Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávač s plnou podporou ASS a SSA - existuje?

David Lister (405)|6.12.2009 23:04
Všechny zdravím.

Chtěl bych zkušenější požádat o informaci, zde existuje nějaký přehrávač, který má pokud možnou plnou podporu ASS a SSA titulků. V specifikacích několika přístrojů jsem je viděl uvedené, ale nevím, zda podporují všechny důležité funkce těchto stylovaných titulků.

Pokud víte, co je ASS a SSA, tak přeskočte celý tento odstavec. Jsou to titulky s možností pokročilých funkcí. Ve scriptu si autor může vybrat font, velikost, barvu, umístění, rámování i stínovaní titulků. Může je v obraze libovolně posouvat, dokonce i rotovat a naklánět a vytvářet tak třeba dojem do prostoru ubíhajících titulků. Jednotlivé titulky se časově často překrývají, občas jich je na obrazovce třeba i 10. To je ale jen základ, dají se použít i poměrně složité efekty.

Zajímalo by mě, zda existuje přehrávač, který umí alespoň dodržovat umístění a velikost titulků dle skriptu, lépe pak v kombinaci s podporou fontů. To by samozřejmě předpokládalo, že byl byl přehrávač schopný používat různé fonty včetně těch, které by se do něj dodatečně nahrály.

Další moje požadavky na takový přehrávač už budou běžnější, ale potřeboval bych prakticky všem:
Široká podpora formátů - hlavně různé varianty mpeg4 včetně HD atd... Potřebuji FLAC a hodil by se OGG.
Podpora titulků uložených v kontejnéru a možnost kombinace s externími - třeba pokud jsou v kontejneru ENG titulky a externí CZ, tak chci mít možnost mezi nimi libovolně přepínat.
DTS - jak průchod do AVR, tak i downmix do sterea, které by se dalo pustit přímo do TV. (Pro začátek nebudu mít AVR a externí repro a jediným zdrojem zvuku pro mě budou repro TV)
Možnost přehrávání zálohovaných DVD včetně menu a všech funkcí.
Automatické dodržování AR u anamorfního videa - nechci nikde nic manuálně přepínat, pokud je video anamorfní a se správnou informací o výsledném poměru stran, tak to musí umět upravit automaticky. (Pro mě osobně by manuální přepínání nebyl až takový problém, ale jde mi o co nejjednodušší ovládání pro ostatní členy domácnosti)

Nepotřebuji interní HDD, ale může být.

Předem děkuji všem, kteří si najdou čas na odpověď.
David Lister (405)|9.12.2009 08:23
Pokud to někoho bude zajímat, tak tady budu dávat info, které naleznu. Asi si budu muset odpovídat sám.

Podle recenze na AVmanii na nový Popcorn je vidět, že určitou práci s fonty tyto přehrávače dokáží.
V tom videotestu je v jedné pasáži vidět, že přehrávač dokáže přehrát zanořené titulky v MKV včetně jasně definovaných fontů, které jsou v tom mkv také přiloženy. Informaci o fontu, který se má použít, většinou nesou titulky ASS/SSA nebo stylované srt (ty se ale pro tento účel používají minimálně, protože se stylují obtížněji než ASS).
O podpoře externích fontů, které by musely být uloženy někde v systému, se tam ale neříká nic.
V každém případě aspoň první vlaštovka.

Určitým řešením by bylo koupit nějaký přehrávač s udávanou podporou ASS, otestovat a pak případně vrátit. Ale to mi přijde silně neseriozní vzhledem k prodejci.