (což jsou prakticky všechny nový) - narozdíl od PODA, kde žádnou takovou možnost nemáš a musíš jenom platit za pronájem.
Ivo Mašek (10205)|5.12.2010 21:07
[quote]
Za každý STB se platí i u UPC
[/quote]
To by jsi jim křivdil. Ne za všechny se platí.
marasnik (12)|5.12.2010 21:25
[quote=Pitomec;312536]Kolik ti PODA platí za ty žvásty? 9-) A jestli chceš argumentovat uploadem, tak si k tomu vyber třeba Netbox, který má 100/100, ale rozhodně ne PODA, kde je 80/20, takže upload taktéž o ničem, pokud jde někomu hlavně o toto.

A u UPC platíš za STB, pokud si ho od nich chceš pronajmout. Pokud ne, tak ti znovu opakuju, že si můžeš pořídit svůj vlastní za jednorázovou cenu (http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/kaon/kcf----es-270-sd-zapper.htm) nebo stačí koupit CAM (http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm), když máš TV s DVB-C tunerem (což jsou prakticky všechny nový) - narozdíl od PODA, kde žádnou takovou možnost nemáš a musíš jenom platit za pronájem.[/quote]

PODA mi nic neplatí (škoda), jsem jenom jejich budoucí zákazník v oblasti TV. A ani UPC mi nic neplatí a tam jsem zase skoro bývalý zákazník. Kdybych bydlel v oblasti netboxu, určitě jej mám. Bohužel nemám s ním zkušenosti, takže se nemůžu vyjádřit. Jinak ty odkazy jsou mi k ničemu, jelikož mou hranici 1000,- Kč oba převyšují. Nemá cenu ztrácet čas marnou diskuzí, kdy každý asi budeme hájit svoje řešení. Jo a nejvíc mě baví akce pro nové zákazníky na třeba 4 měsíce. To si můžou strčit do ....
Pitomec (10211)|5.12.2010 22:02
Mě ale nějaká tvoje imaginární hranice 1000Kč vůbec nezajímá, protože za tyto prachy nepořídíš ani slušný STB pro FTA DVB-T, natož pro DVB-S nebo DVB-C, o IPTV nemluvě. To je jenom jakýsi tvůj nesmysl, kterým se snažíš cosi dokázat 9-)

A UPC má obvykle akci tím způsobem, že to za ty prachy máš napořád. Alespoň koho znám, ten platí jenom 1/2 nebo max. 2/3 z uváděné ceny v ceníku. A to taky není tak špatná věc.

Abych nezapomněl - u PODA je rychlost 80/20 jenom v případě samostatného netu. Pokud je to spolu s TV, tak je rychlost netu max. 50/10, tj. oproti UPC download poloviční a upload (kterým ses tady tak vehementně oháněl) je úplně stejný :-)- Programová nabídka TV je pak u PODA poloviční oproti UPC, s naprostou absencí prémiových kanálů typu HBO, Cinemax.
marasnik (12)|5.12.2010 22:43
[quote=Pitomec;312566]Mě ale nějaká tvoje imaginární hranice 1000Kč vůbec nezajímá, protože za tyto prachy nepořídíš ani slušný STB pro FTA DVB-T, natož pro DVB-S nebo DVB-C, o IPTV nemluvě. To je jenom jakýsi tvůj nesmysl, kterým se snažíš cosi dokázat 9-)

A UPC má obvykle akci tím způsobem, že to za ty prachy máš napořád. Alespoň koho znám, ten platí jenom 1/2 nebo max. 2/3 z uváděné ceny v ceníku. A to taky není tak špatná věc.

Abych nezapomněl - u PODA je rychlost 80/20 jenom v případě samostatného netu. Pokud je to spolu s TV, tak je rychlost netu max. 50/10, tj. oproti UPC download poloviční a upload (kterým ses tady tak vehementně oháněl) je úplně stejný :-)- Programová nabídka TV je pak u PODA poloviční oproti UPC, s naprostou absencí prémiových kanálů typu HBO, Cinemax.[/quote]

Tak to kecáš, že má akci napořád. Alespoň jsem se s tím ještě nesetkal, a to jsem jejich zákazníkem. Uvidíme jestli se ozvou, když jsem podal výpověď smlouvy. A s tou rychlostí u UPC to je fakt super, protože jsem se díval na balíček TV a internetu a u UPC je neuvěřitelná rychlost 25/1,5 Mb/s. Takže těch 50/10 Mb/s je úplně pohádkových. Jo a stojí to ve verzi strater 699 u UPC a u PODY 610 s ohodně lepšími parametry. Za tu cenu je tam těch programů u UPC 30 a u PODY 35. Jinak opravdu má UPC větší výběr programů, ale za nekřesťanské peníze. Vzhledem k tomu, že je krize, všichni nás krmí pohádkami, že je třeba šetřit, tak nevidím důvod cpát peníze zbytečně do chřtánu UPC.
Pitomec (10211)|5.12.2010 23:15
Sorry, ale to seš úplně mimo, když si ani neumíš najít nabídku UPC net 100/10 a k tomu nabídku TV Supreme a hledáš to v jakýmsi balíku čehosi :D
Pavel_tempx2 (829)|6.12.2010 14:15
Hlavně PODA pokud se nemýlím mám IPTV a tam je v případě více set-top-boxů potřeba i vyšší rychlost (předpokládám, že tak min. 5-7Mbitps na 1 STB), takže pokud má člověk 4 STB, tak to dělá 20-40Mbitps navíc (namíň) :)

opravdu má PODA přímo až optiku do bytu? není tam natažený ethernetový kabel?

jinak UPC musí snižovat analogové kanály, protože pásmo není nafukovací a zesilovače zvládají zesilovat jenom určitý počet kanálů (a je jedno jestli jsou digit. nebo analog.), aby mohli přidávat další digitální kanály tak je holt potřeba odebrat analog, nejde mít 50 analog + 50 digit mux, teda jde, jen ty kanály budou v otřesné kvalitě
Pitomec (10211)|6.12.2010 14:21
V Brně je to zatím v pohodě, 40 analog + 110 digitál DVB-C + 4 muxy DVB-T + net 100/10 + telefon
marasnik (12)|10.12.2010 14:05
[QUOTE=A UPC má obvykle akci tím způsobem, že to za ty prachy máš napořád. Alespoň koho znám, ten platí jenom 1/2 nebo max. 2/3 z uváděné ceny v ceníku. A to taky není tak špatná věc.[/QUOTE]

Takže už se ozvali z UPC a akce je pouze na jeden rok, kdy bych dostal nějakou slevu a platil bych asi cca 60 % z ceníkové ceny. Takže zase nic, protože po roce by se tato situace opakovala.
Pitomec (10211)|10.12.2010 16:13
Tak bys jim holt zase za rok zavolal a chtěl tu slevu i nadále. Opravdu strašně těžký to takto udělat 9-)
Swep (142)|17.2.2011 01:25
Přidám taky svůj názor po přečtení všech příspěvků k tématu.
Mám možnost připojit se k optické síti od pody ale i k upc na tu metaliku. Je pravda, že upc má širší možnost nabídek programů i vyšší rychlost internetu což vítám. Ale jaksi nejsem stálým zákazníkem upc a platit 1000 kč za 100/10mbit internet u upc (nepočítám tu akci 4 měsíce viz. Po skončení akční nabídky budete platit plnou cenu (999 Kč) ) a 80/20mbit u pody, asi bych byl vůl jít do upc. Na stahování bohatě stačí 80/20 mbit (750 kč/měs.) i 40/20mbit(500kč/měs.) pro méně náročné:D. A to rádoby nahrávání pody přes ip je upřímně pitomost. Nahrávat můžu na vlastní stb a nemusím se spoléhat na něčí servery že mi to pustí a ještě za to platit :D Co se týče programů tak určitě upc, poda toho zatím nemá hodně. Do televize bych celkově u pody asi nešel.
K těm stb to má upc rozhodně lepší, něčí stb bych taky nechtěl. Nevím táhne mě to k těm satelitům :D, i když tam by možná vyšel líp ten balíček upc ale mají tam net jen 25mbit ne ? Chce to promyslet jak moc to využijete.
Jo ještě u toho netu musíte u upc mít modem nikoli u optiky od pody :)

A chtěl bych vidět, kde uživatel "Pitomec" našel ten luxusně levný balíček 100/10mbit internetu a tv, rád bych si nechal vysvětlit ty "výhody" věrného zákazníka u upc i když mi to bude asi k ničemu :)
Jak to tak počítám tak u upc mě to vyjde na cca 2000 tis. měsíčně internet a tv v nejvyšší nabídce(fiber power 100 a televize supreme) :D . Tak to už můžu rovnou net od pody a satelit s cs link kartou.
Pitomec (10211)|17.2.2011 12:41
UPC Fiber Power 100 (100/10) vychází na rok na 9.992,-Kč (4 měsíce x 500Kč + 8 měsíců x 999Kč), což je 833,-Kč/měsíc.

PODA HomeFiber 80M (80/20) stojí 750,-Kč/měsíc.

Takže cena takřka srovnatelná vzhledem k nabídce. Rozdíl ale nastává u TV programů, kde PODA naprosto nesmyslně nenabízí TV + HomeFiber 80/20Mbps, ale TV + max. 50/10Mbps. Počet TV programů pak má PODA taky poloviční než UPC a samozřejmě zásadní nevýhoda je v počtu připojitelných televizorů za stejný měsíční paušál.

Pokud jde o CS Link nebo Skylink, tak opět co do počtu TV programů a možnosti připojení libovolného počtu TV přijímačů za jeden měsíční paušál (navíc s nutností si koupit celé přijímací zařízení za svoje) to kabelovce UPC nemůže vůbec konkurovat.
Swep (142)|17.2.2011 12:53
No jo ale musíš uznat, že s tou televizí a netem u pody za něco přes 500 kč/měs. je to oproti upc úplně za levňocha pro nenáročné :) (neřeš teď ,že tam je milion programů a rychlejší net).

Nevím ten satelit pokud máš jednu tv se mi zdá nej, můžu mít celý komplet za 2 tis. + karta 2tis.(základní nabídka v ceně) + jsi doobjednám na co se chci dívat + poda nebo upc net a jsem král :D
Pitomec (10211)|17.2.2011 12:58
Normální user vezme od kabelovky UPC Digital Standard, což je nějakých 80 programů a měsíčně to má v akci za 302Kč/měsíc (o mechanismu, jak těch 302Kč mít napořád, už se psalo). A programy tam jsou všechny jako má CS Link i Skylink dohromady (vyjma prémiových HBO a Cinemax, ale ty jsou i u CS inku a Skylinku s dalším doplatkem).
Swep (142)|17.2.2011 13:07
[quote=Pitomec;330815]Normální user vezme od kabelovky UPC Digital Standard, což je nějakých 80 programů a měsíčně to má v akci za 302Kč/měsíc (o mechanismu, jak těch 302Kč mít napořád, už se psalo). A programy tam jsou všechny jako má CS Link i Skylink dohromady (vyjma prémiových HBO a Cinemax, ale ty jsou i u CS inku a Skylinku s dalším doplatkem).[/quote]


nj ale to už je zase bez netu :)
Pitomec (10211)|17.2.2011 13:16
O netu už jsem psal. A pokud ty máš net od PODA a TV ze satelitu, tak to cenově (ani jinak) taky žádný terno není.
marasnik (12)|18.2.2011 20:08
Takže jsem si objednal TV od Pody a musím uznat, že mi to plně vyhovuje. Nabídka mi postačuje, vzhledem k tomu, co v TV sleduji. Kvalita obrazu je dobrá. Taktéž nahrávání není nakonec tak špatné, protože to nahrává celý pořad, byť to zapneš až na konci. Stejně to nemá cenu nějak archivovat, takže po shlédnutí mažu. Vzhledem k tomu, že jsem měl hodně věrnostních bodů za internet, využil jsem to na objednávku 7 zvlášť placených kanálů na celý rok. Teď ale celý systém bodů přepracovali, tak už to není tak výhodné. Internet mi šlapal v pohodě i předtím, tam jsem tedy žádnou změnu nezaznamenal. Určitě to nebude vyhovovat všem, ale je to dobrá alternativa.
jlname (58)|28.2.2011 21:27
[quote=marasnik;331074]Takže jsem si objednal TV od Pody a musím uznat, že mi to plně vyhovuje. Nabídka mi postačuje, vzhledem k tomu, co v TV sleduji. Kvalita obrazu je dobrá.[/quote]
Safra, tak ja furt z celeho topicu nevim: - je tedy IPTV co se tyce kvality obrazu a zvuku srovnatelne alespon s beznym DVB-T. Nebo - je lepsí? Spise tu ctu, že je to mrtva technologie.
K me TV v současnosti nepotrebuju zadny STB a tim padem ani dalsi DO, coz mi vyhovuje. Pres DVB-T prijimam ZADARMO 15 kanalu, které na interní TV tuner hrají myslím velmi slusne. Takhle bych ziskal 33 programu za 280Kč (ve kvalite o které vi buh a PODA).
A nebo jeste jinak na prikladu: kdybych si koupil tu zakladni nabidku TV za 280kc, muzu si pak pres webove rozhrani koupit treba jen Nova Sport HD a Viasat Explorer ?
Kolik stoji jeden kanal? Jaka je kvalita HD v podani IPTV? Ma to vubec nekdo na FullHD TV? Co je to za STB co mi k tomu daji? Pak budu vsechno poustet pres HDMI source?
Diky za odpoved k tematu podlozenou nekym, kdo to ma, nebo mel doma. Odpovedi typu "lepsi je UPC me nezajimaji, protoze to muzu mit na lusknuti prstu, ale nechci. Diky
marasnik (12)|1.3.2011 15:42
Bohužel nemohu odpovědět na všechny otázky, protože fullHD TV ve větším rozlišení nemám. Jinak kvalita obrazu a zvuku je stejná jako jsem měl u UPC. Alespoň nepozoruju žádné rozdíly. V případě HD kanálů (pouze přes HD ready TV) je obraz podle mě velice dobrý, je lepší než jsem měl u UPC, ale tam jsem neměl HD. Settopbox jsem dostal Motorolu Vip 1003, programy jdou dokoupit přes menu v STB nebo ve webové samoobsluze. Je účtován celý měsíc, takže se nevyplatí objednat na konci měsíce. Jinak v poslední době upravovali nabídku kanálů, takže jsem nenašel samostatně ten Viasat Explorer, ale v balíčku 3 dokumentárních kanálů je za 40,- Kč a Nova Sport HD je za 25,- Kč. Jde objednat jenom na měsíc, nebo podle potřeby. STB mám připojené přes HDMI.
Pitomec (10211)|1.3.2011 17:31
[quote=jlname;332942]Safra, tak ja furt z celeho topicu nevim: - je tedy IPTV co se tyce kvality obrazu a zvuku srovnatelne alespon s beznym DVB-T. Nebo - je lepsí? Spise tu ctu, že je to mrtva technologie.
K me TV v současnosti nepotrebuju zadny STB a tim padem ani dalsi DO, coz mi vyhovuje. Pres DVB-T prijimam ZADARMO 15 kanalu, které na interní TV tuner hrají myslím velmi slusne. Takhle bych ziskal 33 programu za 280Kč (ve kvalite o které vi buh a PODA).
A nebo jeste jinak na prikladu: kdybych si koupil tu zakladni nabidku TV za 280kc, muzu si pak pres webove rozhrani koupit treba jen Nova Sport HD a Viasat Explorer ?
Kolik stoji jeden kanal? Jaka je kvalita HD v podani IPTV? Ma to vubec nekdo na FullHD TV? Co je to za STB co mi k tomu daji? Pak budu vsechno poustet pres HDMI source?
Diky za odpoved k tematu podlozenou nekym, kdo to ma, nebo mel doma. Odpovedi typu "lepsi je UPC me nezajimaji, protoze to muzu mit na lusknuti prstu, ale nechci. Diky[/quote]Pokud nemáš možnost kabelovky, tak si radši kup satelit CS Link nebo Skylink. Tam je těch neplacených programů 22 a když chceš placený, tak není problém si doobjednat.
Pitomec (10211)|1.3.2011 17:32
[quote=marasnik;333081]Bohužel nemohu odpovědět na všechny otázky, protože fullHD TV ve větším rozlišení nemám. Jinak kvalita obrazu a zvuku je stejná jako jsem měl u UPC. Alespoň nepozoruju žádné rozdíly. V případě HD kanálů (pouze přes HD ready TV) je obraz podle mě velice dobrý, je lepší než jsem měl u UPC, ale tam jsem neměl HD. Settopbox jsem dostal Motorolu Vip 1003, programy jdou dokoupit přes menu v STB nebo ve webové samoobsluze. [COLOR=red]Je účtován celý měsíc, takže se nevyplatí objednat na konci měsíce.[/COLOR] Jinak v poslední době upravovali nabídku kanálů, takže jsem nenašel samostatně ten Viasat Explorer, ale v balíčku 3 dokumentárních kanálů je za 40,- Kč a Nova Sport HD je za 25,- Kč. Jde objednat jenom na měsíc, nebo podle potřeby. STB mám připojené přes HDMI.[/quote]To je tak zralý na stížnost na ČTÚ a PODA to pak rychle změní 9-)
marasnik (12)|1.3.2011 18:20
[quote=Pitomec;333098]To je tak zralý na stížnost na ČTÚ... 9-)[/quote]

Přesně tak, je ty poskytovatele vychovávat. Zrovna nedávno jsem odeslal stížnost na UPC, protože mi naúčtovali celý měsíc, když už jsem nebyl jejich zákazníkem. Prozatím jsem odpověď z ČTÚ nedostal.
wssk (23)|2.4.2011 23:17
takze bych se rad vyjadril taky :)
- smlouva podepsana k 1.3., 29.3. sprovozneno (drive to nevyhovovalo, termin domluven)
-zaplaceno za pronajem stb a k tomu sleva za kazdy den
-zaplaceno za tv, sleva za kazdy den (doplacen rozdil mezi net a tv+net)
-zaplacen aktivacni poplatek v plne vysi

osobne nevidim nikde problem
kvalita obrazu vyrazne lepsi nez na upc analog
Pitomec (10211)|3.4.2011 16:44
A celkově výrazně horší než UPC Digital :-)-
marasnik (12)|8.4.2011 23:08
[quote=Pitomec;338148]A celkově výrazně horší než UPC Digital :-)-[/quote]

To jsou kecy, nevidím žádný rozdíl. Prozatím jsem s IPTV spokojený (ťuk, ťuk, ťuk). A představte si, že mám podepsanou smlouvu, nehrozil jsem jim, že půjdu pryč a sami od sebe zvedli rychlost internetu na 100/50 Mbps, taktéž přidali nějaké programy do balíčku a snížili cenu dalšího STB na 50,- Kč. Tady vidím ten rozdíl, kdy UPC (ale nejen ona, taky T-mobil,.. atd) to nejprve poskytnou novým zákazníkům a těm svým jistým až na ně někdy vyjde řada, a to kdo ví jestli.
Pitomec (10211)|9.4.2011 12:44
S UPC a cenou není žádný problém, to pindáš blbosti. Když už ti nedají slevu sami od sebe, tak prostě smlouvu vypovíš a vzápětí uzavřeš novou. Ale tu slevu ti většinou dají.

A IPTV je služba technicky po smrti a tak to i zůstane. Minimálně do doby, než si budu moct připojit kolik TV uznám sám za vhodný. Teď mám doma 4, takže bych chtěl vidět, jak za jeden měsíční paušál a bez jakýchkoliv pravidelných doplatků za pronájmy boxů mně to ta tvoje PODA vyřeší 9-) U UPC není problém, TV mají DVB-C tuner a akorát k nim dokoupím za jednorázovou cenu CAM.
cubexe (1)|19.9.2011 12:32
Mam zkusenosti jak se satelitnim prijmem (CSLink), UPC a PODOU ..

Par poznatku ohledne PODA v Brne:

1) "Je účtován celý měsíc, takže se nevyplatí objednat na konci měsíce."
Tak toto uz pravdepodobne neni pravda, zkontrolovano vyuctovani z minuleho mesice a byla mi zauctovana jen polovina mesice.

2) Kvalita obrazu:
No uz jsem teda videl kvalitnejsi obraz (HD programy na CSlinku), to je pravda .. ale koukam na PODU na 50" a nehodlam menit. Jen me trochu stve ze obraz NOVA HD i CT1 HD trochu poskakuje, ale z normalni vzdalenosti to videt nejde (ostatni HD kanaly jsou v pohode).

3) Settopbox Motorola:
No tady bych byl o neco vice kritictejsi.
- v pripade zahrati settopboxu (vetsinou z duvodu vyssi okolni teploty) dojde k docela velkemu zatuhnuti celeho menu, prepinani programu, veskere grafiky atd. (hodne velky MINUS).
- settopbox dokaze dostat na HDMI vystup nejvyse signal 1080i.
- ani jsem netusil, jak prijemna je moznost nahravani, pretaceni poradu na zacatek apod. (za tohle plus), pokud bych si mel nahravat porady pro archivaci v PC, to si je radeji sezenu jinou cestou ..
- v settopboxu lze v samoobsluze nakupovat kanaly jednotlive

4) Cena:
Tak tam neni co resit. Nic levnejsiho se v kombinaci s netem sehnat opravdu neda. Nemam v planu frajerit pred prateli ze mam 100 ruznych programu, kdyz k me spokojenosti staci 4. Nepotrebuju 100MBit, kdyz nevyuziju ani tech 20Mbit.


Verdikt:
V ramci TV sluzeb jsem vicemene spokojeny. Kdyby byla nejaka moznost jak u PODY nahradit ten jejich settopbox, tak by pro me PODA byla bezkonkurencni jednicka. Takhle porad pokukuji po (pro me) osvedcenem CSlinku.


PS: Prosim "Pitomce" aby se k tomuto postu nevyjadroval. Svuj nazor jiz zopakoval v teto diskuzi na kazde strane tak 3x. Diky tomu jsme jiz vsichni s jeho nazorem dostatecne obeznameni.
____
Mod I.M.: K tomu poslednímu: To nejde zakázat. A je to tak dobře. Prostě se smiř s tím, že když hodíš do placu názor, tak se najde i oponentura.............i ona má nárok a právo se vyjádřit. A je to tak dobře.
Pitomec (10211)|21.9.2011 13:19
A just se k tomu vyjádřím, protože tady se čas od času zaregistruje nějakej dealer z PODA, napíše pár PR keců jak je tato služba výhodná a taktně opomene dodat, že např. pokrytí je natolik mizerný, že to může oslovit pouze zlomek z toho, co UPC. PODA by udělala nejlíp, kdyby těm svým dealerům vrazila do ruky lopatu a krumpáč a poslala je dělat výkopy pro kabelový trasy (otázkou je leda to, jestli by s tím ti gramláci uměli zacházet :D ).

Debata o tom, kolik programů kdo chce (nebo o rychlosti, jakou vyžaduje) je úplně mimo mísu, protože vždycky je lepší mít možnost větší nabídky (byť si třeba zvolím nějakou nižší, protože mně stačí) :-)-
pcmaker (3)|22.4.2013 17:56
[QUOTE=Pitomec;367664]A just se k tomu vyjádřím, protože tady se čas od času zaregistruje nějakej dealer z PODA, napíše pár PR keců jak je tato služba výhodná a taktně opomene dodat, že např. pokrytí je natolik mizerný, že to může oslovit pouze zlomek z toho, co UPC. PODA by udělala nejlíp, kdyby těm svým dealerům vrazila do ruky lopatu a krumpáč a poslala je dělat výkopy pro kabelový trasy (otázkou je leda to, jestli by s tím ti gramláci uměli zacházet :D ).

Debata o tom, kolik programů kdo chce (nebo o rychlosti, jakou vyžaduje) je úplně mimo mísu, protože vždycky je lepší mít možnost větší nabídky (byť si třeba zvolím nějakou nižší, protože mně stačí) :-)-[/QUOTE]

Clovek si vzdycky rad precte nejaky ten padny argument skutecneho "odbornika" z UPC, kdyz se rozhoduje. Tohle je opravdu sila.
Ivo Mašek (10205)|22.4.2013 18:08
Ten člověk není zaměstnán u UPC (a tomu věř). A jinak odpovídáš na post z roku 2011 !! Dost se toho změnilo.